Anykštėnas Mindaugas Kairys keturias paras praleido prie Vokietijos-Lenkijos sienos. Vyras buvo tarp tų žmonių, kurie neapsikentę netvarkos, prie sienos blokavo automobilių eismą.,,Anykštai“ M.Kairys sakė, jog jį labiausiai šokiravo Lenkijos pareigūnų elgesys ir Lietuvos valdžios nesugebėjimas kontroliuoti situacijos.

 

 

Išvažiavo, nes buvo suklaidintas

Į Daniją dirbti išvykęs M.Kairys pasakojo, jog turėjo lėktuvo bilietus iš Kopenhagos kovo 16-ajai, tačiau, viešojoje erdvėje pasirodžius raginimams lietuviams grįžti namo, nusprendė nelaukti ir dviem dienomis anksčiau į Lietuvą išvažiavo automobiliu.

,,Skaičiau premjero Sauliaus Skvernelio informaciją, kad skirtos 72 valandos, per kurias galime kirsti sieną, dėl to ir važiavau šeštadienį automobiliu, nors pirmadieniui turėjau lėktuvo bilietą. Nieko nebelaukiau, bijojau, kad iki pirmadienio skrydžius atšauks ir nebeturėsiu jokios galimybės grįžti į Lietuvą. Kiek vėliau prie sienos bendravau su žmonėmis iš Latvijos ir Estijos - jie lygiai tą pačią informaciją turėjo, kad bus 72 valandų koridorius, todėl visi lėkėm“, - ,,Anykštai“ pasakojo vyras.

Jis automobiliu važiavo vienas, naudodamasis navigacija. ,,Kai pasiekiau artimiausią Vokietijos-Lenkijos pasienio postą, supratau, kad nepravažiuosiu. Privažiavo du Lenkijos pareigūnų ekipažai. Vienas atsistojo priekyje, kitas - gale ir palydėjo mane atgal į Vokietiją 10-15 kilometrų nuo sienos, į autostradą, kur jau nebegalima apsisukti“, - kalbėjo M.Kairys.

Susiradęs kitą pasienio postą, M.Kairys stojo į eilę. Pirmąją dieną, dar labai nesinervindamas stovėjo eilėje, naktį nusnūdo automobilyje.Tik kitą dieną jis ėmė kalbinti eilėje stovinčius lietuvius.  

Kelią blokavo iš nevilties

Ir M.Kairys, ir kiti lietuviai stovėdami prie sienos skaitė portalus, laukė gerų naujienų. ,,Sunkiai suprantami buvo Prezidento Gitano Nausėdos pasisakymai: ,,Jau susitariau su Duda (Andrzej Duda - Lenkijos Respublikos Prezidentas - red.past.), skambinau, koridorius bus“. Rašiau Užsienio minsiterijai: ,, Kai tokios žinios, tai kada mus praleis?“ Atsako: ,,Vyksta derybos aukščiausiu lygiu“. Taip tos derybos ir vyko. Juokingai atrodo: spaudoje rašo, kad viskas sutarta, bet realybėje niekas nevyksta, vien melagystės“, - kalbėjo anykštėnas.

Lenkams pradėjus įsileisti lietuvių automobilius į savo valstybės teritoriją, stovėję prie sienos žmonės buvo nustebinti veiklos principų.,,Buvo žmonių su mažais vaikais. Lenkai pasakė, kad praleis autobusiukus ir juos lydės konvojus. Įsivaizduokit, autobusiuke septynių vietų sėdi vienas žmogus ir jis gali kirsti sieną. O automobilyje penkių asmenų šeima - tėvas, mama ir trys vaikai - ir jie turi laukti kažko. Nebuvo jokios logikos, mes pasienyje prašėme praleiskit bent šeimas su mažais vaikais. Juk žmonėms bėda. Nesutiko. Lenkai sakė, kad praleidinės po 20 automobilių, bet pradžioje turi praleisti autobusiukus. Pirmuosius 20 automobilių su konvojumi lenkai praleido, bet lietuviai susiskambino su pravažiavusiais sieną - paaiškėjo, kad juos sustabdė degalinėje ir ten laiko. Tada ir pradėjome autostrados blokavimą“, - įspūdžiais dalijosi vyras.

Anykštėnas kalbėjo, kad lietuviams, latviams ir estams užblokavus kelią buvo iškviesta lenkų riaušių policija, o kai buvo užgesintos šviesos autostradoje, kelio blokuotojai pasitraukė 30-40 metrų - dėl saugumo perėjo į Vokietijos teritoriją. ,,Jeigu būtume likę Lenkijos teritorijoje, nežinau, kuo būtų pasibaigę“, - svarstė M.Kairys.

Visas tekstas - antradienio "Anykštoje"

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • virusas

  Nuoroda

  sedėk mėnesi karantine jeigu ką? ir neprieštarauk,kad blogai.

  Prieš savaitę
 • Idomu

  Nuoroda

  Tai kaip parsiradai ? Padėkot žemai lenkams ,kad praleido ,o ne kritikuokit .Nes kas tu toks ,kad turi būt kelias atviras karantino metu ? A? Dekok lenkams bičas ,būtum sėdėjęs toliau ten kur buvai .

  Prieš 2 savaičių
 • Respact Poland!

  Nuoroda

  Myli savo šalį IT saugo ja ! Netaip kaip mes .,naikinam ja patys su valdźios pagalba ir pavyzdžiu .

  Prieš 2 savaičių
 • Pagarba lenkams !

  Nuoroda

  Kokio velnio ?Reikejo skrist lėktuvu o ne ant lenku varyt ! Jie savo šalį norėjo apsaugot nuo tokiu kaip tu,kairy! O kad lietuvių valdžia minkstakiausiai tai todel taip ir gyvenam tuos 30 metu ,,,,kas nori tas mumis stumdo ,nes esam niekas pasaulio politikoj .,buferis .

  Prieš 2 savaičių
 • Gėda

  Nuoroda

  Jau grįžęs net nesirodyčiau. Ko įsireikė tos Lietuvos,kurioje gyvena pastoviai LIETUVIAI ir moka mokesčius bei kenčia kitus nepriteklius. Tik darei ir darai jiems gėdą, nesuvokdamas, jog visiems tos ar kitos šalies piliečiams egzistuoja įstatymai, kurių privalu laikytis. Gėda!!!!

  Prieš 2 savaičių
 • Debilai

  atsakymas į: Gėda Nuoroda

  Nepamanykit kad ginu ta asila, bet jus neka geresni durniai esat. Pasižiekit kaip musu valstybe švaistos pinigais. O ka besakyt kai reikia kokios pagalbos. Greiciau vargša baudom užkraus nei kad kam padies. O durniais vadinu todel kad yra tolimu reisu vairuotojai dirbantis lietuvoi, vežantis jums maista iš ivairiu šalių ir lygiai taip pat juos galima vadint emigravusiais. Moka jum tuos mokescius, jus juos švaistot o ka jie gali? Tik del jusu virusa pasigaut arba neileist i sali per tokius debilus kaip jus, ipac kurie sumasto pasivaikšcioti po parkus kai karantinas. Debilai nesisaugantis buvot, esat ir busit. Tai ko cia šikat ant vieno žmogaus?

  Prieš savaitę
 • Tikrai taip!

  Nuoroda

  Lenkų pareigūnai rūpinasi Lenkijos valstybės ir jos piliečių interesais. Jiems dzin kažkokie lietuviški emigravę uždarbiautojai, kurie nei Lenkijai, nei Lietuvai net mokesčių nemoka.

  Prieš 2 savaičių
 • manau

  Nuoroda

  lenkai labai protingai dare , kam jiems tie bacilnykai

  Prieš 2 savaičių
 • ei, birkiau,

  Nuoroda

  kokio bybio lėkei su savo virusais į Lietuvą, Tėvynę prisiminei. Taip dėjęs savo mažą galą ant Lietuvos buvai, o dabar anykštos ekspertu pasidarei. Sėdėk rūrą suraukęs, jei dar nesergi ir neplatink mums savo kvarabos. Matai, jis nepatenkintas, nelaimingas, susireikšminęs. Per tokius mes visi čia Lietuvoj nugaras lenkę dabar dar ir dėl tokių turėsim ne tik atidirbt, bet dar ir atsirgt .

  Prieš 2 savaičių
 • atsakymas į: ei, birkiau, Nuoroda

  Dvasios ubagas komentatorius birkius

  Prieš 2 savaičių
 • Š..., o ne tiesa

  atsakymas į: ei, birkiau, Nuoroda

  Ne tik mažą, bet ir kreivą... Jei ne barzda, tai ir vyrioko nesimatytų.

  Prieš 2 savaičių
 • nori pasireklamuot ir durina zmones

  Prieš 2 savaičių
 • Geriau

  Nuoroda

  jau patylėtų tas įvykių ir valstybių vadovų veiklos "ekspertas"

  Prieš 2 savaičių
 • zmogus

  Nuoroda

  ir labai gaila, kad ileido juos. kur buvo isvaziave, ten tegu ir sedi.

  Prieš 2 savaičių
 • nesuprantu

  Nuoroda

  kokio bieso reikėjo grįžti į Lietuvą nebent buvai nelegalas. Jeigu parvežei virusą tai grįžk į ten kur buvai.

  Prieš 2 savaičių
 • Pirmiausia

  Nuoroda

  Kai išrinko prezidentą lėkė į kaimininę šalį pasiglebečiuoti, ar kiti politikai tuoj lekia pas lenkus o rurą atsuką ir griežtas ne šiaip taip ir turi būti sako durną ir bažnyčioj mūšą

  Prieš 2 savaičių
 • turbut

  Nuoroda

  nemokantis skaityti ir nezinojo kas dedasi pasaulyja ,suklaidintas yra ir kitokiu zodziu ,bet

  Prieš 2 savaičių