Anykščių kultūros centro solistė Dileta Korženiauskaitė ir mergaičių vokalinis ansamblis „Nenuoramos“ Panevėžyje vykusiame zoniniame ture iškovojo kelialapius į Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“  finalą Vilniuje. Atlikėjus konkursui ruošusi Anykščių kultūros centro meno vadovė Jurgita Baldauskienė teigia, kad anykštėnai finaliniame konkurso etape galėjo ir  nepasirodyti, nes jauniesiems muzikantams ruošiantis konkursui kurį laiką visuose Anykščiuose neatsirado kam akompanuoti. Bent keliuose  "Dainų dainelės" konkursuose sėkmingai su savo auklėtiniais pasirodžiusi J.Baldauskienė įtaria, kad kažkas tyčia jai kiša koją, tačiau dėl Anykščių kultūros centro darbuotojų nesusikalbėjimo labiausiai kenčia talentingi anykštėnų vaikai.
Konservatorijas baigusių,ilgametę darbo patirtį turinčių specialistų pagalba anykštėnų vaikams neabejotinai padėtų kuo geriau pasirodyti konkurse "Dainų dainelė", tačiau dabar jiems akompanuos  aštuntos klasės moksleivė...

 Įtaria "povandenines sroves"

"Yra kliūtys daromos iš anykštėnų ir aš esu visiškame nusiminime ir nežinojime, ką daryti. Anykštėnai patys pagalius kaišo. Nėra kam pagroti. Jau nebevyniosiu žodžių į vatą, kaip sakoma. Džiaugiamės, kad gerai, o iš tikrųjų nėra kuo džiaugtis, nes per visus Anykščius nerandu akompanuotojo", - "Anykštai" netikėtai prakalbo J.Baldauskienė, kai jai paskambinome norėdami kartu pasidžiaugti iškovota vieta į Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ finalą.
Pasiteiravus, ar akompanuotojai Anykščiuose yra deficitinė specialybė, J.Baldauskienė kalbėjo: "Ne deficitine, čia kažkokios povandeninės srovės. Čia nesuprasi kas ką palaiko ir ko nepalaiko.Niekas to neviešina, o aš jau nebegaliu tylėti, visa savaitė "ant nervų". Turi žinoti, kas gros, o tu nežinai. Turi repetuoti, o tu nežinai su kuo repetuoti. Anykščių kultūros centras turi akompanuotoją, tačiau jis yra nepalenkiamas. Nori groja, nori ne. Laukiu "Dainų dainelės" pasirodymo, tačiau gal jo net nebus, nes nėra kam groti."

Apie konkursą negavo oficialaus rašto

Anykščių kultūros centro meno vadovė J.Baldauskienė taip pat sakė, kad nuo jos buvo slepiama informacija apie konkurso "Dainų dainelė" rajoninio ir zoninio turo  datas.
"Apie tai turbūt jau reikia rašyti. Apie pačią "Dainų dainelę" man nepranešė, kai visoms mokykloms, darželiams išsiuntinėti raštai, o į Anykščių kultūros centrą jie  neateina. Išgirstu visai iš pašalinių žmonių, kad konkurso data paskelbta. Priš Naujus metus galvoji, kad to laiko yra, nes pirmoji perklausa būna sausio mėnėsį. Šiemet rajoninė perklausa buvo gruodžio pradžioje. Sužinojau prieš dešimt dienų ", - sakė J.Baldauskienė, pridurdama, kad Anykščių švietimo pagalbos tarnyba, kuri užsiima šio konkurso organizavimu Anykščių rajone, su vienais šia informacija dalijasi, o su kitais - ne.

Kultūros centre - nesusišnekėjimas tarp kolegų

Susiklosčiusią situaciją ir nežinomybę dėl kon konkurso "Dainų dainelė", kuomet jam nebuvo galimybės kokybiškiau pasiruošti,  J.Baldauskienė vadina tikru "košmaru".
"Man toks jausmas, kad "geriau tu konkurse nedalyvauk." Nebuvo tokio košmaro anais metais", - pastebėjo J.Baldauskienė.
Anykščių kultūros centro meno vadovė J.Baldauskienė, paklausta, ar nebijanti viešai kalbėti apie iškilusias problemas, sakė:" Nebebijau viešai kalbėti, vistiek nesusišnekam. O dėl kitų metų, atrodo,. geriau nedalyvauti. Tą ką pasakiau, nei vienas draugu nebeliks - visi priešais taps.Į kitą miestą teks važiuoti ieškoti akomponiatoriaus."

Prie akomponiatoriaus vaikai turi būti pripratę

Paklausta apie iškilusias problemas dėl akompanuotojo, Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė šia tema kalbėjo gan lakoniškai.
"Nežinau, kas gali negerai būti", - iš "Anykštos" išgirdusi klausimą, kodėl stringa pasiruošimas konkurso "Dainų dainelė" finalui, sakė D.Petrokaitė.
Trumpai papasakojus, dėl ko "Anykštai" skundėsi meno vadovė J.Baldauskienė, D.Petrokaitė kalbėjo:"Dabar reikia keisti akomponiatorių, nes atsisakė akomponiatorė dėl kažkokių prirežasčių.Bet surasim. Anykščių kultūros centras akomponiatorių  turi, bet vaikai turi būti prie jo pripratę.Problemos, bet surasim kas akompanuos. Su Stasiu Aglinsku kalbėsim, kad akompanuotų."
Anykščių kultūros centro direktorė D.Petrokaitė informavo, kad kultūros centre po puse etato akomponiatoriais dirba du muzikos pedagogai - S.Aglinskas ir Bronius Petrokas. Abu jie vaikus taip pat moko Anykščių muzikos mokykloje.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • arūnas

  Nuoroda

  Nesuprantu, kaip tai įmanoma neįvertinti darbuotojo. Gėda kultūros centro vadovams

  Prieš 3 mėnesių
 • patiko

  Nuoroda

  Mergaitės šaunuolės,gražiai atliko dainąį. Ačiū vadovei . Nenusiminkite,kad ir nepateksite aukščiau,Jūs jau daug padarėte.

  Prieš 3 mėnesių
 • nesuprantama

  Nuoroda

  ne naktį ateina vaikai repetuoti tai jeigu yra 2 akomponiatoriai tai kaip gali nepadėti.Negali iškilti netgi toks klausimas. Ar ne Anykščių jaunimas išlaiko kultūros centrą (ne lėšomis) bet savo atsidavimu dainai,šokiui ir t.t ". be mūsų nėra jūsų".

  Prieš 3 mėnesių
 • Mindaugas

  Nuoroda

  Nu tikrai UNESCO paveldas yra Anykščiai. Įtraukti už pavydą

  Prieš 3 mėnesių
 • Robertai

  Nuoroda

  darais nuobodus

  Prieš 3 mėnesių
 • Neblogai

  Nuoroda

  Na, jeigu tik tokios problemos mūsų kaime, gyvenam dar tikrai ne taip ir blogai.

  Prieš 3 mėnesių
 • Kiek galima apie tą patį?

  Prieš 3 mėnesių
 • nusibodo

  Nuoroda

  vis apie tą patį, nes problema išspręsta. Dabar apie kokią kitą darbovietę- tikiu, kad visur daug "nelaimingų" su povandeninėm srovėm... ypač per pilnatį....

  Prieš 3 mėnesių
 • ???

  Nuoroda

  Daugiau negu keista:dirba įdarbinti 2 akomponiatoriai,gauna už tai atlyginimus,o kai reikia-jų nėra?Vadinasi-vadovė tapo "neįgali",kad nesutvarko iškilusios problemos?Kiek ilgai tęsis tokia nesąmonė?

  Prieš 3 mėnesių
 • Kur žiūri?...

  Nuoroda

  Šlykštu ir apmaudu klausytis ką "peza"nusenusi kultūros centro direktorė.Kiek galima taip tyčiotis iš savo įstaigos darbuotojo?Kur žiūri ir kaip "toleruoja"Petrokaitės dažnius išsišokimus Anykščių vadovai?Gal LAIKAS IŠLEISTI ŠIĄ UŽSISĖDĖJUSIĄ PANELĘ Į ILGALAIKES ATOSTOGAS?

  Prieš 3 mėnesių
 • ....

  Nuoroda

  Išmušė iš vėžiu, Stasys dirbantis kultūros centre, ir ponia vadove kalbėsis kad akamponuotu. Tai reiškiasi gauna alga už sėdėjimą tiktai.

  Prieš 3 mėnesių
 • Tai

  atsakymas į: .... Nuoroda

  Yra kolektyvai, kuriems akompanuoja. Kodel turetu dirbti daugiau, nei priklauso, uz aciu?

  Prieš 3 mėnesių
 • ...

  atsakymas į: Tai Nuoroda

  Tai nieks nesako,kad už dyka.tam ir yra planavimas,jai yra toks renginys tai ir turėtų jisai dirbti su tuom.Nes tikrai ne daug tokiu renginiu kad persidirbtu.

  Prieš 3 mėnesių
 • kai moki

  Nuoroda

  tai pagrabuose muzika su giesme ,mokekit ir paakompanuos ,juk uz dyka nieko nebuna

  Prieš 3 mėnesių
 • perskaičiau ir aš

  Nuoroda

  bet labai gaila vaikučių eina,eina į repeticijas sužino,kad pateko į Dainų dainelę ir va . Vadovė dirba išsijuosus,visuose minėjimuose, jos kolektyvai pasirodo ,bet ką dirba kiti centre vadovai tai nesigirdi. Be Reginos kulturos Anykščiuose butų nerasta,be gabių režisierių,o laurus pasiima kas? Reikia jaunimo arba p.Pupkienės . Pavydžiu truškūniečiams. Vistiek linkiu išvykti į Dainų dainele,kad ir be akomponuotojo gal kas pagelbės vietoje,o tai nuskambės ............Linkiu sekmės mergaitėms.

  Prieš 3 mėnesių
 • Vida

  Nuoroda

  Dainu dainele tai vaiku vedrodis rajono mastu, ir visi turi buti suinteresuoti.Ttuo labiau, kad kolektyvas jau yra, tik meno zmones turi labai daug pavydo ir pagiezos geriau dirbanciam... Zinau is savo ir ne savo praktikos. Geda anykstenams, kolektyvo vadove pasake, kas buvo susikaupe ir supuve bendraujant su kolektyvu.Sekmes kolektyvui.

  Prieš 3 mėnesių
 • Perskaiciau

  Nuoroda

  Ir nesupratau, ko nori sita madam. Kad jai viskas butu ant lekstutes atnesama? Na, nori zi oti konkurso datas, tai aktyviai ir ieskai i formacijos. Zinai, kad reiks akompaniatoriaus, tai velgi ieskai, tariesi, del pinigeliu atlygiui suderini. Bet pagal sita ponia visa tai uz ja turi padaryti kazkas kitas. Nebe tie laikai!

  Prieš 3 mėnesių
 • Ne Anykštėnė

  atsakymas į: Perskaiciau Nuoroda

  Man atrodo, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą: vadovė ruošti kolektyvus, akomponetorius akompanuoti, direktorė paskirstyti darbus ir džiaugtis, kad yra dar šiais laikais tokių idėjinių darbuotojų, kurie į darbą ateina ditbti, o ne algos pasiimti.

  Prieš 3 mėnesių