Savivaldybėms laukiant atsakymų iš Transporto kompetencijų agentūros dėl žaliųjų rodyklių grąžinimo visam laikui, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ragina miestus pasinaudoti galimybe jas grąžinti bent laikinai.

„Kol vyks derinimai, kol vyks vertinimai, lentelės gali būti pakabinamos. (...) Nemanau, kad čia didelis veiksmas pakabinti ir nuimti“, – antradienį Žinių radijui sakė J. Narkevičius.

 

Penktadienį įsigaliojo Transporto kompetencijų agentūros parengta žaliųjų lentelių įrengimo metodika – nustatyti nauji reikalavimai, kada galima grąžinti rodykles. Tai sukėlė savivaldybių pasipiktinimą, nes derinimas dėl lentelių grąžinimo gali užtrukti ir tris mėnesius.

Reaguodamas į Vilniaus vicemero Vytauto Mitalo komentarus, jog sostinės savivaldybė nenori „pirmyn-atgal kabinėjimo“, o nori „greitai ir aiškiai susitarti“, susisiekimo ministras sakė, kad reikia elgtis „sąžiningai vairuotojų atžvilgiu“.

„Manau, reikėtų sąžiningai elgtis vairuotojų atžvilgiu. Net jei mėnesį bus naudingiau vairuotojams naudotis, tai galėtų ir vieną mėnesį būti pakabintos“, – komentavo ministras.

„Reikia įvertinti, kur reikia pakabinti. Jei tas įvertinimas bus geras, tai nereikės nukabinti“, – pridūrė jis.

Naikinti žaliąsias rodykles Susisiekimo ministerija pasiūlė dar 2014-aisiais, remdamasi Kaune kelerius metus vykdytu tyrimu. Jis, pasak ministerijos, parodė, kad sankryžose su žaliosiomis rodyklėmis kyla daugiau avarijų, per kurias žūva ar sužalojami žmonės.

Rodyklės panaikintos nuo sausio, tačiau savivaldybėms pasipiktinus dėl išaugusių transporto spūsčių, Vyriausybė sprendimą atšaukė.

Žaliosios rodyklės leidžia automobiliams sukti į dešinę ir degant raudonam šviesoforo signalui, prieš tai sustojus prie sankryžos ir įsitikinus, kad tai netrukdo pėsčiųjų, kitų transporto priemonių eismui ir saugumui.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nu

  Nuoroda

  Botanikas keliauja ,laiko nėra

  Prieš 3 savaičių
 • Jei

  Nuoroda

  Važinėji taip kad pažeidi eismą , reiškia pikti iš kai pažeidi įstatymus

  Prieš 3 savaičių
 • Ko

  Nuoroda

  miega valdinikai? Dėkit greičiau

  Prieš 3 savaičių
 • Valode

  Nuoroda

  Man tai dzin,aš vazineju kaip anksčiau.bbd

  Prieš 3 savaičių
 • Ttt

  Nuoroda

  Pats ir uzdek .Besmegeniai.

  Prieš 4 savaičių
 • Kiek

  Nuoroda

  Valdžioje puspračiu dirba atšaukė tai kas loginių pamąstymų nepriimtina buvo

  Prieš 4 savaičių
 • Ei, puslenki,

  Nuoroda

  tai iki naujųjų grybą pjovėt net negalvodami, o dabar, tipo, imkit, darykit o mes kada nors gal pritarsim... Ne, b..t, atvažiuosit patys ir sukabinsit viską į vietas, tik staigiai.

  Prieš 4 savaičių