Mano, amžiną Jam atilsį, Senelis - šviesus jis buvo žmogus- sakydavo: protingas mokosi iš svetimų klaidų, normalus - iš savų, o durnas ir iš savų nepasimoko. Čia tiems, kurie kikeno iš perkančių makaronus ir šaldančių mėsą. Visko bus, viskuo ,,Maxima" pasirūpins!

 

 

Be abejo, bus! Tik ko po parduotuves karantino metu trainiotis? Virusų pagaudyti? Ypač, kai esi paleistas ,,dirbti" nuotoliniu būdu. Menka paslaptis, kad gera dalis mūsų labui triūsiančių biudžetininkių dabar ypač gerai informuotos, ko naujo ,,su akcija“ užvežė į ,,Norfą“... Laiko vizituoti parduotuves anykštėnai turi iki valiai. Vilnius, sako, tuštesnis. Santykinio proto vienetų sostinėje daugiau. Vienas pažįstamas valstybinės įmonės direktorius, kurio pavaldinės vien moterys, pasakodamas, kad jo darbuotojos salotas ir keptus ,,zuikius“ dar tebesitempia iš prekybos tinklų kulinarijos skyrių, griebiasi už galvos. Gal būtų buvę saugiau šitas ,,perekšles“, pažeidžiant ministerijos nurodymą, užrakinti įstaigoje, kad tvarkytų archyvą? Atsiprašau, skamba seksistiškai, bet aš pati esu moteris ir tai, kas susiję su relaksu ,,šopintis“, man ypač suprantama, todėl leidžiu sau nepagarbiai atsiliepti apie savo lytį.

Suprantama, moterys po Antrojo pasaulinio iš silpnosios lyties tapo stipriąja ir yra atsakingesnės už šeimą nei vyrai (kiek pažįstate motinų, kurios būtų palikusios vyrą su neįgaliu vaiku ir ,,emigravusios“ pas kitą – jaunesnį, ne pliką ir nepilvotą? ). Moterys bijo, kad padėtis blogės, ima kaupti reikalingas ir nereikalingas atsargas.

Akivaizdu, kad alyvuogių, pesto padažo, šviežio spaudimo alyvuogių aliejaus, itališkų makaronų skonį, užsidarant valstybių sienoms, turėsime kuriam laikui pakeisti lietuvišku varškės sūriu, ,,Obelių aliejumi“ bei pakrūmėje pasikastais krienais.

Nelabai skanu. Bet tikrai į sveikatą. Sveiką gyvenimą propoguojantys žmonės žino Sibiro žiniuonės Anastasijos mokymą, kad pačių pasėtas ir išaugintas augalas yra toks protingas, kad savyje sukaupia būtent tas medžiagas, kurių trūksta šeimininkui. Tiesa tai ar tik artefaktas – ne man spręsti, kita vertus, tai ne šių ,,rievių“ tema. Tačiau kaip ten bebūtų, dar nesigirdėjo, kad netekęs delikatesų kas būtų numiręs.

Žmonių nerimą ir baimę galima suprasti. Juolab kad aiškios informacijos, kaip ruoštis karantinui, nei šalies, nei rajono vadovai neišplatino. O JAV, skaičiau, yra sudarytas net būtinų produktų ir daiktų sąrašas, kuris rekomenduotinas kiekvienai šeimai, jei ištiktų katastrofa.

O ką žinome mes? Kad Veryga su Skverneliu žada, jog viskas bus gerai ir padėtis kontroliuojama?

Tačiau tada kodėl susirgusiųjų statistika kasdien blogėja? Nauja koronoviruso auka Panevėžyje ar Radviliškyje jau nebe sensacija, o tik didesnis skaičius. O skaičiai neturi amžiaus, profesijos, vaikų. Dėl skaičių ir skauda mažiau.

Kas su mumis bus, jeigu mes patys – tu ar aš – tapsime naujais pandemijos statistikos skaičiais? Ar bus kam iš mūsų aplinkos nueiti iki parduotuvės, jeigu susirgs kas iš artimųjų , o mus karantinuos? Ar paskelbta, kas ir kurioje seniūnijoje mumis pasirūpins, maisto prie durų paliks? Kokiu telefonu bus galima pagalbą išsikviesti?

Aš, pavyzdžiui, net bendrojo karantinui valdyti sukurto pagalbos numerio neįsiminiau. Turėčiau ieškoti internete. Aš surasiu. Bet kur suras mano aštuoniasdešimtmetė mama, kuri neturi interneto? Paskambins man. Žinoma! Jeigu pajėgs, o aš būsiu gyva ir atsiliepsiu. Kita vertus, mano mama orientuota. Bet kiek tokio amžiaus ar vyresnių senolių dar vaikšto žeme, o mintyse jau gano dangaus aveles?...

Kaltų ieškoti žmogiška, nes kaltų ieškoti lengviausia. Suradus kaltą, kuriam laikui palengvėja. Tegul neilgam, tegul iki vidurnakčio nemigos, kai lieki vienas su savim ir vienas su pasauliu. Sąmoningai nerašau - Dievu. Akistata su baimėm vienodai skausminga ir tikinčiam, ir ateistui.

Siūlyčiau dabar nieko nekaltinti. Nes Jie taip pat nežino.

Negerai, kai imi sakyti Mes ir Jie. Tačiau bijau, kad tas laikas neišvengiamai artėja.

Nes sunkumai turi dvi savybes - jie arba užgrūdina, nuskaidrina, arba sulaužo.

Tikėkim, kad šie sunkumai užgrūdins tuos, kurie liks gyvi. Tikėkim, kad prie plaučių ventiliatoriaus, sunkiai valandai atėjus, prijungs ne tą, kuris turi daugiau pinigų ir pažinčių, o tą, kuriam to labiau reikia. Nors aš nuoširdžiai abejoju, kad prasidėjus išgyvenimo lenktynėms taip bus. Nes ir pati, susirgus artimam žmogui, padaryčiau viską, kad prijungtų būtent jį, o ne kitą. Nehumaniška?

Be abejo! Bet, ranką prie širdies pridėję, pasakykite, kas iš jūsų paaukotų savo seną mamą ar brolį? Meilės taisyklės žiaurios.

Džiaugiuosi, kad turiu visko prikaupus bent trims savaitėms, o racionaliau šeimininkaujant - gal ir daugiau nei mėnesiui. O tada bus ridikėlių. Jei išgyvensiu ir spėsiu pasėti.

Gražina ŠMIGELSKIENĖ
grazina.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Rugys

  Nuoroda

  Nu ir straipsnio pavadinimas Žiauru

  Prieš savaitę
 • Santvarka

  Nuoroda

  Apsistatem bobom ir jau čia Amerika...???? Žurnalistas ir dar boba-svieto pabaiga!!!

  Prieš savaitę
 • Faina šita ,,boba"

  atsakymas į: Santvarka Nuoroda

  Daugiau tokių ,,bobų " būtų tvarka. Jėginis straipsniokas.

  Prieš savaitę
 • Viešumo

  Nuoroda

  Ka gali šioje situacijoje padaryti žmonės? Vienas iš būdų viešinti pvz. įmones, kurios nepasirūpina savo darbuotojais, neskiria apsauginių kaukių, nėra dezinfekavimo skysčio, gal žmonés turi dirbti su temperatom, gal neteisėtai alteidžiami, juk turi apie atleidumus pranešt iš anksto.

  Prieš 2 savaičių
 • Rita

  Nuoroda

  Tai, kad jūsų Gražina vyrą dažnai norfoje matau. Tai tipo trims savaitėms maisto prisipirkę. Ar jau nebe kartu?

  Prieš 2 savaičių
 • Gražina Šmigelskienė

  atsakymas į: Rita Nuoroda

  Paskųskite man jį, kai pamatysite. Atsilyginsiu ,,Anykštos" prenumerata.

  Prieš 2 savaičių
 • Ttt

  atsakymas į: Gražina Šmigelskienė Nuoroda

  Vynonekoj dažnai matau

  Prieš 2 savaičių
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Kiekvienas privalo saugotis pats!

  Prieš 2 savaičių
 • gal ir ne

  Nuoroda

  Is darbovieciu parnes tiem senukam dovana ju vaikai ir anukai,-niekas netikrina kaip darbdaviai saugo savo darbuotojus,-dirba greta,be jokiu apsaugos priemoniu,-va cia tai problema,kai niekam nerupi darbininkai,-----parduotuves reikia vedinti,dezinfekuoti,parupinti pirstiniu prekems imti.

  Prieš 2 savaičių
 • Pastebejimas

  Nuoroda

  Daugelis vyresnio amziaus zmoniu taupe ir taupo laidotuvems, kad tik grazios butu ... dabar jei dar taip varines I parduotuves be reikalo- Pasakyti kad bus laidojama net be sarvojimo jei uzsikres savo durna galva ir dar kitus uzkres ... liudna, bet gal sito senutes bijotu... atsiprasau, bet tikrai baisu ir graudu I juos ziureti...

  Prieš 2 savaičių
 • taip

  Nuoroda

  14 dienu nepakanka izoliuotis,-skaiciau kad 27 dienu reikia.po 14 dienu liga islis.

  Prieš 2 savaičių
 • taip (išsidavei kad esi kvailas)

  atsakymas į: taip Nuoroda

  Neskaitei, kad šlapimas padeda? Jei skaitai rusišką spaudą, platini savo paskyroje pranešimus apie rytoj pasikeitusią feisbuko politiką, tai gali tikėti ir apie 48 dienas.

  Prieš 2 savaičių
 • Almantas

  Nuoroda

  As dziaugiuos,kad jie karantinuotus,as pats karantinuociaus del tevu,biski del zmonos???? bet bet jau per langa labas pasakyciau, bet ar aplink profteknine zmones patenkinti bus,as galvoju,kad juos izaliuot ligonines antroi pusej ar senelio rezidencijoj juk vaizdas geresnis????

  Prieš 2 savaičių
 • Linas

  Nuoroda

  "Ar bus kam iš mūsų aplinkos nueiti iki parduotuvės, jeigu susirgs kas iš artimųjų , o mus karantinuos? Ar paskelbta, kas ir kurioje seniūnijoje mumis pasirūpins, maisto prie durų paliks?" Redaktorės klausimas, tarsi būtų iš dangaus nukritus. Pati ir nueisi iki parduotuvės, jeigu susirgs artimi žmonės, ar galvojate, kad Veryga su seniūnu nupirks?

  Prieš 2 savaičių
 • Durniau

  atsakymas į: Linas Nuoroda

  Jeigu kieno nors šeimoje corona, tai tas turi 2 savaites sėdėt izoliacijoje. Jam negalima ne tik į pardę, bet ir į lauką.

  Prieš 2 savaičių
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Dar pamiršau pridėti Sveta Vitkienė buvo gera žurnalistė.

  Prieš 2 savaičių
 • Ir man

  atsakymas į: Skaitytojas Nuoroda

  Dabar Sveta skalbia rūbus.

  Prieš 2 savaičių
 • Skaitytojas

  atsakymas į: Ir man Nuoroda

  Ir amž.Kęstutis Arlauskas buvo geras"Anykštos"žurnalistas.Laikraštis eina nuo 1948 m.reikia gerą atmintį turėti,kad visus atsiminti.

  Prieš 2 savaičių
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Mano amž.mamos vardas irgi buvo Gražina,kaip laikraščio"Anykštos"redaktorės.Jai labai patiko redaktorė ir visi straipsniai ir visi žurnalistai:LInas Bitvinskas,Daiva Goštautaitė,Arvydas Lingaitis,Jonas Junevičius,Roma Junevičienė,Danielius Binkys,Antanas Žemaitis,Raimondas Guobis,Vytautas Pupeikis,Robertas Aleksiejūnas,Leonas AlesionkaTetė labai mėgsta skaityti"Anykšta",ypač skelbimus,tikrinti bilietą"Teleloto".

  Prieš 2 savaičių
 • savi

  Nuoroda

  viskas teisinga kas rasoma brt kas girdi miestas pilnas zmoniu-mokiniai vaikai vaiksto laisvai.o kodel nesustabdyt policijai ir sudrausmint netgi nuobauda skirt.dar juokingiau -tecnologijos mokykla siulo patalpas dviems naudojimuisi higienos virtuves erdvemis.keista.juk vieno simtomai vienoki kito-kitoki

  Prieš 2 savaičių
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Na,nekrologą sakyčiau dar anksti rašyti,nors žiūrint į rajono atsakingu valdininkų,istaigu požiūri,biški šiurpuliukas nugara bėgioja....

  Prieš 2 savaičių
 • Taigi

  Nuoroda

  Aš taip pat manau. Buvo pasklidusi informacija, kad Kinijai buvo naudingas virusas, nuvertėjo užsienio įmonių, esančių Kinijoje, akcijos, Kinija jas pigiai nupirko iš išsigandusių užsieniečių, kad jos gali dar labiau nuvertėti, tai yra Kinija svarbias ekonomikai įmones paėmė į savo valdymą, ne tik pelnas nebus išvežamas iš Kinijos, bet ir taip sustiprins savo valiutą - juanį.
  https://www.youtube.com/watch?v=TQyOEibtlz4

  Prieš 2 savaičių
 • Truba

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Eiktu sau kaip įdomiai gaunas. O tai ne papraščiau padaryti kaip Rusijoje, tiesiog atimti įmones be jokio viruso? Sėkmingų pavyzdžių pilna: Hermige Capital, Euroset, Jukos ir begalės kitų, ir nereikia niekam rizikuoti su virusu. O šiaip tu senai turėtum būti baudžiamas už feikinių naujienų platinimą. Tapai Anykštos Kiseliovu putininės propagandos reikalams.

  Prieš 2 savaičių
 • Taigi

  Nuoroda

  Kaip tvarkosi Baltarusija, kodėl ten nestabdo normalaus gyvenimo, nekelia panikos, nenaikina ekonomikos.
  https://www.youtube.com/watch?v=KkYVRk2gT0c /> Baltarusijos sveikatos apsaugos atstovė apie padėtį Baltarusijoje.
  https://www.youtube.com/watch?v=vzo-hErsHY0 /> Italijoje gyvenančios nuomonė.
  https://www.youtube.com/watch?v=K10dDbfvvpM /> Publicisto nuomonė Marko Sorokino nuomonė.
  https://www.youtube.com/watch?v=APniY2qrkbI /> Daug kas nujaučia, kad vyksta kažkas nesuprantamo, kad už to kažkas stovi, apie tai kalba ne tik sąmokslo teorijų mėgėjai, bet ir solidūs žmonės.
  https://www.fondsk.ru/news/2020/03/21/koronavirus-rodilsja-ne-v-kitae-a-v-soznanii-besnovatyh-hozjaev-deneg-50408.html
  Visa tai nereiškia, kad virusas nekelia pavojaus, tik kodėl negalima tvarkytis, kaip Baltarusijoje, nenaikinant Lietuvos ekonomikos, nedidinant valstybės skolos, už kurią gali tekti skaudžiai atsakyti, jeigu valstybėms nebus nurašytos skolos. Štai apie ką reikėtų diskutuoti žiniasklaidoje.

  Prieš 2 savaičių
 • Eko

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Pirma kad sunaikint ekonomiką, pirmiausia Baltarusijai ją reikia turėti. Pusę Baltarusių dirba Lietuvoje, Lenkijoje ir Čekijoje. Kai jie gryž namo, pasižiūrėsim kaip batka Lukašenka nepanikuos.

  Prieš 2 savaičių
 • Pradėkim nuo savęs

  Nuoroda

  Į parduotuvę eina tik vienas šeimos narys ir su sąrašu, kad neklaidžioti ir mūvint vienkartinėmis pirštinėmis. Ar bent tiek Anykštėnai gali?

  Prieš 2 savaičių
 • siaubas kokie mes silpni. GEDA !

  Prieš 2 savaičių
 • Skaitant ,,Anykštą"

  Nuoroda

  Ar paskelbta, kas ir kurioje seniūnijoje mumis pasirūpins, maisto prie durų paliks? Kokiu telefonu bus galima pagalbą išsikviesti? Info ,,Anykštoje" (Straipsnių pavadinimai) Nemokamas maisto produktų pristatymas Anykščių rajone. Pagalbos prašymų kol kas nesulaukė.

  Prieš 2 savaičių
 • Viltis

  Nuoroda

  Ponia Gražina būtų buvusi gera politikė. Ji tikrai tvirta ir protinga.

  Prieš 2 savaičių
 • Anupras

  atsakymas į: Viltis Nuoroda

  jau buvo. Ir net seime pabuvojo, jei negirdėjote, be abejo už gerą iš mūsų mokesčių mokėtą algą. Ir ką? Kur rezultatai?

  Prieš 2 savaičių
 • taip

  Nuoroda

  zinot ir nenorit pranesti,-cia parasyti neuztenka.pranesti,kad priverstu izoliuotis

  Prieš 2 savaičių
 • Sako Katlėriuose iš Danijos grįžęs tūsliojasi po miestelį.

  Prieš 2 savaičių
 • KGB

  Nuoroda

  Koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo ir ekonomikos skatinimo fondo pirmininke bus oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, kovo 20 d. pranešė finansų ministras Vilius Šapoka.

  Prieš 2 savaičių
 • Taigi

  Nuoroda

  Galvojau ko čia taip daug žmonių maisto parduotuvėse, likus keletai dienų iki karantino paskelbimo. Aš kurį laiką išvis Lietuvos žiniasklaidos neskaičiau, o TV ir radijos neturiu.
  Kam lemta mirti, tai gali nuo bet ko numirti, kad ir netyčia paslydęs, ir netinkamai nukritęs. Klausimas kam geriau - ar mirusiems, ar gyviesiems. Sako, kad žemė ir yra pragaras, kuriame kažkiek gyvenimų turi pragyventi, tai yra, kaip priverstinis kalėjimas su nustatytais terminais, skirtais pasitaisymui, tobulėjimui. Kad žemė yra ne rojus, tai yra faktas, nes čia gyvena ne angelai, ne šventieji, bet silpni ir nuodėmingi žmogeliai.

  Prieš 2 savaičių
 • tai apkrete

  Nuoroda

  netikrino ir kad sena ,turbut ji protingesne buvo ,negu tukalonija,beprotis esi,jai zmones skirstai ir rusiuoji,gaila tokiu zombiu,kaip tu

  Prieš 2 savaičių
 • "kolonijai"

  Nuoroda

  ...baikit apie tą 90metę močiutę,be jos yra jauni,darbingi žmonės,kuriems būtina pagalba.Tai anūkei reikėjo daugiau pasirūpinti labai sena savo močiute,bet NEKALTINTI MEDIKŲ dėl"aplaidumo",nes koktu skaityti,kai šitaip susireikšminę kalba apie"medikų nepriežiūrą".Daugiau rūpinkitės savo močiutėm ir seneliais,nes svetimiems mažai rūpi jūsų bėdos,kiekvienas jų turi savų!

  Prieš 2 savaičių
 • Mirė...

  Nuoroda

  Aišku...mirė,bet juk ta močiutė jau buvo perkopusi 90m,o tai jau solidus amžius,kad tokio amžiaus sulaukt daugumai...Ką galvoti,kai miršta daug jaunesni,net vaikų nespėję užauginti?

  Prieš 2 savaičių
 • vida

  Nuoroda

  Puikus ir teisingas straipsnis.

  Prieš 2 savaičių
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Puikus straipsnis !

  Prieš 2 savaičių
 • Ačiū

  Nuoroda

  Puikus straipsnis!

  Prieš 2 savaičių
 • M.F.

  Nuoroda

  Nemokamai maisto į namus pristatys Gynybos Paramos fondo anykštėnų savanorių grupė t.n.1827 Regiono koordinatorius Puzinas Dominykas.

  Prieš 2 savaičių
 • Jo

  atsakymas į: M.F. Nuoroda

  Įdomu už kieno pinigus pirks, grąžiai skamba vardą, adresą ir pirkinių sąrašas, pristato nemokamai.

  Prieš 2 savaičių
 • W

  atsakymas į: M.F. Nuoroda

  Kaip riteris su baltu žirgu.Malonu

  Prieš 2 savaičių
 • taip nera ir nebus

  Nuoroda

  juk matom ,kad senesni zmones nereikalingi Kaune net kalbejo apie autonazija ,juk jokios vertes mes ekonomines nebedarom ,o kur darem isvoge ,sunaikino ir dabar eile mums,reikejo visus atveztus prezidenturoj uzdaryt juk toks dykas pastatasir butu neisplytes virusas ,bet to nedare,tad kyla klausimas, kodel,kokia sukure per30 metu skurdzia sali ,net neturim savu pinigu ligoninems ,tik sukure kazkoki fonda is apvogtu zmoniu pinigu ,kuriu per kryze negrazino

  Prieš 2 savaičių
 • kolonija

  Nuoroda

  Šiandien mirusios moters anūkė papasakojo, kad :

  "Į ligoninę paguldytai močiutei medikai nustatė plaučių uždegimą, gydė antibiotikais, bet vėliau nepasistvirtino ir daugiau niekas jokios priežasties neieškojo. Į namus ji buvo išleista labai prastos būklės, ištisai kosėjo, pati nebegalėjo vaikščioti, tai patvirtino ją parvežusi giminaitė, kuri dar labiau pablogėjus močiutės sveikatai tą pačią naktį iškvietė medikus. Moteris sako, kad paskutiniai moterį matę giminaičiai patys dabar nežinioje. O ir medikai, kurie atvyko paimti mirusios močiutės, nedėvėjo jokių apsauginių kaukių. Artimieji negali atsistebėti gydytojų aplaidumu ir neatsakingumu, kuomet Ukmergės ligoninėje patvirtintas užkratas, o ligonis su tokia patalogine liga išleistas namo sunkios būklės ir neatlikus COVID-19 tyrimo. Giminaitei, kuri buvo šalia iki paskutinės minutės prie koronavirusu užsikrėtusios močiutės tyrimo niekas nedaro kol nėra simptomų".

  Tai, kad "medikai" išmetė į gatvę merdinčią moterį, ir paskelbė, kad ji buvo pasveikusi, yra labai sunki nusikalstama veikla.

  Prieš 2 savaičių
 • manau

  atsakymas į: kolonija Nuoroda

  "Į ligoninę paguldytai močiutei medikai nustatė plaučių uždegimą, gydė antibiotikais, bet vėliau nepasistvirtino ir daugiau niekas jokios priežasties neieškojo." Gaila, kad nepadarė testo Būtų atradę virusą. Ir dabar niekas nekaltintų ligoninės.

  Prieš 2 savaičių
 • Taip

  atsakymas į: manau Nuoroda

  Anuke is Tenerifes atveze virusa, mociute uzkrete ligonine ir dar pati pamire.....

  Prieš 2 savaičių
 • taip

  Nuoroda

  liksime gyvi,jei bus izoliuoti visi atvykstantys,nes tik ju deka gyvename baimeje,nezinioje.,nes tik komforto ieskotojai parveze sia baisia liga.izoliuoti visus,neleisti jiems bastytis.

  Prieš 2 savaičių
 • Kurie

  Nuoroda

  Išrinktieji ir išlikite givi

  Prieš 2 savaičių
 • Gal

  Nuoroda

  Kas pasakys o maisto gali uždika atvežti

  Prieš 2 savaičių
 • Jei

  Nuoroda

  Pavogė 68 tukstančiūs neuždirba tai velniškai daug gali ruoštis

  Prieš 2 savaičių
 • M.F.

  Nuoroda

  Dėl maisto, vaistų pristatymo kreiptis 8 611 14294 į Liną Repečkienę. Susirgus 1808 .

  Prieš 2 savaičių
 • M.F.

  Nuoroda

  Dėl maisto, vaistų pristatymo kreiptis 8 611 14294 į Liną Repečkienę. Susirgus 1808 .

  Prieš 2 savaičių
 • labai gerai

  Nuoroda

  prisipirkot, prisikrovet spinteles , ant ju , prisikisot saldytuvus. O jus bent karta bandet produktus kaupt? zint kaip ir kiek juos galima laikyt? Nes jie nestovi amzinai. po menesio kito mesit i siuksledezes, o kas bus jei elektra dings? ka su mesa darysit? Tik kainas del nezmoniskos paklausos susikelet.Manau uztenka savaitei apsipirkt, kad reciau i parduotuve vaiksciot, o produktu uzteks, nes mesa auga pastoviai, pienas irgi, grudai rudeni bus nauji, o ir atsargos nezmoniskos sukaupto.

  Prieš 2 savaičių
 • Konservai

  atsakymas į: labai gerai Nuoroda

  Praktiskai amzini. Ir jiems elektros nereikia, stovi kambario temoeraturoj puikiausiai. O kainas sukele grobuonys prekybininkai, norintys papuotauti maro metu.

  Prieš 2 savaičių
 • Leonas Al.

  Nuoroda

  Gerai parašyta: "Tuos, kurie liks gyvi..." . Keli išliksime?

  Prieš 2 savaičių
 • Ne tik senius išmarina...

  Nuoroda

  Kaip rašo news.sky.com, Italijos gydytojai perspėja, kad suvokimas, jog jauni žmonės COVID-19 nesuserga taip sunkiai kaip vyresni, yra klaidingas. Kiek anksčiau Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas taip pat perspėjo, kad jauni žmonės „nėra neįveikiami“ ir gali mirti nuo koronaviruso ar „ilgas savaites“ likti prikaustyti prie ligoninės lovos. Daktaras Antonio Pesenti, Lombardijos regiono intensyvios priežiūros krizinio padalinio vadovas, teigė, kad į ligonines patenka daug jaunų žmonių, sunkiai susirgusių koronavirusu.

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/italu-medikas-dauzo-populiaru-mita-apie-koronavirusa.d?id=83842787

  Prieš 2 savaičių
 • taip

  Nuoroda

  koks pasakymas,-nesibastyti. karantinas matosi ne visiems,-is darbu parves musu namiskiai,nes jiems karantino nera,ir ar kam tai svarbu,kad zmones be jokiu apsaugos priemoniu turi dirbti.gal karantinas visiems turi buti.

  Prieš 2 savaičių
 • Nuoroda

  Tai norėčiau kad karo a pradėtų vagis milijonierius, sukčius pirmiausia nukarunuotu tiesiog to linkiu ir meldžiu

  Prieš 2 savaičių
 • Klau

  atsakymas į: Nuoroda

  Prašome nurodyti nuo kokios turto sumos jau meldžiate Dievo kad numirtų? mano turtasx 68 tūkstančiai EUR. Ar jau mirti?

  Prieš 2 savaičių
 • Ruoškis lietuvi išmirti!

  Nuoroda

  Pasaulyje jau daugiau kaip ketvirtis milijono žmonių užsikrėtė naujuoju koronavirusu ir šie skaičiai nuolat auga. Šeštadienį Italijoje pasiektas naujas rekordas – nuo naujojo koronaviruso mirė beveik 800 žmonių per vieną dieną.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/koronavirusas-pasaulyje-visuotinis-karantinas-kolumbijoje-57-1293030?copied

  Prieš 2 savaičių
 • Spėsi

  Nuoroda

  Ir pomidorų paragauti o paskui ir bulvių šviežių sulauksi, svarbiausia nenusiminti ir niekam kaip įmanoma nesibastyti be kiekvienas manykim kad esam kitam užkratas

  Prieš 2 savaičių
 • nu jo

  Nuoroda

  kas matem bada tas nesjuokiam o si salis kaip matom jau 30 metu ne senukams sukurta ,juk kas nori apvogineja ,kad ir pensijas ir kitas ismokas ir dar daugeliui negrazinta pavogtu pajamu o is kur senukams imti pajamu ,jai ju neturi,bet vel kelia vagys galvas vel eis i seima,nei sazines ,nei doroves ,nei zmogiskumo neturi

  Prieš 2 savaičių
 • Jo

  atsakymas į: nu jo Nuoroda

  Tubis gauna didelę pensiją.

  Prieš 2 savaičių