Anykščių miesto Janydžių seniūnaitijos seniūnaitė Zita Karaliūnienė pastebėjo, kad nemažai gyventojų nesupranta karantino svarbos.


„Mane, kaip ir visus Lietuvos gyventojus šiuo metu neramina koronaviruso pandemija. Liūdna, kad ne visi gyventojai supranta karantino svarbą ir reikia ar nereikia vaikšto miesto gatvėmis, tiesiog patys savęs ir kitų nesaugo”, - sake Z.Karaliūnienė.

 

Interviu su seniūnaite  Z.Karaliūniene spausdinsime laikraštyje “Anykšta”.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Tikrai taip

  Nuoroda

  Labai pritariu Dainiui ir ,,DURNIAMS,, Visi zinojo kokia situacija bet vistiek vaziavo,nes bilietai buvo pigus,jie ten pramogavo,tai reikejo ir neisileist tegul ir toliau sau deginasi su visais virusais,o dabar priveze cia virusu ir kitus uzkrete.Ir dar rauda prie sienos,kelius blokuoja.SLYKSTU.

  Prieš 4 mėnesių
 • kam

  Nuoroda

  tie pataršjai? Jų ir yra darbas patarti nemastantiems.Pasirodykit patarejai,ka sugebat.Ypač svarbus Vaiginas,gal su medicina ka nors patars gamtininkui,veterinoriui

  Prieš 4 mėnesių
 • nuomonė

  Nuoroda

  esant tokiai situacijai teikiant informaciją apie karantiną antrame plane turėtų būti duomenų apsaugos įstatymas, skelbti reikėtų kad ir spaudoje kas grįžo iš užsienio mieste ir rajone, vaikšto, nesilaiko karantino, žmonės mato, žino, praneštų, bet viešai tai gi nepaskelbiama, nes tai nenumatyta įstatymu arba atvykusius įleidžiant per sieną kaip tai pažymėti ar iš karto išvežti karantinuotiss, gal taip ir mirčių tikėtina mažiau būtų, nes atvejai viruso tai atvežtiniai

  Prieš 4 mėnesių
 • Dainius

  Nuoroda

  Papildymas. Nesitikėjau, kad tiek sulauksiu dėmesio. Matau daug įsiskaudinusių žmonių, kurie mano postą ne taip suprato. PAAIŠKINU: Aš nieko neturiu nei prieš emigrantus, nei prieš turistus.Tiesiog liūdna ir pikta, kad kai kurie žmonės neturi atsakomybės, nuovokos. Situacija nėra pavydėtina ir tik nuo mūsų elgesio priklausys kiek ilgai ji tesis. Tik tiek norėjau pasakyti. Gražiuoju nepavyksta, tenka kalbėti kitaip. Saugokim vieni kitus.
  ..........................................................................................

  Galite pykti, galite aiškintis kiek norite, bet jūs turite suprasti kodėl mes taip piktai reaguojam į jus. Sakot, kad Lietuva nesirūpina jūsų grįžimu.. Kai kurie prieš tai dalijosi įvairiomis nuorodomis, kaip " paskutinis išvykęs iš Lietuvos užgesinkit šviesą", arba laikėt Lietuvą tokia skurdžia, kad net Afrika jums rodės rojus, viskas kas blogiausia dėjot, kad tik Lietuvoj taip gali būti. Parvykstat ir vaidinat, kad mes panikuojam, kad kitose šalyse nieko panašaus nėra. Prašot lėktuvo, kad jus pargabentų. O už ką? Todėl, kad jūs slidinėjot, deginotės, keliavot, nors gerai žinojot kokia situacija? Pirkot pigius bilietus tada, kai visas pasaulis garsiai jau kalbėjo,kad teks sienas uždaryti. Mes visi žinojom, kad iki kovo 16 d. reikia visiems sugrįžti ir dėkui tiems, kurie būdami atsakingi, sąmoningi tą padarė. Nereikia pykti nei dėl Vokietijos, Lenkijos veiksmų, tai jų šalys, jie ir saugo savo teritoriją. Jūs turėjote paskubėti, o ne laukti paskutinės minutės. Grįžot ir ką toliau padarėt?! Toliau keliavot, tik jau po Lietuvą, aplankėt draugus, dantistus, sudalyvavot šventėse ir parvežėt mums dovanėlių. Deja, mes tokių nenorėjom. Sakot, piktai rašau. Taip. Nes taip ir jaučiuosi.
  Gerbiu žmones, kurie grįžę tuoj save izoliavo, nes tai supratingi, jaučiantys atsakomybę žmonės. Sakot, kad nebuvo pasakyta, kad ta ar kita šalis pavojinga? O jūs negalėjot pamąstyti, kad užsikrėsti galima oro uostuose, kur pilna žmonių? Viena poniutė parinasi, rėkauja, kad su ja blogai elgėsi ir nori savo tiesą įrodyti teisme. Šiuo metu! Kai pati galėtų savo plunksnas suglausti ir tylėti. Pykstat, kad ligoninėse niekas prie jūsų neprieina, nei karštos arbatos nepaduoda! Šiuo metu, kai gydytojai dirba tokioje įtampoje, kai visiems trūksta priemonių, o tas virusas dar nepažintas! Būtų geriausia, kad jūs dabar bent dvi savaites sėdėtumėt namuose ir jokių draugysčių, jei mylite savo draugus, artimuosius ir tylėtumėt.

  Visi blogai jaučiamės. Verslai stoja, žmonės priversti imtis atostogas, nedirbti. Belieka tik dėkoti visiems atsakingiems, supratingiems žmonėms. Galim pykti dėl tam tikrų valdžios sprendimų, bet dabar reikia mums visiems susiimti- laikytis ministerijos nurodytų rekomendacijų. Mano draugė, turinti savo verslą, veža dezinfekcinį skystį į ligoninę, kad gydytojai būtų kuo geriau apsaugoti. Ji nenusipelnė prarasti savo lėšų dėl mūsų neatsakingumo. Kai kurie žmonės pradeda savanoriauti, kad padėtų senukams, kai šie mėgėjai reikalus aptarti būtent prekybos centruose. Kiti organizuoja medicininių priemonių pristatymą ligoninėms. Daug gražių pavyzdžių galima vardinti.
  Bet... . Nemanykim, kad mūsų tai nelies. Jau palietė.

  Būkit sąmoningi! Būkit atsakingi! Jei esate jauni, tai nereiškia, kad jūs galite daryti ką norite, nes jūsų tas virusas neima. Ima ir gali būti mirtinai jūsų tėvus, senelius, kaimynus!

  Prieš 4 mėnesių
 • Kai blogai tada lekia į Lietuva,sedekit kur išvažiavę,reikėjo uždaryti sienas iškarto po pirmo susirgimo.O tie kurie nesilaiko karantino užvirinti duris kaip kinai,nelakstytu po visur.

  Prieš 4 mėnesių
 • Robertas

  Nuoroda

  Bloga nuo kalbu ....lietuvos tautos nera....paliginciau iš užsienio grižtančeis smegenimis ...tikri lietuvei nebutu ileide mirties nešėju ..kaip lenkai....saunuolei... atviko reikejo i lukiskes vazuot po kamera or karantina išbut.. o dabar grizo ponai pastevus broliu kur gyvena dar 5 zmones tiek plius nesiotoju....besmegenei

  Prieš 4 mėnesių
 • Www

  Nuoroda

  Lietuvai optimistinis variantas - 20000 mirčių...

  Prieš 4 mėnesių
 • Lilia

  Nuoroda

  O jau atsirado ir seniunaite...

  Prieš 4 mėnesių
 • Durniams

  Nuoroda

  Viskas neaišku. Tokiems nors ant nosies pakabink skelbimus, vistiek neskaitys ir nesupras. Juk šitiek informacijos sklinda per TV, radiją, internete, spaudoje. Bet pilna apsisnarglėjusių, kosinčių, slankiojančių po parduotuves, parką, gatvėmis, gyvenvietėse. Kas sugrįžta iš užsienio turėtų rūras suraukę namie sėdėti, o ne trainiotis visur.Palaida bala. Reikėtų griežtai bausti, kas nesilaiko karantino taisyklių , dėti baudas po 100-200 eurų ir ne mažiau. Gal tada žmonės suprastų ir durniaus nevaliotų.

  Prieš 4 mėnesių
 • Komentaras

  atsakymas į: Durniams Nuoroda

  Pritariu!

  Prieš 4 mėnesių
 • Jei

  Nuoroda

  Nežino kur Afrika tai kaip supras kur šuvą pakastas kad lyga neišgydoma ypač jauni nežino kas yra triperio kol tuo triperio nesuserga

  Prieš 4 mėnesių
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Reikia išplatinti pranešimus gyventojams, kas galima, ko ne. Ir paplatinti skelbimų lentose, ant parduotuvių durų, išsiuntinėti žinutes ar paštu, tv pagalba. Visais įmanomais būdais šviesti žmones.

  Prieš 4 mėnesių
 • Konstatuoju faktą

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Durnius. Kad visi eitų , rinktusi į krūvą prie skelbimų lentos, skaitytų ir vienas kitą apčiaudytų? Isijungi televizorių ir per dieną 16 kartų aiškina ką daryti? Bet jei 30 metų aiškina, kad negalima vairuoti išgėrus, kad negalima atiduoti pinigų telefono sukčiams, kad negalima dalinti feisbuke nesamonėmis ir t.t. ...

  Prieš 4 mėnesių
 • Tiri-ruri

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  Jeigu specialistai iš visuomenės sveikatos centro tyli ir mero patarėjas, kuruojantis sveikatos sistemos klausimus nieko nepataria, tai gal ir taip gerai? Na susirgs, numirs kokie silpnesni ir taškas. Ką sistema gali pakeisti, nebent kokį neatatinį korespondentą paleisti su laikraštuku, kaip per rinkimų maratoną, kai visi triūbavo ką į merus, ir kas už ką...
  Norit būti sveiki, patys saugokitės!

  Prieš 4 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: Tiri-ruri Nuoroda

  Galgi nuo šiol bus darbo visiems 3 mero patarėjams...

  Prieš 4 mėnesių
 • o

  atsakymas į: Tiri-ruri Nuoroda

  jūsų manymu, kas karantino metu turi jus apsaugoti? Nesitampykit kaip žarnos po miestą, po parduotuves. Vykdykit visus karantinui keliamus reikalavimus ir bus gerai.

  Prieš 4 mėnesių
 • na tai

  atsakymas į: o Nuoroda

  kodėl biudžetininkus varo į darbo vietas ir verčia tąsytis pimyn ir atgal, kaip į kolūkį darbadienių atidirbti?

  Prieš 4 mėnesių