„Visi serga pavydu gatvėse Anykščių, jei kitam sekas, žmonės pilni pykčio“, "„Aplinkui tik pliatkai, vieni kitus pažįsta, siauras ratas kaip upelis Anykšta“. Tai keletas frazių iš dainos "Anykščiai", kurią atlieka mūsų mieste gyvenantis reperis, pasivadinęs pseudonimu "Pogrindis".
Nežinia, kas šį kūrėją pastumėjo savo kūriniui parašyti tokius žodžius, tačiau tai, kas į jį sudėta, puikiai atspindi šių dienų realijas Anykščiuose. Šią dainą  "Pogrindis" parašė maždaug prieš dešimtmetį, taigi galima konstatuoti, kad per tą laiką pasikeitė tik fasadinė miesto pusė.


Anykščių miesto skaudulius ir žaizdas lyg žaibas iš giedro dangaus dar kartą atvėrė Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“. Jau šio mėnesio pabaigoje per nacionalinę televiziją joje skambės talentingų anykštėnų vaikų atliekamos dainos. Tuo metu, kai su Anykščiais bendradarbiaujančioje Kinijoje siaučia koronavirusas, mūsų mieste "Dainų dainelė" pasėjo lyg ir kažkokio pavydo užkratą.
Anykščių kultūros centro meno vadovę Jurgitą Baldauskienę galima tik pasveikinti už drąsą. Ji nepabūgo viešai prabilti, kad puikiai "Dainų dainelės" konkurso atrankiniuose turuose pasirodžiusiems jos auklėtiniams visame Anykščių mieste ir už jo ribų tiesiog neįmanoma surasti akompanuotojo ( su meno vadove iki tol dirbusi akomponuotoja, kaip tegiama, toliau groti atsisakė dėl sveikatos problemų, - red.pastaba). Bent keletas akompanuotojų yra J.Baldauskienės kolegos tame pačiame kultūros centre, o Anykščių muzikos mokykloje greitai potencialių akompanuotojų bus daugiau nei pačių mokinių.Tačiau...

Visas "Rieves" skaitykite laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • antanas

  Nuoroda

  Superinių muzikantų neliesim, bet p.Gižinskas galėtų pagelbėti.

  Prieš mėnesį
 • Lupa juk ne zalupa

  Nuoroda

  korona virusas gali buti ir dešinėje akyje ?

  Prieš mėnesį
 • Jūsų akis interesna ar nebus kronavirusis

  Prieš mėnesį