Pastarosiomis dienomis sulaukiama pranešimų, kad prekybos centruose, turgavietėse, degalinėse ar ekskursijose daugėja žmonių, nedėvinčių apsauginių veido kaukių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tam tikrose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones vis dar yra būtina. Į šias viešas uždaras erdves nedėvintieji kaukių turėtų būti neįleidžiami.  

 Privaloma

Visiems vyresniems nei 6-erių metų nosį ir burną dengiančias kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones privaloma dėvėti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose. Taip pat ir viešose uždarose erdvėse, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose bei sportuojant.

Rekomenduojama

Visais kitais atvejais neprivaloma, tačiau ir toliau rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones.

Kaip jas tinkamai naudoti:

    Kaukę reikia užsidėti kruopščiai, kad pilnai dengtų burną ir nosį;
    Dėvėdami kaukę, nelieskite jos rankomis;
    Nusiimdami kaukę nelieskite rankomis pačios kaukės, tik raištelius;
    Nusiėmus kaukę arba ją palietus, nusiplaukite rankas;
    Pakeiskite kaukę nauja kuomet dėvima tampa drėgna;
    Vienkartinių kaukių pakartotinai nenaudokite, panaudotas po kiekvieno naudojimo išmeskite.

Karantino režimo trukmė šalyje – nuo kovo 16 d. 00:00 val. iki gegužės 31 d. 24:00 val.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • ----

  Nuoroda

  Keista,kad kaukes tik rekomenduojamos viešose vietose,o kaip tik jos turejo buti privalomos.Gatveje pagaves virusa nuneši ji i parduotuve ar kitur,nes ateina vasaros cezonas,atvykstanciu bus,o ka sutiksim gatveje ,su kokiu virusu ar kas pasakys,-taip kad keiskite reko0mendacija i privaloma kaukiu nešiojima visur,kol dar neišsiplieske zidiniai visoje lietuvoje.

  Prieš 4 mėnesių
 • Nusiplauti

  Nuoroda

  Rankas reikia kai čiupineji svetima moterį ir po tualetą povaikštiniu neliečiant nieko vargu ar reikia plautis, labiausiai visiem patarčiau plautis ar nesiartinti prie gražių merginų ir moterų nes prie jų ir ligos ir vyrai labiausiai limpa tegyvuoja senjorai visus kelius praėję jų jokios lygos nesiima tai propaganda kodėl Vaiginas nesergą, o todėl kad ištikimas vienai

  Prieš 4 mėnesių
 • Anupras

  Nuoroda

  SAM tegul samy idut tuda..

  Prieš 4 mėnesių