Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms. Numatyta skirti dideles pinigines baudas – iki 6 000 eurų už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus. Jeigu šios tvarkos nepaisytų koronavirusu sergantys žmonės, jiems grėstų ir laisvės atėmimas.


Šie ANK ir BK pakeitimai turėtų būti svarstomi ir priimti artimiausiuose Seimo posėdžiuose.
„Esame priversti siūlyti tokias įstatymo pataisas, nes kai kurie asmenys, grįžę iš užsienio ar kontaktavę su sergančiais asmenimis, elgiasi lengvabūdiškai ir kelia grėsmę platinti užkratą – lankosi viešose vietose, bendrauja su pažįstamais. Neturime tikslo vien tik nubausti – tikimės, kad ženkliai padidintos piniginės baudos ar laisvės atėmimo bausmės turės ir prevencinį poveikį. Galbūt privers žmones susimąstyti ir suprasti, kad nesilaikydami nustatytų taisyklių jie kelia didžiulį pavojų visai valstybei“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
Baudžiamojo kodekso pataisose numatyta griežtinti atsakomybę asmenims, kurie yra medikų informuoti apie užkrečiamą ligą, tačiau nesilaikė karantino sąlygų. Jiems grėstų bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jeigu dėl tokio asmens neatsakingo elgesio užkrečiama liga išplis ir užsikrės kiti asmenys, tuomet jam bausmė būtų dar griežtesnė – bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.
Pataisose taip pat siūloma taikyti beveik dešimt kartų didesnes baudas už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus ekstremaliosios situacijos metu. Šiuo metu už pažeidimus fiziniams asmenims ANK numato įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, o įsigaliojus įstatymo pataisai, bauda būtų nuo 500 iki 1 500 eurų. Atitinkamai didėtų baudos ir juridiniams asmenims bei jų vadovams: dabar – nuo 140 iki 600 eurų, ir bus – nuo 1 500 iki 6 000 eurų.
Administracinių nusižengimų protokolus karantino pažeidimų galėtų surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.
Taip pat griežtinama administracinė nuosavybė ir už policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei už savivaldybių tarybų sprendimų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais nevykdymą.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Niekai

  Nuoroda

  Kiek pijokų sulaiko girtų už vairo, kiek jų nubauidžia. O kiek išieško baudų? Daugelis nieko neturi, tik siuplyšusias kelnes ant kūno. Taip bus ir su šitaius atvykėliais., Jie visur valkiosis, snargliuosis, nešios užkratą, o nubausti baudų nemokės.Kaip išreikalaiusi, jei jis koks pašalpinis bedarbis ar asocialus pijokas?

  Prieš 5 mėnesių
 • irena

  Nuoroda

  ir važiuojančius darban bausite> ir važiuojančius slaugyti giminaičius bausite???

  Prieš 5 mėnesių
 • Aha

  Nuoroda

  Tegul iesko pas mane 6 tukst. Ir sekmes atrandant, vel reiks pereit prie kontrobandos....

  Prieš 5 mėnesių
 • Tuštybė

  Nuoroda

  Kas iš tų baudų? Tegu jos būna ir milijoninės. Ar kas nors buvo nubaustas? Virusas visur nešiojamas, platinamas, grįžę iš užsienių visur valkiojasi, vainėja, trainiojasi, namuose nesėdi. Policija gauna kasdien po kelis pranešimus apie karantino pažeidimus. Ir kiek nubausta? Policija net dejavo iš pradžių, kad jie negali bausti. Dabar jau gal ir gali, bet ar baus? Ir ar nubaustieji baudas mokės? Tik tušti plepalai, daugiau nieko.

  Prieš 5 mėnesių
 • Ona

  Nuoroda

  Labai gerai kad atsirado baudos nes buduliai grįže iš užsienio sklaidosi po parkus ir parduotuves gaujomis nesilaiko saviizoliacijos. Tvarka turi būti.

  Prieš 5 mėnesių
 • tuoj paleis

  Nuoroda

  is profkes namo visus turbut ,valdzia jau nuveike didziausia darba ivede karantina

  Prieš 5 mėnesių
 • oqccav241s

  Nuoroda

  Kiekvieną savaitę lengvai uždirbu nuo 4000 iki 7000 eurų, tiesiog atlieku paprastus darbus namuose. Praėjusį mėnesį iš šio darbo uždirbau 26495 eurus. Tai yra nuostabu ir lengva dirbti, ir iš jo gaunamos reguliarios pajamos. Aš siūlau jums visiems prisijungti prie šio verslo kaip ne visą darbo dieną ir uždirbti daugiau nei visos darbo dienos pajamos, jei naudojatės šia nuoroda. ........... >>>>>>>>> www.todayjobs7.com

  Prieš 5 mėnesių
 • taip

  Nuoroda

  lietuva nesikeicia, ir toliau islieka savame lozunge- drausti ir bausti.

  Prieš 5 mėnesių