Vilniuje, Valakampiuose nuo birželio 1-osios pradės veikti nudistų paplūdimys, BNS informavo sostinės vicemeras Vytautas Mitalas.

 Anot jo, nudistų zona II-ojo Valakampių paplūdimio teritorijoje įrengiama šios bendruomenės prašymu.

„Gavome prieš tris ar keturis mėnesius prašymą iš nudistų bendruomenės, kad paplūdimys būtų įrengtas. Tad Valakampiuose, šiek tiek atokiau nuo pagrindinių paplūdimių, bus atskira vieta, kur bus įrengta reikalinga infrastruktūra – suoliukai, šiukšliadėžės ir įspėjamieji ženklai, sakantys, kad tai yra nudistų paplūdimys“, – tvirtino V. Mitalas.

Jis prašo vilniečių supratingumo tikėdamasis, kad pasipiktinusių šia idėja nebus.

„Specialiai parinkome atokią vietą su ženklais, kad visi žinotų, tikėsimės, kad gyventojai neužklups netyčia nieko“, – pridūrė vicemeras.

Nudistų bendruomenės atstovė Greta Pieskinaitė, sako, kad dar prieš metus šią idėją bendruomenė „laikė utopija“.

„Manome, jog tai didelis žingsnis į priekį, kuris padės visuomenei atsikratyti paplitusių mitų apie nudizmą, skatins sveiką gyvenseną, lygų įdegį, teigiamą požiūrį į žmogaus kūno grožį“, – savivaldybės pranešime sako G.  Pieskinaitė.

Pasak jos, nudizmo idėjos pradėjo formuotis dar XVIII amžiuje, o sostinėje gyvenanti „didelė ir nuolat auganti nudistų bendruomenė“ daug metų vasaras leisdavo prie Akmenos ežero netoli Trakų arba pajūryje, nes Vilniuje nebuvo tokio paplūdimio. Taip pat nudistai rinkdavosi poilsį kitose Europos valstybėse, kur tai yra įprasta.

„Žmonės laikosi nerašytų taisyklių: įkyriai nespokso, nefotografuoja, kitaip netrikdo ramybės, todėl atvykę poilsiautojai jaučiasi saugūs ir laisvi“, – teigia ji.

Įrengti naująją nudistų zoną patikėta savivaldybės įmonei „Grinda“. Pasak savivaldybės, šiuo metu įmonės darbuotojai į Valakampių II paplūdimį veža smėlį ir jį lygina. Artimiausiu metu nudistų zonoje bus montuojami suoliukai, stalai, informaciniai stendai, persirengimo kabinos.

Sprendimą trečiadienį galutinai patvirtino savivaldybės Ekonomikos komitetas. Pasak komiteto atstovo Vinco Jurgučio, jei šios zonos lankytojų bus daug ir atsiras poreikis, ateityje čia gali atsirasti ir papildoma infrastruktūra, dirbti gelbėtojai.

„Kol kas savivaldybė tiesiog startuoja įteisindama galimybę nudistams turėti legalią ir oficialią teritoriją, kurioje jie galėtų leisti laiką taip, kaip jiems priimtina - be drabužių. Vilnius yra didelis miestas, išsiskirantis vandens telkinių gausa. Džiugu, kad vietos čia atsiranda visiems, tokia dvasia turi ir spinduliuoti Lietuvos sostinė“, –  teigė politikas.

„Bendradarbiavimas su Vilniaus miesto savivaldybe buvo lengvas ir konstruktyvus. Per itin trumpą laiką pavyko įgyvendinti idėją, kurią daugelis Vilniaus nudistų dar prieš metus laikė utopija. Manome, jog tai didelis žingsnis į priekį, kuris padės visuomenei atsikratyti paplitusių mitų apie nudizmą, skatins sveiką gyvenseną, lygų įdegį, teigiamą požiūrį į žmogaus kūno grožį“, – sako Vilniaus nudistų bendruomenės atstovė Greta Pieskinaitė.

Savivaldybė šį sezoną taip pat žada įrengti naują paplūdimį su infrastruktūra neįgaliesiems Pilaitėje, prie Gilužio ežero, bus atnaujinami ir kiti sostinės paplūdimiai.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Kazkaip buvau uzklydes

  Nuoroda

  Palanges nudistu pliazan. Tai 2 dienas pykino ir savaite labai neturejau apetito

  Prieš 9 mėnesių
 • Bėdžiai

  Nuoroda

  Iki kokio lygio valdžia nusirito .Neturi rimtesniu darbú,tai nuogašiknių problemas sprendžia .Lietuva,kur tu eini ?

  Prieš 9 mėnesių
 • Lialia

  Nuoroda

  Anykščiams irgi reikia. Prie tilto.

  Prieš 9 mėnesių
 • Piatra

  Nuoroda

  Vo vo, vo, taiks trusykai su boruzelem insgyt, Adidas slepetes, Mare tai viska turi, inant Audi Jetta butinai sostyni aplankysmas siumet. Bo vis tiek ant Turkijas neiseina

  Prieš 9 mėnesių
 • Homonudisticus

  Nuoroda

  Reikia būtinai pas mūs Anykščiuose:) galėsim pasiskelbt po to net nudistų kultūros sostine :)

  Prieš 9 mėnesių
 • Kokia gėda

  Nuoroda

  Tipo bus galima vaikščiot be kaukių?

  Prieš 9 mėnesių
 • nu

  Nuoroda

  ar vyks lansbergo gaujos atstovas su mergoms ???

  Prieš 9 mėnesių
 • Tfu

  atsakymas į: nu Nuoroda

  O kad tau jau nebestovi, irgi kaltas Landbergis?

  Prieš 9 mėnesių
 • Niekas

  Nuoroda

  čia neatsiliko. pas mus viduržiemį pležas . kad ir trumpai, bet veikia.

  Prieš 9 mėnesių
 • Sodietis

  Nuoroda

  Kaip čia dabar Anykščius Vilnius aplenkė? Negerai. Reikia kuo greičiau kur nors priue Rubikių ar Alaušo ežero nudistų pliažą steigti.

  Prieš 9 mėnesių
 • oho

  Nuoroda

  labai aktuali informacija anykštėnams :)

  Prieš 9 mėnesių
 • Blaine

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia.............

  ...............>>>>>>>>>>>> ccutt.ly/XyvK1fq

  Prieš 9 mėnesių
 • Bliamba Kukaliamba

  Nuoroda

  O GALĖJO PIRMAUTI ANYKŠČIAI !!! Ir vėl atsilikome... :)

  Prieš 9 mėnesių