Anykščių rajono mero patarėja, Kultūros tarybos pirmininkė Gabrielė Griauzdaitė - Patumsienė paaiškino, kodėl Anykščių rajono savivaldybė taip ilgai delsia informuoti apie tai, ar šiemet įvyks ir kokia bus  respublikinė žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventė "Bėk bėk, žirgeli!".


"Mes laikėmės tokios pozicijos, kad negąsdinti žmonių, kad nieko nebus. Tiesiog svarstėme gan ilgai", - sakė G.Griauzdaitė - Patumsienė, sutikusi, kad šioje situacijoje buvo vadovaujamasi naujuoju savivaldybės šūkiu "Anykščiai - čia gera laukti...".
Pasak mero patarėjos ir Kultūros tarybos pirmininkės, kol kas daugelis dalykų dėl šventės vis dar derinami. Šiandien, pavyzdžiui, planuota susitikti su žirginio sporto atstovais aptarti, ar šie galėtų surengti parodomąją programą.
Savivaldybės kabinetuose diskutuojama ir  apie tai, kad "Bėk bėk,žirgeli!" šventės šiemet kaip ir nebus, tačiau pirmąjį birželio šeštadienį, kuomet kasmet vykdavo šventė, šeimos bus kviečiamos praleisti laiką Niūronyse, Arklio muziejaus teritorijoje.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Tai ačiū,

  Nuoroda

  jog negąsdinot, kad nebus tos šventės, būtų širdis tokios tragedijos neatlaikius...

  Prieš 4 mėnesių
 • Ne juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone Juozas kritiškai vertina tokią kultūros politiką. Stebint pranešimus spaudoje ir kitą veiklą darytina išvada, kad
  toks savivaldybės pareigūnų ir tarnautojų veikimas yra visiškas neveikimas. Trepsima vietoje ir šūkaujama kaip " gera laukti". Galima teigti, jeigu savyvaldybė nelaikytų apsižergusi viešojo pobūdžio renginių organizavimo po savo sijonu ar kelnių kišenėse, o pagal Vyriausybės rekomendacijas būtų paskelbusi šioms paslaugoms organizuoti pirkimą iš nevyriausybinių organizacijų, kurių veikla nėra pelno siekimas, tai turėtume ir šventės programą ir sureguliuotus žiūrovų bei dalyvių srautus taip, kaip rekomenduoja SAM ministras šiuo laikotarpiu ir visuomenės poreikių patenkinimą pramoginiams renginiams.
  Taigi viena aišku kam gera tupėti ir laukti, nes " darbas" tai laukimas, bijant savo paties šešėlio ir dangstantis nuo žmonių nuomonės ir pasiūlymų įvairiais biurokratiniais pasiteisinimais, tarpusavyje nepasidalinant darbo sferų .

  Prieš 4 mėnesių
 • Durnystė

  Nuoroda

  būtų organizuoti Žirgelio šventę ar kitokius masinius susibūrimus.Na, ir kas, kad karantinas lengvinamas, bet koronavirusas niekur nedingo, jis tebėra pavojingas. O kaip mūsų visuomenė saugosi? Kaukių dažnas nedėvi net ten, kur jos reikalingos, o jei užsideda, tai tik dėl mados kažkur ant kaklo kabaldžiuoja ar ant klyno, parduoituvėse grūdasi, lipa vienas ant kito ir t.t. Taoi ir šventėje panašiai būtų , kur nors mugėje dėl pigesnių kiniškų niekalų liptų vieni kitiem ant sprando. Nereikia svaigti sapie šventes, kai dar pandemija atakuoja.

  Prieš 4 mėnesių
 • Tai

  atsakymas į: Durnystė Nuoroda

  Ko tenai žadi vykti. Nevyk ir nereikės užsikrėsti virusu. Tavo raudos tau ir skirtos.

  Prieš 4 mėnesių
 • kad

  atsakymas į: Durnystė Nuoroda

  jokios pandemijos net nebuvo. skirkit liga nuo politikos.gana cia zaisti tuos zaidimus.

  Prieš 4 mėnesių