Ši žiema stebina rekordiškai aukšta temperatūra. Nors viešojoje edvėje skamba rimti perspėjimai apie pražūtingas klimato kaitos pasėkmes pasauliui ateityje, gyvenantiems šia diena tokie orų pokyčiai netgi džiuginantys - nereikia pinigų leisti šiltiems drabužiams bei batams, sutaupyti galima ir būsto apšildymo sąskaita.
"Anykšta" teiravosi pašnekovų, kaip jie reaguoja į tokią neįprastai šiltą žiemą ir domėjosi, kiek tokios oro sąlygos padeda sutaupyti pinigų.

 Daiva BAKŠIENĖ, Kavarsko seniūnijos Šerių kaimo gyventoja:

- Nepriklausau tai žmonių kategorijai, kurie taupo šildymo sąskaita - pas mane namuose visada šilta. O malkų gal ir mažiau tenka sunaudoti, nes nėra dabar labai šalta.
Kiek mūsų namuose yra šilumos, priklauso nuo vėjo, nes gyvename "alytuke". O Šeriai - vėjų kraštas.
Kiek perkame žiemos sezonui malkų - net neįsivaizduoju. Kokių 14 - 15 kub. m. sezono pradžioje buvo suvežta į rūsį, tai šiuo metu dar daugiau kaip pusė nesukurentos.
Anksčiau namus apšildydavome ne tik malkomis, bet ir pjuvenomis, drožlėmis. Buvo labai pigus apšildymas.
Norėčiau, kad žiemą būtų iki 10 laipsnių šalčio.Kažkaip pasiilgau baltos žiemos.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • O ne

  Nuoroda

  Gamta gaili, žmonių

  Prieš mėnesį
 • toj

  Nuoroda

  1|3. Uzsildyma

  Prieš mėnesį
 • Gyventojai

  Nuoroda

  Išvyko draugai į Australiją ir vargo nemato ten pensiją kas 2 sav po900doleriu ir uzsildymanemoka

  Prieš mėnesį
 • Jane

  Nuoroda

  Už šildymą virš 80 su rankšluosčiu dzio intuvu /gyvatuko už kurį kas mėnesį vis daugiau ir daugiau. Kw o atrodo norm160 baisu kiek ienam name skirtingi radiatoriai dega. O lauke balos. Teka pažiūrėkit. Kas nors į tai

  Prieš mėnesį
 • Jane

  Nuoroda

  Tikrai uz šildymą virš 80euru su rankšluosčiu di

  Prieš mėnesį
 • Lola

  Nuoroda

  Nesuprantu, kodel uz sildyma gruodžio men.saskaita dvigubai didesne negu uz lapkriti, nors abu menesiai buvo vienodai šilti.

  Prieš mėnesį
 • Pritariu Lolai

  atsakymas į: Lola Nuoroda

  Ir man įdomu? Vos infarkto negavau kai pamačiau

  Prieš mėnesį
 • Mano namo istorija :)

  Nuoroda

  TSRS laikais tėvai medinį namą Taikos gatvėje šildė malkomis ir akmens anglimi. Maistą gaminome gamtinių dujų balionais.Vėliau jau koklinius pečius keitė radiatoriai, bet kūrenimas irgi buvo malkomis+anglimi. Smarvė, pelenai,,, Tada neapsikentęs aš įrengiau šildymą skystu kuru ("Beržas", "Atrama"). Labai tapo patogu, veikė gerai. Į TSRS laikų pabaigą skysto kuro tiekimas brango, sutriko (gausi - negausi). Tada šalia "Atramos" pastatėme "ilgai grojantį" pečių, jo bunkeris talpino ir malkas, ir durpių briketrus gamintus Dabužiuose, degdavo 12-16 val. bet vėl grįžo pelenai, kvapas... Ir pabaigai jau atėjo gamtinės dujos. Nepigus malonumas, bet tėvų namą apšiltinau akmens vata, renovavau, langai plastikiniai su stiklo paketais. Tapo tylu ir šilta žiemą, vėsu vasarą. "Junkers" šildė vandenį ir namą, telikdavo termoreguliatoriumi nustatyti reikiamą temperatūrą. Ir pabaigai pasakysiu: nei TSRS laikais, nei dabartiniais ES laikais niekas mano šeimos namo nešildė "už dyką". Tai tik butuose gyvenantiems visada lengvatos, visada valdžios dėmesys, pažadai, koketavimas. Namų savininkams niekada niekas dėmesio nerodė. Ir dar pridėsiu: Niekada joks šildymas nėra brangus, jei turi iš ko mokėti! Jei tavo finansai groja romansus - tada ir gyventi tampa per brangu. :)

  Prieš mėnesį
 • kaip buvo pigus

  Nuoroda

  savininku namu apsildymas prie okupantu ,sioje lietuveleja to nebebus ,malkos mrangsta ,masinele malku iki 300 euru geresniuo kiek tokiu masineliu reikia o dar kurenti ,kaminas ,valymaso darbo jokio tik tarnavimas ponams

  Prieš mėnesį
 • Tikrai taip!

  atsakymas į: kaip buvo pigus Nuoroda

  Viskas Eurosojūze brangsta. Atsiradus eurui kainos buvę litais tapo lygiai tokiomis pačiomis, tik jau eurais. Ar kas pinga? Taip! Pingame mes...

  Prieš mėnesį