Vis daugiau anykštėnų ketina statyti saulės elektrines.

Elektra buitiniams vartotojams nuo sausio pabrango vidutiniškai 14,6 proc. Verslo įmonės turi atskiras sutartis su elektros pardavėjais, tačiau ir jos jaučia kainų kilimo tendenciją.
„Anykštos“ kalbinti verslininkai ir ūkininkai, taip augant kainoms, ateityje elektrą ketina gamintis patys.

AB ,,Anykščių kvarcas“ per metus suvartoja 1,7 mln. kWh elektros, kiek už kilovatvalandę elektros pardavėjams moka gamybininkai, neskelbiama, tačiau akivaizdu, kad išlaidos elektros energijai ,,Anykščių kvarcui“ yra vienos iš esminių.
Daug už elektrą moką ir ūkininkas Algis Bukauskas. Ir ,,Anykščių kvarcas“, ir ūkininkas A.Bukauskas planuoja patys gamintis elektrą.

 

,,Kvarco“ elektrinė atsipirks per šešerius metus

,,Anykščių kvarcas“| didžiulio diametro vamzdžiais iš Šventosios upės pumpuoja vandenį, kurį naudoja kvarciniam smėliui plauti.  Viešintų ūkininkas A.Bukauskas vienintelis Anykščių rajone, o galbūt ir visoje Lietuvoje atlieka absoliučiai visą mėsos gamybos ciklą - nuo grūdų iki virtos, keptos ir rūkytos mėsos. A.Bukauskui elektros reikia ir grūdams malti, ir fermose, ir mėsos paruošimo cechuose, ir parduotuvėse.
Ir ūkininkas A.Bukauskas, ir AB,,Anykščių kvarcas“ ketina statytis saulės elektrines. AB ,,Anykščių kvarcas“ direktorius Eugenijus Andriejauskas ,,Anykštai“ sakė, kad apskaičiavo, jog investicija į saulės elektrinę atsipirks per šešerius metus. Tiesa, ,,Anykščių kvarco“ investiciją paskatino ne pastarasis elektros brangimas. Nuo Naujųjų metų ,,Kvarcui“ elektra nebrango - nauja dviejų metų sutartis, kurioje numatyta fiksuota kaina tarp ,,Anykščių kvarco“ ir elektros pardavėjų, sudaryta 2019 -ųjų birželio mėnesį.
A.Bukauskas taip pat ketina investuoti į saulės elektrinę. Tiesa, jis turi kelis padalinius - ūkį ir cechą Viešintose, cechą Ukmergėje, parduotuvę Anykščiuose, todėl bet kuriuo atveju visiškai nepriklausomas nuo  elektros tiekėjų jis būti negalės.

Viską ,,pakabino ant elektros“ ir džiaugiasi

Kita vertus, Anykščių parduotuvės ,,Anykštukas“ šeimininkai Marius ir Gintarė Šimulioniai ne tik parduotuvę, bet ir naująjį gyvenamąjį namą ,,maitina“ tik elektra ir džiaugiasi. ,,Anykštos“ kalbinta G.Šimulionienė sakė, kad šeima apskaičiavo, jog namą šildyti elektra galbūt yra ir kiek brangiau  nei dujomis ar malkomis, tačiau gerokai mažesnės pirminės investicijos. ,,Mums vien dujų įvado į gyvenamąjį namą atvedimas būtų kainavęs gal 3000 eurų. O viso elektrinio šildymo įrengimo kaina - 2000-3000 eurų“, - ,,Anykštai“ sakė G.Šimulionienė.
Parduotuvę neišvengiamai pašildo dar ir šaldytuvai bei kiti elektriniai prietaisai, tad papildomas pašildymas elektra rimtesnės išlaidų dalies nesudaro ir yra sunkiai apskaičiuojamas. D.Šimulionienė sakė, kad už visą 170 kv.m. gyvenamojo namo elektrą šeima kol kas mokėjo 150 eurų. ,,Ar 150, ar 170 eurų mokėsime, nėra didelio skirtumo“, -  elektros brangimą bereikšmiu vadino verslininkė. Tiesa, kol kas, žinia, žiema yra labai jau švelni. Kitas svarbus aspektas - M.Šimulionis pagal išsilavinimą yra inžinierius, savo namuose bei parduotuvėje įdiegęs naujausias technologijas.      

Vidutinis vartotojas už elektrą mokės 2-3 eurais daugiau, o dujos pinga

Pranešama, kad, padidinus elektros kainas, populiariausio - „standartinio“ - plano vartotojai už elektrą per mėnesį mokės vidutiniškai 2-3 eurais daugiau. Vienos laiko juostos tarifas didėja 1,9 cento iki 14,9 cento už kilovatvalandę (su PVM), dviejų laiko zonų – iki 16,8 cento (dienos) ir iki 10,7 cento (nakties).
Dujos pinga 10-11 centų iki 35-55 centų už kubinį metrą, priklausomai nuo vartotojų grupės. Tik maistui gaminti dujas naudojantiems gyventojams (iki 300 kubų dujų per metus) kaina mažėja 16,7 proc. iki 55 centų už kubą, dujomis šildantiesiems namus (nuo 300 iki 20 tūkst. kubų) – 21,7 proc. iki 36 centų. Daugiau kaip 20 tūkst. kubų per metus sunaudojantiems vartotojams kaina mažėja 22,2 proc. iki 35 centų. Skaičiuojama, kad dujas maistui ruošti naudojantys gyventojai sutaupys vidutiniškai 60 centų per mėnesį, o būstui šildyti – 10-12 eurų.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Čia

  Nuoroda

  Yra didžiausia afera gaminasi mokėsi kad gaminį ir dar turėsi susimokėti kad pastatė tavo teritorijos elektrinę

  Prieš mėnesį
 • 123

  Nuoroda

  Tegu kiekvienas tautietis paskaičiuoja per kiek metų įdėtos lėšos atsipirks... Jeigu atsipirkimas bent jau per 7-8 metus- tada verta - o jeigu ilgiau... neapsimoka niekaip. Toliau:kokia savikaina, kilovatvalandės gaunas- kai viską sudėti ir padalysi iš metu mėnesio skaičiaus pamatysi kokia čia... Afera.

  Prieš mėnesį
 • Ir dar Elena

  Nuoroda

  Noriu pasakyti kad šiuolaikinės ledinės lemputės nieko tau neprisuka, kilovatagal per keletą dienų, prisuka daugiausiai netvarkingas ir ne prižiūrimas šaldytuvas, bei sena buitinė technika

  Prieš mėnesį
 • Elena

  Nuoroda

  Aš turiu elektrinė vieno kilovato, ir naudojasi įnviduliai prie tinklų ne prijungta, bet be plokščių dar reikia daug įrangos tai valdykliai keitikliai akumuliatoriai, priedo kai saulė nešviečia naudos iš jų tik 15 procentų, brangus bet įdomus ir nepriklausomas daiktas kai saulė šviečia labai geras jei saulė šviestų taip kaip vasarą žiemą tai pasaka butu

  Prieš mėnesį
 • Elena

  Nuoroda

  Ką tu ruošiesi su elektra daryt, jei šyldyti du kambarius tai reikia ant viso penkiaukščio stogo baterijų žmonės nebukit mulkinami su elektrinė įrengs o už elektros pasaugojima vistiek reiks mokėti ir gan brangiai plius dar už elektrine

  Prieš mėnesį
 • Elena

  atsakymas į: Elena Nuoroda

  As tik apsvietimui naudociau , gal uztektu man tik vienos tos plokstes , maciau prie Cekoniu lauke pristatyta , galvoju vienos plokstes uztektu 5 lemputem , praktiskai deginu tik 2 arba 3 lemputes , ir tai visas ne is karto.

  Prieš mėnesį
 • Elena

  Nuoroda

  Gyvenu bute , gal kas zinot , ar galima balkone isirengt saules baterijas, kad gamintu elektra ir uztektu dvieju kambariu butui ?

  Prieš mėnesį
 • Galite balkone

  atsakymas į: Elena Nuoroda

  Pasistatyti bendzininini generatoriu ant 220 v.

  Prieš mėnesį
 • Info

  atsakymas į: Elena Nuoroda

  Kreipkitės į namo administratorių, kad duotų leidimą projektui.

  Prieš mėnesį
 • Onute

  Nuoroda

  as tai kai buva nuolaidas tai prispirkau daug kapu zvakiu ir apsisvieciu namuos ir ramantiskai atroda ir mana petriukas kai raikia cigaretas prisidegt tai sutaupa int degtuku , prisidega na zvakes.

  Prieš mėnesį
 • na žvakes

  atsakymas į: Onute Nuoroda

  nevalnia, pričia negera

  Prieš mėnesį
 • Nu va

  Nuoroda

  Bukaucka lašiniai i šaltiena i tėp kosmines kainas, a ti elekrai pabrungus visai bus nemažna inpirkt. Raiks Vilniun važiuot, ti da perpus pigiau, nors sostine

  Prieš mėnesį
 • Cekava

  Nuoroda

  labai įdomu kaip ten ūkininkas ar verslininkas naują paramą įsisavins dėl elektros energijos pasigaminimo. Ir kaip čia dar vienas pramonės objektas išsiskiria nuo kitų? O kodėl gerb. autorius neaprašo savo verslo ar savo asmeninio ūkio elektros suvartojimų ir pabrangimo įtakos vartojimui? Ar jau nebereikia pasireklamuoti:) Vat kalba, kad savivaldybė ant stogo pasistatys stiklinę ir sems elektrą dėl kabinetų apšvietimo ir dar priims specializuotą valytoją dulkėms ir sniegui nuo tos sriklinės elektrinės nuvalyt:).

  Prieš mėnesį
 • Pyderastams Seimo nariams

  Nuoroda

  Alternatyva viena - tik jungtis nuo Astravo elektrinės, jei neprisijungsite, tai padarys Latviai, Estai ir jums debilams Astravo elektra perparduos triguba kaina - nesuvokiama, kaip jūsų smegenys negali apdoroti tokios reikšmingos informacijos ?

  Prieš mėnesį
 • tik kalti

  Nuoroda

  kas vadovavo lietuvai ,turejom viska ,viska ir prasyko o zmonems liko tik brangimas

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Eilinė afera saulės elektrinė neatsipirks

  Prieš mėnesį