Šiais metais liepos 16–19 dienomis Anykščiuose turėjęs vykti alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ yra atšaukiamas. Dvyliktus metus skaičiuojantis festivalis 2020 metais neįvyks dėl pandemijos sukelto chaoso pasaulyje.

 Nors Lietuvoje šiuo metu nėra formalaus Vyriausybės nurodymo atšaukti vasarą planuojamus renginius, „Devilstone“ organizatoriai atkreipia dėmesį į šalies vadovų pranešimus, kuriuose užsimenama, kad su karantino pabaiga žalia šviesa masiniams renginiams uždegta nebus. Organizatorių vertinimu, bendra situacija tiek šalyje, tiek Europoje nėra palanki vasarą numatytiems renginiams.

„Net jei nutiks taip, kad liepos mėnesį Lietuvoje jau bus galimi masiniai renginiai ir festivaliai, mes negalime publikai pažadėti ir užtikrinti tokio Devilstone, koks buvo suplanuotas ir koks būtų vertas bilieto kainos. Užsidariusios šalys, uždaryta oro erdvė bei griežtinamos karantino sąlygos Europos šalyse stipriai apriboja mūsų galimybes įgyvendinti planuotą festivalio programą. Nors šiuo metu ir neturime nei vieno atšaukto atlikėjo pasirodymo, būtų naivu tikėtis, kad pavyks to išvengti artimiausiu metu“, – teigia festivalio organizatoriai.

Pasak festivalio kūrybos vadovo Vaido Voronavičiaus, viena iš priežasčių, kodėl festivalis negalės įvykti, yra šiuo metu dėl karantino paralyžiuoti kai kurie esminiai darbai, partnerių, rėmėjų ir kitų suinteresuotų šalių vėlesniam laikui atidedami svarbūs sprendimai ir neapibrėžtumas tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio šalyse, iš kurių turėtų atvykti dauguma festivalio atlikėjų. „Prognozės mums yra nepalankios – besitęsianti pandemija stabdo procesus, o jei į įprastą rutiną ir grįšime gegužę, kas sunkiai tikėtina, visų užsibrėžtų planų ir idėjų kokybiškai įgyvendinti jau nebespėsime fiziškai“, – teigia Vaidas Voronavičius.

Kita priežastis – nenoras sąmoningai sudaryti virusui palankią terpę ir skatinti kad ir menkiausią jo plitimą / atsinaujinimą tūkstančius žmonių sudarančioje auditorijoje, rizikuoti dalyvių, atlikėjų ir organizatorių komandos saugumu.

Tikėdamiesi, kad viruso pandemija bus suvaldyta iki 2021 metų, festivalio organizatoriai jau dabar skelbia kitų metų datą ir teigia, kad didžioji dauguma patvirtintų šių metų atlikėjų jau išreiškė norą groti kitąmet.

„Devilstone“ 2021 numatytas liepos 15–18 d. Anykščiuose.


Festivalio video:
https://www.youtube.com/watch?v=Z5Vkzl2rTv0
https://www.youtube.com/watch?v=1JQesBRBdeI

Organizatorių pranešimas

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Valio

  Nuoroda

  Kokia gera naujiena!

  Prieš mėnesį
 • A tai kū

  Nuoroda

  nebebus Devilstanos jau? O ka tau Perkūnai

  Prieš mėnesį
 • Aha

  Nuoroda

  Virusas neša žmonėms ne tik bėdas. Nebus velnių!

  Prieš mėnesį
 • darbininkas

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  neturėsime papildomų užsakymų už gerą kainą, kurią mokėdavo organizatoriai už festivalio vietos paruošimo darbus ir sutvarkymo darbus. Gali tekti pašalpos prašyti ne vienam. Iš ko Sodra mokės, kai mokesčių nesurinks?

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: darbininkas Nuoroda

  Mokes is pandeminiu fondu. Nepergyvenkit, gausit kazkiek kazkada.

  Prieš mėnesį
 • Jore

  atsakymas į: darbininkas Nuoroda

  Neturėsime ir mes užsakymų. Organizatoriai gerai mokėdavo už statybinius darbus ir medžiagas :(

  Prieš mėnesį
 • pailsėsit

  Nuoroda

  Pas jus šiemet išvis jokių festivalių nebus, ramybė kaip kapinėse. Tik už ką išgyvens literatūrinis-turistinis rajonas žiemą, kai nebus nei darbų nei santaupų?

  Prieš mėnesį
 • Dede

  Nuoroda

  Vasara be narkotikų ????????????

  Prieš mėnesį
 • Teta

  atsakymas į: Dede Nuoroda

  Reikia sakyti švietimas be narkotikų, nes mokyklos uždarytos.

  Prieš mėnesį
 • Trinidada

  Nuoroda

  Ačiū, Vaidai, už tokią puikią naujieną.

  Prieš mėnesį
 • Kovidas

  Nuoroda

  Pasirodo, velnią išvyti gali tik kitas velnias... Maldos nepadėjo, o velniškoji Corona - įveikė!!! Gerai sakoma: nėra to blogo... :D

  Prieš mėnesį
 • aciu dievui

  Nuoroda

  nors aplinkiniu kaimu zmones pailses ,ten turbut kurciai renkasi ,kad toks triuksmas budavo,ko nesutvarke savybledos klerkai ,sutvarke carona

  Prieš mėnesį
 • Savybleda, tu savybleda,

  atsakymas į: aciu dievui Nuoroda

  tu ir esi didžiausia bledis, tik tiek ir ne daugiau.

  Prieš mėnesį