Atnaujintos medžioklės taisyklės susilaukė audringų diskusijų ir vertinimų. Ypač plačiai buvo aptarinėjama medžioklė su lankais. Gamtosaugininkai teigia,kad kai kurie naujų taisyklių punktai net prasilenkia su medžioklės etika.
Kaip manote, ar reikia įteisinti seniau Lietuvoje uždraustus medžiojimo būdus? Ar, tvirtinant medžioklės taisykles, turi būti tariamasi su visuomene? Kaip vertinate  medžioklės ir medžiotojų kultūrą, tradiciijas Lietuvoje?
Jūsų komentarus paskelbsime antradienio laikraštyje "Anykšta".

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Tikrai

  Nuoroda

  priviso daug palaidų šunų. Medžiotojai galėtų juos užmigdyti ir išvežti į gyvūnų globos namus. Būtų humaniška. Tokiai medžioklei be kraujo ir mirčių pritariu. O palaidų šunų šeimininkus smerkiu. O seniūnus ir seniūnaičius kviečiu būti reiklesniais ir bausti tuos, kas nesusitvbarko su savo augintiniais.

  Prieš 6 mėnesių
 • Tikinčioji

  Nuoroda

  Pritariu visiems, kurie sako, kad kunigams ne vieta medžioklėje su šautuvu. Kunigo vieta bažnyčioje prie altoriaus, o ne kruvinose žvėrių skerdynėse. Kaip iš tokių rankų, susitepusių niekuo nekaltų gyvūnų krauju, galima Dievo kūną priimti? Ir iš viso medžiokles reikia uždrausti, nebent kokį pasiutusį ar grėsmę žmonėms keliantį žvėrį reiktų sumedžioti.

  Prieš 6 mėnesių
 • Verčiau

  Nuoroda

  medžiotojai pasitarnautų visuomei.Labai jau priviso kaimuose valkataujančių, šeimininkų neprižiūrimų palaidų šunų. Jau praeiti kaimo gatve neaplotas, neapkandžiotas nebegali, paštininkai tik dujomis atsigina. Gal mdžiotojai galėtų specialiais nepavojingais šoviniais tokius šunis užmigdyti ir juos nugabenti saugiai į gyvūnų globos namus? O iš apsileidėlių šeimininkų būtų galima Medžiotojų klubams išsireikalauti pinigų. Tai bent būtų geras ir naudingas darbas atliktas.

  Prieš 6 mėnesių
 • Analitikas

  Nuoroda

  Visko unt svieto pastaiko ale kai viceministre (buvusi) medžiotoja facebukina nusautus paukščius iš raudonos knygos nu tai kaip sakoma ,,bespridielas''

  Prieš 6 mėnesių
 • Faktų nėra

  atsakymas į: Analitikas Nuoroda

  Ten buvo visos toje medžioklėje sumedžiotos antys. Nėra nei mažiausių faktų, kad būtent saugomas sumedžiojo viceministrė.

  Prieš 6 mėnesių
 • Nefaktas

  atsakymas į: Faktų nėra Nuoroda

  Bet medžiotojai angelėliai sumedžiojo paukščius iš raudonosios knygos!

  Prieš 6 mėnesių
 • Patarimas

  Nuoroda

  Pradėkite Dėmesį skirt Žmogui o toliau šernui !

  Prieš 6 mėnesių
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Medžioklė nuo seno - tai mūsų kultūros dalis. Keičiasi laikai, keičiasi ir jos forma ir tradicijos.
  Ji griežtai yra reguliuojama, todėl nemanau, kad keli pakeitimai kažką labai pakeis. Juk dauguma žmonių tingi patys augintis ar medžioti susimokėjus, mieliau perka parduotuvėj jau “nužudytą”, nes taip patogiau.

  Prieš 6 mėnesių
 • Nepateisinu

  Nuoroda

  kunigų-medžiotojų. Neįsivaizduoju, kaip su sutana , kryžiumi ir kitais šventais atributais galima eiti į medžioklę. Galk tokie kunigai kai kada ateis su šautuvais ir bažnyčion. Kas netinka, tai jau netinka. Sarmata.

  Prieš 6 mėnesių
 • Leonas Alesionka

  atsakymas į: Nepateisinu Nuoroda

  O aš pateisinu ir sveikinu kunigus, kuie yra medžiotojai. Pažįstu ne vieną ir ne tik Anykščių rajone kunigaujančius. Kaip LR Medžioklės įstatymo vienas iš autorių, pristačiusių šį įstatymą LR Seime, gerbiu kunigus, atnešančius į medžioklę senovines tradicijas, puoselėjančius medžioklinę kultūrą.

  Prieš 6 mėnesių
 • Leonai

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  O kaip dėl buvusios viceministrės kuri facebukino nušautus paukščius iš raudonosios knygos ar medžiotojams viskas galima?????

  Prieš 6 mėnesių
 • Leonas Al.

  atsakymas į: Leonai Nuoroda

  Medžioklėje nebuvau, savo akimis nieko nemačiau, o todėl komentuoti nieko negaliu. Tačiau tvirtai pasakysiu: Net ir grubūs pavieniai medžioklės įstatų bei įstatymo pažeidimai neduoda jokio pagrindo menkinti ir įžeidinėti kitus niekuo dėtus medžiotojus, medžiojančius kunigus, medžiojančias moteris. Taip elgtis nevalia.

  Prieš 6 mėnesių
 • Leonai dar

  atsakymas į: Leonas Al. Nuoroda

  Tai kad nepavieniai atvejai tai stumbrą nušauną tai raudonos knygos paukščius , Lietuvoje yra 30 tūkst medžiotojų kiek jų idėjinių ? Gal puse ,,marozu" su šautuvais?

  Prieš 6 mėnesių
 • Tikrai

  atsakymas į: Leonai dar Nuoroda

  Daug daugiau "marozų" sėdasi į mašiną ir autobusų stotelėse ne antis iš raudonos knygos daužo.

  Prieš 6 mėnesių
 • To tikrui

  atsakymas į: Tikrai Nuoroda

  Nesiprantu jūsų logikos tai jeo međžiotojas tai viskas galima? Šaudyti paukščius iš raudonosios knygos? Atsipeikėkyt tipo savininkai visos gamtos , dvarnininkai, miškų valdovai!

  Prieš 6 mėnesių
 • Taigi

  atsakymas į: To tikrui Nuoroda

  Tai tamstos logika šlubuoja. Žaliesiems gyvūnai senokai pasidarę svarbesni už žmones. Aš kalbu apie "marozus", kurie žudo žmones, o tamsta dėl nušautos anties visus už grotų (mažiausiai) susodintum.

  Prieš 6 mėnesių
 • Man

  Nuoroda

  medžiotojai asocijuojasi su žudikais. Niekaip negaliu pateisinti žmonių, kurie su šautuvais laukuose, miškuose vaikosi vargšų žvėrelių. O paskui prie to nukauto nabagėlio fotografuojasi, laužus degina, šnapsą geria, atseit, žvėrių atminimą pagerbia. Jarunda visiška.

  Prieš 6 mėnesių
 • Leonas Al.

  atsakymas į: Man Nuoroda

  Tik tavo pragertose smegenyse ir gali gimti tokie kliedesiai.

  Prieš 6 mėnesių
 • Egipto viziris

  atsakymas į: Leonas Al. Nuoroda

  Pritariu Leonai. Pagal tokią kvailą logiką, tai tradicinis bulviakasis irgi taip pat gali būti aprašomas.

  Prieš 6 mėnesių
 • Siulau iteisinti

  Nuoroda

  Medziokle su kuokomis. Kadangi, dabar, kada israsti triusikai, tai abi rankos lieka laisvos.

  Prieš 6 mėnesių
 • Manau

  Nuoroda

  Medžioklę pateisinu tik kai nėra ko valgyti, žudyti dėl pramogos - psichinis nukrypimas.

  Prieš 6 mėnesių
 • Pasilaikyk nuomonę sau

  atsakymas į: Manau Nuoroda

  Medžiotoju netampama turint psichinių nukrypimų. Tam ir yra medicininė patikra. O tu per greit skirstai diagnozes. Turbūt savo ligos išraše perskaitai.

  Prieš 6 mėnesių
 • niekada nesuprasiu tu kurie medzioja,vaikosi zveris rekauja kaip beprociai,o paskui saudo,negi jiems malonu ,kad zverelis bega nuo ju jausdamas baime,ypac vargses stirnytes, atrodo,kad neturi ko esti,bet daugiausia medzioja tie kurie visko gyvenime pertekia...

  Prieš 6 mėnesių
 • L.Al.

  atsakymas į: , Nuoroda

  Tikrai, tu niekada nesuprasi. Ir nereikia, nesikankink. Pakanka suprantančių visame pasaulyje ir be tavęs. Ir ateityje pakaks.

  Prieš 6 mėnesių
 • "Gamtosauga"

  Nuoroda

  Pamačius penktadieninį "gamtosaugininkų" mitingą tampa aišku, kodėl yra organizacija "Baltijos vilkas", o ne, tarkim "Baltijos stirna". Elementari konkurencija dėl žolės. Tik vieni ją ėda, o kiti rūko...

  Prieš 6 mėnesių
 • L.Al.

  atsakymas į: "Gamtosauga" Nuoroda

  Bravo ! Taikliai suskėlei - tiesiai į centriuką. :)

  Prieš 6 mėnesių
 • Her nemedžiotojas

  atsakymas į: L.Al. Nuoroda

  Kristė čia tu? baik jau užteks:)

  Prieš 6 mėnesių
 • Tik patarimas

  Nuoroda

  Nerinkim į seimą ir savivaldą žudikų.

  Prieš 6 mėnesių
 • Patarimų nemėtyk

  atsakymas į: Tik patarimas Nuoroda

  O tai ką rinkt? Veganus? Dar F. Taunytė rašė, kad maitinantis tik salotomis ir geriant tik tyrą vandenį, skystėja smegenys (atsiprašau už netikslią citatą)

  Prieš 6 mėnesių
 • Visuomenė

  Nuoroda

  Kam čia mano nuomonė pasidarė įdomi?

  Prieš 6 mėnesių
 • Tai gal teisingiau

  Nuoroda

  Visiems reikia uždrausti valgyti mėsą, nes gi žiauriai su gyvūnais elgiamės. Koks skirtumas ar tai laukinė antis ar naminė višta, kiaulė ar šernas. Kažkodėl naminius gyvūnus valgyti normalu, o laukinius nenormalu. Gyvūnų teisės darosi svarbesnės už žmonių. Išvada -žmonija kvailėja.

  Prieš 6 mėnesių
 • labb buss

  atsakymas į: Tai gal teisingiau Nuoroda

  Augalai , taip pat turi jausmus ir protą . Todėl ir jų negalima skriausti - rauti , laužti , skinti pjauti ir kitaip naikinti . Geriausias būdas egzistuoti - naudoti saulės ir vėjo energiją ........

  Prieš 6 mėnesių
 • Laikinis gyvūnas

  atsakymas į: labb buss Nuoroda

  Žmonių Įstatymo pakeitimas : ”Nuo šiol visiems žmonėms draudžiama valgyti bet kokią mėsą ir augalus.”

  Prieš 6 mėnesių
 • Tai kad

  atsakymas į: labb buss Nuoroda

  Atrodo jog kai kurie žmonės mažiau ir mažiau to proto beturi, tik jausmais vadovaujasi. Patys save išnaikinsim, nes šiam pasauly galioja dėsnis - išlieka stipriausi.

  Prieš 6 mėnesių
 • Nerijus

  Nuoroda

  Apie ką bediskutuotume, visada atsiras nepatenkintų, ūkininkais, medžiotojais, žvejais, motociklininkais, toks jau mūsų tautos bruožas, nepamirškim vegetarų, nes visą kas žaliuoja švarina orą, o žvėrys bezda, išmeta kenksmingas dujas :)

  Prieš 6 mėnesių
 • Kaimo Jurgis

  Nuoroda

  Gal aš ir durnas, ale kaip čia išeina. Vienas Dievo įsakymas reikalauja: "Nežudyk". O kai kurie kunigai yra medžiotojai ir žudo žvėris. Gal reikėtų kunigams atsisakyti medžioklių.

  Prieš 6 mėnesių
 • Pritariu

  atsakymas į: Kaimo Jurgis Nuoroda

  Žinau vieną kunigą, kurs pastatė spąstus ir pagavo per savaitę net 15 pelių. Nuo to laiko nebetikiu Dievu. Negali kunigai žudyti.

  Prieš 6 mėnesių
 • lietus

  atsakymas į: Kaimo Jurgis Nuoroda

  Jurgiau - aišku , kad durnas . Nei tu į bažnyčią eini , nei kunigo nepažįsti - svarbu apspjaudyti , o ką , visai nesvarbu ..... Prieš komentuodamas , ko visai nesupranti - gal rask kokią davatkėlę , kuri nors katekizmo pradmenis į Japo galvą įkištų ..... ,, Dievas sukūręs žmogų jam pasakė - tu valdysi visus gyvulius , ir kam skirsi tas gyvens , kam skirsi - tas mirs ,, .

  Prieš 6 mėnesių
 • Reikia-2

  Nuoroda

  Būtinai daryti atranką ir iš medžiotojų daugelį išmesti. Papildomai egzaminuoti, tikrinti žinias ir tik tada patikėti šautuvą. Kokie mūsų medžiotojai galima susidarytri nuomonę iš žiniasklaidos pranešimų. Ar galima patikėti tokiu medžiotoju uteniškiu, kuris didžiulę stumbrę nušovė, palaikęs ją šernu? O kiek medžiotojų vietoj laukinių žvėrių yra nušovę ar sužeidę besiganančias karves, patys susižeidę ar kitus sužeidę? Ir būtinai net kelis kartus per medžioklę būtina tikrinti medžiotojų blaivumą. O taui daryti turi ne patys medžiotojai, o policijos pareigūnai ar aplinkosaugininkai, neturintys jokių pažinčių ar giminystės ryšių su medžiotojais.

  Prieš 6 mėnesių
 • Verskis ant sono

  atsakymas į: Reikia-2 Nuoroda

  I pamiegok da iki 10 valandos, vistiek neduos

  Prieš 6 mėnesių
 • Teisingai,

  atsakymas į: Reikia-2 Nuoroda

  Reikia ir vairuot uždraust. Ne tik išgėrę, bet ir blaivi pridaužo šimtus žmonių ant perėjų. Tikrai tūkstantį kartų daugiau negu medžiotojai nušauna per medžioklę.

  Prieš 6 mėnesių
 • Reikia

  Nuoroda

  bet kokias medžiokles uždraust. Reikia gyvūnus globot, mylėt, saugot, o ne naikint. Baisu net žiūrėti, kaip didžiulis pulkas vyrų( kai kada ir moterų pasitaiko) vaikosi kokį zuikelį, stirną ar lapę. Ar jau badaujam, mirštam iš bado, kad reikia gyvūnus medžioti? Šalies valdžia pati mėgsta medžioti, tai bando ir įstatymus prastumti dėl naktinių medžioklių, dėl medžiojimo lankais ir t.t. Gerai, kad dar yra ir blaiviai mąstančių žmonių, kurie stengiasi medžiotojus sutramdyti, neleisti jiems drastiškai elgtis gamtoje. Uždrausti medžiokles, o medžiotojai tegu rūras suraukę namie sėdi ant pečiaus, jei neturi ką veikti.

  Prieš 6 mėnesių
 • To reikia

  atsakymas į: Reikia Nuoroda

  Ūkininkas, kurio pasėlius šernai nusiaubė ar avis vilkai išpjovė tau paaiškins, kodėl reikia medžiot...
  O medžiotojai nėra anachronizmas, ir dauguma jų pečiaus namuose neturi.

  Prieš 6 mėnesių