Anykščių rajono savivaldybė pasirinko naują komunikacinį šūkį.Nežinia,kas yra jo galutinis autorius, tačiau teko stebėti savivaldybės Kultūros tarybos posėdį, kuriame tą šūkį buvo bandoma sugalvoti. Kultūros tarybos nariai buvo vieningos nuomonės, kad komunikacinis šūkis turi prasidėti žodžiais "Čia gera...". O štai, kaip tą šūkį užbaigti, Kultūros tarybos nariai gan ilgai "breinstormino" ir išsikirstė taip ir nenusprendę.


O tada pasaulyje prasidėjo koronaviruso pandemija ir pati infekcija kažkam savivaldybėje pakuždėjo, kad naujas komunikacinis šūkis turėtų skambėti "Anykščiai - čia gera laukti..."
Komunikacinių šūkių evoliucija Anykščiuose prasidėjo 2008-aisiais metais.Idėja papuošti Šventosios krantinę 5 m aukščio raidžių šūkiu „Čia gera sugrįžti“ priklauso anykštėnei Eglei Kaladytei.Tiesą sakant, tai nebuvo kažkokia nauja idėja .Šūkiais miestai buvo puošiami jau sovietiniais laikais.Vyresnės kartos anykštėnai prisimena karo metų šūkį “Ubej niemca” ( užmušk vokietį), o vidurinioji karta -  pionierių šūkį “Kovai už darbo žmonių reikalą būk pasiryžęs!”, o ant gamybinių pastatų tais laikais buvo keliami sudėtingesnės formuluotės lozungai „Su komunizmo dvasia,Komunistų partijos vadovaujami, pirmyn į komunizmo pergalę!”, ant valdiškų įstaigų buvo rašoma „Komunizmas – tai tarybų valdžia!”.
Beje, Anykščiuose už  šūkių priežiūrą buvo paskirtas net atsakingas žmogus – tai darė vienas iš rajono Komunistų partijos komiteto  instruktorių a.a. Vytautas Pupeikis. Šūkių priežiūra ir idėjine branda įėjo ir į „komjaunimo reikalą“ – taip nutiko, kad pirmuoju komjaunimo sekretoriumi rajone dirbo Anykščių seniūnijos seniūnas Eugenijus Pajarskas. Beje, Anykščių rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyrius, kuriam vadovauja E.Pajarsko žmona Audronė Pajarskienė, dabar ir rūpinasi šūkių sukūrimu ir jų viešinimu.
Po dešimties metų, prie Anykščių rajono savivaldybės vairo stojus Kęstučiui Tubiui, Anykščiuose kažkam tapo taip gera, kad Šventosios krantinėje iš gėlyčių sudėliotą šūkį nuspręsta pakeisti į "Čia gera gyventi".„Atėjo laikas patiems anykštėnams – čia gyvenantiems, grįžusiems ar persikėlusiems iš kitų rajonų – garsiai ištarti ir parodyti, kad Anykščiai yra vieta, kurioje gera kurti, atrasti bendraminčių, įgyvendinti svajones ir tiesiog gyventi“, – tuomet skelbė Anykščių rajono savivaldybė.
K.Tubis už korupcinius nusikaltimus buvo nuo Anykščių rajono mero pareigų nušalintas, rajonui vėl ėmė vadovauti Sigutis Obelevičius, tada atėjo koronavirusas ir komunikacinis šūkis "Čia gera gyventi" kažkiek prarado prasmę. Gimė naujas - "Čia gera laukti...".
Laukti ko - karantino pabaigos,pensininkams didesnės pensijos ar kol bus sutvarkyta miesto vaiduokliu tapusi autobusų stotis?
Ne! Anykščių rajono mero patarėja, Kultūros tarybos pirmininkė Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė viską paaiškino.
"Anykščiai – kraštas, kuriame gera gyventi, kurti, svajoti, ugdytis, ilsėtis, švęsti, mylėti... Tai kraštas, kuriame gera net laukti. Žinant, kad jau gana greitai, kai tik dar šiek tiek susitelksime ir visi pasistengsime, vėl ateis laikas, kai nauja galia išsiskleis viskas, kuo vilioja ir žavi Anykščių kraštas – čia gera laukti!
Anykščiai neatšaukia savo suplanuotų kultūros renginių. Viskas vyks, viskas  įvyks! Jei dar nebus galimybės susiburti tiesiogiai – suplanuoti renginiai skleisis kita forma. Ir tai vyks būtent tuo metu, kaip numatyta Anykščių metų renginių kalendoriuje. Iki to laiko, kai vėl galėsime visu balsu išskanduoti: Anykščiai – čia gera švęsti!
Dabar reikia tik palaukti ir nepamiršti, kad Lietuvos kultūrinio turizmo kryptis  – Anykščiai!", - apie tai , ką gi reiškia naujasis komunikacinis šūkis,informavo mero patarėja ir Kultūros tarybos pirmininkė G.Griauzdaitė - Patumsienė.
Ką gi, viskas labai paprasta - naujuoju komunikaciniu šūkiu savivaldybė rajono gyventojus ragina kantriai laukti karantino pabaigos, dėvėti apsaugines kaukes ir be reikalo nekišti nosies iš namų.
Suprantama, kad karantinas užkniso juodai visą Lietuvą, tačiau tik ne anykštėnus.Ir jei vis dėlto galvojate, kad užkniso,  mielas šių eilučių skaitytojau, prisimink komunikacinį šūkį "Čia gera laukti..." ir nusiramink - ateis geresni laikai!
Pasibaigus karantinui, savivaldybė nekalba apie naujas darbo vietas, gaivinamą rajono ekonomiką, investuotojų paieškas ir net varganos autobusų stoties remontą. Gyventojams žadama, kad "gerą laukimą" pakeis "geros šventės".
Kitaip sakant, ir vėl gerai nusiteikę eisime į mieste organizuojamas tautinio paveldo muges pirkti cukraus vatos ir šokinėti ant batutų, švęsime Obuolines be obuolių ir gerai nusiteikę keliausime į kalėdinį miestelį, kuriame beveik nėra prekybininkų...
O jeigu koronavirusas niekur nesitrauks? Kas tada? Kultūros taryba turėtų skubiai sušaukti nuotolinį posėdį ir padirbėti prie naujų šūkių kūrimo.
Atleiskit, bet nesinorėtų, kad kitas šūkis skambėtų "Čia gera numirti..."

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Vida

  Nuoroda

  Manau, kad tikrai geras šūkis „ Kelkim nykščius už Anykščius“. Ir nesvarbu, kas jį sugalvojo, autorystę savinasi, ar bando vartoti savo politikoj. Šūkį ir su legendom apie miesto pavadinimo kilmę galima susieti.

  Prieš 2 savaičių
 • rinktinis

  Nuoroda

  Sakyčiau tendencigas rašinys. Saviivaldybėje vienas iš darbų yra stiprinti anykštėnų dvasią šūkiais. Tik Kultūros taryba su šituo šūkiu neturi nieko bendro. Jį sugalvojo tarybos pirmininkė Gabrielė, matyt dar padedant Kultūros ir turizmo skyriaus specialistėms.

  Prieš 2 savaičių
 • A ne?

  Nuoroda

  Čia gera valdininkams.

  Prieš 2 savaičių
 • augis

  Nuoroda

  cia gera vogti nes pavardes nepasakys jokiu budu ir kaimynai nezinos kad ilgapirstis cia gera smurtauti nes po to daro nemokama ekskursija i Utena cia gera parzitauti nes visuomet priruos maisto paketu

  Prieš 2 savaičių
 • Taigi

  Nuoroda

  Protesto akcija Vilniuje ir Kaune.
  https://www.youtube.com/watch?v=zbm10CY7d1w

  Prieš 2 savaičių
 • Nykštėnas

  Nuoroda

  O gal užtektų „Čia gera.“ ? Gal palikime "gerumą" kiekvienam pagal save - juk vis vien nesutarsime. Jeigu norisi garsiau, galime pridėti šauktuką: „Čia gera!“

  Prieš 2 savaičių
 • Čia

  Nuoroda

  gera numirti? Vargu. Čia lengva ( geros sąlygos ) prasigerti, "užsigyventi" depresiją.

  Prieš 2 savaičių
 • Taigi

  Nuoroda

  Kiek tiesos apie žmonijos laukiančią ateitį, sprendžia kiekvienas pats.
  https://www.youtube.com/watch?v=Nw5EHmxJtDY

  Prieš 2 savaičių
 • Jūza fon Krakatūza

  Nuoroda

  Prie šito šūkio pridedu ir tikrąjį Anykščių himną: https://www.youtube.com/watch?v=G-kJVmEWWV8

  Prieš 2 savaičių
 • Taigi aha !

  Nuoroda

  Robertai, nebedūsauk, šitas šūkis jau keli metai kaip skamba. Tik dar nei papuvusiais obuoliais, nei konkorėžiais krantinėje neužrašytas...

  Prieš 2 savaičių
 • Maž savaldybej

  Nuoroda

  koks puse etata yra. Daba stoviu darbą biržej, ti galėč jum tiek šūkių prigalvot, kad jum ausys nulinktu. Nebrungiai imč

  Prieš 2 savaičių
 • Tadu raik laukt

  atsakymas į: Maž savaldybej Nuoroda

  kol stoviu

  Prieš 2 savaičių
 • Julytė

  atsakymas į: Maž savaldybej Nuoroda

  Jeigu dar stovi tai ir lauk-kai gausi bus gera :), va kai nebestovės bus liūdna laukti...

  Prieš 2 savaičių
 • Trinidada

  Nuoroda

  Oj, tie mero patarėjai... Vienas ligoninėje bardaką paliko, kita- pusmetį neranda vieno žodžio, trečia dar galvoja, kas tai per daiktas- verslas.

  Prieš 2 savaičių
 • Romualdas

  Nuoroda

  Čia gera mirti! Geriausias šukis.Turim čia tėvų kapus tai gal.....

  Prieš 2 savaičių
 • Kur blusturgis???

  Nuoroda

  .

  Prieš 2 savaičių
 • Dėl BGK

  Nuoroda

  Palikite vargšą vergą ramybėje. Jam nelengva. Šeimininkas pralaimėjo rinkimus, o lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių ir interseksualų (LGBTI) emocinė ir psichologinė būklė Lietuvoje yra prasčiausia Europoje, rodo šią savaitę paskelbtas Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros tyrimas.

  Prieš 2 savaičių
 • BGK

  atsakymas į: Dėl BGK Nuoroda

  Tavo tėvams iš viso nenuskilo- padarė debilą ožkapisį, turbūt, kai karavanas ėjo, dar koks ožiokas buvo pripuolęs

  Prieš 2 savaičių
 • Vargšui BGK

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Užjausk savo tėvus. Jie tikrai normalus ir gerbiami žmonės buvo. Gerai, kas nesulaukė tos gėdos, kai buvai pririštas prie tvoros. Patarčiau pačiam pamiršti rinkimus ir važiuoti iš Lietuvos. Pati mačiau, kaip jautiesi vaikščiodamas po Maximą. Tikrai ne visas rajonas matė, kaip tu buvai numestas prie tvoros su plakatu. Vaizdo įrašas greitai buvo pašalintas. Bet pats negali žiūrėti į prekės, o žiūri ar į tave nežiūri. Su Aldona teko dirbti, patikėk ji tikrai tave suprato ir linkėjo tau kaip ir priklauso savam vaikui.

  Prieš 2 savaičių
 • če geVAra

  Nuoroda

  Literatūriniame rajone teisingai parinktas šūkis - svarbiausias darbas. Veiklos imitacija šiaip jau, bėgimas nuo realaus darbo, realių problemų sprendimo. Šūkiai nesukuria darbo vietų ir realios pridėtinės vertės. Tik nesuprantu, čia daugiau vidaus vartojimui, saviguodai skirta, ar bandoma suvilioti lengvatikius hipsterius ir senjorus iš kitur?

  Prieš 2 savaičių
 • Taigi

  Nuoroda

  Kol buvo "komunizmas", tiksliau socializmas, grindžiamas krikščionybės principais, tai kaimai ir miesteliai klestėjo, žmonės gerai ir ramiai gyveno, buvo išsilavinę ir apsišvietę. Dabar labiausiai tinka šūkis - "Čia gerai numirti". Visa Lietuva yra nykimo ir mirties žemė.
  Zigmas Vaišvila apie koronavirusą ir gydymo sistemą, tik mirtingumą nuo viruso neteisingai skaičiuoja, virusas ir mirtys atsirado ne nuo karantino paskelbimo pradžios.
  https://www.facebook.com/zvaisvila/posts/10163815027825045?__tn__=K-R

  Prieš 2 savaičių
 • Smirdančiam Putino laižytojui

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  школах в четвертой четверти присутствует на занятиях в среднем 41% учеников. В деревнях этот процент больше, в городах — меньше. В Минске — 27-28%.

  Это очень показательные цифры с учетом того, что власти отказались прервать занятия в школах и перевести всех учеников на дистанционное обучение. Мол, коронавирус – это «психоз», и, если дети будут сидеть дома, то заразят ковидом бабушек и дедушек.

  Эти тезисы озвучивал лично Лукашенко. Но, как видно, белорусы больше не желают его слушать.

  Еще неизвестно, как подсчитывали посещающих. Хватает сообщений из разных мест о том, что в классах сидят по 3-6 учеников. Возможно, министерство записало в число приходящих всех, кто хоть один раз в четверти появился в школе.

  Нужно учесть, что многие семьи оказались в безвыходной ситуации, когда оставить своих чад не с кем и приходится, скрепя сердце, отправлять их в школу. Будь иначе процент посещающих оказался бы еще ниже.

  В любом случае, подавляющее большинство в этой истории оказалось не на стороне Лукашенко.

  Prieš 2 savaičių
 • Kad žmonės yra visko bijančios avys, tai prezidentas to negali pakeisti, jis tik gali susitaikyti, kaip tada, kai tėvų prašymu pratęsė vaikų atostogas, o dabar gali tik atlaidžiai žiūrėti į tėvų išsidirbinėjimus, kai nežinia ko bijo, nes vaikams tas virusas yra nepavojingas, skirtingai nuo gripo viruso, pavojingas tik nebent kokia nors mirtina liga sergančiam vaikui.

  Prieš 2 savaičių
 • Pūkuotam Tubio draugui BGK, priminimas

  Nuoroda

  Šiandien yra gegužės 17-oji, Tarptautinė kovos su homofobija, transfobija ir bifobija diena. Lietuvos žydų bendruomenė solidarizuojasi su pasaulio LGL bendruomene ir kelia vaivorykštės vėliavas drauge!

  Prieš 2 savaičių
 • Su tuom ir sveikinu, prakeiktas gėjūkšti, linkiu, kad visada sudurtum galą su galu ir kuo daugiau reklamuokis, gal atspardys kas nors dulkinamąją

  Prieš 2 savaičių
 • Ką bendro turi Tubio draugas, homoseksualai, žydai ir Robertas bei šūkis, kurio jis bijo,a ?

  Prieš 2 savaičių
 • Kęstutis

  atsakymas į: Obana! Nuoroda

  Robertas nieko bendro neturi. Ar BGK yra žydų kilmės, nėra aišku. Toliau visas rajonas žino.

  Prieš 2 savaičių
 • Ar tik homoseksualai save laiko vyrais, žmonėmis, kad pasisavino terminą "homofofija" ("homo" - vyras, žmogus)?

  Prieš 2 savaičių
 • Ei

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  BGK kuo tu save laikai?

  Prieš 2 savaičių
 • BGK

  atsakymas į: Ei Nuoroda

  Anatomu ir lažybininku, pydare. Puikiai išmanau kepenų ir inkstų išsidėstymą. Lažinamės, kad po smūgio su buože per kepenis apsišiksi

  Prieš 2 savaičių
 • Nevagiančių bičių sąrašo"žvaigždei"

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  Tai kaip prie tvoros gulėjai prisprogęs be kelnių tik su savo mero plakatu ant nuskusto kušiuko, dar nebuvai anatomas?Pasižiurėk kokie tavo reklamuojamo kandidato rezultatai po tokio anatominio pagulėjimo liko- https://www.vrk.lt/2019-savivaldybiu-tarybu/rezultatai?srcUrl=/rinkimai/864/2/1504/rezultatai/lt/rezultataiVienmRpl_rpgId-19986_rplId-647824.html

  Prieš 2 savaičių
 • Kažkaip giliai px tie jūsų suknisto rajono rinkimai, bet atsakyk, keliese jūs ten kažkokį pydarą prie kažkokios tvoros tvarkėt, kad taip susimovė daktarėlis su plikiu

  Prieš 2 savaičių
 • Tiesiog

  Nuoroda

  Tobula!

  Prieš 2 savaičių