Arno Jurskio nuotrauka

"Anykšta“ žinomų Anykščių krašto žmonių - politikų, verslininkų, kultūros darbuotojų, medikų ir kitų profesijų atstovų - paprašė apžvelgti svarbiausias 2019-ųjų metų Anykščių rajono aktualijas.

 Vladas VITKAUSKAS, keliautojas, anykštėnas:

- Kaip vertinate naujos Anykščių rajono savivaldybės valdžios darbą?

- Elgčiausi neatsakingai, jeigu vertinčiau darbus, kurių nedarau arba negalėčiau padaryti geriau. Tačiau šeštus metus gyvendamas Šventosios ir Šilelio prieglobstyje, „sergu“ už šį nuostabų kraštą, džiaugiuosi bendryste su daugeliu sutiktų anykštėnų ir išgyvenu dėl jų kasdienių, taip pat ir nuo valdžios priklausančių rūpesčių. Todėl keliais pastebėjimais dalijuosi žemiau.
 
- Kurioje Anykščių rajono srityje šiuo metu pastebite proveržį, o kurioje – nuosmukį?

- Proveržiai ar nuosmukiai per mėnesį-kitą neįvyksta (nebent karas...). Tačiau prieššventiname gruodyje netikėtai pradžiugino subtiliai pagražintas Anykščių centras: kai kurių pastatų apšvietimas, patraukliai įrengti Kalėdinės prekybos namukai greta Kultūros centro. Tikra Kalėdų dovana, ir ne porai dienų – visiems metams liko, pagaliau sutvarkytas iki tol neįtikėtinai apleistas slėnis buvusios ligoninės teritorijoje, arti bažnyčios. Žavėjausi, kaip net Kūčių dieną tvarkdarių brigada su technika triūsė! Jeigu prie šių gerųjų permainų savo supratimu prisidėjo prieš du mėnesius sugrįžusi vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė, galime tikėtis Anykščiams, kaip kultūros miestui, labiau deramo vaizdo ne vien reklaminiuose pristatymuose.
Deja, kai kurių Savivaldybės įstaigų veiklos padariniai nuteikia priešingai. Bent tris arčiausiai SPA centro ir Dainuvos slėnio esančias alėjas pirmąkart perėjęs naujokas vargiai pagalvotų, kad žygiavo A. Baranausko Šilelio takais. Nebeminėsiu rudeninio medžių praretinimo, užtenka jo padarinių. Dar ir dabar po kojomis pasipina nesutvarkytos medžių šakos, pašaliuose mėtosi neišvežti rąstgaliai. Užkliūti galima ir už traktorinių provėžų, sudarkytos miško paklotės, sujauktų žemių. Vietomis buvusi ūksminga alėja dabar platumu miško vieškeliuką primena, tik nežvyruotą – mažu sunkioji plačiaratė technika vertingosioms pušelėms išvežti panaudota buvo?..
Rečiau lankomame takelyje nuo Šventosios Šlavės pakrante iki asfaltuoto keliuko Puntuko link - unikalesnė įdomybė: menkoje nuokalnėje, tarp slėpiningų pušelių, kur net stirnų pasitaikydavo sutikti, betoninių(!) blokų laiptai įtvirtinti. Prisimenu vaizdus iš atšiauriosios Islandijos, kur kalnų krūmelio neišauginančiuose kalnuotuose akmenynuose keliaujantiesiems kilometrinius medinius takus su mediniais turėklais įrengia...
 
- Į ką reikėtų atsižvelgti savivaldybės vadovams, Anykščių rajono tarybai, projektuojant ateitį?

- Tiktai linkėčiau priimantiesiems Anykščių krašto žmonių gyvenimą liečiančius sprendimus visada pagalvoti ir prisiminti, kad ne vien skaičiais matuojami svarbiausi dalykai žmonių gyvenime ir kad ne vienadienių-keliadienių atvykstančiųjų gerovė yra svarbesnė negu pasiliekančiųjų anykštėnų.

- Reikšmingiausias 2019 metų Anykščių rajono įvykis?

- Anykščių rajono savivaldybės tarybos narių ir mero rinkimai.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • kas tai

  Nuoroda

  per profesija keliautojas

  Prieš mėnesį
 • tas iai

  atsakymas į: kas tai Nuoroda

  Jei šio žmogaus nežinai, tai jau tikra tundra esi.

  Prieš mėnesį
 • Anykščiai

  Nuoroda

  Nuostabus žmogus Vladas Vitkauskas. Daugiau tokių padorių žmonių reikėtų ir visiems gyventi būtų geriau ir gražiau.

  Prieš mėnesį