Nuo karantino pradžios kovo viduryje Lietuvoje įsisteigė 80 naujų internetinių parduotuvių, skelbia verslumo skatinimo agentūra „Versli Lietuva“.

 Anot jos vadovės Dainos Kleponės, „Versli Lietuvos“ platformoje „Internete karantino nėra“  šiuo metu iš viso yra 830 elektroninių parduotuvių. Didelė dalis jų prekiauja apranga, maisto produktais ir baldais.

„Sulaukėme nemažai verslo užklausų, norinčių steigti naujas elektronines parduotuves ir dabar turime apie 50 įvykusių konsultacijų ir apie 80 parduotuvių įsisteigė karantino metu“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė D. Kleponė.

„Daugiausia įsisteigė maisto įmonės, netgi tokios, kurios 27 metus prekiavo mėsos produktais, karantino metu pradėjo prekiauti internetu“, – pridūrė ji.

Pasak jos, nemaža dalis paslaugų verslo taip pat ieško būdų, kaip perkelti savo paslaugas į internetinę erdvę.

„Verslios Lietuvos“ teigimu, apie 50 proc. e. parduotuvių yra iš Vilniaus, 19 proc. – iš Kauno, 6 proc. – iš Klaipėdos, o likusios yra įsisteigusios regionuose.

„Regionuose struktūra išlieka panaši – naujos besikuriančios parduotuvės yra maisto parduotuvės. Taip pat kuriasi naujos paslaugos – maisto pristatymo paslaugos, bendros platformos, vienijančios keletą prekybininkų. Mes stebime, kad atsiranda naujų verslo modelių, kurių iki šiol nebuvo“, – sakė D. Kleponė.

Anot jos, dažniausiai klausiama, kaip įkurti parduotuvę, kokią kainodarą taikyti ir kaip užsiimti skaitmenine rinkodara.

„Nemažai verslų galvoja, kad tai yra brangu ir sudėtinga ir mes net įdėjome tokią instrukciją, kaip pačiam sukurti savo elektroninę parduotuvę ir tą galima padaryti labai greitai, per tris dienas”, – pabrėžė D. Kleponė.

Iniciatyva „Internete karantino nėra“ siūlo padėti verslui perkelti veiklą į internetinę erdvę, ji kviečia registruotis mentorius, kurie padėtų verslui skaitmenizuotis ir konsultuotų.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.