Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) praneša, kad VMI svetainėje paskelbti odontologines paslaugas teikiančių įmonių, kuriose dirba daugiau kaip 3 darbuotojai, vidutinio darbo užmokesčio (VDU) rodikliai.

Jie pateikiami žemėlapyje pagal savivaldybes bei atskiras įmones. Pastarųjų – daugiau nei 2 tūkst. įmonių, beveik pusę kurių šiomis dienomis pasieks mokesčių administratoriaus laiškai, siūlantys savarankiškai peržiūrėti, įvertinti savo duomenų teisingumą pateiktose deklaracijose bei esant klaidų jas ištaisyti.
„Laiške yra pateikiamas konkrečios įmonės vidutinis darbo užmokestis šalia sektoriaus bei šalies analogiškų rodiklių. Kai kuriais atvejais, vien šis palyginimas kelia pagrįstų klausimų, ar praeityje visi mokesčiai, susiję su darbo santykiais, buvo sumokėti teisingai, todėl mokesčių mokėtojams siūloma savarankiškai pasitikrinti bei įvertinti savo pateiktų duomenų teisingumą ir įsitikinti, jog mokesčiai ankstesniais metais buvo apskaičiuoti ir sumokėti teisingai, - sako VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius primindamas, kad odontologinių paslaugų teikimo sektoriui taikomi tie patys prevencinių priemonių modelio „Įspėjau – pasirink“ principai. – Pirmiausia sudaroma galimybė atsižvelgti į išsakomas pastabas, ištaisyti klaidas ir atsisakyti piktnaudžiavimų. Tiems, kurie į jas neįsiklauso, bus taikomos kitos poveikio priemonės.“
Odontologinių paslaugų teikėjų sektoriui VMI šiemet skiria, taip pat ir kitąmet skirs, ypatingą dėmesį, siekdama didinti šią veiklą vykdančiųjų sąmoningumą bei mažinti pajamų apskaitymo bei mokesčių vengimo riziką. Vien per 2020 m. I ketvirtį, palyginus mokestines įmokas su pernykštėmis tokiu pat laikotarpiu, gyventojų pajamų mokestis išaugo 46 proc. (921 tūkst. Eur), o pagal visus sumokėtus mokesčius bendra mokesčių suma didėjo 53 proc. (apie 1,4 mln. Eur). Stebima tendencija, kad įmonėse, kuriose mokamas didesnis valandinis darbo ar etatinis darbo užmokestis, didesni ir santykiniai rodikliai (pajamos, tenkančios vienam darbuotojui per metus; įmonės pelningumas; sumokamų mokesčių ir įmokų suma, tenkanti 1 Eur uždirbtų pajamų).
VMI tuo pačiu primena, kad artėja metas, kai juridiniai asmenys turės deklaruoti 2019 m. veiklos rezultatus. Jiems reikės pateikti VMI metines  pelno mokesčio deklaracijas  ir finansinių ataskaitų rinkinius VĮ Registrų centrui.
Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir lygiavertės rašytinėms.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Taip...

  Nuoroda

  Kiek nori tiek plėšia,be sąžinės ir sveiko proto ribų.Viskam yra ribos,viskam yra ir saikas,o svarbiausia-nebūti grobuoniu,nes visų pinigų"nesusemsi"

  Prieš mėnesį
 • nuomonei ir Karoliui

  Nuoroda

  Gal reiktų paviešinti tokių odontologų pavardes?

  Prieš mėnesį
 • Nuomonė

  Nuoroda

  ...o kam taisyti,geriau ištraukti,o paskui dėti?(yra ne viena Anykščiuose tokia odontologė,kuriai nesvarbu paciento savi dantys,jeigu jie dar nėra beviltiški,nes daugumai pacientų,kurie gydėsi pavz.pas ją(pavardė gerai žinoma,kas susidūrė),traukė be skrupulių...bet be skrupulų ir kainą"užgiedojo"...Štai kokie "nuskurdėliai",kurie "gauna"tik minimumą!

  Prieš mėnesį
 • Karolis

  Nuoroda

  Tegu neieško kvailių.Kiekvienas taisymas be šimto nepavyks.Ištraukimas ir ne kartą taiso lyg tai gydo,kol galiausiai tenka pašalinti tą dantį.Tegu gudresni pasidomi dvigubais čekiais,rodo kad muša.

  Prieš mėnesį
 • Netekau l

  Nuoroda

  Visų dantų apkrete stafilokoku čekio niekad ner davė būtinas dantų pašas kad jji turėtų jau dantis turintis pilietis nes neaišku kas ka. Kaip tavo burnoj. Padarė jei eeini vis pas naujas stam nenoriu prisimint košmaru apie dantis saugokit vaikų danttis

  Prieš mėnesį
 • Pacientas

  Nuoroda

  Šlykščiau ir bjauriau meluoti visiems gal nebegali odontologai?Jau seniai reikėjo juos tikrinti mokesčių inspekcijoms!Dažniausiai neduoda jokio pinigų paėmimo iš klientų kvito(kol pats nepareikalauja?),o jeigu duoda kvitą tai dažniausiai parašyta:"odontoliginės paslaugos",bet ne konkrečiai už kokias.Vadinasi po tokiu užrašu slepiasi nežinia kas?Kodėl neįvardinamos KONKREČIOS paslaugos:pvz.danties traukimas,gydymas ir pan.Kai kur kainoraščiai tik dėl"akių"-atėjęs pacientas vos gali įžiūrėti ...Žodžių-šioje sferoje MOKESČIŲ INSPEKCIJA TURI RIMTAI KĄ VEIKTI,o ODONTOLOGAI NĖRA PRIVILEGIJUOTI,JIE PRIVALO SĄŽININGAI NESLEPIANT MOKĖTI MOKESČIUS,NES IŠ SAVO PACIENTŲ NESIKUKLINDAMI PAPRAŠO GANĖTINAI DAUG...tik dažniausiai nežinia už ką?Tad būkim biedni,bet TEISINGI! Labai NEETIŠKA meluoti apie mažas pajamas,nes pacientai žino kiek sumoka!

  Prieš mėnesį
 • Raimonda Fedaraviciute

  Nuoroda

  Tvarkyti

  Prieš mėnesį
 • jo

  Nuoroda

  tegul patikrina pagal sunaudotas medziagas ir pamatys kas mokescius slepia.

  Prieš mėnesį
 • Hm

  atsakymas į: jo Nuoroda

  Kaip tu patikrinsi, jie medžiagas perka tik už grynus ir neapskaito ;)

  Prieš mėnesį