Sausio 27 dieną, pirmadienį, 12 val. Anykščių rajono savivaldybė kviečia burtis prie Anykščių žydų žudynių vietos ir kapavietės Liudiškių gatvėje ir simboliškai pagerbti Holokaustų aukas Anykščiuose – uždegti žvakutę ar pagal žydų tradicijas padėti akmenį.

Atminties vietų yra ne tik mieste, bet ir Anykščių rajone: Debeikiuose, Kavarske, Svėdasuose bei Troškūnuose. Todėl minėtų miestelių ir švietimo įstaigų bendruomenes kviečiamos dalyvauti akcijoje ir aplankyti Holokaustą menančias vietas savo krašte.
Sausio 27 dieną minima tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, kuri šiemet siejama su 75-osiomis Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinėmis. Suvokdami šio tragiško Lietuvos istorijos etapo reikšmę ir siekdami pagerbti Holokausto aukų atminimą, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Anykščių rajono savivaldybės kviečia sausio 27 dieną dalyvauti Pasaulio žydų kongreso inicijuotoje pasaulinėje akcijoje „Mes prisimename“ – „We remember“.
   Akcijos dalyviai kviečiami nusifotografuoti su užrašu "We remember" arba "Mes prisimename" ir dalintis savo nuotrauka socialiniuose tinkluose naudojant grotažymes  #WeRemember ir #MesPrisimename.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Taigi

  Nuoroda

  TSRS kariuomenė įėjo į mirties lagerį ir išvadavo kalinius.
  Visa kita, tai žydų reikalas prisiminti savo žuvusius artimuosius, tautiečius, prie ko čia kitos tautos ir žydų papročiai.

  Prieš mėnesį
 • Pušynas

  Nuoroda

  Ir savivaldybės tinklapyje toks pat skelbimas. Kas nuo ko nusirašinėja? Jeigu Anykščių savivaldybė kviečia, tai gal jos ir informacija skelbime už užmoketį publikuojama?

  Prieš mėnesį
 • Kušynui

  atsakymas į: Pušynas Nuoroda

  Kokws gi tavo reikalas, asile, kur kas kaip ir ką publikuoja? Tave kviečia aukas pagerbti. Nedašunta niekaip?

  Prieš mėnesį