Antradienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) pranešė kartu su Lietuvos policija pradedantis vykdyti aktyvią žolės gaisrų prevenciją.

 Pasak PAGD, bus pradedami rengti reidai populiariose gyventojų susibūrimo vietose. Jų metu bus bandoma atkreipti žmonių dėmesį į šiuo metu didėjantį žolės gaisrų skaičių ir informuoti apie šių gaisrų pavojų.

PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas sakė, kad taip bus padedama ir policijos pareigūnams užtikrinti karantino tvarkos laikymąsi.

„Reidai bus rengiami kiekviename rajone. Tuo pačiu pareigūnai padės kontroliuoti ir karantino sąlygų laikymąsi“,– teigė J. Targonskas.

„Kadangi šalyje paskelbus karantiną dalis gaisrų prevencijos funkcijų yra sustabdytos, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai patruliuos automobiliais ir įspės gyventojus apie žolės deginimo pavojus ir galimas pasekmes“, – sakė jis

PAGD duomenimis, šiemet atvirose teritorijose jau kilo 587 gaisrai, jų metu išdegė 377 hektarai pievų, ražienų ir miško paklotės.

Už sausos žolės deginimą gyventojams gresia baudos nuo 30 iki 300 eurų.Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Slavinskas "Anykštai" sakė, kad dėl žolės gaisrų šiemet Anykščių rajone kol kas nubaustų nėra.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Oi

  Nuoroda

  Dar baudaa dekit prie namu kaip degina siukslesir t t neimanoma vakarais langu atidaryt cia gyvenvietese kaimeliuose

  Prieš mėnesį
 • Kyrvarpa

  Nuoroda

  Kontroliuojamas žolės deginimas tik į naudą. Sudega visi parazitai, atauga nauja žolė.

  Prieš mėnesį
 • Bejėgiai

  Nuoroda

  Nert juokas ima skaitant tokias eilutes. Žolė pleška pilnu tempu- kaltų nėra, nėra ką bausti. Karantino nesilaiko visokie zopmbiai iš užsienių sugrįžę, visur valkiojasi- policija negali bausti, gali tik įspėti. Dar tik ruošiamasi baudas padidinti ir policijai leisti bausti neklusnius piliečius. Anekdotai, daugiau nieko.

  Prieš mėnesį
 • Nafania

  Nuoroda

  Nors erkes isdega,ar matet kiek ju siemet?tuntai,viena per kita lipa,jei jau niekas nenori purkst nuo ju,kai seniau budavo

  Prieš mėnesį
 • Karantinas

  Nuoroda

  Kokios dar populiarios gyventojų susibūrimo vietos?

  Prieš mėnesį
 • Gal

  atsakymas į: Karantinas Nuoroda

  Kadagyne

  Prieš mėnesį
 • Vacys

  atsakymas į: Gal Nuoroda

  Kadagyne tikriausiai nedirba , laikosi karantino.

  Prieš mėnesį