Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šiais metais pajamų deklaravimas vyks dviem etapais.

  nuo balandžio 15 d., gyventojų pajamų deklaraciją Elektorinio deklaravimo sistemoje (EDS) jau galės pateikti gyventojai vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu ir pagal pažymą (apie 205 tūkst. gyventojų);
    po savaitės, balandžio 22 d., deklaravimas pagal VMI pateikiamus duomenis EDS prasidės visiems gyventojams.

„Siekiant užtikrinti sklandų pajamų deklaravimą, nenutrūkstamą sistemų veikimą bei kokybišką klientų konsultavimą nuotoliniu būdu, deklaravimą šiemet įgyvendinsime segmentuotai. Pirmiausiai deklaruoti pajamas galės tie gyventojai, kurie šiuo metu vykdo individualią veiklą, nes jiems pajamų deklaraciją privaloma pateikti norint gauti socialinio draudimo išmokas nedarbingumo atveju“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė, pažymėdama, jog po savaitės prie jų prisijungs ir kiti gyventojai.

VMI primena, jog šiemet gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminas yra nukeltas į liepos 1 d., deklaracijoms pateikti bus daugiau laiko, o permokų grąžinimo terminas nesikeičia – jos, kaip ir kasmet, turės būti grąžintos laiku, iki liepos 31 d.

Dėl COVID-19 visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. VMI paskelbė papildomą konsultantų telefonu sąrašą gyventojams ir įmonėms, pagal aptarnavimo teritorijas. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Gal

  Nuoroda

  nebereikės eilėje stumdytis po kelias valandas ankštame ir tvankiame Anykščių mokesčių inspekcijos koridoriuje? Gal dirbs keliuose kabinetuose kelios darbuotojos, kurios priiminės interesantus, o ne viena ar dvi, kaoip būdavo iki šiolei? Gal vieną kartrą bus pasirūpinta gyventojų poreikiais?

  Prieš mėnesį
 • Gal..ui

  atsakymas į: Gal Nuoroda

  gėda ir tik gėda, kad naudojasi internetu, turi kompiuterį, rašinėji pašiepiančius neigiamos komentarus institucijų atžvilgiu, o nesugebi ir moki pateikti pajamų deklaracijos el. būdu, juolab, jos būna išsamiai paruoštos, tereikia paspausti, kad su duomenimis sutinki.

  Prieš mėnesį
 • Va

  atsakymas į: Gal..ui Nuoroda

  Pritariu, gudrūs visi komentuodami krepšinį, sveikatos apsaugą, vyriausybę ir t. t. , o sėdi turbūt "dvasinio mėšlo" liūne, bet vistiek turi intetnetą, kaip "sąmojo" išraišką...taip norėčiau pamatyti tikrąjį veidą (atsiprašau, kad ir aš anonimas ;)),-tik dėl saugumo sumetimų

  Prieš mėnesį
 • Ta prasme

  atsakymas į: Gal Nuoroda

  Skaitykit infornaciją, -deklaruosit nuotoliniu t.y.elektroniniu būdu, VMI telefonais konsultuos, kaip tai padaryti, tikrai nereiks stumdytis, o beje negražu stumdytis. Būkim sveiki, ne ti nuo covid-19...

  Prieš mėnesį