Pastarosiosmis dienomis vairuotojai pastebėjo vasarą gana neįprastą vaizdą – į kelius išvažiavo barstytuvai. Pasak AB „Kelių priežiūra“, esant aukštai temperatūrai, prakaituoja ne tik žmonės, bet ir asfaltas.  Kai danga įkaista, ima minkštėti bitumas, galimos deformacijos. Tam, kad vairuotojai išvengtų nepatogumų, bendrovė keliuose vykdo barstymo darbus – ant kelio pila skaldelę.

 „Vyraujantys karščiai dangą įkaitina iki 50°C, ima minkštėti asfalto dangoje esantis bitumas. Tokį reiškinį vadiname asfalto prakaitavimu. Danga tampa blizgi, minkšta, automobilių padangos formuoja provėžas. Vasarą, kaip ir žiemą, nuolat stebime oro ir dangos sąlygas bei vykstame į kelius barstyti. Tik barstome ne druską – o smulkią itin smulkią, 2/5 arba 2/4 frakcijos, skaldelę, kuri sugeria bitumo perteklių ir padidina rato sukibimą su keliu“, – pasakoja Kelių priežiūros valdymo centro vadovas Karolis Saklauskas.

Daugiausiai bitumo išsiskiria saulės kaitinamoje kelio pusėje, didžiausią ratų apkrovą patiriančiose kelio vėžėse. AB „Kelių priežiūra“ atstovas teigia, kad vietose, kur bitumas itin išlaukęs, gali būti ribojamas ir eismas ar greitis. Tai svarbu siekiant užtikrinti stabdymo kelią, nes jis ilgėja dėl ištirpusio bitumo.

Vairuotojams, pastebėjimusiems bitumo perteklių (važiuojant danga jaučiamas/girdimas čežėjimas, matomas blizgesys), jei yra galimybė, rekomenduojama apvažiuoti „prakaituojančias” vietas.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Полина

  Nuoroda

  Скукотища...
  Познакомлюсь с молодым человеком! Я Полина, мне 23 года, блондинка, веселая и стройная! Только по-литовски плохо говорю..
  Давайте пообщемся, а то скучно! Может встретимся, погуляем, искупаемся))
  Пишите мне ---->> http://18pop.tk моя анкета - polinkakis

  Prieš mėnesį
 • dar tik

  Nuoroda

  betruko kad Ukmerges versmes zmones ,dabar sniego kasti eitu su zieminiais siufeliais

  Prieš mėnesį
 • Va čia

  atsakymas į: dar tik Nuoroda

  Tai gerai rėžėsi, žieminiai siufeliai

  Prieš mėnesį
 • Gal

  Nuoroda

  kada nors kelininkai pradės rimčiau tvarkyti kelią nuo Svėdasų link Utenos- iki Žaliosios. Ten tokie nelygumai, kad atrodo, jog važiuoji arimu, o ne plentu. Asfaltas taip išgraužtas, kad vietomis net siekia automobilio apačią.

  Prieš mėnesį
 • Jauciu

  atsakymas į: Gal Nuoroda

  Pasirenki neteisingų greiti

  Prieš mėnesį
 • šioj kadencijoj nebus,

  atsakymas į: Gal Nuoroda

  čia nieks nebalsuoja už lenkus, tai ir kelias liks neremontuotas.

  Prieš mėnesį
 • nera kai reikia

  Nuoroda

  ziema ,tai bus dabar

  Prieš mėnesį
 • Onutei

  Nuoroda

  Proteli pasivyk, laistyti 10 minuciu, kai temperatura 30.

  Prieš mėnesį
 • Onute

  atsakymas į: Onutei Nuoroda

  Reikia laistyty anksti is ryto as daugebucio kieme kur masinas stato piliu vandeni anksti tai zmones dzeugias kad kai iseina tai kiemi vesu ir aksfaltas netrukineja ir nedulka .

  Prieš mėnesį
 • Xxxxo

  Nuoroda

  Bus daugiau išdaužyti langų

  Prieš mėnesį
 • Onute

  Nuoroda

  Ar ne pigeu butu laistyt saltu vandeniu tai aksfaltas atvestu.

  Prieš mėnesį