Anykščių valdžia turi nutraukti maždaug 1 mln. eurų vertės rajono mokinių maitinimo konkursą, pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

 Savivaldybė BNS informavo konkursą sustabdžiusi, tačiau kol kas nežino, ar VPT išvadą skųs teismui, ar skelbs naują konkursą.

Anot tarnybos, paslaugas numatyta teikti 13-oje mokyklų, todėl konkursas turėjo būti išskaidytas bent į kelias dalis.

„Sprendimas neskaidyti pirkimo objekto į dalis dirbtinai apriboja tiekėjų konkurenciją ir juos diskriminuoja“, – teigiama VPT išvadoje.

Savivaldybės teigimu, jei išskaidžius konkursą į dalis, jis taptų mažiau patrauklus tiekėjams, todėl sumažėtų jų konkurencija ir padidėtų siūloma kaina. Be to, dalyje mokyklų, ypač kaimuose, labai mažai mokinių, todėl pasiūlymų iš viso nebūtų sulaukta.

Pernai spalį skelbtame konkurse dalyvavo kelios įmonės, bet galutinį pasiūlymą pateikė viena – „Bruneros“. Anot savivaldybės, „tai tik parodo menką rinkos dalyvių susidomėjimą“.

VPT išvadoje rašoma, kad planuojama sutarties vertė yra 1,1 mln. eurų (su PVM), o jos trukmė – nuo šių metų sausio iki 2022 metų liepos.  

VPT taip pat pabrėžė, kad laimėtojas išrinktas pagal mažiausios kainos kriterijų, tačiau sveiko ir kokybiško maisto tiekimą mokyklose galėtų paskatinti kainos ir kokybės santykio kriterijus.

Taip pat rekomenduota į sutartį įtraukti nuostatas dėl ekologiškų maisto produktų, kad mokiniai valgytų vertingesnį ir kokybiškesnį maistą.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Pilietis

  Nuoroda

  Valdžios institucija, kuri privalo užtikrinti Valstybės ir visuomenės teisėtus interesus ir veikti įstatymų nustatyta tvarka imasi šmugialiauti, siegdama tai išsaugoti savo valdomos įmonės pajamas, tai suinteresuoto verslo atstovų išskirtines sąlygas.
  Klausimas kaip galima pasitikėti tokios valdžios institucijos darbu?

  Prieš mėnesį
 • Darzoves

  Nuoroda

  Turi būti tiekiamos iš Juskos š iltnamiu tai, pačios ekologiškos daržoves.

  Prieš mėnesį
 • Vireja

  Nuoroda

  Kodel negali kiekviena mokykla savo virtuvej pagamint maisto? Sutaupytu o dabar lešu svaistymas ir kazkam I kišene.

  Prieš mėnesį
 • Ko

  Nuoroda

  Tai daugėja neteisėtų sandorių.Kaip konservatorių patriarchas sakė- kas galėtų paneigti? Kad nebira nauda valdantiesiams.Rauda kad šiukšlės turi brangti ,o jie pasirodo net konkurso neskelbia,kad būtų konkurencija.Nu ne mentas valdžioje-daržininkas.

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Visiška amfibija.

  Prieš mėnesį
 • Kažkoks briedas,

  Nuoroda

  tai jei pagal VPT norus būtų daroma, tai rajono mokyklėms periferijoje maitinimo nieks be 20 € už pietus net nepasiūlys. Gal jie pablūdo, čia gi ne tūkstančio mokinių mokyklos Vilniuje. Gal jau virš 10 metų toks maitinimo būdas Anykščiuose buvo geras, netgi pavyzdinis Lietuvai, o dabar kažkokios žaliavalgės nergaitės centrinėje įstaigėlėje Vilniuje nublūdo. Nu vakstiečiams su tokia politika regionuose bus ne krachas, o visiškas py...c.

  Prieš mėnesį
 • Juristas

  Nuoroda

  Dar vienas savivaldybės administracijos nekompetencijos pavyzdys. Dar niekada nebuvo valdžioje juristų ir viso viešųjų pirkimų skyriaus, ir tiek prastai vykdomų viešųjų pirkimų, kuo daugiau darbuotojų, tuo prastesnis rezultatas. Dirbo vienas specialistas ir tokių istorijų nebuvo.

  Prieš mėnesį
 • n

  atsakymas į: Juristas Nuoroda

  Ar atsakai uz savo komentara? Jeigu atsakai , prasom ir nurodyti kas nuodija maistu ?

  Prieš mėnesį
 • Nelauzyk duru

  atsakymas į: n Nuoroda

  Kurva tu!

  Prieš mėnesį
 • O

  atsakymas į: n Nuoroda

  Kur čia pas jurista, kad nuodija maistu yra.

  Prieš mėnesį
 • Taip

  atsakymas į: Juristas Nuoroda

  Pritariu. Anksčiau to nebuvo.

  Prieš mėnesį
 • n.

  atsakymas į: Taip Nuoroda

  Ko anksciau to nebuvo ?

  Prieš mėnesį
 • Mama

  Nuoroda

  Labai geros VPT išvados, nes vaikai nuodijami prastos kokybės maistu. Gana vaikytis pigiausios kainos mūsų vaikų sveikatos ir ateities sąskaita ponai savivaldybės vadovai. Prioritetas maitinimo paslaugos tiekėjui, turėtu ekologinis maistas iš vietinių maisto produktų tiekėjų.

  Prieš mėnesį
 • Tai taip

  atsakymas į: Mama Nuoroda

  Kai išgirsi meniu su tipo eko maistu iš Olandijos ar Lenkijos nuvirsi, žinoma, jei esi iš soc.remiamų nemokamų gretų, tai už tokį maistą sumokės kažkas, tipo valdžia, bet tai iš mokesčius mokančių sąskaitos. Tai gausis, kad tėvai, mokantys už savo vaikų maistą, sumoka ir už nemokamą, na, tai nornaliems tas kainuos keturis kart tiek. Bet, greičiausiai, tau tas nesuprantama.

  Prieš mėnesį
 • vitalijus

  atsakymas į: Tai taip Nuoroda

  sveikata prasideda nuo sveiko maisto. zmogysta tu nesupranti ka rasai mes sumokam bet geriau brangiau uz sveika maista

  Prieš mėnesį
 • Mama

  atsakymas į: Tai taip Nuoroda

  O kiek kainuoja sveikata? Maisto skirtumas kažkiek daugiau kainuos, bet tik ne 4 kartus. Jei vaikai mūsų ateitis, tai turime jais tinkamai rūpintis ir tinkamai maitinti.

  Prieš mėnesį
 • Klausimas

  atsakymas į: Mama Nuoroda

  Kodėl anksčiau kai visi valgė ekologišką maistą gyvenimo trukmė buvo 46 metai? Kai pradėjome valgyti nesveika trukmė padidėjo?

  Prieš mėnesį