Dėl Lietuvoje besitęsiančio karantino gan sudėtingoje sitaucijoje atsiūdrė turizmo sektorius. Įsibegėjo gegužė,  tačiau Anykščių miesto gatvėse beveik nematyti turistų.Nebus turistų - kentės vietos verslininkai, kuriems atvykėliai yrta vienas pagrindinių pragyvenimo šaltinių.
"Anykšta" klausė pašnekovų, kaip turistiniams Anykščiams pavyks išgyventi koronaviruso akivaizdoje, domėjosi, kokios alternatyvos žmonėms galėtų leisti šį sezoną dirbti ir užsidirbti.

 Deividas DILYS, verslininkas:

- Apverstas namas šiuo metu neveikia, nes jis negali veikti pagal visas karantino sąlygas.Taigi,tam tikrų turistų srautų nesulaukėmė , negavome planuotų pajamų. Labirintų parkas visada atsidaro gegužės viduryke. Tų nuostolių dar nėra, bet faktas, kad jų bus. Pirmaisiais vasaros mėnėsiais neteksime vaikų ekskurisjų, grupių.
Atsidarymo nuotaika yra tokia slogesnė.Neaišku, kas bus po dviejų ar trijų savaičių, kaip žmonės judės, kaip leis savo pinigus.
Paskutines dvi savaites jau nebekreipiu dėmėsio į politikų nuomonės ir kalbas. Čia lyg rašymas šakėmis ant vandens, kaip bus, kas bus...Kiekvieną dieną viskažkas naujo.
Faktas, kad investavimas į naujas pramogas yra sustabdytas.Buvo minčių šalia apverto namo atidaryti naują parką,bet šiemet to jau nebus.
Šiuo metu pats blogiausias dalykas yra nežinomybė. O šiaip žmonės skambina, domisi - jie bet kuriuo atveju keliaus,nes nuo karantino "stogą rauna". Turizmo verslas prie esamos situacijos turės pristaikyto.
O gal teisingai sakoma - kas seniau keliaudavo į užsienį, dabar daugiau keliaus po Lietuvą?

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Hmm

  Nuoroda

  Straipsnis apie Deividą, o komentaruose Alesionka tik aptarinėjamas. Aš gal pirmiau apie tai apie ką straipsnis o paskui gal ir apie Leoną :)

  Dabar yra 2 skirtingos žmonių grupės, vieni kurie prašo ranką ištiesę ir sako kad viskas, ši savaitė paskutinė, jei negausime subsidijos iki savaitės galo - viskas. Užrakinam duris ir skirstomės. Čia šiaip sunku net kažką ir komentuoti, nes panika yra baisus dalykas ir jei įmonėje neatsiranda kažko kas galėtų blaiviai mąstyti ir teisingai sudėlioti planus - tuomet reiktų pagalvoti apie įmonės perpektyvas nes OK, dabar gausim subsidijas, užkišim skylę, žmonės nepabėgs, bet ką darysim artimiausius kelis mėnesius kai reikės perorientuoti save į kitokį darbą ir prisitaikyti prie naujų sąlygų? Visi dabar stovi prie starto linijos su labai panašiais autmobiliais, ir mano nuomone laimės tie kurie geriau patys prižiūrės savo automobilį nei lauks kol valstybė įpils kuro. Iš straipsnio susidariau įspūdį kad Deividas pasirinko ne skustis o dirbti. Ir pagarba jam už tai. Jei gerai iškomunikuos savo idėjas pasinaudodamas jau turimu įdirbiu - pamatysime pilną (arba kiek bus leidžiama) jo parką vasarą.

  O Leonas .... ponas Leonai, Jums kaip visada šiek tiek dėmesio trūksta. Aišku galite bandyti statyti gamyklas Anykščiuose - ir planų vis pasigirsta, kažkas čia neseniai su guma kažką daryti norėjo - bet dabar palyginkite Anykščius su aplinkiniais miestais pvz Utena ir Ukmerge. Gal aš kažko nesuprantu, bet esant aktyviai prekybai ar dideles apimties gamybai, geriau rinkčiausi Svedasus dėl logistikos nei Anykščius, jau nekalbant apie Uteną arba Ukmergę. Kiekvienas pagal sugebėjimus pasirenka savo nišą ir Anykščių pasirinkimas žiūrint iš šono atrodo neblogas. Pagrindinis dalykas ko trūksta mūsų miestelyje, tai jaunų kvalifikuotų turinčių specifinius įgūdžius žmonių, tik deja jie į gamyklą krauti dėžių neis ;)

  P.S. Ponas Leonai, pasikeitė savivaldoje tvarka ir Jūsų taip lengvai jau nebepatrauktų, tad turėtumėte ištisus 4 metus pastatyti Continental ar panašaus kalibro gamyklą Anykščių apylinkėse.

  Prieš mėnesį
 • Jes...

  Nuoroda

  Pilnai pritariu gerb. Leonui . Sėdi ponai ir kuičiasi savo beprotybėse , ne turėdami jokios ateities vizijos , taip ir susmuko Anykščiai . Gaila.

  Prieš 2 mėnesių
 • labb buss

  Nuoroda

  O jūs ,,vargdieniai ,, , ar bandėte normalų darbą susirasti ? Gal imk kastuvą , ir nos kelias bulves pasodink ... Ar norite vėl iš ubagavimo praturtėti ? Taigi , ir turtingesni ubagai jau tiek bablų nebeturi , kad visus sušelpti .... Jeigu valdžiukė nepakrapštys biudžeto , gali tekti su ištiesta ranka ir ant šventoriaus pastovėti - nors ant bulbų ......

  Prieš 2 mėnesių
 • Vietine

  Nuoroda

  Pirmiausia tai teiketu aptvarkyti aplinka aplink jusu visus objektus ir tada laukti turisti net ir pro sali pravaziuojant geda kaip visur netvarkinga

  Prieš 2 mėnesių
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Darbo vietų daugėja klestinčioje Dembavoje?

  Prieš 2 mėnesių
 • tikram

  Nuoroda

  tu ligonis ,normalaus mero dar neturejo anykstenai ir neturi

  Prieš 2 mėnesių
 • Atsakymas Skaitytojui

  Nuoroda

  Dembava klesti. Vyksta statybos, perkami ir renovuojami namai, darbo vietų daugėja. O be to - čia pat Pavevėžys su jo teatrais, arena, viešbučiais, sporto įrengimais, muziejais, gerai organizuotu transportu, respublikine aukšto lygio ligonine ir meno kūriniais.

  Prieš 2 mėnesių
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Gerb. Leonai, koks Jūsų indėlis kad Dembava suklestėtų?

  Prieš 2 mėnesių
 • Atsakymas Skaitytojui - 2

  atsakymas į: Skaitytojas Nuoroda

  Demagogiškas klausimas į kurį atsakinėti nėra reikalo.

  Prieš 2 mėnesių
 • Tikrai

  atsakymas į: Skaitytojas Nuoroda

  Anykščiuose buvo tik du nenusisekę merai- vieno atsikratė taryba, kito STT.

  Prieš 2 mėnesių
 • Ir kas nuo to tapo geriau ??

  atsakymas į: Tikrai Nuoroda

  Vienas iš nenušalintų merų pristatė stebuklingų dujinių katilinių, kitas išmovė į prezidentūrą iš kurios buvo išmestas kaip praradęs Prezidento pasitikėjimą, Išmestas iš krepšinio pasaulio, pardavė savo "vipkomunikacinę" firmą ir dingo užmarštin. Gi trečias nutiesė keletą medinių ir vieną geležinį taką, dar vienas statė medinę pilį ir t.t. Per tą laiką iš Anykščių rajono išemigravo ne vienas tūkstantis gyventojų, mokyklos prarado vaikus ir buvo uždarytos. Kelios jų tebelaukia naujų uždarymų. Iš Anykščių išėjo du bankai, išėjo įstaigos, sumenko ekonomika, užsidaro kultūros centrai, į pustuščius mokyklų pastatus keliamos seniūnijos, gydymo įstaigose trūksta gydytojų, nes nelabai kas nori, nematydamas perspektyvos, čia važiuoti gyventi ir dirbti. Štai tokia reali Anykščių rajono šiandiena ir šitokios liūdnos jo ateities perspektyvos. Nes ko nesunaikino valdžios bukumas, tą pribaigti grąsina Covid 19 viruso epidemija.

  Prieš 2 mėnesių
 • Ir kas nuo to tapo geriau ? P.S.?

  atsakymas į: Ir kas nuo to tapo geriau ?? Nuoroda

  O kiek bankrutavo ir užsidarė verslų? "Anrestas" _ bankrotas, "Varis" - bankrotas, toliau tęskite sąrašą patys. Keli dar stovi bankrotinėje eilėje? Ar šito tikėjotės, kai "Baltijos kelyje" stovėjote?

  Prieš 2 mėnesių
 • Lucia Eden

  Nuoroda

  mielai dalinuosi savo liudijimais šiandien su pasauliu. Aš niekada neįsivaizduoju savęs tai darantis, bet esu kupinas džiaugsmo ir noriu, kad kiti turėtų savo pagalbą. Aš esu biuro sekretorė pagal profesiją, turiu du vaikus su vyru. Mano vyras paliko mane ir mūsų vaikus be jokio paaiškinimo. Jis tiesiog paliko namą, o aš girdėjau, kad jis mato kitą moterį. Išbandžiau visas įmanomas priemones, kad grąžintum jį namo, tačiau jis elgėsi keistai manęs atžvilgiu ir netgi apleido vaikus. Aš buvau nusivylęs ir nuniokotas, ieškojau pagalbos iš įvairių pusių, kol pamačiau pranešimą apie dr. Ajayi rašybos keitiklį. Kreipiausi į rašytoją, kuris man pasakė, ką daryti. Jis patikino mane, kad jis ištaria rašybą ir viskas bus gerai per tris dienas, tačiau buvau skeptiškas ir išsakiau keletą minčių, kol galiausiai vėl susisiekiau su juo, mes kartu ėjome į procesą ir nustebau, kad rašyba suveikė, o mano vyras grįžo namo ir atsiklaupė, kad maldautų atleidimo, bet pirmasis buvo jo netikėtas skambutis, nes mes nesikalbėjome apie 6 mėnesius. Dr. Ajayi yra iš tikrųjų jo žodžių žmogus, jei turite problemų dėl savo santykių ar bet kurio gyvenimo aspekto, susisiekite su rašytoju dr. Ajayi dėl ilgalaikio sprendimo.

  Paštas: drajayi1990@gmail.com
  „Viber“ arba „WhatsApp“ numeris: +2347084887094

  Prieš 2 mėnesių
 • Nu

  Nuoroda

  Įdomu vergvaldys ar normalus vyras ??

  Prieš 2 mėnesių
 • Leonas Alesionka

  Nuoroda

  Visiškai pritariu Deivdo Dylio mintims ir susirūpinimui. Tačiau žvelkime plačiau: kokie gi besmegeniai pasmerkė Anykščių rajono ekonomiką užkelti tik ant turizmo paslaugų bei kurortinių spa teikėjų pečių! Štai atėjo epidemija ir rajono ekonomikai krachas! Iš tiesų : "Čia lyg rašymas šakėmis ant vandens, kaip bus, kas bus..." Nuo šitokio trumparegių neišmanėlių ekonomikoje populizmo nukenčia visas rajonas. O kaltieji iki šiol murkso valdžios postuose ir net nesuvokia, kad privalo pripažinti savo kaltę, prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti.

  Prieš 2 mėnesių
 • T

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  Pritariu Leonui. Ar tikiu neišmanelių, kaip Skvernelis kada nors buvo?

  Prieš 2 mėnesių
 • Tikrai?

  atsakymas į: T Nuoroda

  Nepainiok pavardžių. Skvernelis niekada Anykščių meru nebuvo.

  Prieš 2 mėnesių
 • Tikrai

  atsakymas į: Tikrai? Nuoroda

  Tas guodžia, kad netapo meru, nes teisingai D.Dilys apibūdino šitą Vyriausybę:
  "Čia lyg rašymas šakėmis ant vandens, kaip bus, kas bus...Kiekvieną dieną viskažkas naujo"

  Prieš 2 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Lietuvoje nėra karantino. Kai yra apribojamos sveikų žmonių teisės - tai ne karantinas, tai diktatūra, pagal požymius panaši į fašistinės diktatūros užuomazgą.
  Ar reikalingos kaukės?
  https://www.youtube.com/watch?v=7SvMgKHWn2s

  Prieš 2 mėnesių
 • Pnh

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Tai pagaliau pripažinai kad Putinas fašistas, karantino nepaskelbė, o laisvę apribojo, visus užkodavo, baudom apdėjo. Jei nori gali be namordniko sudalyvauti raudojųjų fašistų pabiedobiesijos parade Minske. Atsirastų viltis kad iš ten negryši.

  Prieš 2 mėnesių
 • Patarimas:

  atsakymas į: Pnh Nuoroda

  Nesikankink, kreipkis į gyd. A.Gustą. Jis puikiai kliedesius gydo, ne vienam pagelbėjo, tau irgi padės. Pats nueisi ar nuvežti?

  Prieš 2 mėnesių
 • Pnh

  atsakymas į: Patarimas: Nuoroda

  Tai kad čia labiausiai Taigi' s ir kankinasi Lietuvoje bei kliedi, simboliška kad gegužės 9-ą, jam aplink vaidenasi fašistai.

  Prieš 2 mėnesių
 • Be be be...

  atsakymas į: Pnh Nuoroda

  Kreipkis kreipkis, Gustas tavęs su švirkštu jau laukia! :)

  Prieš 2 mėnesių