Vėjo jėgainių skleidžiami žemo dažnio, žmonėms negirdimi virpesiai žmonių sveikatai nekenkia, nors yra išplitę nuogąstavimai, kad ši vibracija gali sukelti nemalonių simptomų, rodo pirmadienį Suomijoje paskelbta studija.

 Jau anksčiau atlikus virtinę tyrimų buvo padaryta išvada, jog vėjo turbinų keliamas girdimasis triukšmas sveikatai didelio poveikio nedaro, bet gali būti įkyrus ir trikdyti netoliese gyvenančių žmonių miegą.

Šįkart per dvejus metus Suomijos vyriausybės užsakymu vykdytą tyrimą buvo aiškinamasi, kokį poveikį sukelia vėjo jėgainių skleidžiamas infragarsas – žemo dažnio virpesiai, kurių žmogaus ausis negirdi.

Daugelyje šalių žmonės su infragarso bangomis siedavo įvairius sveikatos sutrikimus, pradedant galvos skausmu ir pykinimu, baigiant spengimu ausyse ir širdies bei kraujagyslių ligomis, sakė tyrėjai.

Mokslininkai rengė apklausas, taip pat naudojo garso įrašus ir laboratorinius tyrimus, tyrinėdami galimą poveikį žmonių, gyvenančių iki 20 km atstumu nuo vėjo jėgainių, sveikatai.

Vis dėlto gauti rezultatai „nepalaiko prielaidos, jog infragarsas yra nemalonius pojūčius keliantis turbinų garso elementas, pažymėjo tyrėjai.

„Labiau tikėtina, kad šiuos simptomus sukelia kiti veiksniai, pavyzdžiui, tikėjimas, kad pasireikš simptomai“, – pridūrė studijos autoriai.

Per tyrimus taip pat nerasta jokių įrodymų, kad vėjo jėgainių skleidžiami virpesiai kaip nors veikia širdies darbą, sakoma ataskaitoje.

Vėjo jėgainės gali būti vieni pigiausių atsinaujinančios energijos šaltinių, o pastaraisiais mėnesiais jų buvo labai daug pastatyta, be kita ko, Kinijoje, JAV ir Brazilijoje.

Europos Sąjungoje vėjo jėgainės pagamina 15 proc. elektros energijos, rodo 2019 metų tyrimas, atliktas šio sektoriaus organizacijos „WindEurope“. Bendrijoje vėjo energetika labiausiai išvystyta Danijoje, Airijoje ir Portugalijoje.

Tuo metu oponentai sako, kad vėjo elektrinės, galinčios būti iki 140 m aukščio, darko kraštovaizdį ir neigiamai veikia arti jų gyvenančių žmonių sveikatą ir gerovę.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Kliero

  Nuoroda

  Prašau įkelti tikslią nuorodą į tyrimą, kuriuo remiantis parašytas šis straipsnis. Visgi, niekas nešaukia dėl jėgainių, kurios yra 3-4 km atstumu nuo gyvenamojo namo ir jei būtų išlaikomi tokie atstumai - būtų tyla. Dabar gi eina kalba, jog 240 m aukščio jėgainės gali būti statomos 440 m atstumu nuo gyvenamojo namo. Tad ką tas Suomių tyrimas sako apie būtent apie tokius atstumus.
  Vėjo elektrinės siekia ne 140 m aukštį, o 240 m.
  "Vėjo jėgainės gali būti vieni pigiausių atsinaujinančios energijos šaltinių", tačiau tai nėra pats tvariausias sprendimas gamtos atžvilgiu ir dėl pigumo tai nors vėjas ir nekainuoja, tačiau energijos balansavimo kaštai - dideli.

  Prieš mėnesį
 • Полина

  Nuoroda

  Скукотища...
  Познакомлюсь с молодым человеком! Я Полина, мне 23 года, блондинка, веселая и стройная! Только по-литовски плохо говорю..
  Давайте пообщемся, а то скучно! Может встретимся, погуляем, искупаемся))
  Пишите мне ---->> http://18pop.tk моя анкета - polinkakis

  Prieš mėnesį
 • Pataisymas

  Nuoroda

  Parašo nereikia, nes nepakliūna į SAZ.

  Prieš mėnesį
 • Situacija

  Nuoroda

  Žmogus turi namą vertė 100 000€ jo parašo nereikia, nes pakliūna į SAZ. Ir už kokių 800metrų atsiranda 20 jėgainių parkas, žmogus gyventi jau nebegali. Kokia namo vertė pastačius jėgaines?

  Prieš mėnesį
 • ?

  atsakymas į: Situacija Nuoroda

  Kodėl gyvent nebegali? Jeigu normalaus proto - gyvens, jeigu pilnatinis - gal ir ir blogai

  Prieš mėnesį
 • pasimokyk

  atsakymas į: Situacija Nuoroda

  nerink tokios valdžios, kuriai nesvarbūs tavo interesai

  Prieš mėnesį
 • =)

  Nuoroda

  Kur laidosim vėjo jėgainių sparnuotes kurios neperdirbamos? Gal iškirsim Anykščių šilelį ir ten??! Ar yra kitų variantų?

  Prieš mėnesį
 • Tesla

  atsakymas į: =) Nuoroda

  Kokie jūs Gaspromo dundukai be fantazijos, skleisdami šiuos briedus. O sliekų jums negaila? O Putinui tai gaila, todėl Rusijoje ir nestato vėjo jėgainių.

  Prieš mėnesį
 • o kam is vis jos

  Nuoroda

  tik tai kad dazkas zmoniu saskaita pinigus uzsidirbtu ,o zmonems jokios naudos nera

  Prieš mėnesį
 • Sodras

  atsakymas į: o kam is vis jos Nuoroda

  Tau iš tų uždirbtų pinigų bus mokamos pašalpos, nes tu pats dirbti nenori.

  Prieš mėnesį
 • Gadeikis

  Nuoroda

  Garsas yra,kartais atrodo kad prie autostrados gyveni,ir autostrada pilna masinu.

  Prieš mėnesį
 • Nutrija

  Nuoroda

  Tiesa slypi kazkur anapus.

  Prieš mėnesį
 • Paule

  Nuoroda

  Tinkama vieta vejo jegainem butu Janydziu g. gale ant kalno , pagyvintu krastovaizdi , sudarytu viena kompozicija su rysio bokstais.

  Prieš mėnesį
 • Troskunietis

  Nuoroda

  Vėjo jėgainės sukeliamas infra garsas tam tikru atstumu skleidžia 7 hž dažni šis dažnis Amerikoje yra naudojamas psichotropiniams ginklams minioms vaikyti jis sukelia stiprų galvos skausmą net isprotejima

  Prieš mėnesį
 • Nicola

  atsakymas į: Troskunietis Nuoroda

  Putinas buvo teisus, vėjo jegaines veikia ne tik sliekus bet ir idiotus.

  Prieš mėnesį
 • jo

  atsakymas į: Troskunietis Nuoroda

  matosi, kad ir nemates is arti jegaines, bet paskutinis zodis, labai artimas.

  Prieš mėnesį
 • M.

  Nuoroda

  Karą prieš atsinaujinančius energijos šaltinius organizuoja lukoil, gazprom ir jų palaikomas Karbovskis, nes kiekviena vėjo jėgainė tai neparduotos Rusijos dujos bei nafta

  Prieš mėnesį
 • Nu

  atsakymas į: M. Nuoroda

  Ar ipirksi tu žalia energija kumety ?

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Kumečiams nieks nepavojinga ??

  Prieš mėnesį
 • kad

  Nuoroda

  jokio ten garso nera. bet zmonems svarbu tik viduriuoti ir rekti, kaip ir del to rysio. tegu tik stato tu jegainiu, ir kuo daugiau.

  Prieš mėnesį
 • Troškūnietė

  Nuoroda

  Nenorėčiau jog šalia Troškūnų jos būtų statomos. Kodėl niekas neklausia troškūniečių nuomonės ?

  Prieš mėnesį
 • kam tu įdomi,

  atsakymas į: Troškūnietė Nuoroda

  sauliuks jau Dievo atsiklausė, jam leido.

  Prieš mėnesį
 • Vlada

  Nuoroda

  Teko nakvot netoliesia nuo tu vejo jegainiu , tai mane veikia labai migdanciai , greit uzmiegu , reiskia jos kuo arciau butu namu , veiktu zmones teigiamai , nesiskustu nemiga.

  Prieš mėnesį
 • Aš tai tada

  atsakymas į: Vlada Nuoroda

  Labai bezdu

  Prieš mėnesį
 • Bum Čik

  atsakymas į: Vlada Nuoroda

  O tu pamandyk dar ir seksu užsiimti. Tuoj skirtumą pajausi! :)

  Prieš mėnesį