Šiais metais savivaldybių žvyrkelių asfaltavimui skirta 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų, tai perpus daugiau nei 2019 metais. Pusę viso finansavimo numatoma skirti kaimų keliams su žvyro danga. Toks tikslinis finansavimas paskirtas pirmą kartą.

 „Siekiame, kad kuo daugiau kelių su žvyro danga būtų išasfaltuoti, todėl kviečiame šalies savivaldybes pasirašyti sutartis dėl finansavimo žvyrkelių ir kaimo kelių asfaltavimui. Finansavimas paskirstytas metų pradžioje, todėl savivaldybės turės pakankamai laiko suplanuoti resursus ir pasiruošti darbams“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Pirmą kartą 50 proc. KPPP lėšų žvyrkelių asfaltavimui tikslingai numatyta kaimo keliams su žvyro danga asfaltuoti. Šią sumą – 10 mln. eurų, savivaldybės galės panaudoti vietinės reikšmės žvyrkeliams miesteliuose, kaimuose ir viensėdžiuose asfaltuoti. Likusią KPPP lėšų dalį, dar 10 mln. eurų, ketinama skirti kitiems savivaldybių vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti ar kapitaliniams remonto darbams atlikti.

Padidėjus KPPP finansavimui keliams su žvyro danga asfaltuoti – mažėja įsipareigojimai savivaldybėms. Norėdamos gauti finansavimą žvyrkelių asfaltavimui šiems metams, savivaldybės prie įgyvendinamų projektų turės pridėti mažiau nuosavų lėšų, t. y. nuo 30 proc. objekto išlaidų. Pernai savivaldybės turėjo prisidėti 50 proc. lėšų.

KPPP finansavimas galės būti skiriamas savivaldybių valdomiems vietinės reikšmės keliams, jungiantiems rajoninius kelius, gyvenvietes, sąvartynus, taip pat gatvėms gyvenamosiose vietovėse asfaltuoti. Prie asfaltuotinų kelių priskiriami ir keliai į rekreacijos ar lankytinus objektus, kultūros paminklus. Visi vietinės reikšmės keliai su žvyro danga, kuriems bus skiriamos lėšos, turi būti įtraukti į savivaldybių tarybų patvirtintą vietinės reikšmės kelių sąrašą.

KPPP finansavimo lėšos savivaldybėms bus paskirstomos pagal kelių su žvyro danga savivaldybėje ilgį – 70 proc. ir pagal savivaldybės nuolatinių gyventojų skaičių – 30 proc.

Susisiekimo ministerijos inf.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • žvyrkelio naudotojas

  Nuoroda

  Na kuri žinaisklaida kietesnė?! "Nykščių" komentare paprašiau info apie greičio ribojimo motyvus ir kriterijus, bei metodikos apie tų pačių žvyrkelių priežiūrą. Mirtina tyla. Jei Jūs esate nepriklausomi nuo savivaldybės biudžeto, gal Jūs galite pateikti info. Kartoju savo kometarą
  "Gal galite pateikti nuorodą į savivaldybės tinklapį, nes jame info slepiama, ir labai būtų įdomu sužinoti kriterijus kuriais seniūnai teikė tam tikrų žvyrkelių eismo ribojimą, nes gali paaiškėti, kad ne visuose žvyrkeliuose eismas pagal tonažą ribojamas(Gal yra interesas kuris sudomins STT).Kodėl kaimų bendruomenių gyventojai ir seniūnaičiai nebuvo apklausti? Jau keli mėnesiai žvyrkeliai negreideriuojami ir neprižiūrimi. Gal savivaldybė gali pateikti žvyrkelių priežiūros ir remonto metodiką ir sutartimi žvyrkelius prižiūrinčios UAB ir savivaldybės įsipareigojimus?"

  Prieš mėnesį
 • debilui "žvyrkelio naudotojui"

  atsakymas į: žvyrkelio naudotojas Nuoroda

  redakcija tavo kvailų komentarų neskaito, jei turi problemu - kreipkis į rajono savivaldybę, SPA centrą, arba i laidotuvių biurą asile !

  Prieš mėnesį
 • nebus

  Nuoroda

  nes nebebus misku

  Prieš mėnesį
 • Jurate

  Nuoroda

  Gal ir netikslinga asfaltuot tuos kelius kur per diena pravaziuoja viena ar dvi masinos,tikslingiau butu asfaltuoti i miskus vedancius kelius , juk miskas tai zmogaus atgaiva .

  Prieš mėnesį
 • Vale

  Nuoroda

  Tikiuos kad bus isasfaltuotas keliukas nuo Cekoniu iki misko , nes ten daug rudeni grybautoju vaziuoja .

  Prieš mėnesį
 • 123

  atsakymas į: Vale Nuoroda

  20 milijonu tai vien tik stendams su uzrasu "kelias isasfaltuotas u ES lesas" uzteks.

  Prieš mėnesį
 • nesuprantu

  Nuoroda

  Vieną dieną rašo, kad šiemet skirs daug mažiau pinigų nei pernai ( respublikinėje spaudoje) o čia sužinom, kad perpus daugiau! Gal kažkam naudinga klaidinti žmonės ...

  Prieš mėnesį
 • prie konservatoriu

  Nuoroda

  ir socdemu isvis nieko nebuvo ir gyvenam

  Prieš mėnesį
 • Nu jo

  Nuoroda

  2o milijonų ant visos Lietuvos,tai lašas jūroje Jeigu tiek skirtų Anykščių rajonui,tai pasijaustų.

  Prieš mėnesį
 • Bet

  atsakymas į: Nu jo Nuoroda

  Is tu 20 realiai kelius pasieks koks 10- 12 milijonu

  Prieš mėnesį