Sekmadienį, Vasario 16-ąją, Anykščiuose, senosios miesto gaisrinės bokšte suplevėsavo istorinė Lietuvos vėliava. Istorinę Lietuvos vėliavą, stiebą ir prožektorių jai apšviesti Anykščiams dovanojo "A. ir A.A. Avižienių fondas". Vėliavą pakėlė šios idėjos sumanytojas, fondo vykdomasis direktorius Albinas Šližys. Apie išskirtinę dovaną Anykščiams visuomenei pranešta tik paskutinę minutę,Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime, nors Anykščių rajono savivaldybė turėjo visas priemones ir galimybes žmones pakviesti į istorinės Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonija visuomenę pačiais įvairiausiais kanalais - išplatindama informacinius pranešimus, iškabindama mieste skelbimus.
"Anykšta" pašnekovų teiravosi - ar mes mokame garbingai ir su deramu dėkingumu priimti dovanas Anykščių miestui bei klausėme, ar šiuo atveju pateisinama tokia prasta Anykščių rajono savivaldybės komunikacija, kurią organizuoja Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyrius?

 

Antanas VERBICKAS, Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio - Žukausko memorialinio muziejaus direktorius:

- Apie Anykščiams padovanotą Lietuvos istorinę vėliavą galiu pasakyti tik tiek: ,,Valio!”. Manau, kad geografiškai Vasario 16-osios minėjimo seka net galėjo būti kitokia - po mišių Anykščių Šv.Mato bažnyčioje žmonės pirmiausia galėjo eiti prie senosios gaisrinės ir stebėti Lietuvos istorinės vėliavos pakėlimą, po po keliauti į miesto centrą. Bet čia turbūt ne esminis dalykas.
Mačiau, kad apie dovanotą Lietuvos istorinę vėliavą ,,Anykštoje“ yra didelė studija, bet nesu jos labai gerai išstudijavęs.
Apie dovanojamą Lietuvos istorinę vėliavą išplatinti pranešimo gal nebuvo to laiko?
Mėnesio pradžioje Anykščių rajono savivaldybėje vyksta įstaigų vadovų bendri susitikimai.Tada apie Vasario 16-ąją buvo kalba, bet apie dovanojamą istorinę Lietuvos vėliavą - nė puse žodžio neužsiminta. Gal kažkas savivaldybėje žinojo tą dalyką, gal kas nežinojo, bet Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė tikrai apie tai būtų kalbėjusi. Manau, kad apie tai dar nežinojo.
Man tikrai labai negera kalbėti šia tema, kai nieko apie tai nežinau.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • verbickai

  Nuoroda

  tokie konservatoriai ,tremtiniai ,o patys veliavos niekada nekelia

  Prieš 3 mėnesių
 • Red.

  Nuoroda

  "Juozo" slapyvardžiu rašo Donaldas Vaičiūnas.
  Šlovė komitetininkui- šeimų konsultantui!

  Prieš 3 mėnesių
 • Jooo

  atsakymas į: Red. Nuoroda

  Apeliuoti į tokio žmogaus sąžinę yra beprasmiška. Tą matėm jam dirbant patarėju

  Prieš 3 mėnesių
 • Jooo

  atsakymas į: Jooo Nuoroda

  smulkus niekšelis...

  Prieš 3 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  Gal kam mano nuomonė neįtiks, bet nesusilaikau neįkišęs savo trigrašio.
  Mano supratimu savivaldybė nebuvo gavusi prašymo organizuoti istorinės vėliavos, dovanojamos Anykščių miestui pakėlimo ceriamonijos organizavimui.
  Taigi padėkokime rajono vadovui ir kultūros centro žmonėms gražiai prisidėjusiems prie organizatorių, keliančių istorinę vėliavą ceremonijos ir nebekaitinkime sujungtų laidų tarp savivaldybės pavaldžių įstaigų dėl to, kad žiniasklaida negavo už eliamentarių 10€ užsakymo paviešinti pagarbiai ceremonijos įvykį.
  Sveiko ir gražaus savaitgalio visiems, aplankykite iškeltą istorinę vėliavą ir bus geriausia pagarba !

  Prieš 3 mėnesių
 • Chi chi

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Vaičiūnai, ar tu pergyveni dėl savo šefo? Ar lankai jį teisme?

  Prieš 3 mėnesių
 • Mindaugasko

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Ko ko negavusi? Prašymo organizuoti vėliavos pakėlimą? Dovanosiu aš tau alaus su raštu organizuoti bokalą.

  Prieš 3 mėnesių
 • Kuo

  Nuoroda

  Daugiau Vėliavų tuo gražiau miesto centrą žmonės tik pravažiuoją ir renkasi apsipirkti į norfa reiškia ir mato ją išlelta daug daugiau žmonių, o mieste stovį trys baidyklė kurios nelabai žmonėms rūpi

  Prieš 3 mėnesių
 • Esmė

  Nuoroda

  Padarykime išvadas kodėl gerbiama redajcija, ceremonijos organizatirių pakviesta, nesiėmė tikrosios misijos - skleisti žinią apie dovaną gerąja prasme, bet sukūrė tokia prielaidą, kuri sumenkina istorinės vėliavos atsiradimą Anykščiuose?

  Prieš 3 mėnesių
 • Padauginai alaus?

  atsakymas į: Esmė Nuoroda

  Nuo kada ,,gerbiamos redakcijos " misija yra organizuoti valstybės šventes? Kažin kaip baigųsi tokios iniciatyvos jeigu redakcija imtų savivaldybės vardu rašinėti švenčių afišas?
  Nors nei kiek neabejoju, kad tai už Pajarckienę padarytų žymiai geriau.

  Prieš 3 mėnesių
 • Esmė

  atsakymas į: Padauginai alaus? Nuoroda

  Alus yra gerai:), bet istorinę vėlevą per Vasrio 16- os šventę Anykščiuose įkelti organizavo ne savivaldybė, o privatus fondas. Tai kodėl savivaldybė turi perimti privačių iniciatyvų nuopelnus:), na o redakcija buvo asmeniškai paprašyta ir kaip viešos informacijos Anykščiuose skelbėje ėmėsi veikti kaip skalbėja, skalbianti ne savo patalus...

  Prieš 3 mėnesių
 • Chi chi

  atsakymas į: Esmė Nuoroda

  Kvailybė, Donce

  Prieš 3 mėnesių
 • oo

  atsakymas į: Esmė Nuoroda

  Visi iš kišenes nori tik išimti bet paprašius ideti tokiu nelieka tai mentaliteto problema.

  Prieš 3 mėnesių