Į rizikos grupę patenkantys Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientai kornaviruso pandemijos metu perkelti į Anykščių ligoninę. Šiuo pavojingu laikotarpiu medicinos įstaigos patalpose įkurta koronaviruso infekcija užsikrėtusius asmenis tirianti Karščiavimo klinika. Švelnėjant karantino sąlygoms, Anykščių socialinių paslaugų centras ligoninės patalpose planuoja atnaujinti Dienos centro asmenims su negalia veiklą.
Anykščių ligoninė pamažu tampa ne patrauklia gydymo įstaiga, o objektu, kuriame bet kurią minutę gali pasikartoti Antavilių pensionato ar "Klaipėdos hospiso" atvejai, kai koronaviruso infekcijos protrūkis tapo nevaldomas. Valdininkai tikina, kad Anykščių ligoninėje imamasi visų saugumo priemonių, kad taip nenutiktų, tačiau kartu ir sutinka, kad "vaikštoma ant peilio ašmenų".

 Apie pokyčius Troškūnuose nutylėjo...

"Anykštai" susisiekus su Anykščių rajono savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičiene ir pasiteiravus, kas naujo rajono medicinos srityje, ši iš pradžių bandė tikinti, kad jų tiesiog nėra. Keista, tačiau Anykščių rajono savivaldybė kažkodėl nuo visuomenės nutylėjo, kad Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė jau kurį laiką visiškai tuščia - į rizikos grupę patenkantys jos gyventojai perkelti į Anykščių ligoninę. Apie pokyčius savivaldybė neišplatino jokio informacinio pranešimo, savivaldybės gydytoja V.Daugelavičienė šia tema ėmė kalbėti tik , kaip, sakoma, "traukiama už liežuvio".
Tema išties nemaloni - Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje buvo nustatyta, kad koronavirusu užsikrėtė ten dirbanti valytoja. Po nustatyto susirgimo koronavirusu, Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientų perkėlimas buvo atidėtas dviems savaitėms.

Ženkliai sumažėjo pacientų

"Po koronaviruso tyrimų, kurie buvo neigiami, man atrodo aštuoni pacientai perkraustyti į Anykščių ligoninę. Įsivaizduokite, ir maitinimas, ir slauga dėl aštuonių pacientų, kai Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje iš viso yra 40 lovų. Kol kas ligoninė  Troškūnuose karantino laikotarpiu lieka visiškai tuščia. Mes dabar į šią ligoninę negalime guldyti naujų pacientų, išskyrus, jei iš kažkokios ligoninės slaugai perkeliamas po tyrimo atlikimo.O naujų guldyti, kaip anksčiau, negalima.Dėl to pacientų, kuriems suėjo keturi mėnesiai nuo sausio mėnesio, kurių gydymą teritorinės ligonių kasos "dengė", tai jų labai sumažėjo", - sakė V.Daugelavičienė.

Grėsmių nemato

Pasiteiravus, ar nebuvo baiminamasi į rizikos grupę patenkančius pacientus koronaviruso pandemijos metu  iš Troškūnų perkelti į Anykščių ligoninę, V.Daugelavičienė sakė, kad visiems Troškūnų pacientams yra atlikti koronaviruso tyrimai.
"Visiems atlikti tyrimai. Aišku, visko gali būti", - svarstė savivaldybės gydytoja.
Pacientai iš Troškūnų, pasak V.Daugelavičienės, perkelti į Anykščių ligoninės slaugos skyrių.
"Sprendimus dėl pacientų perkėlimo iš Troškūnų į Anykščių ligoninę priėmė vadovai tam, kad efektyviai būtų naudojamos lėšos ir teikiamos paslaugos", - kalbėjo V.Daugelavičiėnė.
Pasiteiravus, kieno tai konkrečiai buvo priimtas sprendimas, už rajono medicinos sritį atsakinga V.Daugelavičienė neatsakė ir patarė informacijos šia tema teirautis pas Anykščių ligoninės direktorių dr.Audrių Vasiliauską.
"Jis čia viska sprendžia. Dėl Troškūnų ligoninės perkėlimo iš Anykščių ligoninę Anykščių rajono tarybos sprendimo nereikėjo", - aiškino V.Daugelavičienė.

Į užimtas patalpas nori sugržti Dienos asmenims su negalia centras

Anykščių ligoninės direktorius dr.A.Vasiliauskas "Anykštai" sakė, kad iš Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės perkelti šeši  pacientai buvo įkurti patalpose, kuriose iki karantino paskelbimo veikė Anykščių rajono socialinių paslaugų Dienos centras asmenims su negalia.
"Toks buvo bendras savivaldybės sprendimas, nes karatino metu buvo sustabdyta ugdymo institucijų veikla, todėl patalpos numatytos karantinavimui arba sergantiems lengvomis koronaviruso formomis. Sprendimai dėl to priimti tuo metu, kai ligoninei laikinai vadovavo Dalis Vaiginas", - sakė dr.A.Vasiliauskas.
Šiomis dienomis Anykščių ligoninė sulaukė Anykščių socialinių paslaugų centro direktorės Jolantos Pleškienės kreipimosi sugrąžinti įstaigai patalpas, nes jose norima atnaujinti Dienos centro  asmenims su negalia veiklą.

Plačiau - laikraštyje "Anykšta"

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anais

  Nuoroda

  Laikais kvarcuodavo operacinės Palatas o dabar numirė žmogus dar palaiko lovoje 2 val prie gyvųjų lova per kloja ir kita guldo va taip ir pagauna virusus

  Prieš savaitę
 • Loretytė

  Nuoroda

  Kas išleido slaugos administratorę atostogauti , neskyręs pavaduojančio asmens? Kas nurodė, kad karščiavimo klinikoje dirbtų tik ginekologė? Daktare AUDRIAU, domėkis. Tau tiesiog kiša kortas, naudokis.

  Prieš savaitę
 • Nesvarbu.

  Nuoroda

  As sakau ko jie nepriima zmoniu i konsultacijas nepaprase issitirt kovid-19. A cia matai kame reikalas. Tegu einu jie po velniu

  Prieš savaitę
 • Idomu

  Nuoroda

  O ką galvoja didžiausias demagogas Lukas.Kur jis dingo,gal nesiruošia dešimtą kartą dalyvauti rinkimuose.

  Prieš savaitę
 • Cirko Seime nereikia.

  atsakymas į: Idomu Nuoroda

  Kiek metų sėdės Tubys? Atsimenu kai kaltino reketaviku Gražiną Šmugelskienę. Dabar su kitais ufonautais eina į redakciją ir geria arbatą po laiptais.

  Prieš savaitę
 • Xx

  atsakymas į: Idomu Nuoroda

  Kokd jusu reiksls

  Prieš savaitę
 • Nuoroda

  Pritariu, kad ufonautui ligoninėje ne vieta.Tik vieno nesuprantu, ko jis čia sėdi. Supratimas apie vadovavimą - nulis. Kaip žmogus išsilavinęs turi tiek pilietines drąsiai eiti tokias pareigas. Reikia ligoninei tikro VADOVO.

  Prieš savaitę
 • Chi chi

  atsakymas į: Nuoroda

  tu čia apie Dalį?

  Prieš savaitę
 • Chi chi

  atsakymas į: Chi chi Nuoroda

  Būtent apie jį, netikėjau, kad žmogus taip sensta, tokiais baisiais tempais.

  Prieš savaitę
 • Tu

  atsakymas į: Nuoroda

  E almuty su raktais kas nors surado,ar ligoninės gelbėtojas taip paslėpė kad iki šiol neranda?

  Prieš savaitę
 • Jo

  atsakymas į: Nuoroda

  Is kokios planetos esat tamysta

  Prieš savaitę
 • Solo

  Nuoroda

  Labai įdomu. Tai gal ir pavadinimą reikia Įstaigos keisti. Gal dar viena skyrių padaro apatinio trikotažo parduotuvė. Įdomu ką ten veikia direktorius. Žmogus ne gebantis valdyti situacijos, stumia ligoninę dugną. Ko laukia ligoninės valdžia?

  Prieš savaitę
 • Solui

  atsakymas į: Solo Nuoroda

  Apie ką mes čia šnekamės, ponai. Kokia dar trikotažo parduotuvė? Kur ji?

  Prieš savaitę
 • Kodėl

  Nuoroda

  Galvojama ,kad ligoninė primena tiksinčią bombą?Tegu galvoja užimtumo centro valdžia ar tinkama vieta jiems grįžti, tai ne Vasiliausko kaltė , kad pervežė slaugos ligonius,tai "geriausio vadovo "sprendimas buvo ,labai reikėjo jam tos ligoninės ,tai tegu dabar pataria ,kaip elgtis

  Prieš savaitę
 • pastebėjimas

  Nuoroda

  Socialinių paslaugų centro patalpoms ne pati tinkamiausia vieta buvusiame akušerijios skyriuje. Nes šio centro pacientai priklauso didžiausios rizikos grupei, todėl jie neturėtų artintis prie ligoninės, kuri yra "tiksinti bomba" kaip ir dauguma gydymo įstaigu karantino metu.

  Prieš savaitę
 • Pensininkas

  Nuoroda

  Nežinia kodėl Anykščių ligoninė merdinti ir griūvanti. Atiduokit slaugai, padarykite mokamų mrt, kt , kraujo tyrimų ... centrą !

  Prieš savaitę
 • ---

  Nuoroda

  Nei vieno blogo zodzio negaliu pasakyti apie seseles dirbancias priemimo skyriuje.Teko patekti i priemimo skyriu man ir mano šeimos nariams.Lenkiuosiu prieš seseles ir sakau Joms nuoširdziausia aciu.Tame skyriuje dirbti tikrai labai sunku,bet labai maloniai buvau priimta ,viskas atlikta skubiai ir maloniai išleista .Viskas šioje ligonineje gerai,puikus Direktorius,viska sutvarkis ,tik baikit rašyti zeminancius atsiliepimus.

  Prieš savaitę
 • mamai

  Nuoroda

  Čia ne neigaliukai kalti o arogantiška vadovė.

  Prieš savaitę
 • Mama

  Nuoroda

  Skaitau susireikšminusios ponios dirbančios ligonineje komentarą ir skaudu girdėti, kaip yra šmeižiami žmonės, o neįgaliukai mėtomi, bet kur. Matyt neturi ponia artimoje aplinkoje tokio žnogučio. Ten visada tvarkinga ir sukurta namų aplinka, o kai reikia per pusdienį viską iškraustyti, tai irgi nėra svajonė. Kuopėt kelius tuoletus, kurie nenaudojami. Ir šeip neturėjote persidirbti, ligoninė juk tuščia stovėjo. Ligoninėje retai, kuri patenkinta ir maloni, ypač pasijauti mazgote, kai papuoli į priėmimo skyrių. Tokios ir rašo piktus konentarus. Šiek tiek gerumo ir supratimo.

  Prieš savaitę
 • K

  atsakymas į: Mama Nuoroda

  Cia ne apie vaikus, nesuvokete teksto, nesistebim

  Prieš savaitę
 • dirbanciai ligonineje

  Nuoroda

  Jūs 100 procentų teisi .Betvarkė santechnika sugadinta .O Pleškienė taikosi į sutvarkytas ,išvalytas patalpas.

  Prieš savaitę
 • Tik nuomonė

  Nuoroda

  O kodėl Troškūnų slaugos ligonine negalėtų būti kaip privatus mokamas skyrius, tiems kurie atguli 120 nemokamų dienų slaugoje ir neturintiems sąlygų parsivežti artimiesiems toliau galėtų gauti paslaugas.

  Prieš savaitę
 • Reikia dirbti šiek tiek

  Nuoroda

  Vaivute gražiaisioji, "kieno tai konkrečiai buvo priimtas sprendimas" jums, kaip savivaldybės gydytojai turėtų būti aišku, kieno tai sprendimas. Jei visai neaišku galima pagal datas atrinkti. Jei ir iš datų neaišku. tada man aišku viskas.

  Prieš savaitę
 • dirbanti ligoninėje

  Nuoroda

  Išvalėm,iškopėm brūdą,kurį sugebėjo per trumpą laiką palikti dienos centras,apšikę atsiprašant patį švariausią buvusį akušerijos skyrių,ar jie valytojos neturi,galėtų mus psamdyti,gėda .Odabar jau grįžtam.Nieko prieš neįgaliuosius neturiu,bet negaliu toleruoti tokių nevalų darbuotojų, kurie atsakingi už švarą.Jei tie vargšeliai nesupranta, nereiškia ,kad jūs galit juos laikyti kaip kokias kiaules.Ir nesuprantu ko taip skubėti atnaujint veiklą,kai nerekomenduojama atnaujinti mokyklų ir darželių veiklą.pro kur įeisit į patalpas, gal pro langus.Ligoninė laikosi ypač griežtų reikalavimų pandemijos metu,personalas dūsta po kombinezonais,skydais.,rankos nuo dezinfekantų žaizdotos,očia-še tau-grįžtam.manau,kad yra suinteresuotų ,kad ta bomba sprogtų,ogal Pleškienė jau vadovauja savivaldybei.atsibodo šitos peripetijos,vienas padaro ,kitas griauna.

  Prieš savaitę
 • Šaunuolės jos.

  atsakymas į: dirbanti ligoninėje Nuoroda

  Mačiau, kaip šveitė ligoninės moterys, prakaitą braukdamos, juodas pamazgas nešiodamos. Nereikėjo taip apleisti patalpų. Jei corona bus kasmet, mūsiškės išmėš.

  Prieš savaitę
 • Angelė, pragaro merga !

  Nuoroda

  Vat kažkodėl man atrodo, kad Troškūnuose ligoninė bus "užraukta", nes Anykščių ligoninė tuštėja ir tuštėja. Kaip gi tu kitaip ją beišgelbėsi? Gal kas ir iš tikrųjų Troškūnuose įkurs privačius senelių namus kaip Adutiškyje... Kodėl gi ne? Nyksim sunyksim - nieko nepaliksim! Kaip toje dainoje...

  Prieš savaitę
 • Atsakymas visiemsj

  Nuoroda

  Jūsų garbinamas Vaiginas čia prisidirbo, jei netikit pasiskaitykit Anykščių ligoninės 2019m atlika audito ataskaitą. Kur tik pirštą besi ten visur rezultai negiami, ir ko dar šitam seniui negana, ko visą laiką drumsčią vandenį. Turi šitą šiltą vietą - patarėjo, dykai gauna pinigus dar matai, jam mažai. Va, tai jaunimas atėjo į valdžią , jeigu visi jauni žmonės tokie būtų tai netik ligoninė, bet ir Lietuva nugarmėtų į bedugnę.Kalti būtų kiti, o viską išsrėbti reikia nieko nekaltam žmogui . Aš visą laiką sakiau, kad jaunimas yra geras perspektyvus, bet dabar pakečiau nuomonę. Vietoj pandemijos dabar pati karščiausia diskusija ligoninė, visi pasidarė daktarais . Kokio velnio prisikabinote prie direktoriaus. Atėjo jaunas žmogus - valio tegu dirba. Taip sujudo, kad atrodo atėjo antra pandemijos banga. Mano patarimas - pastatykite, šitam Jūsų taip garbinamam žmogui ponui Vaiginui paminklą vidury aikštės ar upės, eidami kiekvieną rytą, vakarą nukelsite kepures, pasisvekinsite ir Jūsų ego bus patenkitas. Moterys galės žemai nusilenkti, prisiglausti. Reziumė: už visą tą suirutę dėkokit savivaldybei ir jos pagrindiniems veikėjams. O Direktorių, ponai palikite ramybėje.

  Prieš savaitę
 • frose

  atsakymas į: Atsakymas visiemsj Nuoroda

  jei taip blogas butu tai 20 metu nebutu vadovaves ligoninej saunuolis vaiginas kad daugiau tokiu butu tai ligonine klestetu

  Prieš savaitę
 • Vaigino klestėjimo metai

  atsakymas į: frose Nuoroda

  Tai galėjo visus 20 metų ta ligoninė klestėti, kol vaiginas vadovavo. Gerai, kad tokių šaunuolių nėra daug, o tai "nusiklestėtų" ligoninė visiškai, o paskui kur dėtis ligoniams, rajonas senas, nekiekvienas gali kitur nuvažiuoti gydytis. Frose, nuo ko tave gydė tavo mylimas daktaras? Ir kaip?

  Prieš savaitę
 • Kai

  atsakymas į: frose Nuoroda

  Metų metais savivaldybė dotavo nuostolingas paslaugas tai ir vadovavo. Atsibodai,rašinėji vienas nesąmones pastoviai. E baudų un sankryžos suamokejai?

  Prieš savaitę
 • Atsakymui visiems

  atsakymas į: Atsakymas visiemsj Nuoroda

  Žmogus pasakė viską, papildyti nėra kuo. Ačiū Jums.

  Prieš savaitę
 • Ne

  Nuoroda

  ufonautui be vadybos gebėjimų vadovauti tokiai įstaigai.

  Prieš savaitę
 • Ne?

  atsakymas į: Ne Nuoroda

  Geriau, kad vagis koks ir sadistas.

  Prieš savaitę
 • BGK

  atsakymas į: Ne Nuoroda

  kažkaip 20 metų vis dėlto vadovavo

  Prieš savaitę
 • Pridirbo

  Nuoroda

  mero patarėjas - laikinasis direktorius kliurkų ( arba parengė platformą bizniui - seniai kalbama, kad nuo rudens Troškūnų slaugos ligoninės patalpose bus privatūs globos namai ), o dabar visi uodegas suka, niekas nieko nežino, kaltų nėr, už viską, atseit, atsakingas A.Vasiliauskas.. Kad juos skradžiai tokius "išminčius", Anykščius valdančius

  Prieš savaitę
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Kol savivaldybė neišmes netikusio ligoninės vadovo, tol tvarkos nebus.

  Prieš savaitę
 • anykštėnas

  Nuoroda

  Tiksinti bomba - ne ligoninė, o kosminiame pasaulyje gyvenantis ligoninės direktorius.

  Prieš savaitę
 • ****

  Nuoroda

  Siulau karšciavimo klinika ikurti troškunuose ir ligonine nebus tiksinti bomba.Troškunuose butu visiems saugu,-gydytojai nevaikšciotu po ligonine ir neišplatintu to baisaus viruso.

  Prieš savaitę
 • Toms×××

  atsakymas į: **** Nuoroda

  Geriausia būtų dienos centrą įkurdinti Troškūnuos. Patalpos tuščios, neseniai suremontuotos, neįgaliukus vis tiek transportas vežioja. O gerai sustyguoto ligoninės darbo nereikia griauti. Tegul pamažu planiniam darbui atsidaro ir "srautų" nesumaišo.

  Prieš savaitę
 • atmesta

  atsakymas į: **** Nuoroda

  Kur specialiai suprojektuotos patalpos su atskira ventiliacija ir kur perdirbti Troškūnų rajkomo rūmai. Durnius. Tu buvai Troškūnų ligoninėje? Matai patalpas? Todėl nenusikalbėk apie karščiavimo klinikos perkėlimą.

  Prieš savaitę
 • Anykstenas

  Nuoroda

  Bet jau koks pavadinimas atrodo kad tuoj sprogs!!!!Negazdinkit žmonių ir taip visiems sunkus laikotarpis dėl įvairių priežaščių!!!!Juk savo rajono ligoninė dirba atsakingi ir kompetentingi gydytojai ir tariasi. Įštikrųjų rašykit ką nors gero , gražaus ir reikšmingo .Jei spauda gerai parašys tai ir geriau ir saugiau ir šiuolaikiškiau bus gyventi Anykščiuose .Ką pagalvos turistai apie visa tai juk ateina kurortonis sezonas!!!!O dar kiek sodybų turi įžymūs žmonės!!!Tiesiog daugiau pozityvo o ne "tiksinti bomba".

  Prieš savaitę
 • senjorė

  Nuoroda

  baikit kinkas drebint, pradėjot bijot savo šešėlio, o be to ko daugiau išmirs tuo valstybei mažiau išlaidų.

  Prieš savaitę
 • Mama

  Nuoroda

  Jeigu pats labai nori"ar negeriau"tai ir važiuok į tuos savo Troškūnus.Neduok dieve ,žiūrėk kad pats tokiu nepataptum.Kiek šiuos neįgalius,likimo nuskriaustus žmogeliukus savivaldybė gali stumdyti ?Jurzdiko vaikų darželis-namelis gegužės gatvėje-J.Biliūno mokyklos bendrabutis-ligoninė.Tai kada gi bus paskutinė stotelė???Mums šių vaikų tėvams yra labai skaudu ,kadangi vaikai(mums jie visada bus vaikai) neturi pastovios vietos ir stumdomi kaip šiukšlės.Ligoninėje jiems labai patiko,buvo didesnės erdvės,ilgas koridorius.O kur dabar?Į Troškūnus nenorim,nes daug lankančių iš miesto.

  Prieš savaitę
 • .Ar negeriau

  Nuoroda

  socialinių paslaugų Dienos centrą perkelti į Troškūnų ligoninę,visiems saugiau.

  Prieš savaitę
 • tiksliai

  atsakymas į: .Ar negeriau Nuoroda

  ir kartu apgyvendinti ir visokius durnius kaip tu.

  Prieš savaitę