Šiandien, penktadienį, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose buvo tęsiamas buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio baudžiamosios bylos nagrinėjimas. Penktadienio posėdyje netruko emocijų. Anykščių eksmero gynėjas advokatas Giedrius Danėlis kalbėjo, kad Lietuva tampa saugumietiška valstybe, pasak jo, K.Tubio byla gali sulaukti ir tarptautinio dėmesio.

 

 

Šiuos jo teiginius išprovokavo prokurorės užklausa Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT). Jau ankstesniame teismo posėdyje buvo priimtas sprendimas liudininku kviesti STT pareigūną Mindaugą Ražauską. Besiginančios šalies prašymu, tikėtasi pareigūno paaiškinimo, kodėl tam tikrose vietose baigiasi K.Tubio kabineto filmavimo įrašai, o viena 2018-ųjų metų spalio mėnesio diena apskritai nėra „sufilmuota“. Kaltinimą K.Tubiui palaikanti Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Dalia Markauskienė pati šiuos klausimus uždavė STT Panevėžio valdybai ir teismui perskaitė STT pareigūnų paaiškinimą, kad K.Tubio darbo kabinetas buvo filmuojamas tik nuo 7 valandos ryto iki 17 valandos vakaro ir tik darbo dienomis, pasibaigus darbo dienai STT aparatūra išsijungdavo. O viena diena, spalio 18-oji , apskritai „nesufilmuota“, nes pagal STT atsakymą prokurorei „nebuvo tokios galimybės“.

Prokurorė, perskaičiusi STT raštą, prašė teismo nekviesti STT pareigūno liudininku, nes jis „nieko daugiau nepasakys, nes tai yra paslaptys“. Prokurorės D.Markauskienės perskaitytą STT raštą K.Tubio gynėjai advokatai G.Danėlis ir Arūnas Petrauskas vadino spaudimu teismui. „Prokurorės bandymas pažyma uždengti prašymą - man sunkiai priimtinas“ - teisme kalbėjo A.Petrauskas. Abu gynėjai dėstė, kad jie STT pareigūnui turės ir daugiau klausimų, kurių dabar neatskleis, kad prokurorė negalėtų „paruošti“ STT pareigūno.  

Baigiantis teismo posėdžiui prokurorė D.Markauskienė paprašė posėdžio įrašo, o bylą nagrinėjanti teisėja Monika Benetė advokatams, jeigu jie nepasitiki teisėja, pasiūlė pradėti teisėjos nušalinimo procedūras.

Visgi, kaip ir buvo planuota, STT pareigūnas M.Ražauskas ateinantį penktadienį, sausio 24-ąją, bus apklaustas Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose. Tačiau, sausio 24-osios posėdis, teisėjos M.Benetės sprendimu, bus uždaras, žurnalistai jame dalyvauti negalės, tai visuomenė apie tai, kas vyko teisme, nesužinos.

Sausio 24-ąją į teismą liudininku kviečiamas ir advokatas Justas Vilys. Šio advokato kontora turi teisinių paslaugų sutartį su Anykščių rajono savivaldybe. J.Vilys K.Tubio sulaikymo dieną, 2019 metų sausio 28-ąją, bendravo su Rimvydu Kugiu. Minimas anykštėnas per ikiteisminį tyrimą taip pat turėjo įtariamojo statusą.  

K.Tubis teismo prašė bent jau J.Vilio apklausą atlikti viešame posėdyje, tačiau teisėja nusprendė advokatą, kaip ir STT pareigūną, apklausti negirdint žurnalistams.  

Apie tai, ką sausio 17-osios Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmų posėdyje liudijo UAB „Anykščių šiluma“ direktorius Virgilijus Vaičiulis, savivaldybės administracijos teisininkė Sigita Mačytė-Šulskienė, buvęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas bei buvęs Anykščių rajono tarybos narys Donatas Tuska –  „Anykštoje“.

Priminsime, kad buvęs Anykščių rajono meras K.Tubis STT pareigūnų buvo sulaikytas 2019 metų sausio 28-ąją. Jam pareikšti įtarimai prekiavus poveikiu pagal tris epizodus. Jis kaltinamas kyšio ėmimu, siekiant sudaryti išskirtines sąlygas įsigyjant žemės sklypą (vadinamasis Rimvydo Kugio epizodas) bei pažadu išasfaltuoti keliuką į įmonės teritoriją Antrųjų Kurklių kaime (VLI Timber epizodas). Pagal trečiąjį - Arvydo Pajuodžio epizodą - K.Tubis kaltinamas nematerialaus kyšio ėmimu.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • R.V.

  Nuoroda

  Apie tokią korupciją turėtų parodyti net per Panoramą. Įrašymo įranga gali dirbti tik darbo laiku. Kas tas, kuri pasirašė sankcijas? Tauta turi žinoti savo "herojus".

  Prieš mėnesį
 • Pikta už Lietuvą

  Nuoroda

  Pasirodo ne visos kiaulės lygios Lietuvoje. Kodėl Tubio kabinete stebėjimo įrangai gauta sankcija tik darbo laiku? Ar kitiem merams irgi tik darbo laiku? Nemanau. Korupcija visur.

  Prieš mėnesį
 • Ona Marija nekalto prasidėjimo dukra

  atsakymas į: Pikta už Lietuvą Nuoroda

  Gerai, kad Linas Bitvinskas apie tokią nelygybę pranešė savo redaguojamoje žiniasklaidos priemonėje. Vidmantas Šmigelskas apie tai net nerašė.

  Prieš mėnesį
 • as

  Nuoroda

  Pritariu M.Fergizienei.Labai teisingai parasyta,o K.Tubiui linkime laimeti byla.

  Prieš mėnesį
 • ?

  atsakymas į: as Nuoroda

  Prieš ką laimėti bylą? Prieš Lietuvą? Prieš teisingumą?

  Prieš mėnesį
 • 123

  Nuoroda

  ......DURNIU LAIVAS TA LIETUVA....

  Prieš mėnesį
 • ULBA FERGIZIENEI

  Nuoroda

  Tikra milicininke bet kokiomis salygomis gins milicininka Tubi.O milicininkas Tubis arba buvo negudrus,arba labai pasitikejo savimi.Juk nesunku tureti prietaisa kuris nustato pasiklausimo- filmavimo aparatura.

  Prieš mėnesį
 • M.Fergizienė

  Nuoroda

  Toje įstorijoje labiausiai turi drebėti tas arba tie, kurie talkininkavo mero kabinete įrengiant filmavimo kamerą. Kas turėjo daugiausia naudos, kad K.Tubis nebuvo išrinktas meru.Kažkas turėjo atrakinti kabinetą, kai niekas nemato. Aišku, kad už tai bguvo sumokėta. Nepavydžiu jam, iš tos įtampos jis gerokai pagadins sveikatą. Tikriausiai iki teismo galo paaiškės to niekšo pavardė. Pats
  K.Tubis galės prisiteisti solidžią sumą už jo pažeistas teises.

  Prieš mėnesį
 • MMMMMMMMMMM

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  Marijona, drebėti turi Tubis, jeigu pažeidė įstatymus. Kamera buvo įrengta teismo sprendimu, taigi, turint įtarimus, įrodymus. Drebėti turėtumėte tamsta, gindama įtariamą nežinia dėl ko

  Prieš mėnesį
 • Chi chi

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  O tai kas pakišo Sigučiui kiaulę su prostitutėmis? Ar smagu jam buvo raudonuoti prieš televizijos kameras, kai paprašė atpažinti jas pakviestas į laidą, aaaaaaaaaaa? Jūs galvojat nepakenkė jam? Dabar Kęstas tegul paraudonuoja

  Prieš mėnesį
 • Patarimas

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  Už prisiteistą solidžią sumą Fergizenės namo laiptinės langus ir duris galės įstatyti, kaip kompensaciją už uolų ponios palaikymą.:-)

  Prieš mėnesį
 • Sėkmės.

  atsakymas į: Patarimas Nuoroda

  Daugiau tokių ponių, kaip Marijona būtų, būtų tvarka. Ji išmintingas ir teisingas žmogus.

  Prieš mėnesį
 • Maryt

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  Ką įtari? Gališanką ar Obelevičių?

  Prieš mėnesį
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Vienas sėdėdamas"klounas"(antroje nuotraukoje)net galvą užsidengė švarku,kad jo neatpažintų?Nuo ko jis slepiasi?Matomai ne geresnis už buvusį merą.Štai kas nutinka gobšuoliams,kai per savo godumą pinigams praranda ne tik savo orumą(...gal jo ir neturėjo?),bet gali tekti ir "belangėj" atsidurti?Tad ar vertėjo šitaip elgtis???

  Prieš mėnesį
 • Priminkite

  Nuoroda

  O ką sakė Piskuno vo tėvas apie Tubį?

  Prieš mėnesį
 • Skaiciau

  atsakymas į: Priminkite Nuoroda

  Oi negraziai sake,oi negraziai....

  Prieš mėnesį
 • manau

  Nuoroda

  kad tai buvo pats geriausias meras rajone nuo nepriklausomybes.

  Prieš mėnesį
 • Tulpinis

  atsakymas į: manau Nuoroda

  ...... ir pats geriausias mentas Panevezy nuo nepriklausomybes

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  atsakymas į: manau Nuoroda

  Kai kam ir Henrikas Daktaras geras. O ką? Žmona graži, vyras aukštas, gražus.

  Prieš mėnesį
 • Betgi

  atsakymas į: Pritariu Nuoroda

  Daktaras ne toks pavojingas, nes nebuvo valdžioje.

  Prieš mėnesį
 • Idomu

  Nuoroda

  O duoti kyšį nėra nusikaltimas ? Vadinasi galima duoti policininkui ir daktarui ? Kažkas neaišku .

  Prieš mėnesį
 • W

  atsakymas į: Idomu Nuoroda

  Cia ne kysis,cia gal reketas.Nori dirbti - susmokek.Pasakiau ir vykdykit

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: Idomu Nuoroda

  Teismas irodys kaltas jis ar ne...
  O jus visi teisuoliai pries baksnojant i ji pirstus nusivalykit....

  Prieš mėnesį
 • Ti Q

  atsakymas į: Q Nuoroda

  Labai negražu teigti, kad Tyrulis visas šūdinas ir riekia pabaksnojus nusivalyti pirštus. Labai negražu. Aš jo vietoje už tokį komentarą paduočiau Į TEISMĄ

  Prieš mėnesį
 • T

  atsakymas į: Q Nuoroda

  Korumpuotas policininkų ir pedofilų klanas nori įrodyti, kad Tubis yra nekaltas? Ačiū. Mes ne kvailiai.

  Prieš mėnesį
 • BGK

  atsakymas į: T Nuoroda

  Eina na, net kaimyninės šalies tam tikra bendruomenė susidomėjus? Ar tik jums, skeltašikniams gaidžiams, taip atrodo?

  Prieš mėnesį
 • Patariu

  atsakymas į: BGK Nuoroda

  nelazdavok tubio,nes gali ir tamstos uspakaliukas nukenteti.

  Prieš mėnesį
 • BGK

  atsakymas į: Patariu Nuoroda

  Neperversk savaip, skeltašikni

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: T Nuoroda

  Cia tik jums atrodo, kad jus protingi..

  Prieš mėnesį
 • jankis

  Nuoroda

  girdejau tubis nesaziningas kazkada buvo ..pensinike teko vezt kazoke is viesintu

  Prieš mėnesį
 • Gilvydžių kaimas

  atsakymas į: jankis Nuoroda

  Aldona tau pasakė teisybę. Pirma žmona, su kuria buvo paėmęs šliubą irgi paliudyti galėtų. Tas kas šeimoje taip.elgoasi, tai negali būti prie valdžios.

  Prieš mėnesį
 • Kad ir kaip nemėgčiau Tubio

  atsakymas į: Gilvydžių kaimas Nuoroda

  Bet ne jųsų reikalas su kuo jis gyvena. Šliūbus imti išvis nesąmonė, nes nežinai, kaip pasisuks gyvenimas, ar boba nesubobės ir nesumarazmės ir nepradės lipti ant galvos, ieškoti iš santykių naudos, ar draugėms nelos apie vyrą, neneš šiukšlių iš namų, ar šiknoje neužvirs bobiškumas ir nepradės putomis virsti pro žabtus. Tokie dalykai kartais atsitinka ir su iš pradžių buvusiomis normaliomis.

  Prieš mėnesį
 • BGK

  atsakymas į: Gilvydžių kaimas Nuoroda

  Tai tu ir būsi ta kazokė nuo Viešintų, kurią jankis minėjo?

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: jankis Nuoroda

  Senutei tai senatvinis marazmas matyt buvo

  Prieš mėnesį
 • nesuprantama

  Nuoroda

  Vagis pagautas už rankos (parduodant poveikį) su įkalčiais bando išvengti atsakomybės ! Gėda !

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: nesuprantama Nuoroda

  Ar kaltas, ar ne -tai parodys laikas.
  Palikit jį ramybeje. Neteiskit kitu ir pats nebusit teisiamas.

  Prieš mėnesį
 • Rugys

  atsakymas į: Q Nuoroda

  Asile tu! Juk teisingai raso zmogus PAGAUTAS UZ RANKOS ir pasigylinkite ka jis veike pries Anyksciu mero pareigas

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: Rugys Nuoroda

  Buciau asilas, buciau i tave panasus..
  Teismas irodys buvo kaltas ar ne... o jus visi burnas uzciaupkit ir ramiai bukit.. nes viena diena- nei is sio nei is to patys galit atsidurti teisiamuju suole....
  Juokiasi tas, kad juokiasi paskutinis...

  Prieš mėnesį
 • Ar tikrai?

  atsakymas į: Q Nuoroda

  O nemanai, kad teisiamasis galimai kitus yra kaltinęs nepagrįstai ir galimai daręs neteisėtus žingsnius kitus persekiojant ir nepagrįstai šmeižiant, galimai darant provokacijas? Tu tuo tikras?

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: Ar tikrai? Nuoroda

  Esu tikras simtu proc kad jis buvo..yra ir isliks saziningas...
  Maziau lokit cia susirinke.

  Prieš mėnesį
 • Pagal Morkų

  atsakymas į: Q Nuoroda

  Melagiai ir smurtautojai nebuna sąžiningi

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: Pagal Morkų Nuoroda

  Apie save cia??? Uzjauciu tamsta...

  Prieš mėnesį
 • aran

  Nuoroda

  von von

  Prieš mėnesį
 • Ei

  Nuoroda

  kas ten ir kodėl veidelį slepia?

  Prieš mėnesį
 • Atsakymas

  atsakymas į: Ei Nuoroda

  Su skaitymu blogai?

  Prieš mėnesį
 • joškė

  Nuoroda

  Jo Vaičiulis persigandęs kaip reikiant,nes matomai yra ryšys su skiedrų gavimu.Oi šis fruktas perlindęs visiems merams ir gali juo rimtai susidomėt STT

  Prieš mėnesį
 • Icikas

  atsakymas į: joškė Nuoroda

  Juo jau senai domisi STT, FNTT,VSD,VERT IR joškė su mauša.

  Prieš mėnesį
 • Kolita

  Nuoroda

  Nu, pagaliau naujienos, ačiū. Panašu, kad Molėtuose Tubis nebus nuteistas. Arba tik baudą uždės, kas Tubiui nebus jokia problema. Tačiau bus dar ir kitos instancijos, galbūt tada išlįs ir dar kokie nors parodymai. Kažin ar nepakvips tarptautiniu skandalu, kitaip tariant, ar byla nenueis iki Prancūzijos, jei Tubis išsisuks visose teismo instancijose Lietuvoje.

  Prieš mėnesį
 • Algis

  atsakymas į: Kolita Nuoroda

  Tikime,kad pinigai ne viską lemia.jwi Lietuvos teismai bus neįgalūs, tai Europą mums padęs. Jokio gailestingumo tokiems Lietuvos valstybingumo griovejams.

  Prieš mėnesį
 • Totalus susidorojimas su zmogumi.....
  Lietuva is ties tampa saugumietiska valstybe...
  K. Tubis laimes byla. To jam ir linkiu.

  Prieš mėnesį
 • Romas

  atsakymas į: Q Nuoroda

  Duok Dieve, kad Lietuva taptų laisva ir tokie kaip Tubis susilauktų teisingumo

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: Romas Nuoroda

  Ir ka jis jums blogo padare??????

  Prieš mėnesį
 • Darius

  atsakymas į: Q Nuoroda

  Ar jos gali dirbti....juk vadovavo kazkada burbulu....radzu....klanui kur is ryto bonka poto tardyti bandydavo...klaunai

  Prieš mėnesį
 • Darius

  atsakymas į: Q Nuoroda

  Ne ka padare.....oka pridirbo budamas meru...kiek zlugo bankrutavo kompaniju...jis nemoka dirbt dirba mentu stilium...

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: Darius Nuoroda

  Rasot bele ka.... ka tik pezeti... geresnio mero, koks buvo jis nebeturesit...

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  atsakymas į: Q Nuoroda

  geras buvo,tik durnas kaip teliokas

  Prieš mėnesį
 • Patarlė

  atsakymas į: Q Nuoroda

  Vagis vagiui yra autoritetas

  Prieš mėnesį
 • Q

  atsakymas į: Patarlė Nuoroda

  Smegenu tamstai suminkstejimas... bet tamstai tinka..????

  Prieš mėnesį
 • Rugys

  atsakymas į: Q Nuoroda

  Tokie veikejai tik zlugdo Lietuva von ji Celebinska

  Prieš mėnesį
 • to Q

  atsakymas į: Q Nuoroda

  Alfrydai ar čia tu ?

  Prieš mėnesį
 • Stebetojas

  atsakymas į: to Q Nuoroda

  Baikit cia ne as.As nemoku naudotis kompu,as moku tik laizyti uzupakali.

  Prieš mėnesį
 • Ot

  atsakymas į: Stebetojas Nuoroda

  ..viskas tuom ir pasakyta! Tik užupakalys manau mot.g. buvo ir kitų tikslų aiškiai :DDD

  Prieš savaitę
 • Kas

  atsakymas į: to Q Nuoroda

  Cia?

  Prieš mėnesį