Pirmadienį, sausio 13-ąją, visoje Lietuvoje bus minima Laisvės gynėjų diena. Kaip jau įprasta per valstybinių datų paminėjimus, Anykščiuose tądien šalia paminklo Laisvei bus keliama valstybinė vėliava, kultūros centre skambės muzikos moksleivių ir mokytojų koncertas. Sausio 13-ajai skirti renginiai taip pat vyks Mačionyse, Viešintose, Kurkliuose, Leliūnuose, Kavarske, Burbiškyje bei Traupyje.
Apie tai, kaip atmintinos datos minimos rajone, "Anykšta" kalbėjosi su Anykščių kultūros centro režisieriumi Juliumi Jakubėnu ir Anykščių kultūros centro Troškūnų padalinio renginių organizatore, režisiere Jolanta Pupkienė.

 Esame visi vienodai lygūs

Anykščių kultūros centro režisierius J.Jakubėnas sakė, kad kalbant apie sausio 13-ąją, pirmiausia reikėtų pažvelgti į tai, kas yra tradicija.
"Tos tradicinės datos turi išliekamąją vertę, nes mes perduodame žinią jaunajai kartai, primindami apie savo išgyventą praeitį.Mes rūpinamės tais žmonėmis, kurie nėra amžininkai tų įvykių, bet turi ir privalo žinoti Lietuvos istoriją. Tai pirminė mūsų visų kultūros darbuotojų linija", - sakė J.Jakubėnas.
Pasiteiravus, ar jo nuomone kultūros darbuotojams per valstybinių švenčių minėjimus pavyksta pasiekti tą minimą adresatą (pripažinkime, į minėjimus dažniausiai susirenka garbaus amžiaus anykštėnai), režisierius J.Jakubėnas kalbėjo:" Be abejonės, taip. Mes turime tris valstybines šventes - sausio 13-ąją, vasario 16-ąją ir kovo 11-ąją dieną. Kad žmonėms neatsibostume, kiekvienais metais mes laviruojame tarp tų trijų švenčių su pačiais įvairiausiais pasiūlymais skirtingoms amžiaus grupėms.Socialinių sluoksinių mes neliečiame, nes čia  8 tūkst. gyventojų ir tiek čia jų tėra. Mes visi esame vienodai lygūs ir visi vienodai esame broliai ir seserys. Per tas tris šventes, neiškiriant jų pagal tautinį vientisumą ir reikalingumą, mes dirbame taip, kad būtų patenkinti visų publikos sektorių poreikiai. Šią sausio 13-ąją vyks tradicinė vėliavos kėlimo ceremonija prie paminklo Laisvei.Tai yra pats tikriausias simbolis dėl ko mes čia susirenkame. Tai yra viena nekintanti detalė, kuri yra kaip ir vizitinė kortelė Anykščiuose ir visoje Lietuvoje."

Visą straipsnį galite perskaityti laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • 123

  Nuoroda

  123 Sajudžui kapeč

  Prieš mėnesį
 • Durneliams

  Nuoroda

  smegenis plauna, o jie tiki ! Jau priplove smegenu su euro įvedimu...

  Prieš mėnesį
 • Snoras

  atsakymas į: Durneliams Nuoroda

  Jeigu reikia, galime iškeisti tavo eurus į rublius.

  Prieš mėnesį
 • KAR KAR

  Nuoroda

  Na ir pavarote ponai ir ponios komentatoriai! Jei kas duotų jums į rankas užtaisytus kalašnikovus, tai gal ir išsišaudytumėte... Gerai dar, kad kol kas tik liežuviais, a ne? L)

  Prieš mėnesį
 • Www

  Nuoroda

  Ką čia bepasakysi... Visi tokie pikti, net gėda skaityti - ir vieną, ir kitą pusę beginantieji. Nežinau - ar pyktis yra kažkieno palikimas, tai greičiau psichikos sutrikimas, taigi patariu besiriejantiems apsilankyti pas psichiatrą ir pasigydyti ligą...

  Prieš mėnesį
 • mastau

  Nuoroda

  ne maniau,kad mūsų tik 8 tūkst. ir greitai išnyksime kaip dūmas. Paminėjimas,tokia svarbi data,manau visi taip galvoja,bet kas renkasi į tokias šventes tie patys senjorai (mažuma) kur pedagogai,kur moksleiviai,kur įstaigų darbuotojai????? Pakalbame su draugais ir sakome,kad mes anykštėnai nemokame švęsti. Užsidedame pliusiuką ir tuom pasibaigia. Tas pats ir su Kalėdų egle,su rezidencija.Paliko tamsus kampelis.ir tiek.

  Prieš mėnesį
 • petras

  Nuoroda

  Kaip ateiti į gražią šventę, jei darbdavys sako-dirbk ir žiūrėk iš ko duoną valgai.

  Prieš mėnesį
 • Lietuva

  Nuoroda

  nuo laisves nuzmogejot....intrigos, patycios tapo kazdienybe-tapom Pasaulio didieji...o is tikro-intrigantu tauta

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Tarybinė Lietuva išaugino gerus, orius, išsilavinusius, politiškai išprususius, kolektyviškus žmones, kuriems svarbiausia buvo ne pinigas, tokie žmonės galėjo pakilti, galėjo eiti už valstybės, už visuomenės reikalus. Po nepriklausomybės atstatymo per trisdešimt metų išaugusiai kartai rūpi tik savi interesai, svarbiausia yra pinigai ir vartojimas, tai nesugebanti mąstyti karta, nes vartojimui mąstymas net trukdo, tai abejingų žmonių karta, jie gali veikti tik tada, kai žino, jog veikimas dėl visuomenės intereso jiems asmeniškai bus naudingas, todėl tokia karta nepakils, ji leis sunaikinti valstybę, leis sunaikinti tautą, nes tai neliečia jų asmeninių interesų.

  Prieš mėnesį
 • Mankurtui

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Tarybinė valdžia Lietuvai davė 200 tūkstančių lavonų, baimę, smurtą, terorą, gulagą ir atsilikimą nuo civilizacijos. Tarybinė valdžia tai pat davė tave: debilavotą sovietinį markurtą, be smegenų, su vergo mąstymu ir padlaižiavimu stipresniam okupantui, be iniciatyvos, be gebėjmu priimti sprendimus už save ir savo šalį. Gerai kad tu esi nusenęs tarybinis marazmatikas, kurių su kiekviena diena vis mažiau.

  Prieš mėnesį
 • Patikek

  atsakymas į: Mankurtui Nuoroda

  ateis ir tavo valanda,tad buk atsargus su zodziais.

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: Mankurtui Nuoroda

  Apie save teisingai parašėte, esate debilavotas, nemąstantis mankurtas, manąs, jog esate kažkuo geresnis už anos kartos žmones ir dėl to esate tiesiog juokingas.

  Prieš mėnesį
 • True

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Jauni žmonės yra geresni už tave šimtą kartų, nes jie negarbina padugnių, žmogžudžių ir tarybinių tironų, kurie žudė jų tėvus ir senelius.

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: True Nuoroda

  Tokie pat "tironai" ir dabar valdžioje, niekuo nesiskiria. Anais laikais niekas negarbino žmogžudžių, atvirkščiai, jie buvo baudžiami griežtomis bausmėmis, žmogžudžiai buvo smerkiami, tarybinė sistema stengėsi auklėti žmones, kad jie laikytųsi moralės taisyklių. Šiais laikais spauda pilna žmogžudysčių skatinimų, paskutinis pavyzdys, Irano generolo nužudymas be teismo, žmogaus, kuris visą laiką kovojo prieš teroristus - Al Qaedos, Talibano, Islamo valstybės, ir tuo metu į Iraką atvyko dėl Saudo Arabijos pasiūlymo deeskaluoti padėtį Artimuosiuose Rytuose. Lietuvos spauda tiesiog šaukia, kad galima žudyti, jeigu tau kažkuris žmogus netinka. Toks Lietuvoje formuojamas žmogaus gyvybės nevertinimas vėl apsuks istorijos ratą, ir jeigu kažkada iš pavydo, iš pykčio, dėl turto pasisavinimo buvo žudomi žydai, tai dabar vėl bus atrasta grupė žmonių, kuriuos žudys be gailesčio, nes taip propagandos suformuota Lietuvos gyventojų sąmonė.

  Prieš mėnesį
 • Bazo

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Mokykis iš laukinių religinių fanatikų, kad reikia pripažinti savo klaidas prieš savo žmones. Iranas pripažino kad numušė Ukrainos lėktuvą. Pasirodo teroristinis Iranas labiau civizuotas nei putino Rusija. Dar jums teks susimokėti už Malaizijos boingą.

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: Bazo Nuoroda

  Taip, Ukrainai reikėtų pasimokyti ir pripažinti, kad numušė Maliazijos lėktuvą. Antrą kartą Ukraina niekaip nenori prisipažinti, pirmą kartą taip pat ilgai neigė, kad numušė lėktuvą.
  Jeigu Rusija ar Donbaso kovotojai būtų numušę lėktuvą, tai seniai būtų įrodyta, nes JAV turi įrodymus, užfiksuotus iš kosmoso. O kadangi dėl lėktuvo numušimo kalti kiti, tai dabar neaišku kada bus įvardinti kaltininkai.

  Prieš mėnesį
 • Eik tik

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Su savo tais tarybais, verge. Vapėk sau, ne viešai.

  Prieš mėnesį
 • labb buss

  atsakymas į: Eik tik Nuoroda

  Nepatiko ???

  Prieš mėnesį
 • Lansberginkus

  Nuoroda

  Padarėme plonais o patys tapome vergais

  Prieš mėnesį
 • гость

  Nuoroda

  Kur dar kažko smaugtis ??? Mane saviškė palaikys už piršto , tegu ir ne už rankos - ir kad susikibsime .............

  Prieš mėnesį
 • Gadost

  atsakymas į: гость Nuoroda

  Seni, iš tavo piršto liko tik pavadinimas

  Prieš mėnesį
 • nu

  Nuoroda

  Artėjant eilinei "nekaltai pradėtos" landsberginės chuntos propagandinei fiestai, vis daugiau žmonių susimąsto, kodėl Lietuvos "nepriklausomybės" medis išaugo toks kreivas, o pati Lietuva pergyvena didžiausią savo istorijoje nuopolio periodą. Atėjo laikas be emocijų pažiūrėti į savo praeitį. Ir aiškiau suvokti Džordžo Orvelo žodžius: "Kas valdo praeitį - tas valdo ateitį. Kas valdo dabartį - tas valdo praeitį". Alternatyvi tiesa, apie Sausio 13 įvykius, skant, iš kitos barikadų pusės ir ilgai įnirtingai represijomis blokuota landsberginės chuntos. Dabartinė Lietuvos demokratija, škias, tokia - kalbėti leidžiama viskas, ką leidžia kalbėti landsberginė chunta. Yra labai įdomių dalykų apie mūsų "nepriklausomybės" nešvarius apatinius. Tai padeda į Sąjūdį žiūrėti, kaip į eilinę spalvotą revoliuciją, JAV-NATO kolonizatorių invaziją blaiviu protu ir be nereikalingos euforijos. Atėjo laikas permainoms, o jos yra neįmanomos be Sąjūdžio mitologijos desakralizacijos. Tiesa mus išlaisvins. Atverkime savo protus tiesai.

  Prieš mėnesį
 • klausimas

  atsakymas į: nu Nuoroda

  Tai balsavai už ateistą komunistą Tubį?

  Prieš mėnesį
 • Nato

  atsakymas į: nu Nuoroda

  Džiaugiuos kad smirdantys vatnikai purkštauja pykčiu. Vadinasi mes viską Lietuvoje darome gerai. O permainos jiems ateis tada, kai nudvės patys ir pateks su putleriu į rojų.

  Prieš mėnesį
 • Patikek

  atsakymas į: Nato Nuoroda

  ateis ir tavo valanda,tad buk atsargus su zodziais

  Prieš mėnesį
 • nei baltasis nei raudonasis

  atsakymas į: Nato Nuoroda

  Susikibsim ir rankom ir tulžim

  Prieš mėnesį
 • to

  atsakymas į: Nato Nuoroda

  nei putleris, nei vatnikai niekada į rojų nepateks. Už visas jų mirtinas nuodėmes - tiesus kelias pragaran...

  Prieš mėnesį
 • XXX

  Nuoroda

  Gaila tik takart zuvusiu..Ju seimu....Jei tik jie butu zinoje ,kad Lietuva taps tokia,kokia dabar tapo...Kad busim priversti arba palikt savo sali kad uz savo darba gautume uzdarbi,o ne pasalpos dydzio alga...Kuri garantuoja tik isgyvenima ..ir statusa .....vergas!!

  Prieš mėnesį
 • Broliai ir sesės

  Nuoroda

  Ar Baltijos kelyje ir prieš Sausio 13 tankus stovėjome tam, kad emigruotume, išmirtume, susinaikintume kaip Tauta ir Valstybė? Juk ne! Tai kodėl taip po Briuselio saule vyksta?

  Prieš mėnesį
 • Goga

  Nuoroda

  Nebesukabinsit ,niekada.,nes lanbergiai mus surunkelino

  Prieš mėnesį