Anykščiai tampa brangiu kurortu. Jau greitai piniginę teks pratušinti net už savo žioplumą. Iki šiol tokio mokesčio mūsų mieste nebuvo.

Kornaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas pažadino Anykščių rajono biudžetinių įstaigų vadovų kūrybiškumą. Atšaukti koncertai ir spektakliai, neparduoti bilietai į renginius, mažėjančios pajamos paskatino pasukti galvas, kokiu būdu galima užsidirbti vieną kitą papildomą eurą. Ir šioje vietoje tiesiog ,,sublizgėjo“ Anykščių kultūros centras!

 

Nuo birželio pradžios Anykščių kultūros centro foje veikiančioje kavinėje prekiaujama ne tik kava, bet ir alkoholiniais gėrimais, tad kodėl gi nepasinaudojus žioplais kultūros centro lankytojais?

Kelios taurelės vyno, vienas kitas butelaitis alaus ir net didžiausias Anykščių kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų gerbėjas nori nenori šiek tiek pameta galvą. Bet gali pamesti ir dar kai ką! Ogi rūbinės numerėlį...

Taigi, įžvalgioji Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė kreipėsi į Anykščių rajono tarybą su prašymu įvesti naują mokestį už pamestą rūbinės numerėlį. Už išsiblaškymą kultūros centro lankytojai bus baudžiami negailestingai - privalės į įstaigos kasą sumokėti 5 eurus!

Keista, tačiau iki šiol tokio mokesčio kultūros centras neturėjo. Turint galvoje, kad kapelos ,,Grieža“ gerbėjų ratą sudaro daugiausiai garbaus amžiaus anykštėnai, o vyresni žmonės, kaip žinia, visada daugiau išsiblaškę, vis kažkur kažką ne vietoje pasideda, neranda, Anykščių kultūros centras už pamestus rūbinės numerėlius galėjo uždirbti nemažus pinigus. Tiesa, traukinys jau nuvažiavęs. Kadangi didžioji dalis anykštėnų puošiasi drabužiais iš ,,pievelės“, kai kuriais atvejais striukę rūbinėje bus pigiau palikti nei traukti iš piniginės 5 eurus...

Nelengva, oi, kaip nelengva visiems po karantino. Net prekybiniai nameliai Anykščiuose, A.Baranausko aikštėje, ėmė dygti. Šventoje vietoje, kur stovi paminklas kovojusiems už Lietuvos laisvę, kur žmonės mojuodami Trispalvėmis Lietuvos himną gieda ir savivaldybės vadovų kalbų apie geresnį gyvenimą klausosi.

 

Visas tekstas - šeštadienio "Anykštoje"

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Daiva

  Nuoroda

  Šaunuolis Robertėli kad išlindai ir parašei šmaikštų straipsnį !!!Ir toliau
  taip yra ką parašyti apie Anykščius.

  Prieš 5 mėnesių
 • 123

  Nuoroda

  Luzeriai Jus Sąjūdžio... labai norėjo Latuvos, tai ir turite-UBAGYNA!!!

  Prieš 5 mėnesių
 • vienas verslas

  Nuoroda

  per 30 metu tik gyvuoja ,laidojimo ,o daugiau nieko ir nesukureo ypac savybleda

  Prieš 5 mėnesių
 • Savybleda, tu savybleda,

  atsakymas į: vienas verslas Nuoroda

  Bledis esi elementari, ne daugiau.

  Prieš 5 mėnesių
 • o kada apie soclenktyniavimo nugalėtojus parašysite ? Negražu užmiršti "Kolektyvinio darbo" tradicijas... :)

  Prieš 5 mėnesių
 • Red.

  Nuoroda

  Juozo vardu rašo ančiukas donaldas

  Prieš 5 mėnesių
 • Chi- chi- chi

  atsakymas į: Red. Nuoroda

  Neetatinis bendradarbis pakeitė psiaudonimą. Ieškote naujų būdų skaitytojų pritraukimui chi- chi- chi.... Juozas ar velnio skūroj ar ančiuko pūkuose - vistiek Juozas.

  Prieš 5 mėnesių
 • Kaimietis

  Nuoroda

  Ale tai sindi mačiau meru per TV rodė ir ans minėjo ,kad ant laju taką irgi prasmunka gal kas kadu 1 eur nesusmokeji.Prasmukai bausme aini rinkt siukslu komunalinin visu dien...Būt nauda

  Prieš 5 mėnesių
 • Keista dar kad yra tokiu asilu kaimiečiu

  atsakymas į: Kaimietis Nuoroda

  kurie dar iki šiol nežino, kad Lajų takas pastatytas už ES lėšas ir gyventojams yra nemokamas !

  Prieš 5 mėnesių
 • Jo 5 metus .Bet nuo pirmos dienos žmonės duodavo ,o gudresni aišku žinojo tai s gaudavo ...Vienu žodžių ilga istorija,bet misija aiški buvo 1 euras..Pasakyciau dviem raidėm namas x ....

  Prieš 5 mėnesių
 • Juozas

  atsakymas į: Kaimietis Nuoroda

  Tamsta gal prisiminėt kolūkių laikus, kai mes agronomai ir mūsų padėjėjai gadėme prasmunkančius nuo privalomų darbadienių ar kitaip prasižengusius pristartdavome auklėjamajam darbui-tai į laukus akmenų rinkti, tai pakelių su dalgiu nušienauti. Buvo tada suvaldomi žmonės, ne taip kaip dabar palaidi ir tik reikalavimus reiškiantys, o dirbti ar sumokėti už kitų atliktą darbą vengiantys.
  Gero savaitgalio visiems ir pagalvokite apie naujo patarėjo kandidatą merui vietoje buvusio mūsų valstiečio gerb. daktaro, o tai liksime ne tik su prasmukusiais bet ir numautomis kelnėmis, basi- basi :)

  Prieš 5 mėnesių
 • Nuomonė

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Vaigino didžiausias pliusas, kad jis nebuvo okupacinės komunistų partijos narys. Todėl buvę seni komunistai ( visokie rotautai ir verikinienės) ant jo pyksta.

  Prieš 5 mėnesių
 • Studentė

  atsakymas į: Nuomonė Nuoroda

  Pas Vaiginą nei konsultuotis, nei gydytis neičiau...

  Prieš 5 mėnesių
 • Žinojimui

  atsakymas į: Nuomonė Nuoroda

  Kominiatų BUVUSIŲ nebūna, ypač rinti BUVUSIEJI yra bagę Gorkio kgb milicijos mokyklą, tiesa, dabar varsto Molėtų teismo duris, o kiek durų privarstė, kiek peibūrė, kiek pražadėjo.

  Prieš 5 mėnesių
 • Juozai Ratautau

  atsakymas į: Žinojimui Nuoroda

  Norint taptI TSKP nariu, kiek reikėjo rekomendacijų?

  Prieš 5 mėnesių
 • Ona

  atsakymas į: Juozai Ratautau Nuoroda

  Paklausk Obelevičiaus, jis arčiau tavęs

  Prieš 5 mėnesių