15min.lt nuotrauka

Trečiadienį į Anykščiuose priverstiniam karantinui skirtą bendrabutį parvežta šeima pasibaisėjo, kokiomis sąlygomis jai gali tekti gyventi dvi savaites: atšokę tapetai, bendras dušas, neveikianti mikrobangų krosnelė, žiemos miegu tebemiegančiomis musėmis apkibusi palangė. Negana to, bendrose erdvėse sutikti likimo broliai juk gali padėti plisti virusui, o ne jį sustabdyti. Anykščių rajono meras Sigitas Obelevičius sako žmones suprantantis, tačiau privalantis vykdyti Aurelijaus Verygos įsakymą, kuris išimčių šeimoms su vaikais kol kas nenumato, trečiadienį paskelbė 15min.lt


Šeimą labiau papiktino ne estetinis vaizdas, o nešvara, taip pat ir tai, kad nepavyks išvengti kontakto su kitais karantinuotaisiais.
15min.lt pašnekovai svarstė, ar šeimos iš bendrabučio negalėtų išgelbėti vaikų teisių specialistai, nes jiems tikrai turėtų užkliūti, kokiomis sąlygomis laikomi vaikai.
Kaip 15min pasakojo Andriaus žmona Indrė, jei žmonės naudojasi bendromis erdvėmis, to izoliacija pavadinti negalima – tai kaip tik galėtų tik padėti plisti ligai.
Pasak anykštėnų, virtuvės bendrabutyje apskritai nėra, o esanti mikrobangų krosnelė ir elektrinė viryklė – neveikia.
Anksčiau "Anykštos" kalbintas Alantos technologijos ir verslo mokyklos Anykščių filialo direktorius Ramūnas Zlatkus tikino, kad bendros virtuvės yra kiekviename bendrabučio aukšte.
"Aš tik nesuprantu, kaip apgyvendinti bendrabutyje išvengs kontakto. Bendrabutyje yra viena skalbimo mašina. Ar galima joje visiems karantintuotiems plautis drabužius ar ne? Čia labai daug klausimų, kuriuos turbūt geriau žino visuomenės sveikatos specialistai", - kalbėjo R.Zlatkus.
Prieš savaitę "Anykštai" kalbantis su Anykščių rajono savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičiene, pastebėjus, kad bendrabutyje apgyvendinti žmonės neišvengs kontakto, ji sakė: "Taip ir bus, bet jei jis nulips į apačią ir pamatys, kad dušas užimtas, lips į viršų.Čia tokios sąlygos, čia bendrabutis.Vieną kamabarį turime tik, kad yra dušas".
Prakalbus apie R.Zlatkaus minėtas kiekviename bendrabučio aukšte bendro naudojimo virtuves, V.Daugalevičienė sakė: "Mes tų virtuvių nematėme".
"Mes duosime elektrines plyteles tiems, kuriems negalės atnešti produktų.Jie negali naudotis bendra virtuve. Gal ir yra kažkokia patalpa, bet ten nėra jokių priemonių."
Trečiadienį paskelbta, kad Iš užsienio į Lietuvą grįžtančius žmones specialistai pradeda paleisti namo tiesiai iš Vilniaus oro uosto, netrukus bus paleidžiami ir jau viešbučiuose karantine esantys piliečiai, BNS patvirtino premjero patarėjas Giedrius Surplys.

 

Pasak G. Surplio, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketina dar trečiadienį arba ketvirtadienio naktį pakeisti antradienio naktį įsigaliojusį sprendimą, numačiusį, jog visi iš užsienio grįžę asmenys privalo būti izoliuoti savivaldybės patalpose. Šiuo metu, pasak jo, sprendimas jau vykdomas „pagal žodinį sutarimą“.

„Žmonės yra išleidžiami su labai griežta sąlyga: jie pasirašo, kad sutinka izoliuotis, kad supranta, jog už izoliacijos nesilaikymą gresia atsakomybė, kad sutinka, kad pareigūnai stebėtų, ar jie tikrai yra toje izoliacijos vietoje. Iš jų paimamas tepinėlis, ir jie tada gali važiuoti izoliuotis namo“, – teigė G. Surplys, vadovaujantis Visuomenės informavimo grupei dėl koronaviruso.

Anot jo, A. Verygai „liko formalumas pasirašyti“ sprendimą, kuris leis iš viešbučių išleisti ir vakar grįžusius žmones, jei jie sutiks su sąlygomis. Jei žmonės norės likti karantine savivaldybės patalpose, jie turės tokią galimybę.

„Buvo žodinis susitarimas tarp savivaldybės ir Nacionalinio visuomenė sveikatos centro bei ministerijos dar vieną naktį nelaikyti žmonių viešbučiuose“, – tvirtino jis.

Pirmieji namo išleisti buvo piliečiai, trečiadienį, apie 16.30 atskridę į Vilnių iš Alikantės kurorto Ispanijoje. Lietuvos oro uostų duomenimis, lėktuvu grįžo 94 keleiviai.

Trečiadienį į Lietuvą lėktuvais ir keltais jau atvyko maždaug 350 tautiečių, įskaitant du lėktuvus Kaune, su daugiau nei 160-čia keleivių iš Norvegijos iš Švedijos. Dar apie 220 laukiama Vilniuje atskrendant iš Londono prieš vidurnaktį.

G. Surplys sako nežinantis, ar visi kiti atvykusieji irgi paleisti namo su pasižadėjimais laikytis karantino. Jis teigia dar neturintis ir žinių, kad žmonės trečiadienio vakarą jau būtų išleidžiami iš viešbučių savivaldybėse, bet po ministro sprendimo tai esą bus galima daryti.

„Sprendimas turi būti pasirašytas, jis taps viešas, žinomas, ir tą bus galima vykdyti. Tikiuosi, kad šiandien. Išgyvename tokią krizę, kurios nėra buvę, tad natūralu, kad kai kurie sprendimai gimsta čia ir dabar, reikia labai daug geranoriškumo ir susiklausymo avansu“, – kalbėjo G. Surplys.

R. Šimašius: labai daug chaoso

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad prieštaringa informacija iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl gyventojų karantinavimo buvo teikiama ir anksčiau, kai, anot jo, A. Veryga minėjo, jog pirmiausia iš užsienio grįžusius gyventojus reikia izoliuoti butuose, vėliau nuspręsta, jog tai reikia daryti savivaldybės patalpose.

„Vakare išgirdome, kad bent jau visuomenės sveikatos centras staiga 180 laipsnių pakeitė politiką ir paėmę mėginius pradėjo visus žmones siųsti namo. Mes apie tai oficialiai neinformuoti, matome tai kaip faktą, nes mūsų pareiga pagal operacijų centro vadovo patvirtintą sprendimą yra paimti žmones ir nuvežti į vietas, kurias esame parengę ir kurias paskiria ministerijai pavaldus visuomenės sveikatos centras“, – BNS sakė sostinės vadovas.

Meras sako teigiamai vertinantis tai, jog ministerija įsiklausė į savivaldybių kritiką dėl sprendimo visus siųsti karantinui į viešbučius, motelius ir kitas savivaldybių parūpintas patalpas.

„Lyg ir džiugu, kad įsiklausoma, bet, kita vertus, vėl tas naktinis sprendimas, kurio mes nematėme, bet jis jau vykdomas, nuteikia labai keistai. Kitą kartą reikėtų solidžiau, apgalvoti prieš sprendžiant, o ne galvoti po to. Situacija yra visiškai chaotiška. Mums sunku suprasti, kokie yra sprendimai ir kuo reikėtų vadovautis, nes sprendimai lyg keičiami, jie lyg ir formuluojami“, – tvirtino R. Šimašius.

Antradienio naktį įsigaliojęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas numatė, kad visi iš užsienio grįžę asmenys privalomai 14 dienų izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad savivaldybės privalo pačios izoliuoti ir lengva COVID-19 forma sergančius asmenis, tačiau pastarasis reikalavimas antradienį ministro sprendimu panaikintas.

Iki šiol galiojantis Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas numato, kad visi iš užsienio grįžę asmenys nuo antradienio nakties privalomai 14 dienų izoliuojami savivaldybių patalpose.

Didmiesčių merai tvirtina, kad tai apsunkina kovą su COVID-19, eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Pritariu Klausimelui

  Nuoroda

  .... Tai ko čia Jus gryžot mielieji Tautiečiai--kurie buvote išvykę svetur padirbėt????.Taigi Jums buvo aišku, kad į Tėvynę parvešit virusą!!!! Apkrėsti tėvus, senelius- visi gi Jūsų artimieji rizikoje!!!! TAI KĄ, NEŽINOJOT TOKIO FAKTO???? ESAT BE JOKIOS ATSAKOMYBĖS, BE PAREIGOS IR PAGARBOS ŽMOGUI!!! PABUVĘ SVETUR YPAČ BRITANUJOJE-SUGYVULĖJOT!!!!

  Prieš 10 mėnesių
 • Anupras

  Nuoroda

  tokiu atveju turėtų būti viešinami sąrašai ir gyvenamosios vietos, kur tie grįžusieji izoliuojasi ir kas jie tokie. Čia negali būti kažkokia duomenų apsauga.

  Prieš 10 mėnesių
 • Klausimelis

  Nuoroda

  Kokio velnio cia is viso grizot? Sedit ir toliau sedekit savo uzsienyje. Jei keliaut sumastet kovo men, tai is viso jus reikia i Lukiskes uzdaryt...

  Prieš 10 mėnesių
 • tuoj busit

  Nuoroda

  kas gyvena lietuvoje i namus koratinuotis

  Prieš 10 mėnesių
 • anykstene

  Nuoroda

  Pakentesite dvi savaites,nieko ten blogo nera.Svarbiausia reikia gelbeti UAB Lyksna dirbanciuosius,nes ten zmones pavojuje ir ten gali buti labai skaudzios pasekmes,o cia ir maistas pristatomas ir dar jiems blogai.

  Prieš 10 mėnesių
 • Vladas

  atsakymas į: anykstene Nuoroda

  Kaip vištydėje kai viena višta užkudakuoja, visos prisijungia...

  Prieš 10 mėnesių
 • Anupras

  atsakymas į: anykstene Nuoroda

  tai bėkit, gelbėkit

  Prieš 10 mėnesių
 • mums kas netinka

  Nuoroda

  nepatogu ,savivaldybes valdininkija sake asmeniskai kreiptis i savyvaldybes kazkoki langeli ir ten sake bus issprestos visos bedos ,gal nezinojot kur kreiptis

  Prieš 10 mėnesių
 • Ei, prisibloškę iš UK,

  Nuoroda

  nu tikrai tas atplyšęs tapetas negalėjo priblokšti taip, kaip nevagiančių bičių video klipas su baltuoju megztuku Tapiną pribloškė, net atsilošė...

  Prieš 10 mėnesių
 • geras ,,,,,,////

  Nuoroda

  Atsirado mat karalaiciai ,idomu kokiuose liukso kambariuose gyvenote ,kad nelaimingi ,ko atsigrutot , kad daugiau ligu privest?! Reikejo sedeti bet ne reikia Lietuvos !!!!

  Prieš 10 mėnesių
 • Kvy

  Nuoroda

  Kokio velnio reikėjo grįžt? Karantinas kada nors baigsis, galėjot sėdėt savo užsieny ir laukt.
  O valdžia išvis. Uždarė sienas, bet vis tiek organizuoja specialius traukinius, skrydžius. Jei uždarei, tai ir uždaryk. Ir baigta. Griežtumo reikia! Nebūtų šitų grįžtančių, tai užsikrėtusiųjų būtų mažiau

  Prieš 10 mėnesių
 • Ona,

  Nuoroda

  Verygai 100 balų. Jums iki jo toli,toli.

  Prieš 10 mėnesių
 • Tinginiams

  Nuoroda

  Atrado mat problemą: musės neišvalytos, tapdetai nuplyšę, kažkur nešvaru. Taigi paimkite šluotą, vandens ir išsivalykite. Ką veiksite per dvi savaites? Atsibos per langą žiūrėti, tinginiauti, girtuokliauti. Pasirūpinkite patys. Kai kurtie ir savo namuose ne tvarkingiau gyvena, o dabar reikalauja visokios globos, išskirtinių sąlygų. Jei taip blogai Anykščiuose, tai galėjote Vilniuje karantinuotis arba užsieniuose sėdėti.

  Prieš 10 mėnesių
 • M.Fergizienė

  Nuoroda

  Laiko turite, pinigų irgi, paprašykite , kad nupirktų dažų, tapetų ir per dvi savaites atsiremontuosite savo kambarius.

  Prieš 10 mėnesių
 • mastau

  Nuoroda

  Tiek laiko buvo pasiruošimui tai reikėjo nors truputi prašveisti. apvalyti. Juk žmonės karantinuoti ne gyvuliai. Kai sargius dalinti visuomenės centras greitai sugebėjo,o dabar manau ir nematė kas per patalpos tai tokiose patalpose tik plisti virusui (jeigu taip yra).

  Prieš 10 mėnesių
 • Samprotavimas

  atsakymas į: mastau Nuoroda

  Kazin is kokiu rumu isvaziavot dirbti i ta uzsieni? O dabar karantinuojantis kuo uzsiimat kad net dulkinu palangiu nusivalyt negalit. Jei mepatinla vaziuokit atgal mes neverksim

  Prieš 10 mėnesių
 • Tikrai

  atsakymas į: Samprotavimas Nuoroda

  iš rūmų išvažiavot ir dar didesniuose rūmuose gyvenot užsieniuose. Nejuokinkit su pretenzijomis. Ir dar maisto iš kavinės atveža. O ar pasidžiaugėte bent tuo kad Lietuvon sugrįžot? Juk jumis pasirūpino. Tai gaunasi taip: įsileisk velnią bažnyčion, tai ir ant altoriaus užlips.

  Prieš 10 mėnesių
 • zmogus

  Nuoroda

  na jei napatinka karalaiciams, gali grizti is kur atvaziavo. nelabai kam cia ju atvezta zaraza reikalinga, ir jie patys nelabai cia kam reikalingi.gerai kai lukasenka tokiu idiotu net nebeisileidzia, tegu sau sedi ten, kur norejo.

  Prieš 10 mėnesių
 • bllynnnn

  Nuoroda

  Gryžo bl..... karalaičiai, sąlygos nepatinka, džiaukitės kad lovą gavot

  Prieš 10 mėnesių
 • Mat ponam

  Nuoroda

  Netinka, o studentai taip gyvena ir nesiskundzia. Dar daug kur Lietuvoje taip barakai atrodo, tad nieko keisto. Negaila nei kiek. Jau nuo kovo pradžios reikėjo namie sedet ir niekur nekeliauti.

  Prieš 10 mėnesių
 • po menesio

  Nuoroda

  busi laimingas praleides karantina ce

  Prieš 10 mėnesių
 • Gerus orus ainam unt palungiu bulbus augint !A kokių veislių dydieji mokesčių mokėtojai augins šiemet ?Ku patarsta?

  Prieš 10 mėnesių
 • nu

  Nuoroda

  jankiu kolonijos tikras veidas ?

  Prieš 10 mėnesių
 • XXL

  Nuoroda

  Tegul džiaugiasi, kad suteikta pastogė. Mylintys savo gimtinę, to nedarys. Kiti užsisako savarankiškai viešbučius .Argi tragedija , pakentėti ir apsaugoti žmones.

  Prieš 10 mėnesių
 • Nuoroda

  dar ne tokiom sąlygom gyvenom ponai, nereikėjo važiuoti į egzotines šalis esant virusui.

  Prieš 10 mėnesių
 • turiu pasiulyma

  Nuoroda

  savivaldybes pastata ,juk jie nuotoliniu buda kazka daro ,rezultatu teigiamu jokiu,silta jauku ,juk jie zmones LIETUVOS ateitis,tai kuo jie skyriasi nuo valdininku ,dar ir neaisku kas daugiau blogio pridare ir daro

  Prieš 10 mėnesių
 • galvoju

  atsakymas į: turiu pasiulyma Nuoroda

  jei savivaldybės pastatą su tarnautojais panaikintų, tai po tūkstančių tokių kaip tu rajone numirtų badu negavę laiku pašalpų ar maisto, tad, nespjaudyk ten, iš ko geri.

  Prieš 10 mėnesių
 • SPA

  Nuoroda

  Gryžta VIPiniai buduliai, kurie Anglijoje gyvena kamurkėse po 8 asmenis, ne ką geresnėmis sąlygomis, kelia čia vietoje įpatingų reikalavimų. Galim jums pasiūlyti apleistą mentūros pastatą. Tegu pratinasi, su policija vistiek turės reikalų bedantės padugnės, kurias matome gryžtančias keltais.

  Prieš 10 mėnesių
 • Tikėtina, didžioji dali izoliuotų asmenų jau ilgą laiką į Lietuvos biudžetą nesumoka nė cento, atvažiuoja tik pasinaudoti čia likusių gyventojų sumokėtais mokesčiai. Ir dar drįsta kelti reikalavimus... Pikta...
  Netvarkinga, tai susitvarkykit, turit rankas ir laiko 24 valandas per parą.

  Prieš 10 mėnesių
 • Turi

  Nuoroda

  Sėdėti kaip žiūrės tyliai nes žiurkių metai, otai akmenį užmetys

  Prieš 10 mėnesių
 • Aišku

  Nuoroda

  Valstieičiai visai netinka valdyti situacijai. Trečiadienį uždarom, ketvirtadienį paleidžiam.

  Prieš 10 mėnesių
 • Andrius

  Nuoroda

  Akivaizdžiai Anykščių savivaldybė nepasiruošusi tokiems iššūkiams

  Prieš 10 mėnesių
 • matai

  atsakymas į: Andrius Nuoroda

  dalis grįžusių nei nei Lietuvos piliečiai, nei Lietuvos gyventojai...jau. Tad kuom reikia rūpintis.

  Prieš 10 mėnesių
 • Ona

  atsakymas į: matai Nuoroda

  Savivaldybė vykdo įstatymus, ką nuleidžia Veryga, tą ir daro. Vakar liepė uždaryt, uždarė, šiandien jau liepia patikrint - patikrins, liepia paleist, paleis

  Prieš 10 mėnesių
 • Nepatarėjas

  atsakymas į: Andrius Nuoroda

  Savivaldybė šiuo, kaip ir kitais atvejais, kai reikia atstovauti piliečių teises ir interesus, nusiplauba rankas.

  Prieš 10 mėnesių
 • atsakymas į: Nepatarėjas Nuoroda

  Lietuvos piliečiai gyvena LIetuvoj. Nelekia kaip žiurkės į buvusį urvą. O mes čia gyvenam ir mokesčius mokam. Tai manimi bei kitais anykštėnais ir rūpinasi

  Prieš 10 mėnesių
 • Svarstykles

  atsakymas į: Nuoroda

  Nepagrįstas ir savimylis komentaras. Esmė yra kitur, kurios neiško savivaldybės pareigūnai, o tik vykdo bukus nurodymus. Todėl žmonės, turintys galimybę ir bėga į svetimas šalis dirbti ir gyventi....

  Prieš 10 mėnesių
 • atsakymas į: Svarstykles Nuoroda

  Tai ko grįžta, o grįžę reikalauja. Kas netingi - randa darbo ir gimtinėje. Gal jūs vienas iš tų. Jei ne iš "budulių", tai bolotiruokitės kitą kartą į merus ir pan. Aš nesu iš savivaldybės. Esu eilinė anykštėnė, mokečių mokėtoja.

  Prieš 10 mėnesių
 • Bbd

  Nuoroda

  Tai gi puse artoju is anglijos nelegaliai dirbanciu ir parskrido,o tai nieks ten ju nelaikytu. Skyne kopustus lysvej,o daba dar blogai kad apgyvendino? Sedekit ir tylekit tik

  Prieš 10 mėnesių
 • Kaimietis

  Nuoroda

  Ko norėti .Sveiki atvykę i pokario laikus.
  Isgaudysim mes vabalus
  Ir vėl Mūsų Anykščiai žydės.
  Mes kaimą žmonės daugelis nuo tvartų neiseinam ,kam ti tapetai?A prausiames un 3 mėnesius kartais ir tik per svintis

  Prieš 10 mėnesių
 • xxxxxxxx

  Nuoroda

  tai reikejo sedet uzsieni ko gryzot o jai gryzot sedekit ir tylekit ir dziaukites kad ne i lukiskes uzdare isinorejo mat 5 zvaigzduciu viezbuciu

  Prieš 10 mėnesių
 • robertas

  atsakymas į: xxxxxxxx Nuoroda

  Teisingai,ten kur buvot reikėjo ir likti būtumėt prižiūrėt ir nekeltumėt pretenzijų.O ką daryti benamiams ,kur jiems dėtis,dar nei per televizija ,nei per spaudą,nei per radiją nei karto apie tai kalbėta nebuvo-vienu žodžiu šie žmonės nurašyti-jie jau nebeegzistuoja

  Prieš 10 mėnesių