Po šilčiausios istorijoje žiemos iššūkio, šilumos tiekėjams gresia dar vienas išbandymas, kuriam pasirengti nebuvo galima. Pradėję sulaukti gyventojų pranešimų apie sunkumus atsiskaitant už karštą vandenį ir šilumą, suvartotą karantino laikotarpiu, šilumos tiekėjai primena, kad neeiliniu laikotarpiu laikini mokėjimų išskaidymai įmanomi, tačiau tik individualiais atvejais ir dokumentais pagrindžiant reikšmingą pajamų sumažėjimą.

 Komentuoja Valdas Lukoševičius, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos vadovas:

Šilumos tiekėjai supranta gyventojų nerimą, kad koronaviruso pandemija ir šalyje įvestas karantinas gali laikinai atsiliepti šeimos pajamoms. Todėl įmonės yra pasirengusios ieškoti bendrų sprendimo būdų su gyventojais, kurie iki karantino tvarkingai mokėjo už paslaugas, bet karantino metu susidūrė su sudėtinga finansine būkle.

Todėl karantino metu pajamų netekusius gyventojus kviečiame iš anksto su savo miesto šilumos tiekėju pasidalinti nuogąstavimais dėl ateities mokėjimų bei geranoriškai susitarti dėl individualaus mokėjimų grafiko.

Kiekvieną pajamų netekusį klientą įmonės vertina individualiai, todėl kviečiame nesudaryti paraiškų eilių ir į šilumos tiekėjus kreiptis tik tuos asmenis, kuriems pagalba iš tiesų reikalinga. Tai netekę darbo, išėję neapmokamų atostogų žmonės, taip pat tie, kuriems dėl karantino paskelbta prastova, negali užsiimti individualia veikla ir dėl to negauna pajamų. Gyventojams priminsiu, kad lengvatos nėra taikomos automatiškai, o jas pritaikyti reikalingi dokumentai apie darbo ar didžiosios dalies pajamų netekimą. Mokėjimų išskaidymai ar atidėjimai galimi tik mokėjimams už karantino laikotarpiu suvartotą šilumą ar karštą vandenį.

Norėdami palengvinti naštą darbą praradusiems gyventojams, tikimės ir jų sąmoningumo. Pažymėtina, kad valstybės nustatytos šilumos tiekimui vykdyti būtinos lėšos gaunamos tik iš vartotojų, o juk laikotarpiu, kai asmeninei higienai skiriamas keliskart didesnis dėmesys, nepertraukiamas aprūpinimas karštu vandeniu ir šiluma ypatingai svarbus uždavinys.

Veikdami reguliuojamoje rinkoje šilumos tiekėjai neturi galimybės užsidirbti iš kitos veiklos nei karšto vandens ir šilumos tiekimas bei – skirtingai nei tradiciniame versle – sukaupti finansinių lašinių sunkmečiui. Todėl klausimas kyla savaime – kaip įmonėms padengti atsiradusias skyles? Įmonės gali skolintis iš bankų, tačiau palūkanas galiausiai padengia mokūs gyventojai, o tai nėra sąžininga jų atžvilgiu.

Gyventojai, kurie gali pretenduoti į sąskaitos išskaidymą dalimis dėl šalyje įvesto karantino:

    Karantino metu neteko darbo ir pagrindinių pajamų
    Karantino metu išėjo neapmokamų atostogų
    Gyventojai, kuriems karantino metu paskelbta prastova
    Karantino metu negali vykdyti individualios veiklos ir negauna pajamų
    Iki karantino neturėjo pradelstų mokėjimų už paslaugas

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) vienija 37-as Lietuvos šilumos tiekimo ir gamybos įmones ( jų tarpe yra ir UAB "Anykščių šiluma"), kurios šiluma aprūpina daugiau nei 680 000 namų ūkių Lietuvoje, bei 14 įmonių, veikiančių šilumos ūkio sektoriuje. Įmonių šilumos tinklais tiekiama 97-99 proc. karšto vandens ir šilumos Lietuvoje. Asociacijos vienijamose šilumos tiekimo  bendrovėse dirba apie 3800 žmonių.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • Dorektoriui Vaičiuliui

    Nuoroda

    Kodel nedezinfekuoji katilinių, kurikams neduoti apsaugos kaukių, neduoti dezinfekcijos skysčio ? Tuoj pats eisi kūrenti katilinių , kurikai jau su temperatūrom , kosedami eina i pamaina !
    Ar lauki kol visi pasiims biuletenius ?

    Prieš 6 mėnesių