Socialiniuose tinkluose Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius svarsto, kad koronavirusą būtų galima lengvai suvaldyti mažose bendruomenėse.


„Jeigu visi būtų absoliučiai sąmoningi, mažose bendruomenėse virusą suvaldyti būtų nesunku. Deja... Manau, kad čia koją kiša sovietinio mąstymo recidyvai, galvojimas, kad kažkas kitas (valdžia, partija, vyriausybė) sutvarkys problemas, o aš elgsiuos, kaip įpratęs...”, - pastebėjo S.Obelevičius.

 

Policija skebia, kad per parą Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 30 pranešimų dėl saviizoliacijos ir karantino sąlygų nesilaikymo.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Almantas

  Nuoroda

  Kartoju suvaldysim tik ,kad patys prisiduotu,bus velykos,bus vadaros atostsgos,ju bus dauk grystanciu,juk dar kurortinis miestelis,ant ziedo prie veliavos gaudit visus nuo rygos ir tiesiai atostagu profken,ir bangenin nusipraust pirtin, tada anyksciai neturesim virusu,jai neklausysit vasara mano zodzius atsminsit,saugokimAnykscius,ir sakykit kas kada gryzo,cia ne padlu cia musu vaikai,tevai,as pats sedziu Vilniuj nevaziuoju i Anykscius

  Prieš savaitę
 • as

  Nuoroda

  ponas mere ka jus konkreciai padaret del viruso plitimo ,o gi nieko tad laikas kazko imtis ,o ne gelytes uostineti ir katuciu ploti ,kad pas mane viskas tvarkoj ir vieusa galima suvaldyti

  Prieš savaitę
 • tai ko

  Nuoroda

  nesuvaldai ,uz ka tokius pinigus gauni ,Siguti ,noreciau paklausti ,ar nesi uzslaptintuose 75 metams kgb pakaliku sarasuose

  Prieš savaitę
 • Hanasa

  Nuoroda

  visa valdžia,savivaldybė,seniūnijos,valst.imonės dirbkit žmonėms.Nejaugi neturit jokio suopračio,kuom galima padėti žmonėms? Ar jums sėdėt kabinetuose ir džiaugtis,kad nieko nereikia daryti ir gauti kosmines algas ir faktas,kad dar ir priedus prie algos.Gėda,kad tokie nevykėliai,rajonui vadovauja.Gražino i darba viena pijoka,tai matom,kam dirba komunistėliai.Parūpinkit žmonėms dezinfekcinio skysčio,galim ir susimokėt.O dabar visur bardakas.sako buvo gavę vaistinės,bet ant rytojaus jau nėra.Kas taip elgiasi,kad jis dingsta dar jam nepasirodžius.Tegul dirba ka nors tas patarejas,Vaiginas.Žodžiu dirbkit,nedarykit gėdos

  Prieš savaitę
 • jo

  Nuoroda

  Meras dziaugiasi,kad infekuotu nera anyksciuose,o is kur jis toks tikras,kai sitiek gryzusiu sutinkama parduotuvese,mieste,kiek dar ju gris ir niekas ju neizoliuoja.Pazvelkite Mere ,-kiek zmoniu dirba siltnamiuose salia anyksciu,-ir tai reiskia karantinas,kiek dirba elmininkuose,-ar tai nera pavojaus dirbantiesiems ir ju vaikams.Mokyklas uzdarete,-cia gerai,bet kodel neuzdarote istaigu,kuriose gaminami gaminiai tikrai nera pirmo butinumo,ir aridomu,kad dirbantieji dirba be jokiu apsaugos priemoniu.nematom jokio karantino,kai rajone nematoma kas vyksta,tai kaip,kokiu budu apsaugoti save ir kitus.Kur dingo tie patarejai,kiek savivaldybeje visokiausiu atsakingu dingo,kad nemato,kad paskelbto karantino metu zmones dirba.

  Prieš savaitę
 • taigi

  Nuoroda

  musu meras tiesiog proto bokstas ,jeigu taptu prezidentu virusas musu nebegazdintu

  Prieš savaitę
 • Merui

  Nuoroda

  Darykit konkrečius veiksmus ,nes esat atsakingas už rinkėjus anykštėnus ,o pliurpt kiekvienas sugeba.Kur jūsų vaiginas ? Kur veiksmai valdźios ? Ar tik laukiam nurodymu iš aukščiau ? Pliuškiai susėdę ,ar tam jus rinkom ? Žadėjote geresni gyvenimą ,taip taip sau pasidaret o mes ? Gėda prieš rinkėjus turėtų but ,ką mastai mere ?

  Prieš savaitę
 • reiktu grizusius i

  Nuoroda

  traupio apytuscius renavuotus pastatus nuvesti ,butu nauda ,juk ten autobusainekursuoja is ten neisvaziuos

  Prieš savaitę
 • Ir

  atsakymas į: reiktu grizusius i Nuoroda

  galėtų drauge su meru Traupio botanikos sodo gėlytėm džiaugtis, palaikyti draugiją tpsk.

  Prieš savaitę
 • Chui SunChi

  Nuoroda

  Gelbėtojau, tu gelbėtojau nupirdęs , Kinija siunčia labdarą Lietuvai (gavėjas - Vilnius) 20.000 vnt. medicininių kaukių , 100.000 vnt.vienkartinių pirštinių...matydami nepavydėtiną mūsų situaciją...
  Ar bent paskambinai į Pengžou, Kinijos miesto savivaldybę pasiteirauti kaip jiems sunku jau tada, prieš du mėnesius buvo ?
  Važiavot su delegacija bendradarbiavimo sutarčių pasirašinėti juk į Pengžou !
  Kokį dar čia "piarą" politinį skleidi tokiu sunkiu laikmečiu ? Pagirūnai skleidžiat erezijas, kad esat labai pasiruošę ligos atveju ..Kur jūsų pasiruošimas - medicininių kaukių neturite, dezinfekcijos skysčio net nusipirkti nėra, ligoninėje valytojos asmeninėmis daržo pirštinėmis iš (namų atsineštas) naudojasi...
  Fu, fu....

  Prieš savaitę
 • na

  Nuoroda

  visus gryztancius uzdarykite dviem savaitem,nes nei vienas nesilaiko duotu rekomendaciju,kiek tai galima.kada pagaliau susipras.kada baiksis sitie gryzimai,kada uzdaris kelius.

  Prieš savaitę
 • Kėdė, mero

  Nuoroda

  Bolševikeliai tvarkėsi dešimt kartų geriau visose gyvenimo sferose.. Jie mums nedavė laisvės, kalbėti beloko, nedavė laisvo judėjimo, bet kas SVARBIAUSIA-NEDAVĖ NAIKINTI VIENAS KITO.. vietoj 1 žmogaus atsirado 3 žmonės, nes buvo nemokamas gydymas, darbas, mokslas ir būstas-žmogus turėjo pagrindą gyvenimo.. O dabartinė santvarkoje iš 3 žmonių lieka 1žmogus- tipo bus laisvę ir gyvensim geriau... NU, tai ir gyvenam... 23%žmoniu pakasem po žeme, 23% žmonių ypač jaunų išvare-tipo niekas neapsimoka, nieko nereikia gyvensim iš mokesčiu ir bus.. AMERIKA!!! O IŠ TIKRO BUS DIDŽIAUSIAS UBAGYNAS EUROPOJ!!!

  Prieš savaitę
 • Labai svarbu

  Nuoroda

  Dalis žmonių uždarius sienas dabar darbinasi, bet jie ką tik grįžę iš užsienio ir nėra praėjęs 14 dienų laikotarpis, dalis pasibaigus atostogoms grįžo į darbus iš užsienių nebuvę saviizoliacijoje!!! Gal yra žinoma kiek tokių "darbuotojų" po laiko nušalintų nuo darbo Anykščių rajone, o gal dalis nenušalinama, nes nėra kuo juos pakeisti?

  Prieš 2 savaičių
 • Pastabėlės

  Nuoroda

  Poezijai apie sovietus nelaikas!!! Reikalingi veiksmai. 1. Yra video kai žmonės eina į vieną iš kavinių Anykščiuose, spėju filmuota ne šeip sau, ar tai vyko karantino metu? Kokios sankcijos jiems ir kitiems... ? 2. Ar pakanka informacijos? Ar bent viename Anykščių daugiabutyje yra iškabinta būtiniausia informacija? Ar nereikalinga informacija vietos laikraščiuose? Ar yra kas skelbimų lentose? 3. Kas kiek laiko ir kur vyksta dezinfekavimas? Kas nors už tai atsakingas? 4. Ar visose vietose kur yra atsiskaitymai grynaisiais pinigais ar yra naudojamas dezinfekavimo skystis, ar tikrai kiekvienoje atsiskaitymo vietoje stovi dezinfekavimo buteliukai? Ar pardavėjai, ar įmonės kurios gamina, ruošia sakykim maistą ar tikrai kiekvienas naudoja pirštines ir ar jų turi? Ar buvo bent paskambinta, susisiekta su vadovams? 5. Kiek nuo kovo pradžios grįžo Anykštėnų iš užsienių, ar su jais kontaktuojama kaip laikosi saviizoliacijos? 6.Ar Anykščių medikai pilnai aprūpinti? Ar greitosiose yra tinkami kvėpavimo aparatai šiai situacijai, jei pasitaikytų sunkių ligonių, ar greitoji važiuotų iš kito rajono? 7. Ar yra kokia komanda, kuri stebi, teikia pastabas, pasiūlius, taip kaip viskas veikia, ar laikomasi rekomendacijų mieste ir rajone? 8. Kiek dirba policininkų, ar jų pakanka? Gal reikalingi papildomai policijos rėmėjai, ar savanoriai? 9. Ar yra užsienyje Anykštėnų, kurie dėl uždarytų sienų negali sugrįžti ir kaip bus jiems padedama? 10. Ar bendraujama su darbdaviais, kad žmonės nebūtų vejami į gatvę.? Ar Anykščiai gaus kokių lėšų, dėl ekonomikos skatinimo? 11. Ar nereikia atidaryti kokią sąskaitą, kur žmonės galėtų paremti vietos medikus? 12. Ar tinkamai palaikoma tvarka Lajų take? 13.Ar Anykščiuose visiems darbuotojams matuojama temperatūra ir aplamai ar turi visos įmonės per atstumą matuojančius termometrus?

  Prieš 2 savaičių
 • Mere !

  Nuoroda

  negi dar nesuvoki tikrosios padėties ? Jau gavęs "mero kėdę" nevaldei situacijos....ką jau kalbėti apie dabartinę situacijos suvaldymą, buvau tavo draugas, bet atleisk dabartinėje situacijoje esi "0".. Net nežinau ką tau pasiūlyti ? Gal atsistatydinti iš mero pareigų - bus protingiausias variantas ? (liks tavo atlyginimas 3000 €) svarbesniems reikalams biudžete ligoninės seselėms nupirkti kaukių, ar daržo pirštinių ligoninės valytojoms, kurias dabartiniu metu jas iš namų atsineša ? ! Suprask garbingą pasitraukimą kaip privilegiją ateinančioms kartoms... !
  Juk bendros situacijos nebevaldai ! Tarp kitko kur dingo tavo patarėjai ?
  Galų gale, būk vyras - kol dar "valgai mūsų duoną" atsakyk į paprastus klausimus paprastiems žmonėms ir neskleisk erezijų su savo nenuovoka !

  Prieš 2 savaičių
 • tokia realybė

  Nuoroda

  yra tiesos,bet jeigu sugrįžę elgtusi teisingai,bet jiems dzin džiaugiasi,kad parskraidino,o iš kitos pusės koks biesas nešė į saulėtus kraštus dar netgi ir kovo mėn. Rupinasi vyriausybė,o jiems kas. Daug yra ir Anykščiuose tokių.Labai gaila,kad dėl tokių kentėsim visi. Šiandien Maxsimoje motina su mažiuku po skyrius tamposi,vaikui visko norisi,o ji rėkia ant jo. Turėjo pardavėjos paskambinti policijai dėl tokio elgesio,o kiek dar tokių yra. Manau,kad turėtų policija geriau vykdyti pareigas dažnai vaikštau jaunimas buriuojasi,o drausmintojų nematyti..

  Prieš 2 savaičių
 • nu

  Nuoroda

  kaip su mergoms baigiasi ???

  Prieš 2 savaičių
 • Iš kur?

  Nuoroda

  Iš kur botanikas žino kaip lengvai suvaldyti virusą?Gal Aukščiausiasis jam "vieninteliam" tiesiog pranešė ir jis "vienintelis"toks protingas,o kiti durniai???

  Prieš 2 savaičių
 • Merui

  Nuoroda

  Ką darysite su "Velnio akmeniu"?

  Prieš 2 savaičių
 • Ats.

  atsakymas į: Merui Nuoroda

  gal koks skulptorius iškals juozo simbolį ant to velnio akmens, o ką jūs norėtumėt

  Prieš 2 savaičių
 • Merui

  Nuoroda

  Mere ,ką jūs pats padarėte Anykščiams stabdant epidemija ? Konkrečiais faktais , ne ta ką veryga liepia ,bet pats ką padarei ? Pliurpt mes visi sugebam .kokie konkretus veiksmai ? Kur dirngo Vaiginas , griauzdaite ir kiti ?

  Prieš 2 savaičių
 • Keiskit

  Nuoroda

  požiūrį, mere. Tokiu metu, kas dabar vyksta pasaulyje, mužiko logika " moja chata s kraju, ja ničevo neznaju" ne tik , kad nepasiteisina, bet yra NEPATEISINAMA.

  Prieš 2 savaičių
 • kodel

  Nuoroda

  tai kodel meras nesiima jokiu veiksmu su laisvais keliauninkais kurie visiems pavojingi,nejaugi anyksciai toks didelis miestas,nes visi galima sakyti pazystami,ar cia kam rupi,o gal taip yra,-siandien sveikas,o kas rytoj,-nesvarbu .pirmiausia musu isrinktieji turetu deti visas pastangas,nes mes uz jus gerbiamieji balsavom. baudomis mus apginkit.o ne zodziais.

  Prieš 2 savaičių
 • o kam

  Nuoroda

  tu ir uz ka tau milziniska alga mokam

  Prieš 2 savaičių
 • Teisus

  Nuoroda

  rajono meras taip teigdamas. Bet ir mažose bendruomenėse poilna nesusipratėlių, kvailų ir įžūlių piliečių. Sėdėtų namie, bet valkiojasi, pas kaimynus užeina, į parduotuves eina. Kosti, čiaudo, spjaudosi, neturi nei nosinių, nei dezinfekcinio skysčio. Daug kas grįžta iš užsienio aplankę vaikus, tėvus, draugus ir vaidina, visur slampinėja, pasakoja įspūdžius, giriasi, taip ir nešioja su pletkais virusą. Kas kad policija gauna pranešimus apie pažeidimus. Tik įspėja, daugiau nieko. O reikia griežtai bausti, izoliuoti namuose namų arešte. Kitaip nieko nebus. Tik gražiais žodžiais, pagrūmojimu pirštu nesuvaldysi situacijos.

  Prieš 2 savaičių
 • as

  Nuoroda

  Stabdykite imones,juk karantinas visiems turi buti,-nezinom kuris is dauk asmenu dirbanciu gali i buti pavojus kolegoms.Paleiskite bent kol karantinas atostogu,kaip mokinius paleido,bet ar saugus musu vaikai,kai tevai kasdiena is darbovieciu gali parsivesti ta baisu virusa,-kodel nesistengiama apsaugoti dirbanciuosius,nes imonese dideles grupes dirba asmenu.

  Prieš 2 savaičių
 • Tikrai

  Nuoroda

  Tikrai mažose bendruomenėse paprasčiau. Būkim namuose tas dvi savaites ar kiek reikės, mažiau bus nešiojamas užkratas, mažiau žmonių pasieks.

  Prieš 2 savaičių
 • Cype

  Nuoroda

  Reikia atidaryti Vilniuje juk tenvienučiu daug ir gausis mažos bendruomenės apie ką meras ir kalba o tinka tokios bendruomenės

  Prieš 2 savaičių
 • Pasiskaitymui...

  Nuoroda

  Mykolas Kleck
  Vakar, 10:57 ·

  O, Lietuva, kaip aš tave myliu.
  Nutinka pasaulinė krizė. Ateina ir į Lietuvą. Pirma nereaguoji, tada susirūpini, jog krizė nevaldoma. O tada ateina metas, kai prarandi viltį. Bet neilgam. Visuomenė susivienija ir pradeda daryti stebuklus.
  Aš esu apakęs, kokių nuostabių žmonių ir verslų turime aplinkui, kurie tik per VIENĄ SAVAITĘ taip susivienijo vardan bendro tikslo. Rinkau šią informaciją ir negalėjau sulaikyti emocijų.
  Iš pradžių buvo tik skelbimai laiptinėse. "Jei jums virš 60, neikite iš namų, mes jums nupirksime maisto". Iš visų Lietuvos kampų pasipylė nuotraukos su kaimynų geranoriškumo pavyzdžiais.
  Tada - nesuskaičiuojamas kiekis savanorių užsirašo į pagalbą savivaldybėms, medikams, visuomeninėms organizacijoms ir visur kitur, kur tik galima padėti.
  Šauliai, skautai, kitos nevyriausybinės organizacijos organizuojasi būrius žmonių į pagalbos prašančias sritis.
  Tada ateina karantinas. Ir lietuvių susivienijimas tiesiog prasprogsta.
  Pradžioje "Jurgis ir Drakonas", "Brooklyn Brothers", "+++ Gastrobaras", o dabar jau ir aibė kitų restoranų gamina ir tiekia nemokamą maistą dirbantiems medikams bei pagalbos prašantiems izoliuotiems žmonėms.
  Laikinai užsidarantys restoranai savo likusį maistą atiduoda Maisto bankui, maltiečiams ir kitiems.
  Paskatinti savivaldybių, paprasti, laisvo laiko turintys žmonės sėdi valandų valandas ir atkasinėja tiekėjus visame pasaulyje, iš kurių jau dabar užsakinėja respiratorius bei kitas apsaugos priemones medikams.
  Internetu programuotojai veda nemokamus programavimo seminarus, kineziterapeutai kuria sveikatingumo video, mokytojai moko vaikus kalbų, švietimo atstovai dalina patarimus ką veikti su vaikais namuose, LRT paleidžia edukacinę programą vaikams, šokėjai moko šokti, muzikantai rodo nemokamus koncertus iš savo namų, DJėjai groja savo set'us tiesiog iš virtuvių, teatrai rodo spektaklius internetu - ir begalė kitų iniciatyvų.
  Kad tik visi kuo lengviau praleistume neapibrėžto laiko karantiną. Visi staiga tampa vientisu, dūzgiančiu, vienas kitą palaikančiu aviliu.
  Gydytojai savanoriai susiburia į projektą "MEDo" ir nemokamai konsultuoja visus, susirūpinusius savo savijauta ar turinčius medicininių klausimų.
  Praktiškai visi didieji ir maži sporto klubai organizuoja nemokamas treniruotes internetu.
  Privačios klinikos (pavyzdžiui, "Fi clinica" ir "Nordclinic") paskelbia galinčios neatlygintinai tapti ligoninėmis, jei virusas išplis. Kitos privačios klinikos, pavyzdžiui, "AmberEsthetic", visas apsaugos priemones dovanoja ligoninėms.
  Maltiečiai su Vilniaus savivaldybe paleidžia aukų rinkimą apsaugos priemonėms pirkti ir per savaitę suvirina 50.000 eurų. Aukoti čia: https://www.aukok.lt/…/Padekime-Lietuvos-medikams-kovoti-su…
  Vedini "Makers of Lithuania" bendruomenės, įvairios įmonės ir privatūs asmenys, turintys 3D printerius, dalinasi brėžiniais ir dėlioja planą spausdinti apsauginius akinius medikams bei brangiai kainuojančias deficitines tarpines ir detales kvėpavimo aparatams.
  Privatūs darželiai, likę be darbo, organizuojasi dirbančių medikų vaikų priežiūrą.
  Žmonės, tuo tarpu, siūlosi prižiūrėti fronte dirbančių medikų gyvūnus.
  Kiti aktyvistai tiesiog už savo pinigus perka sukčių išbrangintus respiratorius ir veža juos ligoninėms.
  "Vyturys" visoms švietimo įstaigoms nemokamai atveria visą savo lobyną. "Šviesos" leidykla karantino metu savo soft'ą mokytojams atiduoda nemokamai.
  "Kitos knygos" nemokamai išsiunčia krūvą knygų bet kokiems žmonėms - ir skatina jomis dalintis perskaičius.
  Teisininkų kontoros nemokamai konsultuoja žmones, kuriais šios krizės metu bando pasinaudoti darbdaviai.
  Komunikacijos agentūros ("Bosanova", go go go!) savo atlaisvėjusį laiką skiria nemokamoms konsultacijoms, kaip komunikuoti apie virusą, krizę ir verslo įsipareigojimus darbuotojams ir partneriams.
  "Vilniaus degtinė", spjovusi į savo pelnus, virina dešimtis tonų dezinfekcinio skysčio ir juo pigiai aprūpina ligonines, poliklinikas ir žmones.
  Kažkas paima atvirų duomenų ir tiesiog sukuria žemėlapį, kuriuose rajonuose ir gatvėse gyvena daugiausiai senyvo amžiaus žmonių.
  Tada Vilniaus savivaldybei paprašius pagalbos, per valandą atsiliepia "Lietuvos Paštas" ir sutinka atspausdinti ir išplatinti milžinišką kiekį (200.000) skrajučių su informacija.
  Apie Vilniaus savivaldybę išvis nėra žodžių - jei jie valdytų krizę vietoj SAM, tos krizės neturėtume. Viską daro greitai, su didžiule jėga ir tuoj išspręs ne tik Vilniaus, bet ir pusės Lietuvos koronines problemas. Jūs esate šių dienų herojai.
  Vladas Lašas meta pinigus ir pajėgas ir organizuoja Hackatoną (https://hackthecrisis.lt), kurio metu kviečia programuotojus ir kūrėjus gaminti sprendimus, padėsiančius spręsti viruso krizės sukeliamas problemas.
  MITA - Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra irgi organizuoja tech-konkursą ir kviečia kurti technologijas ir prototipus, padėsiančius kovoti su COVID-19 (https://www.facebook.com/events/225395111848211/). Bus ir prizų.
  Telekomunikacininkai susivienija ir padedami programerių bei komunikacijos specialistų PER PARĄ paleidžia savanorių koordinavimo centrą - https://stipruskartu.lt/
  Kriptovaliutų kasėjai atjunginėja savo kasimo fermas ir pajungia jas projektui, kurio pagalba mokslininkai atlieka daugybę skaičiavimų ir modeliavimų, tyrinėdami virusą (Folding@Home).
  Nebegaliu patikėti, tuo kas vyksta, kažkokia fantastikos sritis.
  Žmonės pasisiūlo užleisti savo "Airbnb" nuomojamus laisvus butus karantinuotiems asmenims. "Domillion" suteikia savo nuomojamus butus medikams, dirbantiems fronto linijoje ir bijantiems užkrėsti savo šeimas. Nemokamai.
  "Veloklinika" be eilės ir už minimalią kainą taiso maistą išvežiojančių kurjerių dviračius.
  Vertėjai ir rašytojai pasiūlo savo nemokamas paslaugas informacijai platinti.
  Lietuvių "MailerLite" paleidžia savo naujienlaiškių paslaugas nemokamai viso pasaulio švietimo, sveikatos ir kitoms valstybinėms organizacijoms.
  Kalinkinas meta siūti rūbus ir susitelkia į medicininių kaukių gamybą - pats ieško medžiagų tiekėjų, nori kuo greičiau jas pradėt gaminti.
  Vilniaus Geštalto institutas ir Depresijos gydymo centras pradeda teikti nemokamą psichologinę pagalbą medikams.
  Atsakingas verslas netaupo ir meta savo pinigus - patys ligoninėms perka taip trūkstamus ventiliavimo aparatus.
  O kaip stambi vyšnia ant torto, Andrius Tapinas su savo komanda paserviruoja grandiozinį šou - paramos kampaniją apsaugos priemonėms medikams pirkti. Per parą surenka 150.000 eurų. Jeigu sugebės surasti tiekėjus ir gerą kainą, jie galimai aprūpins VISĄ Lietuvos medicininį personalą apsaugos priemonėmis - kas jau turėjo ministerijos būti padaryta prieš du mėnesius. Andriau, ar tavo komanda suvokia, kad jūs savo jaunatviškais maksimalizmais REALIAI išgelbėsite daugybę gyvybių?
  Aukoti čia: https://apiekorona.lt/laikykitesmedikai/
  ---
  AČIŪ jums visiems - Lietuvos gyventojai ir Lietuvos įmonės ❤️ Jūs visi nuostabūs ir jūs realiai gelbstite gyvybes.
  Atskiras ačiū visiems medikams - jūs esat Marvel ir DC superherojai viename.
  ---
  PAPILDYMAS 11:55:
  Gavau komentarų ir žinučių apie kitas nerealias iniciatyvas.
  "Fabula Hill+Knowlton Strategies" metė savo pajėgas ir kartu su klientais organizuojasi svarbius veiksmus. "Coca-cola" ir "Neptūnas" gabena didžiulius kiekius medikų prašomų gėrimų į ligonines, tieks juos kiek reikės.
  Viena įmonė (papildysiu, kai bus galima viešai skelbt) paskyrė finansų Vilniaus savivaldybei nupirkti ventiliavimo aparatų.
  "Supastar" atstovai ruošia per nuotolį valdomus robotus, kad medikams ligoninėse nereiktų kontaktuoti su užsikrėtusiais asmenimis.
  Statybos bendrovės atiduoda savo turimus respiratorius ligoninėms.
  "Bitė" suteikia nemokamą ryšį sveikatos įstaigoms ir medikams. "Tele2" - nemokamą internetą. Savo iniciatyva, neprašyti.
  "NordSec" pasirūpino įmonių duomenų saugumu ir davė įmonėms nemokamus VPN produktus.
  Aktyvistai sukūrė chatbotą - www.koronasos.lt , kad žmonės neužimtų info linijų ir pasitikrintų informaciją tiesiai Messengeryje.
  "Robotikos mokykla" ėmėsi gaminti apsauginius skydus ligoninėms.
  Aš nebegaliu, kokie jūs visi nuostabūs!
  ---
  PAPILDYMAS 12:50:
  Oro uoste dirbančius savanorius maitina "CanCan Pica", "PANK'olis", "Užupio picerija", "Čingis", "Žali Žali" ir kitos kavinės - o maistą jiems veža "Citybee".
  "Citybee" dar ir sumažino nuomos kainas klientams - kad žmonės mažiau važinėtų viešuoju transportu.
  "Maxima" patyliukais remia maistu, o "Lidl" dalina dovanų korteles savanoriams, dirbantiems krizės valdyme 1808 linijoje, Vilniaus savivaldybėje ir kitur. Na negaliu, kaip amazing.
  "Kietaviškės" ieško kam nemokamai paskirti milžinišką kiekį savo auginamų daržovių.
  "dropaudio" nemokamai garsina visus su sveikata susijusius pranešimus.
  "Houseys" valdomuose 24 butuose jau apsigyveno karantinuoti žmonės. Ir dar daugiau butų paskirta šiam tikslui.
  "Mototoja" nemokamai skolina savo turimus automobilius ligoninių ir medikų poreikiams.
  Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija | LNTPA verčia išplėsti akis: jų nariai nuperka penkis plaučių ventiliavimo aparatus, "Darnu Group" pasiūlo naudoti jų valdoma viešbutį krizės poreikiams, jei reikia - SEB areną konvertuoti į ligoninę. Tuo pačiu iš savo asociacijos narių surenka daugiau nei 100.000 eurų medicininėms priemonėms pirkti. Tai yra neįtikėtina.
  ---
  PAPILDYMAS 16:00:
  "CircleK" ir "Dodo Pizza" nemokamai vaišina medikus ir kitus pareigūnus kava.
  "Ignitis" ne tik padarė mokėjimus internetu nemokamus, bet ir dėlioja mokėjimų atidėjimo planą bėdų ištiktiems žmonėms.
  "AdDrama" inicijavo platformą "Kaip mėnulyje" (https://www.facebook.com/kaipmenulyje/) - psichikos sveikatos palaikymo informacinę svetainę su ekspertų turiniu ką daryti ir kaip tvarkytis šioje krizėje.
  "Rotary" klubai Lietuvoje susivienijo ir už savo lėšas pirks medikams trūkstamas priemones. Jei info nemeluoja, jau surinkę virš 45.000 Eur.
  "Lietuvos draudimas" atriekė 30 tūkst. eurų - perka būtiniausias priemones Kauno klinikai.
  Šypsomės.lt - vaikų animatoriai palengvina daugeliui tėvų galvos skausmą ir vaikams, kurių gimtadienis per šią nelemtą krizę, kuria video su mėgstamais animaciniais herojais. Oj negaliu, kaip miela.
  Aktyvūs žmonės sukurė FB grupę, skirtą atfiltruotai, nemelagingai, mokslinei informacijai apie Koronos virusą - jei nerimaujate ir domitės padėtimi pasaulyje - "Koronavirusas - tikra info". Neskaitykite šarlatanų, skaitykite juos.
  Daugybė žmonių ir mažų įmonių patys siuva kaukes ir gabena jas medikams bei dalina nepasiturintiems žmonėms. Nuostabu.
  "Balticum", "Telia" nemokamai atrakino daugiau kanalų šeimai ir vaikams - kad tik visi liktume namuose.
  "Tele2" perskirsto reklamos pinigus ir iš Facebook bei Google nukreipia juos į lietuvišką žiniasklaidą - kad būtų mažesnė rizika bankrutuoti.
  VDA Grafikos studentai ir absolventai ėmėsi iniciatyvos dalintis vaizdais spalvinimui - kad vaikai turėtų kuo užsiimti strigę tarp keturių sienų.
  Oro uoste dirbantiems savanoriams "Unipark" duoda nemokamą parkingą. O SUN365 - savo gaminamas sultys vitaminams pasikrauti.
  Gynybos paramos fondas veža maistą į pasienį ten strigusiems vilkikų vairuotojams. Gal kam skamba kaip nereikalinga akcija, bet atsiminkite, kad vilkikai mums visiems gabena maistą, prekes ir viską, kuo gyvename.
  ---
  PAPILDYMAS 23:45:
  Dešimtys įvairiausių iniciatyvų, mažų įmonių, siuvančių žmonių, gaminančių maistą žmonių, paramos rinkimo susivienijimų - aš net nebesugebu aprėpti skaičiaus. Jūsų tiek daug - ir kaip gražu.
  "Avia Solutions Group" kartu su "KlasJet" savo iniciatyva jau realiai gabena apsaugos priemones iš Kinijos. Ir be to yra davę savo lėktuvą parskraidinti Italijoje strigusius lietuvius.
  Mockaus "MV Group", "Darnu Group" ir kitos įmonės Vilniaus savivaldybei nupirko 5 ventiliavimo aparatus. Kurie jau netrukus gelbės gyvybes - ir ne tik nuo koronaviruso. Turiu išankstinių žinių, kad tokių įmonių ir pirkimų bus daugiau.
  Maži malonumai irgi padeda - Žali burtai tiekia medikams savo produkciją - kvapus, lašus ir kitus gaminius, padedančius palengvinti sunkią dieną.
  Daina Bosas pasirodo irgi užsuko variklį - išnaudoja savo influencinimą - pririnko aukų, pripirko priemonių, aktyviai veikia.
  "Švaros broliai" nemokamai išvalo ir dezinfekuoja policijos automobilius.
  "Rūta" įvairių ligoninių medikams saldina gyvenimą 7500 vnt. savo produkcijos.
  RoseHip Vegan Bistro nemokamai tiekia maistą Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos darbuotojams, kurie atlieka COVID-19 tyrimus.
  "VCUP" paaukojo 10.000 eurų apsaugos priemonių medikams pirkimui, pas save organizuoja kraujo donorystę (dabar labai trūksta kraujo!) ir kitaip rodo socialinį aktyvumą.
  Užvakar Andriaus Tapino komanda šovė fejerverkus per parą surinkę kalną pinigų (dabar jau apie 300.000 eur). O vakar vakare nauja bomba - Lietuvos geek'as Nr.1 - Tomas Ok Man sukontaktavo ir suvienijo puokštę Lietuvos įmonių ir startup'ų - ir per kelias valandas surinko beveik 300.000 eurų medicininėms priemonėms ir įrangai pirkti. MAN NEBEVIRŠKINA SMEGENYS KOKIO NUOSTABUMO YRA ŽMONĖS! Informacija ir visi herojai čia: https://www.facebook.com/sniegas/posts/10222855652486148
  Penkioliktą kartą - ačiū visiems, jūs nuostabūs.
  ---
  P.S.: Jei žinote daugiau gražių iniciatyvų, rašykite į komentarus - pildysim. Tegu tokie gražūs dalykai matosi visiems.

  Prieš 2 savaičių
 • Lietuva stebina

  atsakymas į: Pasiskaitymui... Nuoroda

  Džiugu. 30 metų laisvos Lietuvos jau duoda vaisių.

  Prieš 2 savaičių
 • Jo

  Nuoroda

  Juokas paime.pvz kodėl komunalinis važinėja ir žymi konteinerius ?Turbūt beto neisgyventume.

  Prieš 2 savaičių
 • Esi debilas

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Ar tu nori, kad visi darbai sustotų? Kas kuo rizikuoja, jei komunalinis žumi konteinerius? Ar vyksta artimas kontaktas? Ar komunalinis spaudžia rankas ir kosėja į burną? Viskas OK, bet visokie durneliai tik piktinasi ir nieko daugiau.
  Labai patiktų, kad kitą virusą paleistų, kuris debilus tik sargdintų.

  Prieš 2 savaičių
 • Ei

  atsakymas į: Esi debilas Nuoroda

  Kazy, nepaleisk nervus, laikykis

  Prieš 2 savaičių
 • Kaimietis

  atsakymas į: Esi debilas Nuoroda

  Gerai kad tu protingas.Nerealiai protingas.Jo linkek gero kitam pats tik neapsikresk kokiu snypu gripu

  Prieš 2 savaičių
 • gaudytu,tai ir nesvalkiotu,ir sveikiems pavojaus nebutu,bet kaipgi atskride neplasnos,juk reikia pasirodyti.nuo tokiu ir sirgt turesime,oi kaip reikia tuos paukstelius sutupdyti i narvus.

  Prieš 2 savaičių
 • O varge

  Nuoroda

  koks naivumas, nerimtas požiūris ir stručio politika... pasislepiu ir problema išsisprendžia?

  Prieš 2 savaičių
 • Tikrai taip!

  Nuoroda

  Teėreikia tik dar truputį pasikurortinti ir suaktyvinti turistų srautus! :) Ypač laukiami italai ir kiti eurosojūzininkai. :)

  Prieš 2 savaičių
 • anykštėnė

  Nuoroda

  Meras absoliučiai teisus. Jeigu kiekvienas iš užsienių grįžęs anykštėnas dviem savaitėm užsidarytų namuose (mano kaimynai taip ir daro) ir nė kojos nekištų laukan, iš kur tas virusas atsirastų? O tuos nesilaikančius tiesiog būtina uždaryti dviem savaitįėm į areštinę.

  Prieš 2 savaičių
 • Pritariu

  atsakymas į: anykštėnė Nuoroda

  Gera mintis. Nesilaikantys saviizoliacijos - galimi žudikai (tas pats, kas girtas prie vairo), todėl juos reikia gaudyti ir sodinti į cypę.

  Prieš 2 savaičių