Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes, Vyriausybė trečiadienį paskelbė ekstremalią situaciją.

 

Vyriausybė šiuo sprendimu taip pat nusprendė steigti Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą, kuris nuo šiol koordinuos veiksmus. Šio centro vadovu paskirtas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis sakė, kad sprendimas reikalingas didėjant užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu ir jam jau plintant Europoje.

Anot jo, ekstremalios situacijos paskelbimas leis lengviau naudoti valstybės rezervą situacijai valdyti, įsigyti įvairias priemones be viešųjų pirkimų, tai pat leis teikti privalomus nurodymus dėl migracijos iš tam tikrų valstybių ar jų regionų į Lietuvą ir atvirkščiai.

„Bus peržiūrėtos visos rekomendacijos ir dalis jų taps privalomais nurodymais – tuomet bus galima priimti sprendimus, kurių vykdymas bus privalomas“, – paaiškino A. Šešelgis.

Vyriausybė taip pat palengvino ekstremalių situacijų skelbimą valstybės mastu. Civilinės saugos įstatymo pataisas pateikusi Vidaus reikalų ministerija nurodo, kad taip reaguojama į teisinius trūkumus, išaiškėjusius per pernai kilusį gaisrą Alytaus padangų perdirbimo gamykloje.

Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, užsikrėtusiųjų naujuoju virusu COVID-19 pasaulyje registruota daugiau nei 80 tūkst., mirė beveik 2,7 tūkstančio žmonių.

Virusas jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Virusui išplitus Šiaurės Italijoje, registruota daugiau kaip 300 užsikrėtimo atvejų, mirė dešimt žmonių, šalis pranešė apie judėjimo suvaržymus 11-oje miestų.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Leonai

  Nuoroda

  Kur buvai prapuolęs išlindai išpo lapų tai patark jaunimui kaip apsisaugoti nuo šyto vyrus juk neviena tryperį išgydė ir suprantiar tai tik propaganda ar tai labai rimta, kiti juokauja keliauja ir net nežino kad tai nepagydoma, ir yra nuomonių kad tai sukurta specialei

  Prieš 3 mėnesių
 • PETRAS

  Nuoroda

  Iš anksto pasiruošti viruso plitimui. Pradžioja straipsnio tiesiai, pasakyta -leis lengviau naudoti valstybės rezervą. Tai reiškia,kad nuplaukė žmonių pinigėliai, o kaltų vagių nebus

  Prieš 3 mėnesių
 • Leonas Al.

  Nuoroda

  Labai teisingas sprendimas. Kuo anksčiau profilaktiškai pasisaugosi ir užkirsi virusui kelią, tuo diodesnė tikimybė išgyventi.

  Prieš 3 mėnesių
 • Atsirado

  atsakymas į: Leonas Al. Nuoroda

  Tai kur buvai dingęs tiek laiko ? Ar tik nepoilsiavai Tenerifėje, ar Italijos šiaurėje ? Kaži ar neparvežei devynioliktos koronos Panevėžin ? :-)

  Prieš 3 mėnesių
 • na

  atsakymas į: Atsirado Nuoroda

  prie ko cia devinioliktos, jei lietuvoje nera nei vienos?

  Prieš 3 mėnesių
 • As

  Nuoroda

  Kad tavo kruopas,i kinų maišelius supilstė,tau jau nebedaug liko.

  Prieš 3 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  dar nera nei vieno uzsikretusio o jau ekstremali padetis. o prancuzijoje, vokietijoje yra apsikretusiu , bet jie nezaidzia ir jokiu padeciu neskelbia, ir lesu nesvaisto.

  Prieš 3 mėnesių
 • robertas

  atsakymas į: jo Nuoroda

  Kai tau taip sakant virusas užpakalį pakutens tai kitaip kalbėsi.Geriau iš anksto pasiruošti, o ne paskui rėkti kur buvom

  Prieš 3 mėnesių
 • Leiskite pakausti Robertai

  atsakymas į: robertas Nuoroda

  kaip jūs žadate iš anksto pasiruošti ? Ir kokiais būdais apsisaugosite jei nera visame pasaulyje išrasto jokio vaisto nuo šios žaibišku greičiu plintančios ligos.
  Ar išanksrinis pasiruošimas tai kad nusipirksite karstą ?

  Prieš 3 mėnesių
 • kostas

  atsakymas į: robertas Nuoroda

  na galejo ir pries pora metu paskelbti, butu speje daugiau euru issvaistyti is biudzeto.

  Prieš 3 mėnesių
 • Kiek žinau

  Nuoroda

  Anykčiuose yra apie 10 žmonių, parvykusių iš Italijos, kuriems yra išduoti nedarbingumai, tam kad būtų karantine ir neitu į darbą. Kokia tikimybė kad jie nesilanko AKC renginiuose arba tose pačiose parduotuvėse???

  Prieš 3 mėnesių
 • Uhhhh

  atsakymas į: Kiek žinau Nuoroda

  Iš Italijos parvyko kai kas baisiau net ir už koronę. Galėjo ten ir likti su visom savo mėsom.

  Prieš 3 mėnesių
 • Durneli tu durneli

  atsakymas į: Kiek žinau Nuoroda

  Dar ir šiandien nusileido Vilniuje lėktuvas iš Italijos ir visi virš 70 skridę keleiviai išsilakstė kas kur kaip kiškiai po miškus. Musu "durneliai" (sveikatos specialistai) tik temperatūra visiems pamatavo ir paleido....
  O ekstremali situacija reiškia, kad tavo minimas AKC bus jau nuo šiandien uždarytas kartu su visais kitais masiniais renginiais !

  Prieš 3 mėnesių
 • Reikia

  Nuoroda

  Komendanto įvesti režimą, ką čia reiškia tas žodis ekstremali, ar vyrus tai stengsis platinti, yra žmonių kurie net nežino kad tai nepagydoma užsikrėtė kapai o jie dar skraido ir taip leidžia atvežti virusą

  Prieš 3 mėnesių
 • Jo

  Nuoroda

  Vsio Ryt nebeinu iš namų .Krupu prispirkau gyvynsiu.

  Prieš 3 mėnesių
 • Patvirrintos naujausios žinios

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Tik vienas vaistas nuo viruso yra, kaip ir visais laikais
  Tai gėrimas su ne mažiau kaip 40 % grynojo alkoholio ir ne mažiau kaip 0,5 ltr. kiekviena diena.
  Kaip supratote paskelbus ekstremalią situaciją vartoti šiuos gerimus galima vartoti ir darbo metu !
  Nu su vairavimu tai nežinau ? Turetu leisti vairuoti iki 1,0 promilės ?

  Prieš 3 mėnesių
 • kaži ar pora dienu iškentėsi

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  be a l a u s !
  Prie Žiburio barelio vel kiurksosi rytoj nuo 10 val. kap ir visas praėjusias dienas !

  Prieš 3 mėnesių
 • Ataisi sindi as jau laukiu pora eurų turiu ir 5 kailius .Laukiu maz prieš 10 gausma

  Prieš 3 mėnesių