Vasarį šeši Anykščių miesto mokyklų pedagogai lankėsi koronaviruso krečiamoje Italijoje. Grįžę iš mirtino viruso krečiamos šalies, keturi Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos mokytojai grįžo į darbą ir moksleiviams vedė pamomkas. Toks pedagogų elgesys pasėjo nerimą tarp moksleivių tėvų. Nors mokytojai po kelionės jautėsi gerai, jie rizikavo mirtiną virusą paskleisti tarp progimnazijos bendruomenės.

 Prašyti nedarbingumo pažymėjimų nebuvo pagrindo

Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorė Danutė Mažvylienė "Anykštai" atskleidė, kad Italijoje vasario mėnesį lankėsi penki progimnazijos pedagogai. Keturi iš jų pagal progimnazijos projektinę veiklą viešėjo Sicilijos regione. Dar viena progimnazijos mokytoja asmenines atostogas leido Bario mieste.
"Mūsų keturių mokytojų delegacija Italijos Sicilijos regione lankėsi vasario 16 - 21 dienomis. Tuo laikotarpiu,kai jie sugrįžo iš kelionės, nebuvo Vyriausybės dokumento, kuris reglamentuotų lankymąsi Šiaurės Italijoje. Beje, mokytojos viešėjo  pietinėje Italijos dalyje, Sicilijos regione. Ta teritorija tuo metu nebuvo įtraukta į karantinavimo sąrašą", - pasakojo D.Mažvylienė.
Pasak Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorės D.Mažvylienės, iš Italijos grįžę visi keturi progimnazijos pedagogai jautėsi gerai.
"Nusileidę lėktuvu Lietuvoje, mokytojai buvo patikrinti aerouoste, užpildė tam tikras anketas, nurodydami savo kontaktinius duomenis. Jiems buvo nurodyta, kaip reikėtų elgtis, jei po kelionės pašlitų jų sveikata", - sakė D.Mažvylienė.
Netylant diskusijoms dėl koronaviruso, vasario 25 dieną Sveikatos apsaugos ministerija pristatė rekomendacijos žmonėms, keliavusiems po Kiniją bei Šiaurės Italiją. Visiems iš rizikos zonų atvykusiems asmenims rekomenduota saviizoliacija dviem savaitėms, patarta vengti socialinių kontaktų, neiti į darbą ar ugdymo įstaigą.
"Imti nedarbingumo pažymėjimo dviems savaitėms iš Italijos grižusiems pedagogams nebuvo pagrindo, nes jie iš šios šalies sugrįžo vasario 21 dieną. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų viešėjusiems Italijoje dar nebuvo", - aiškino D.Mažvylienė.

Plačiau - laikraštyje ANYKŠTA.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Renutė

  Nuoroda

  Įdomūs žmonės mes esame! Visi komentatoriai beveik vienbalsiai šaukia, kaltina mokytojas. O ką jos turėjo daryti? Būdamos sveikos, be jokio nurodymo neiti į darbą? Kuo remiantis, jei tada dar jokių rekomendacijų nebuvo? Būti protingesnėm už vyriausybę? Nepaisyti įstatymų? Dabar ir tai visko yra, kai jau rekomenduojama saviizoliaciją, ne visi klauso. Juos turim išaiškint ir baust, o ne ankstesnius, kol jokių nurodymų dar nebuvo. Kiek žinot nubaustų už ėjimą į darbą kosint, su sloga, ar temperatūra? Ne dabar, o visais laikais. Nei vieno. Tai kodėl kaltinat šias mokytojas?

  Prieš savaitę
 • Anupras

  Nuoroda

  mažiau trydaliokit

  Prieš savaitę
 • Jonas

  Nuoroda

  Atrodo ir mokslo ragavusios o demonstravo nusikalstama aplaiduma.

  Prieš 2 savaičių
 • Negalima, ponios taip.

  Nuoroda

  Man gerai, po manęs nors ir tvanas, svarbu svieto pamačiau. Mokinukai, jei ką išsilaižys.

  Prieš 2 savaičių
 • Bauda

  Nuoroda

  Reikia sioms personoms solidzias daudas skirti. Juokinga, kada teisinamasi nezinojimu.
  Mokytojos ir nesidomi pasaulio ivykiais. Atsakomybes -0.

  Prieš 2 savaičių
 • Teise...

  Nuoroda

  Šias kolegas neturime koneveikti , bet pandemijos atvejų teises normų pažeidimus turi susirūpinti prokuratūra , o ji miega.

  Prieš 2 savaičių
 • Mokykla

  Nuoroda

  Per 30 nepriklausomybės metų--daugiausia intrigų gimdavo žurnalistų, mokytojų, daktarų, vaistininku bendruomenėse ir Lt saugumas tokį faktą žino.

  Prieš 2 savaičių
 • Ar tikrino?

  Nuoroda

  Ar tikrino tas nesusipratėles pedagoges? Nesvarbu, kad jos gerai jaučiasi. Tokių inmitusių net bacilos nesuriečia, bet nešiotojomis gali būti, juk šiaulietė užsikrėtusioji irgi gerai jaučiasi. Be to, šios pedagogės ir dėl naudos sau galėjo nuslėpti tikrąją savo būklę, o kas tokias žino?

  Prieš 2 savaičių
 • senjorė

  Nuoroda

  rekomendacijų gal ir nebuvo, tuo atveju savo protu, atsakingumo prieš kitus suvokimu, priimant sprendimus galima vadovautis

  Prieš 2 savaičių
 • mokytoja

  Nuoroda

  Ponias atleisti iš darbo ir dar baudas paskirti.

  Prieš 2 savaičių
 • Tik atleidimas iš drbo

  atsakymas į: mokytoja Nuoroda

  Štai ir pasirodė debilės, kad vien tik savo storosiomis rūpinasi, visa kita joms yra po.fig. toks pedagogas, ypač pedagogų vadovas negali būti. Visiška tamsuma

  Prieš 2 savaičių
 • skubiai

  Nuoroda

  paviešinti pavardes tokių besmegenių ir pranešti Verygai.

  Prieš 2 savaičių
 • Aldona

  Nuoroda

  Užsikretę virusą gali nešioti virš mėnesio jau paaiškinta

  Prieš 2 savaičių
 • Tamsta Mokytojai

  Nuoroda

  Trūksta žodžių... Sukūrėm intrigantu, žuliku ir įvairaus plauko banditeliu santvarka... APLAMAI AR SUVOKET, KAD NUO LAISVĖS IŠPROTEJOM...!!!

  Prieš 2 savaičių
 • Ne nuo laisvės išprotėjo

  atsakymas į: Tamsta Mokytojai Nuoroda

  O nuo to, kad sovietinės 'mokytojos' yra tiek užpelkėjusios, u-kalkėjusios, kad negeba prisitaikyti prie laisvės sąlygų, ir čia jokie mokymai nepadės. Tokie mokymai ir ekskursijos yra tuščias pinigų švaistymas. Neminėsiu pavardžių, bet pabendravus su kai kuriom švietimo darbuotojom pasimato itin žemas jų intelektas.

  Prieš 2 savaičių
 • Algimantas

  Nuoroda

  Robertai,
  Tekstas atitinka "Anykštos" stilių - nudrėbti info ant galvos ir įžiebti bereikalingus ginčus. Beje, klaidų tekste daugiau, nei sau leistų gimnazistas. Pasirinktas komentarų moderavimo variantas yra labai prastas.

  Prieš 2 savaičių
 • Jonas

  atsakymas į: Algimantas Nuoroda

  Tai varyk skaityti gražių straipsnių į Nykščius

  Prieš 2 savaičių
 • Na vida

  Nuoroda

  Tu gal Marse gyvenai sovietmečiu,jei tokias nesąmones varai ????????????

  Prieš 2 savaičių
 • Vida

  Nuoroda

  Nesistebiu. Į pedagoginį tarybiniais laikais stojo tie, kurių nepriėmė net statybos ir buhalterijos technikumai. Tautos žiedas va ir atsiskleidė visu gražumu. Nejaučia jokios atsakomybės prieš vaikus, bendruomenę. Tai kas, kad karantinas nebuvo tą dieną paskelbtas. Pirmiausiai turėjo susiekti su savivaldybės gydytoja o tik tada eiti į mokyklą.

  Prieš 2 savaičių
 • tai kad

  atsakymas į: Vida Nuoroda

  tikra teisybe yra

  Prieš 2 savaičių
 • anykštėnė

  Nuoroda

  stebiuosi neatsakingumu, juk kai važiavo jau buvo žinoma, kad plinta koronovirusas pasaulyje, negi nesidomėjo mokytojai, ar jų vadovai skleidžiama informacija apie virusą, o jei grįžo, turėjo izoliuotis, informuoti atitinkamą instituciją,,jeigu žinoma turėjo atsakingumo prieš kitus žmones jausmą, bet matyt kol nebus baudžiamosios atsakomybės tai tokie atvejai ir kartosis, labai gaila ir neramu

  Prieš 2 savaičių
 • Taigi

  Nuoroda

  Normalioje šalyje, ne ubaginėje tos mokytojos būtų uždarytos į karantiną stebėjimui, tyliai, ramiai, be kitų gąsdinimų ir panikos kėlimų.

  Prieš 2 savaičių
 • Gerai, jei gerai baigsis

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Taigi, būtent taip turėjo būti pasielgta. O čia- nebuvo nurodymų, nebuvo pagrindo nedarbingumo pažymai.

  Prieš 2 savaičių
 • Sako mažai mokytojai uždirba gostrolėm maža kai kiti vos galą su galu suduria

  Prieš 2 savaičių
 • Linda Mark

  Nuoroda

  KAIP IŠSISKOLIAU IŠ ŠIOS DIDŽIOSIOS BENDROVĖS

  AR JUMS REIKALINGA PASIŪLYMO PASKOLA, JEI TAI, KAD DAVID WILSONO PASKOLOS BENDROVĖ yra geriausia vieta, kur reikia gauti paskolą, nes reikėjo tam tikro paskolos laikotarpio, nes ji buvo tokia, kokia padėjo mano, kad galite pasiskolinti. UŽ JŪSŲ PASKOLĄ GALITE TURI BŪTI UŽDUOTI VIENUOLE (davidwilsonloancompany4@gmail.com)

  Prieš 2 savaičių
 • Linda Mark

  Nuoroda

  HOE KREEG IK MIJN LENING VAN DIT GROTE BEDRIJF

  HEBT U EEN DRINGENDE LENING NODIG ALS JA, DAN IS HET BEDRIJF VAN DAVID WILSON LENING DE BESTE PLAATS OM UW LENING TE KRIJGEN OMDAT IK OOK SOMS EEN LENING NODIG HEBT HET WAS DIT GEWELDIGE BEDRIJF DAT ME HEEFT GECONTROLEERD MIJN LENING DIE U VANDAAG KAN LOPEN VOOR UW LENING KUNT U ZE BEREIKEN VIA E-MAIL (davidwilsonloancompany4@gmail.com)

  Prieš 2 savaičių
 • Ligma

  Nuoroda

  Apgailetini argumentai. Vien del to, kad nebuvo paskelbta anksciau, nereiskia, kad liga tuo metu neplito. Del letos reakcijos dabar Italija ir kencia pasekmes. Turejote dvi galimybes, pasielgti atsakingai arba ignoruoti sveika prota. Brangi mokytoja, use common sense next time.

  Prieš 2 savaičių
 • Anykštėnai, tai, ką šiuo apgailėtinu straipsniu bando padaryti Anykštos žurnalistai yra vadinama nesantaikos kurstymu. Ir dar prasta žurnalistika, su nepatikrintais taigi - melagingais faktais;) Nepasiduokit provokacijoms, kurių artimiausiu metu dar tikrai bus. Pasiskaitykite rekomendacijas, prieš kelias dienas paskambinus 112 net ne pas visus prastai pasijutusius važiuodavo greitoji. A. Vienuolio progimnazijos pedagogės nesilankė Šiaurės Italijoje, skrido ne per Šiaurės Italiją. Joms grįžus į Lietuvą tik po kelių dienų buvo įvestos patikros atvykusiems iš Šiaurės Italijos ir net ne Sicilijos. Inkubacinis periodas jau seniausiai praėjęs. Tai kas yra? Dabar kiekvieną parvykusį iš užsienio pirštu badysite? Gesinkit fakelus ir žesnakų karolius nuo kaklų nusiimkit, nes atrodot juokingai.

  Prieš 2 savaičių
 • Asta

  atsakymas į: . Nuoroda

  Atpažįstu kokio mokytojo šiame komentare kalbos stilius. Šita ponia vaikščiojo po kirpyklas ir džiaugėsi kad dėl coronaviruso turi išeiginių. Keiksmažodžiai visur jos kalbos dalis

  Prieš 2 savaičių
 • Obac, debiliuks

  atsakymas į: . Nuoroda

  Iškart ir labai greitai išsidavei, cha cha cha!!!!!!!!!

  Prieš 2 savaičių
 • ????

  Nuoroda

  Trūksta žodžių! Košė galvoje, daugiau nieko. Mokytojai! O protelio nėra...galvoja tik apie save! Gėda, gėda! Raudonuokit ant visos Lietuvos!

  Prieš 2 savaičių
 • Va

  Nuoroda

  Pasalint tokius is pareigu ka jie galvoja

  Prieš 2 savaičių
 • Dėsnis

  Nuoroda

  Jei nebūtų smirdėję, nebūtų ir šios problemos.

  Prieš 2 savaičių
 • Barnaulas

  Nuoroda

  Esat puikus pavyzdys mokiniams. Debilai.

  Prieš 2 savaičių
 • Daktaras

  atsakymas į: Barnaulas Nuoroda

  Debilai panikiorai skaitykit straipsni, o ne tik antrašte! O šitu šudinu laikraštuku net subine nevalyčiau! Visiškai dezinformuojantis straipsnis, žmoniu šmeižimas, pilnas neatitikimas straipsnio ir antraštes. Kai jos ten lankesi dar net šiaures italija nebuvo paskelbusi kažkoki pavoju. Pigus kaimietiškas "žurnalistas" užsinorejo demesio blt! I teisma toki šdo gabala paduot už dezinformacija ir panikos kurstyma!

  Prieš 2 savaičių
 • daktarui

  atsakymas į: Daktaras Nuoroda

  tai tamsta siknos ir taip nevalai-nera pinigu,nera pinigu - popieriui ku ku.....ir nereikia cia varyt apie savo isprusima-kas neleidzia kurt laikrastuka....

  Prieš 2 savaičių
 • Mama

  Nuoroda

  Bučiau žinojus vaiko bučiau neleidus i mokykla,nu viršūnė viskam

  Prieš 2 savaičių
 • O aš žinau

  Nuoroda

  Kas į mūsų laiptinę dvėselieną atitempė. Policija buvo, pirštų antspaudai nuimti. Belieka tik įtariamuosius įvardinti ir sulyginti pirštų antspaudus. Vo bus jums landžioti į laiptinių aikšteles. Visi bus iškviesti.

  Prieš 2 savaičių
 • Taigi

  Nuoroda

  Reikia pranešti visos šalies mastu apie iš Italijos grįžusias piktybines pilietes, kurios apsimeta šlanga.

  Prieš 2 savaičių
 • Nikita Ramsey

  Nuoroda

  Aš niekada netikėjau magija ar rašyba, bet gyvenimo situacijos privertė mane kreiptis į rašytoją, vadinamą dr. Ajayi, mano 12 metų vedybos vyko sklandžiai, kol mano vyras pradėjo moteriškėti ir girtis, toks jo elgesys suardė šeimą, aš ieškojau pagalbos visur, bet visos mano pastangos nesukėlė jokio gero rezultato, mes net kreipėmės į specialistą, kad visos pastangos būtų švaistomos, jis elgėsi kaip sulaikytas žmogus, pirmadienio popietę per pietus išgirdau dvi moteris kalbant apie burtą. ratukas ir kaip jis padėjo vienam iš jų atgauti taiką jos namuose, po jų diskusijos aš kreipiausi į ponią ir paaiškinau jai savo situaciją, o ji man davė rašybos raštvedžio Dr. Ajayi kontaktus, aš parašiau rašybos ratuką savo „Whatsapp“ numeris: +2347084887094, aš jam paaiškinau ir jis man liepė nesijaudinti, kad po trijų dienų aš pradėsiu patirti taiką mano namuose, tačiau norėdamas tai pasiekti, jis taip pat papasakojo keletą dalykų, kuriuos turiu padaryti. redagavo rašytojas dr. Ajayi ir, kaip pažadėjo jis, viskas apsivertė, mano vyras dabar rūpinasi namuose esančiais daiktais ir uždengia visa tai, ką įgijo paaukštinęs savo darbo vietoje. Jei jums reikia rašybos paslaugų, kad susigrąžintumėte meilužį ar iškiltų kokių nors gyvenimo problemų, susisiekite su Dr. Ajayi „Viber / Whatsapp“ telefonu: +2347084887094 arba el. Paštu: drajayi1990@gmail.com

  Prieš 2 savaičių
 • nesusipykusi su geografija

  Nuoroda

  Vilnius - Katanija 2544 km.
  Vilnius - Milanas tiesus atstumas:1532.4 km;
  Milanas - Katanija ( Sicilijos sala) tiesus atstumas ~ 1012 km,

  Prieš 2 savaičių
 • Moksleivės mama

  Nuoroda

  Va jums ,,pavyzdys'',nesvarbu kad ten nėra viruso,juk kartojama n -kartų kad gali parsivežti keliaujant,bet kur gi ims nedarbingumą,juk nepragyvens,o kai nebebus tikslo dirbti ir algų nebemokės,pažiūrėsim kaip tada gyvens

  Prieš 2 savaičių
 • finansai

  atsakymas į: Moksleivės mama Nuoroda

  Mokes kad ir namie sedes

  Prieš 2 savaičių
 • """"

  Nuoroda

  Veltėdžiauti į Italiją buvo išvykę ir kiti apskritaveidžai įmitę kanukai, ne tik Mažvylienė. Brrr, net nupurto nuo tų bukų veidų.

  Prieš 2 savaičių
 • Gyventoja

  Nuoroda

  Nu va... Prestižinė mokykla, dieve mano ????????????

  Prieš 2 savaičių
 • opa

  Nuoroda

  tai negalejo pasiskambinti Verygai?Kodėl direktorė tylėjo,kodėl sklinda panieka?

  Prieš 2 savaičių
 • nebesvaikit

  Nuoroda

  mokytojai vyko į Pietų Italiją ir ten viruso nebuvo nei kvapo,o grįžo prieš kelias savaites.Nebekiršinkit žmonių. Tegul tik šiuo metu neišvyksta.

  Prieš 2 savaičių
 • Bus matyti

  Nuoroda

  Labai jau tie virusai klastingi.

  Prieš 2 savaičių
 • Tai...

  Nuoroda

  Tai vis vien 21,22,24 koks skirtumas, kur sveikas protas ir dar mokytos, samoningos... JUK NEI VIENAS NEMOKYTAS IS MOKYKLOS NEISEJO! Tai gerai, kad gerai, dėkui koronai, kad susmilejo ir pagailejo... O gal ne?..... Laikas parodys....

  Prieš 2 savaičių