Valdantieji nusiteikę beveik per pusę sumažinti siūlomą paramą nuo koronaviruso krizės nukentėjusiems smulkiems ūkininkams.

Jeigu Seimas priims naująsias Užimtumo įstatymo įstatymo pataisas, biudžete ūkininkams reikės rasti apie 12 mln. eurų, o ne 20 mln. eurų, kaip buvo planuojama anksčiau. Šiems siūlymams ketvirtadienį pritarė Socialinių reikalų ir darbo komitetas.

 

Dabar maždaug 30 tūkst. ūkininkų, kurie neturi pajamų iš darbo santykių arba yra užregistravę bedarbiais, siūloma mokėti vienkartinę 200 eurų išmoką. Anksčiau jiems siūlyta mokėti 400 eurų išmokas už du pirmus karantino mėnesius.

„Jeigu jie neims šios išmokos, gali pretenduoti į darbo paieškos išmoką, siekiančią taip pat 200 eurų. Jie galės pasirinkti, kurią išmoką norės gauti. 200 eurų gaus tie, kurie nenorės registruotis bedarbiais“, – BNS sakė iniciatyvos autorius, parlamentinio Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys „valstietis“ Tomas Tomilinas.

Už visus tris karantino mėnesius po 200 eurų subsidijos pasiektų 9 tūkst. ūkininkų, kurie turi darbą ir gauna pajamų, bet ne daugiau kaip minimalią algą. Anksčiau siūlyta šiems ūkininkams mokėti šias subsidijas penkis mėnesius.

Subsidijos būtų mokamos ūkininkams, kurių ūkis ne didesnis nei 4 ekonominio dydžio vienetai (EDV), būtų deklaravę pasėlius arba turėtų bent vieną sąlyginį gyvulį, gyventų kaime. 4 EDV nesiekiančiame ūkyje gali būti iki 11 melžiamų karvių arba auginama iki 17 ha kviečių, jų pajamos per metus negali viršyti 8,7 tūkst. eurų, o pelnas – 4,8 tūkst. eurų. Tokie ūkininkai atleisti nuo „Sodros“ mokesčių, bet moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

„Sodros“ duomenimis, 2018 metais buvo beveik 152 tūkst. mažesnių nei 4 EDV ūkininkų, pusė jų buvo pensininkai.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • už Toma

  Nuoroda

  Jeigu ne Tomas Tomilinas, ūkininkai iš viso nieko nebuvo gave, nes visi pamiršo apie jos dėl tos koronos.

  Prieš 3 mėnesių
 • nu

  Nuoroda

  buvo skelbimas buoze uz valanda vergui moka net po 4 eurus

  Prieš 5 mėnesių
 • Eureka!

  Nuoroda

  Na turi gi vieną kartą ir tarp ūkininkų būti tvarka! :) Išsipysinėjimas su traktoriais ir žaliais kryžiais, kaip ir runkelių blokados baigiasi. Pagirios po to visados ateina!

  Prieš 5 mėnesių
 • tai kad čia

  atsakymas į: Eureka! Nuoroda

  ne apie tuos eina kalba, pašalpas norėjo mokėti tiems, kurie nei traktorių turi, nei kryžiams medienos. Jie taip ir niekur nepajudėjo į priekį nuo kolūkio gerųjų laikų.

  Prieš 5 mėnesių
 • Jauciu

  Nuoroda

  Greitu metu reiks ir jiems su traktoriais zole už pasalpas pjauti .

  Prieš 5 mėnesių