Didžiausia pavasarinė tvarkymosi akcija DAROM 2020 dėl COVID–19 keliasi į rudenį. Tikslas - IŠVALYTI VISĄ LIETUVĄ!


        Kasmetinė, masinė pavasarinė šiukšlių rinkimo ir aplinkos tvarkymo akcija DAROM šį pavasarį neįvyko. Dėl COVID-19 grėsmės paskelbtas karantinas koregavo ir organizatorių planus. Nors didžiosios, žmonėms įprastos akcijos įgyvendinti nepavyko, neabejingiems švarios aplinkos idėjai siūloma alternatyvą - žymėti jiems žinomas prišiukšlintas vietas, specialiai projektui sukurtoje mobiliojoje programėlėje DAROM ir taip prisidėti prie neeilinio projekto - “Darom iki galo. Išvalom visą Lietuvą!” truksiančio du metus.
Akcija DAROM savo masiškumu šalyje - unikalus renginys, kasmet pritraukiantis 100-200 tūkst. dalyvių, kurie per dieną surenka apie 1 tūkstantį tonų šiukšlių. “Matome, kad vis daugiau žmonių nori burtis tvarkymuisi ne tik vieną kartą metuose, siunčia mums nuotraukas apie prišiukšlintas vietas, imasi jas tvarkyti savo iniciatyva. Iš tiesų ne tik patys tvarkosi, bet paskatina ir artimuosius, kaimynus, bendruomenę, sudrausmina šiukšlintojus, prašo mūsų pagalbos tvarkantis su surinktomis šiukšlėmis, tad poreikis tvarkytis visus metus tikrai yra ir iš visuomenės pusės” - teigia organizatoriai. “Mes Darom” iškeltas 2020-2022-ųjų tikslas išties didelis –  projekto “DAROM IKI GALO. IŠVALOM VISĄ LIETUVĄ!” metu bus siekiama sužymėti ir sutvarkyti 100% Lietuvos teritorijos, visus 65 300 km2. Įgyvendinus projektą Lietuva taps pirmąja šalimi pasaulyje 100% išvalyta nuo šiukšlių.  
                     Svarbu atkreipti dėmesį, jog karantinas paskatino žmonės daugiau laiko praleisti gamtoje, todėl dažniau nei įprastai susiduriama ir su ne vietoje paliktomis, išmestomis šiukšlėmis. “Mes Darom” skatina visuomenę susivienyti, tapti stipriu kumščiu ir taip visiems prisidėti prie švarios Lietuvos ateities. Padaryti tai itin lengva, tereikia į mobilųjį telefoną ar kitą prietaisą atsisiųsti išmaniąją programėlę “DAROM” ir pastebėjus prišiukšlintą vietą - pažymėti žemėlapyje.
    Projektas “DAROM IKI GALO. IŠVALOM VISĄ LIETUVĄ!” vyks 3 etapais: žymėjimas, tvarkymas, stebėjimas ar šiukšlės neatsinaujina. 2020-ųjų vasarą žmonės skatinami žymėti, o rugsėjo 19-ąją, kartu su Pasauline valymosi diena (World CleanUp Day), tikimasi įgyvendinti ir DAROM 2020, bei startuoti su pažymėtų prišiukšlintų taškų tvarkymo etapu. “Žymėjimas vyks visą projekto laikotarpį, tad žmonės galės pažymėti prišiukšlintas vietas iki pat 2022 metų pavasario ir tuomet kartu su DAROM 2022 akcija tikimės užbaigti Lietuvos tvarkymo etapą, tapti pirmąją valstybe pasaulyje 100% sutvarkiusia savo teritoriją. Tuomet liks tik stebėti ar sutvarkytose vietose šiukšlės neatsinaujina” - sako organizatoriai.
DAROM akcijos organizatoriai skaičiuoja, kad tikslui pasiekti prireiks daugiau nei 10 000 savanorių žymėtojų pagalbos, 1000 socialiai atsakingų įmonių paramos, 500 tūkstančių dalyvių ir savanorių, kurie padės tvarkyti žemėlapyje pažymėtus prišiukšlintus taškus. “Mes Darom” - nevyriausybinė organizacija siekia, kad Lietuvos žmonės priimtų pagrindines vertybes: bendradarbiavimą, socialinę atsakomybę, veiklumą, pilietiškumą, noriai įsitrauktų į savanorystę, ir taip kurtų pilietišką bei tvarią visuomenę. Visos organizacijos surinktos lėšos skiriamos aplinkos švarinimo projektams įgyvendinti, todėl finansinė parama ir žmonių pagalba yra itin svarbi!
Mes Darom kviečia žmones tapti savanoriais, įmones - globoti savo savivaldybę, pasirinktą teritoriją ar visą Lietuvą. “Tik visi kartu susivieniję galime pasiekti, kad Lietuva bus 100 % išvalyta nuo šiukšlių!” - tikisi organizatoriai.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • LillaIadanza

  Nuoroda

  Geriausias uždarbis internetu dirbant namuose. Tai aš padariau labiausiai apsimokėdamas finansiškai. sekmadienį, gavau puikų „BMW 640d“, praėjusį mėnesį uždirbdamas 41,739 USD. Šis darbas yra tikrai neįtikėtinas ir kiekvieną dieną man suteikia didelę pajamų dalį. Esu tikras, kad pasieksite geriausią rezultatą. Patikrinkite daugiau čia.............

  ................>>>>>>>>>>>> ccutt.ly/XyvK1fq

  Prieš 2 mėnesių
 • Tikrai taip!

  Nuoroda

  Pritariu ir palaikau! Tik pradėkime nuo Konservatorių partijos išvalymo nuo buvusių komunistų! Tam net rudens laukti nereikia. Darom!!! :)

  Prieš 2 mėnesių