Sukčiai atranda vis naujų būdų išvilioti pinigus iš žmonių. Šiuo metu padaugėjo atvejų, kai apsimetėliai bando paskatinti bankų klientus pasinaudoti jų turima programėle „Smart-ID“ ir, prisijungus prie savo banko paskyros, atlikti pavedimus sukčiams. Žmonės į mobilųjį telefoną gauna žinutę, kurioje parašyta „Atnaujinkite savo „Smart ID“ profilį“, taip pat būna pridėta nuoroda. Dažniausiai nieko blogo nepagalvoję, žmonės automatiškai paspaudžia ant nuorodos, tuomet būna nukreipti į „Smart ID“ programėlę, kur paprašoma suvesti PIN1 ir PIN2 kodus.

 

Vakar Anykščių miesto gyventojas taip pat sulaukė panašių sukčių dėmesio, kurie paskambinę ir prisistatę vieno iš bankų administratoriais, paprašė prisijungimo patvirtinimo kodų. Deja, sukčiams teko nusivilti, nes budrus anykštėnas iš karto nutraukė pokalbį su jais, ir apie tai informavo policiją.
Anykščių policijos pareigūnai ragina gyventojus būti budriais ir primena jau ne kartą skelbtą informaciją, kad bankai niekada neskambina, nesiunčia elektroninių laiškų ar trumpųjų žinučių (SMS) su aktyviomis nuorodomis ir neprašo suvesti savo turimų kodų.

Anykščių rajono policijos komisariato pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.