Neįtikėtina, bet vos trys karantino savaitės Anykščių rajono gyvenimą pakeitė neatpažįstamai.Rajono valdininkų ir vietos verslininkų galvose žaibiškai gimė daugybė naujų sumanymų, kurie iki tol galėjo pasirodyti lyg tam tikra iliuzija.


Pavyzdžiui, ar kada nors galėjote pasvajoti, kad už keliones vietos autobusais nereikės pirkti bilieto? Dabar iš bet kurio rajono pakraščio galima sėsti į tuščią autobusą ir pasijusti lyg važiuotum paties išsikviestu taksi automobiliu.
Maisto pristatymo į namus paslaugą Anykščiuose dar prieš keletą savaičių teikė vos dvi kavinės.Šiandien tą daro beveik visos - pakanka tik surinkti telefono numerį ir į namus jau pakeliui sušiai, kebabai ir didkepsniai.
Net į parduotuves visai nebėra reikalo eiti. Maisto produktus ir visas kitas reikalingiausias prekes Anykščių  prekybininkai yra pasiruošę pristatyti iki pat namų slenksčio. Neįtikėtina, tačiau tokios paslaugos teikia net ir kai kurios rajono kaimuose veikiančios parduotuvės.
Net bažnyčiose tikintiesiems lankytis nebereikia.Vyskupai patarė melstis internetu, prie televizijos ekranų...
Žinoma, ne tik moterims, bet ir vyrams trūksta veikiančių grožio salonų, kirpyklų. Bet tai nebėda - išryškėjusius trūkumus puikiai pridengia veido apsauginės kaukės.
Liūdna vyrams ir be šurmuliuojančių alubarių.Kaip kažkas juokavo internete, "atėjo metas, kai į savo pašnekovą, nuo kurio dvelkia spirito kvapas, imi žvelgti su pasitikėjimu ir saugumo jausmu"...
Anykščių rajone visai užgęso kultūrinis gyvenimas. Kultūros darbnuotojai, kaip ir daugelis kitų profesijų atstovų, dabar pluša nuotoliniu būdu. Bėda tik, kad ne visų rezultatus plika akimi matyti. Kodėl, pavyzdžiui, Anykščų meno mėgėjams, kurių, daugelis, tikiu, gyvena Ramybės ar Pušyno mikrorajonuose kas vakarą neišėjus į balkonus ir, kaip tai daroma užsienio šalyse, nesurengus solinių pasirodymų?

 

Visą tekstą skaitykite šio šeštadienio laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.