Anykščių rajono savivaldybės administracija primena, jog, nors vanduo dar šaltas, 2020 m. birželio 1 d. Anykščių rajone oficialiai prasideda maudymosi sezonas.

Atsižvelgdami į 2020 m. gegužės 26 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos parengtų Anykščių rajono maudyklų vandens tyrimų protokolų duomenis, informuojame, kad visų Anykščių rajone stebimų maudyklų (Šventosios upė prie Dainuvos slėnio, Šventosios upė prie Šeimyniškėlių g., Rubikių ežeras prie Kriokšlio k., Nevėžos ežeras prie Palionių k., Alaušo ežeras Svėdasų sen., Viešinto ežeras Viešintų sen.) vanduo yra švarus ir atitinka HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus reikalavimus.

 

   Papildomai informuojame, kad mėginių ėmimo metu, t. y. 2020 m. gegužės 22 d., stebimų maudyklų vandens temperatūra buvo 9-12 °C.

   Karantino metu lankantis paplūdimiuose prašome laikytis šių rekomendacijų:

    nesilankyti asmenims, turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir pan.);
    laikytis saugaus atstumo (didesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų ir asmenų grupių), vengti tiesioginio fizinio kontakto;
    laikytis asmens higienos (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).

Anykščių rajono savivaldybės inf.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • Andrius

    Nuoroda

    Maudymosi sezoną atidarom, bet ar pastebėjot koks vanduo ir koks dugnas ypač Dainuvos slėnio maudykloje . Brendi į vandenį kaip i kokį dumblą. Kažkaip labai nehigieniškai.

    Prieš mėnesį