Balandžio – gegužės mėn. net 3 mln. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Ignalinos, Laukystos ir Simno žuvivaisos skyriuose dirbtinai išveistų paaugintų lydekaičių išleista į Lietuvos ežerus, tvenkinius ir marias.


Pavasariniai lydekų įveisimo darbai buvo intensyviai vykdomi visoje šalyje. Plėšrūnėmis praturtinti vandens telkiniai Alytaus, Anykščių, Biržų, Druskininkų, Elektrėnų, Jurbarko, Lazdijų, Pagėgių, Pakruojo, Plungės, Rokiškio, Zarasų, Širvintų, Švenčionių, Molėtų, Trakų, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų ir kituose rajonuose. Šiomis žuvimis papildyti net 22 Ignalinos rajono vandens telkiniai. 240 tūkst. vnt. paaugintų lydekų jauniklių išleista į Dysnų ežerą, 400 tūkst. vnt. apsigyveno Drūkšių ežere. Dalis lydekų į naujus namus bus išleistos rudenį.
Lydeka yra viena vertingiausių Lietuvos vandenyse gyvenančių plėšrūnių. Ši žuvis yra ne tik geras biomelioratorius, bet ir puikus mėgėjiškos žūklės objektas. Ne veltui sakoma, kad jei nėra lydekos – nėra ir didžiosios žūklės. Gal todėl dirbtiniu šios žuvies veisimu Lietuvoje užsiima daug žuvininkystės ūkių. Visgi didžiausius šių žuvų kiekius, skirtus valstybinių vandens telkinių įžuvinimui, užaugina Žuvininkystės tarnyba.
Šalies mastu lydekų vandens telkiniams įveisti nepakanka, šių žuvų poreikis yra žymiai didesnis. Taip pat nepakanka savo žuvivaisos skyriuose užaugintų lydekų reproduktorių. Štai kodėl vykdoma specialioji lydekų žvejyba. Kovą ir balandį Rytų ir Pietų regionų žuvivaisos skyriuose iš lydekų reproduktorių buvo imami ikrai ir pieniai, atliekamas dirbtinis apvaisinimas. Dirbtinai apvaisinti ikrai buvo inkubuojami specialiose talpyklose – inkubatoriuose. Praėjus dviem savaitėms iš jų pradėjo ristis lervutės.
Iš viso šiais metais, siekiant gerinti mėgėjų žvejybos sąlygas, ruošiamasi į daugiau nei 200 ežerų, tvenkinių ir upių išleisti 3 mln.  paaugintų lydekų jauniklių ir 210 tūkst. lydekų šiųmetukių.
Pernai į Lietuvos valstybinės reikšmės vandens telkinius buvo išleista 3 mln. vnt. paaugintų lydekų jauniklių ir 68 tūkst. vnt. lydekų šiųmetukių.
Lydekos – ne vienintelė plėšriųjų žuvų rūšis, kurių išteklių atkūrimu rūpinasi Žuvininkystės tarnyba. Įstaigos žuvivaisos skyriuose taip pat veisiamos šios plėšriųjų žuvų rūšys: starkiai, šamai ir vėgėlės. Šiemet numatoma įveisti beveik 5000 tūkst. vnt. plėšriųjų žuvų.

 

Žemės ūkio ministerijos inf.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Petras

  Nuoroda

  Isnaikino nerstavetes upeliose augina malkas griviose bebrinai per lideku nersta ikrai lieka dziuti pievose o dabar plauna pingus juk visi zino kad lideku mailius izgivena tik penki procentai paciam teko dalivaut zuvineme praejo nevoeni metai rezultatas nulinis it nerelia ant zveju varit

  Prieš mėnesį
 • atsakymas į: Petras Nuoroda

  Petras. Kur rašyti išmokai, lydeka mokino? ????????????

  Prieš mėnesį
 • Yra

  Nuoroda

  Yra žmonių kurie su pampersais vaikšto tai ką ir mum vaikščioti, kiekvieni savaip gyvena, tik gal šytas įžuvinymas poperiuose

  Prieš mėnesį
 • Ei didieji įžuvintojai - kodėl norvegai, pagavę ežere lydeką, ją net maistui neįma - išmeta į krantą kaip šiūkšlę... ?

  Prieš mėnesį
 • Aha

  atsakymas į: . Nuoroda

  Kai pagausiu tavi irgi ismesiu ant kranto

  Prieš mėnesį