Vaistininkai pastebi, kad dažnesnis nėštumo testų įsigijimas glaudžiai susijęs su įvairiomis šventėmis, tačiau daugiau jų ieškančių vaistinėse pastebima ir dabar – jau laisvėjant karantinui. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai pastebi, kad šią savaitę nėštumo testų buvo įsigyta dvigubai daugiau nei praėjusią.

 

Vaistinių tinklo komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad nėštumo testų įsigijimas šiemet pasižymėjo keliomis bangomis – dabar yra viena jų. „Pirmoji labai ryški nėštumo testų ieškančių klientų banga yra pirmosiomis naujų metų dienomis. Kita – vasario pabaigoje–kovo pradžioje, kurią specialistai sieja su Valentino diena. Įvykus pirmajam karantino atlaisvinimui, pajutome, kad vis daugiau klientų dabar ieško nėštumo testų“, – sako komunikacijos vadovė.

Šią savaitę klientai įsigijo dvigubai daugiau nėštumo testų nei praėjusią savaitę. Karantino pradžioje testų įsigijimas, lyginant su praėjusiais metais, sumažėjo, tačiau dabar jau vejasi praėjusių metų lygį. Vaistininkai pastebi, kad nėštumo testus klientai dažnai įsigyja po kelis. Šiuo metu vienoje sostinės vaistinėje pastebimas ir 75 proc. išaugęs elektroninių nėštumo testų įsigijimas.

Viskas pagal instrukciją

Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad visų vaistinėse parduodamų nėštumo testų tikslumas yra 99 proc., tačiau juos svarbu atlikti tiksliai pagal instrukciją, o rezultatus vertinti ne iš karto, o po 5–10 minučių. Pasak vaistininkės, nuo nėštumo testo tipo nepriklauso jo tikslumas, tačiau svarbu žinoti, kad jie turėtų būti atliekami praėjus dviem savaitėms po turėjusių būti mėnesinių. Ankstyvi testai yra daug jautresni ir gali parodyti nėštumą praėjus dešimt dienų po lytinių santykių.

„Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistė atkreipia dėmesį, kad nėštumo testai turėtų būti atliekami tiksliai taip, kaip nurodoma instrukcijoje. „Dažniausia klaida naudojant kasetę turinčius testus – nepaisoma, jog reikia tik kelių lašiukų ir dėl to galima nebematyti nei vienos juostelės. Testas taip pat turėtų būti atliekamas ryte, kada šlapimo koncentracija yra didžiausia“, – sako vaistininkė. Pasak jos, klaida būtų išgerti didelį vandens kiekį vandens, norint greičiau pasišlapinti, taip testas gali rodyti neigiamą atsakymą, o pakartojus jį ryte – teigiamą.

Vaistininkė sako pastebinti, kad tiek nėštumo testai, tiek prezervatyvai perkami jau drąsiau. „Manau jaunoji karta visai kitokia, drąsesnė ir nebeturi tokio gėdos jausmo. Jau senai mergina nepirko testo draugei…“, – juokauja K. Kudzinskienė. Ji taip pat pastebi, kad dažniau vaikinai ateina pirkti testo panelėms, o atėjusios pačios merginos vis dažniau būna ramios ir klausia informacijos apie testus.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Norint padidint

  Nuoroda

  Gimstamuma, reikia menesiui isjungti elektra, butinai tik ziema

  Prieš savaitę
 • na va

  Nuoroda

  kaip gavosi . Prisiminkite Valentino dieną ,kaip buvo dalinami sargiai,o gavosi atvirkštinis variantas, gal dar ką sugalvos moteriškės.

  Prieš savaitę
 • nu va

  atsakymas į: na va Nuoroda

  tamstela itariu busi tokia amzelia, kad anei sargei anei vaiku darymas nebeaktualus nu va niekaip is galvos neiseina meilas dienas :D

  Prieš savaitę
 • Taigi

  Nuoroda

  Būsimų emigrantų bumas, kuriems prieš rinkimus valdžia pašvaistys pasiskolintus valstybės pinigus.

  Prieš savaitę
 • dar šūkis rajonui

  Nuoroda

  Anykščiai - čia gera pastoti! Pritrauksime negalinčių pastoti turistų srauto.

  Prieš savaitę