Švelninant karantino sąlygas leista naudotis bibliotekose esančiomis kompiuterių, interneto ir kitų skaityklų paslaugomis, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

 Vis dėlto bibliotekose, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu, dar negali būti teikiamos periodinių leidinių skaityklų, atvirųjų fondų, vaikų bibliotekų (išskyrus knygų išdavimą) paslaugos.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad siekiant užkirsti kelią koronaviruso infekcijos plitimui, perduodant daiktus, pavyzdžiui, knygas ar dokumentus, turi būti vengiama tiesioginio kontakto – jie turėtų būti paliekami ant stalo ar lentynose.

Taip pat įstaigos turėtų pasirūpinti, kad lankytojai turėtų sąlygas tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai, prie įėjimo į lankomą objektą turi būti pateikiama informaciją apie asmens higienos laikymosi būtinybę, taip pat užtikrinti, kad  tarp lankytojų ir lankytojų grupių būtų ne mažesni nei dviejų metrų atstumai, o vienam lankytojui skirti ne mažesnį nei 10 kvadratinių metrų plotą.

Bibliotekų darbas atnaujintas nuo balandžio 27 dienos, tačiau knygas buvo galima tik atsiimti ir grąžinti.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.