"Anykšta“ žinomų Anykščių krašto žmonių - politikų, verslininkų, kultūros darbuotojų, medikų ir kitų profesijų atstovų - paprašė apžvelgti svarbiausias 2019-ųjų metų Anykščių rajono aktualijas.

 Daiva INDRIŪNIENĖ, restorano - viešbučio „NYKŠČIO NAMAI“ direktorė:

- Kaip vertinate naujos Anykščių rajono savivaldybės valdžios darbą?

- Nematau ryškių, stipriai lemiančių visuomenės gyvenimą sprendimų. Vis dar keistai man atrodo valdančioji koalicija, susidedanti iš politiškai skirtinguose poliuose esančių partijų. Nėra stipriai oponuojančios, o kartu ir stumiančios į pokyčius frakcijos. Tačiau vertinu labiau teigiamai nei neigiamai. Mane nudžiugino šios valdžios pastangos sugrąžinti į darbą patyrusius ir išmanančius specialistus: komunalinio ūkio direktorių Šapoką, vyr. architektę D.Gasiūnienę, investicijų skyriaus darbuotoją M.Vaičiulevičių. Šios darbo vietos per ilgai buvo tuščios arba apleistos. Vilčių teikia ir paskutinio tarybos posėdžio metu paskelbta žinia, kad yra teigiamai subalansuotas biudžetas.

- Kurioje Anykščių rajono srityje šiuo metu pastebite proveržį, o kurioje – nuosmukį?

- Proveržį, prasidėjusį 2015 m. ir iki šiol nenuslopusį, matau turizmo vystymo srityje. Džiugu ir sveikintina, nes mūsų rajonas bent Lietuvoje jau yra identifikuojamas kaip įdomus lankytinas kraštas. To pasekmė - daugėja turizmo objektų, vystoma infrastruktūra, tai didina darbo vietų skaičių ir kitaip veikia rajono ekonomiką. Pirma mintis, atėjusi į galvą apie nuosmukį, – respublikinėj spaudoj skaitytas straipsnis apie tai, kad Anykščiuose neveikia nė viena jaunimo organizacija. Liūdna..
 
- Į ką reikėtų atsižvelgti savivaldybės vadovams, Anykščių rajono tarybai, projektuojant ateitį?
 
- Aš labai raginu mūsų valdžios atstovus užmiršti, kokios partijos jie atstovai, kai vykdo konkursus svarbioms darbo vietoms užimti. Sudarykite palankias sąlygas atvykti, gyventi ir dirbti jaunoms šeimoms, skatinkite įsidarbinti ketinančius jaunus, įgijusius šiuolaikinį išsilavinimą žmones. Jaunimas kurs mūsų ateitį, leiskim jiems tai daryti!
 
- Reikšmingiausias 2019 metų Anykščių rajono įvykis?
 
Prisimenu kelis įvykius, kurie sukelia skirtingas emocijas. Maloniausias man yra Kalėdų rezidencijos „importas“ iš Rokiškio su gražiausiom pasekmėm – netradicinė eglutė, įsimintina visa eglutės įžiebimo šventė ir nuostabus simfoninio orkestro koncertas. Nemaloniausias – rajono mero suėmimas ir nušalinimas. Turiu ir tragikomišką prisiminimą - amfibijos desperatiški veiksmai upėje.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nustebintas

  Nuoroda

  Ale Ir graži, ir protinga...

  Prieš mėnesį
 • Taip

  Nuoroda

  Inriunas prisidejo prie isprasymo. Va taip ir gyvenam.

  Prieš mėnesį
 • Atmintis

  Nuoroda

  Pala pala, o ne Indriūnas išprašė Gasiūnienę?

  Prieš mėnesį
 • .petras

  Nuoroda

  A Indriuns skaita Anykstu? Daiva kieta su tu Gasiunieni...

  Prieš mėnesį
 • Jonas

  atsakymas į: .petras Nuoroda

  Negi skaitys ,,Šilelį"... Indriunas nedurnas.

  Prieš mėnesį
 • petras

  atsakymas į: .petras Nuoroda

  . tai, kad Tubis melavo, jog ne jis išprašė Gasiūnienę, tai nereiškia, kad reikia melu tikėti.

  Prieš mėnesį
 • Chi- chi- chi

  atsakymas į: petras Nuoroda

  Anykšta nemeluoja. Buvo paršyta pačios architektės žodžiais pasakytais... Bet kas buvo jau praėjo :) Vėliava jau rankose!

  Prieš mėnesį