Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvos vyskupų konferencija siūlo atidėti planuotas krikšto, santuokos apeigas bažnyčioje, užsakomosios šv. Mišios bus aukojamos.

 Ketvirtadienį išplatintoje vyskupų informacijoje nurodoma, kad jau suplanuotas santuokas siūloma nukelti vėlesniam laikui. Priešingu atveju jos bus laiminamos dalyvaujant tik sužadėtiniams ir dviem liudytojams.

Laidotuvių šv. Mišios už mirusįjį aukojamos, nedalyvaujant žmonėms, o apeigos atliekamos tik kapinėse.

„Raskime naujų būdų malda ir užuojauta pasiekti ir palaikyti artimuosius“, – teigia vyskupai.

Taip pat siūloma atidėti krikštą tam laikui, kai baigsis karantinas. Tačiau kūdikiui esant mirties pavojuje, krikštas yra teikiamas neatidėliojant. Dabar kūdikis krikštijamas, dalyvaujant tik tėvams ir krikštatėviams.

Anot pranešimo, aukojamos šv. Mišios visomis užsakytomis ir toliau užsakomomis intencijomis.

„Atšaukus viešas pamaldas, šv. Mišios aukojamos be žmonių. Tikintieji tą dieną yra kviečiami savo intencija melstis namuose, jungiantis į šv. Mišių auką televizijos, radijo, interneto transliacijos dėka, ir priimant dvasinę komuniją“, – teigia vyskupai.

Pasak jų, bažnyčios šiuo metu atidarytos tik privačiai, neorganizuotai pavienių tikinčiųjų maldai. Bažnyčioje nerengiamos bendros pamaldos.

Neorganizuojamos ir bendros Atgailos pamaldos. Kunigai yra pasirengę išklausyti pavienių to prašančių tikinčiųjų išpažinčių.

Kunigai žada lankyti ligonius, gulinčius mirties patale, bet įprastas ligonių lankymas laikinai nutraukiamas.

Dvasininkams nurodyta būti tarnystės vietoje, numatytu laiku budėti raštinėje ar bažnyčioje, būti pasiekiamiems įvairiomis komunikacijos priemonėmis.

Be to, tikintieji kviečiami bendrai maldai kasdien 20 val. skambant bažnyčių varpams.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą nuo pirmadienio Lietuvoje dviem savaitėms įvestas karantinas, paskelbta ekstremalioji situacija.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Liūdna

  Nuoroda

  Kunigams ateina liūdnos Mišios. Iš kur jie besurinks pinigėlių, jei Mišios bus aukojamos be žmopnių, jei reikia vestuves ir kfrikštynas atidėti. O nabašnykų laidojimo nereikia atidėti? Gal irgi reikia laukti karantino pabaigos? Nejaugi kunigėliai nebekalendavos, nebevaikjščios po namus ir neberinks pinigėlių? Net keista.

  Prieš 3 mėnesių
 • Kaip gražu

  Nuoroda

  Baźnyčia su grotelėm buvo ,o dabar kažkoks laukas ,patrepsėjimo sale ,fui .Kada klebonas gražins groteles ,davatkos gal žino ?

  Prieš 3 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Kiek pasaulyje žmonių miršta nuo tuberkuliozės ir gripo.
  https://www.youtube.com/watch?v=h562nGeBX6Q

  Prieš 3 mėnesių