Verslo konsultantas, buvęs UAB,,Jarimpeksas“ bei Anykščių vyrų krepšinio komandos savininkas Rimas JASIŪNAS dėsto, kad apie mūsų miestą ir rajoną kalba todėl, kad jam skauda. Jis vis balsuoja už permainas ir vis nusivilia. ,,Dabartinė valdžios komanda, regis, jaučiasi taip, lyg jau viską būtų nuveikę. K.Tubį nuvertėme, postus pasidalijome, o darbai patys pasidarys...“ - 2019-uosius metus savotišku Anykščių rajono bevaldystės laikotarpiu įvardijo R.Jasiūnas.

 

- Kalbate, jog Anykščių rajonas išgyvena sąstingį. Kokios, Jūsų nuomone, to sąstingio priežastys?

- Mano manymu, pagrindinė priežastis – nėra stipraus lyderio, kuris iškeltų aukštesnius tikslus ir visus labiau įtrauktų į procesą. Panagrinėkim esamą situaciją: valdančioji koalicija, bent jau aritmetiškai, yra stipri, bet ji ,,vaivorykštinė“, iš keturių jėgų suklijuota. Tokiu atveju reikia labai stipraus, gerai išreikšto lyderio, kuris turėtų visus suvaldyti.Visi remiasi koalicine sutartimi, kolektyviniu nutarimu, bet rezultatų nėra. Valdžios komanda groja kaip nesuderintas muzikos instrumentas. Kodėl? Merui Sigučiui Obelevičiui ryškiai trūksta lyderystės, stinga vadybos ir verslo pagrindų. Antrasis rajono žmogus, vicemeras Dainius Žiogelis, turi noro ir energijos, bet jam galbūt reikia laiko, kad perprastų ir suprastų rajono valdymo ir administravimo subtilybes. Administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė - visiškai be patirties, dar ir komunikavimo – nulis. Neturiu informacijos, ar administracijos direktorė yra susipažinusi, bendravusi, nuvykusi į savivaldybės valdomas įmones. Viskas silpna. Patarėjai ... Dalio Vaigino patirtis nelabai išnaudojama, o kitos dvi patarėjos nelabai ką ir gali patarti. Iš ko galima sulaukti patarimų verslo, ūkiniais klausimais?

- Konservatorius Sigutis Obelevičius Anykščių rajonui vadovauja jau trečiąją kadenciją. Ankstesnėse jo kadencijose vicemeru dirbo kitas socialdemokratas Donatas Krikštaponis, kuris kuravo ūkinius klausimus. Dabar yra blogiau, nes D.Žiogelis negali atlikti to darbo, kurį darė D.Krikštaponis?

- D.Krikštaponiui dirbant vicemeru, administracijos direktoriumi buvo socialdemokratas Vilius Juodelis. D.Krikštaponio - V.Juodelio duetas galėjo lengvai išspręsti ūkinius klausimus. Dabar jeigu D.Žiogelis imasi iniciatyvos - jis eina į administracijos direktoriaus lauką...Ūkinės veiklos, pagal pareigybines nuostatas, turėtų imtis administracijos direktorius. Bet panašu, kad niekas iniciatyvų nesiiima. Vėl gaila prarasto laiko. Jau tuo metu, kai Lietuva tapo nepriklausoma, Anykščiai turėjo gerą startinį potencialą. Ir jau tada Anykščiai buvo traukos centras. Atrodo, jog lyg ir turime nemažai visko, bet galėjome turėti žymiai daugiau.

- Kitaip tariant, vicemero veiklai, jo iniciatyvoms trukdo ,,negerai sukritusios kortos“?

- D.Žiogelis galėtų būti lyderiu. Bet svarbiausi žaidėjai turėtų būti meras ir administracijos direktorius ir būtent pastarasis turėtų kontroliuoti rajono ūkinius reikalus. D.Žiogelio paskyrimas administracijos direktoriumi, manau, galėjo būti geresnis pasirinkimas, bet nugalėjo partiniai reikalai. Esant tokiai situacijai, galima dirbti, bet reikia geresnio susikalbėjimo tarp mero, administracijos direktorės ir vicemero.
Žiūrint į perspektyvą, D.Žiogelio socialdemokratams reikėtų išlįsti iš konservatorių šešėlio: arba griežčiau imtis iniciatyvos, arba pasitraukti į opoziciją. Kad ir dėl A.Gervinsko – gal vertėtų išsakyti atskirą poziciją ir vieną kartą nutraukti ,,raganų medžiokles“, pamirštant partines priklausomybes ir ambicijas, o vertinant kompetencijas ir rajono vystymosi galimybes.

- Į opoziciją pasitraukti nėra sunku, bet norisi valgyti...

- Koalicija sudaryta iš keturių politinių jėgų. Ji yra perteklinė. Saugūs yra tik konservatoriai, nes jie yra prie tiesiogiai išrinkto mero. Visi dengiasi bendru sutarimu. Net ne savo frakcijos nuomone, o bendru sutarimu. Kolūkis.... Keturi apylygiai partneriai. Sakote, ir D.Žiogelis todėl netriukšmaus, kad bijo būti išmestas iš koalicijos. Taip. Bet jeigu iki rinkimų visi draugiškai nieko nedarys, visi bus nurašyti ir vėl atsiras kažkoks komitetas. Trūks kažkam kantrybė ir bandys vėl tapti jų atsvara...
Ne pirmą kartą šiame interviu keliu klausimą, jog neaišku, kas valdo rajoną. Ar gali man kas nors paaiškinti, kas generuoja idėjas, kas darbuotojams kelia motyvacinius klausimus? Prie A.Gervinsko labai daug dirbo pats A.Gervinskas. Nieko nereikia išradinėti, nereikia sugalvoti kažko nežemiško, reikia pasiimti tai, kas jau seniai sukurta ir sėkmingai naudojama. Prisimenu, kaip buvo su biokatilinėm - važiavo į Austriją semtis patirties, sakiau - geriau Utenon nuvažiuokit...

- Gal per greit norite esminių pokyčių. Į savivaldybės administraciją grižo Mantas Vaičiulevičius, Daiva Gasiūnienė. Architektūros ir urbanistikos skyriui vėl pradėjusi vadovauti D.Gasiūnienė Anykščių ,,grožį“ aptvarkė. Liko mažiau šviečiančių valdiškų pastatų...

- Man atrodo, kol kas daromi tik minimalūs dalykai. Daivos surįžimas labai svarbus Anykščiams, tai yra gerai... Bet aš neįsvaizduoju gerai veikiančios struktūros be lyderystės Kaip meras gali sau leisti dar ir mokytojauti? Kokio velnio ten lindot, jeigu negalite ar nenorite dirbti? Aš nelendu į valdžią, nes galvoju, kad man neužteks kompetencijos. Noriu, kad būtų sprendimai. Tegul dalis jų mažiau vykę, bet sprendimai...

- Netrukus iš darbo turėtų būti atleistas UAB ,,Anykščių vandenys“ direktorius A.Gervinskas. Norit sprendimų - bus sprendimas.

- Kalbant apie A.Gervinską, aš keliu klausimą - kas didesnis kolaborantas - ar tas, kuris buvo komiteto koordinatoriumi (žinant K.Tubio charakterį - A.Gervinskas neturėjo pasirinkimo), ar S.Obelevičius, kuris ketverius metus kartu su K.Tubiu valdė rajoną? Kodėl S.Obelevičius praleido progą pabūti principingas, kai liberalai pasitraukė? Kodėl jis tylėjo, kai K.Tubis pradėjo visiems kapoti galvas? Nesigirdėjo jo niekur... O ,,vyšnią ant torto“ jis padėjo sausio 28 dieną, kai K.Tubį nušalino nuo mero pareigų: jis turėjo tikrai užtektinai laiko biudžeto koregavimui. Jeigu jau toks principingas, tai galėjo biudžetą pertvarkyti kaip reikia. Pats biudžetą pateikė, patys nubalsavo, o dabar sako - koks K.Tubis blogas, nes turime tokį biudžetą, su kuriuo negalime dirbti. Man kyla natūralus pyktis – nagrinėjant, teikiant ir tvirtinant biudžetą pritrūko principingumo, o dabar savo principingumą bandoma demonstruoti. Visi iš dabartinės valdančiosios koalicijos gali A.Gervinskui turėti šiek tiek pykčio, bet gaila ir nebegalima mėtytis žmonėmis. Ne tiek daug jų, turinčių administracinio darbo patirties, noro ir kompetencijos, yra. Vandentiekio projektai, kuriuos atlieka UAB ,,Anykščių vandenys“, yra ne verslo, o socialiniai projektai. Juos turi dotuoti pati savivaldybė. Kokie A.Gervinsko pasirinkimai? Jis gali jų nedaryti? Bet tie projektai patvirtinti rajono tarybos sprendimais, jis neturi teisės nepaklusti tarybai. Tad jis arba turi gauti lėšų iš rajono biudžeto, arba kelti vandens kainą.

- Ką manote apie idėją visus akcentus dėti į turizmą, tikintis, kad Anykščiai gyvens iš turizmo?

- Galima ir iš turizmo...Tačiau tada bandykime ieškoti analogų, pavyzdžių. Imkime tuos pačius Druskininkus, nors ir nuvalkiota idėja. Lietuvai tampant nepriklausoma, Druskininkai gal turėjo kiek aukštesnį reitingą nei Anykščiai, bet nežymiai. Jie turizmą išvystė. O mes gal net dešimtadalio infrastruktūros neturime, ką turi Druskininkai.
Turim vieną sėkmingai dirbantį SPA centrą, kodėl jų nėra dar penkių? Kaip Druskininkuose. Juk SPA lygiai taip pat kuria darbo vietas, kaip ir gamyba: pritraukia daug žmonių, atsiranda ir antrinis vartojimas. Tačiau norint, kad atsirastų tie SPA centrai, turi kažkas dirbti. Natūraliai jie neatsiras, šiek tiek dirbtinai juos turime atvaryti. Tačiau norint šito pasiekti, reikia besąlygiškai plėtoti turistinę infrastruktūrą. Jeigu pradėjome dirbti su dviračių takais, varykim toliau, projektuokim, stenkimės pasiekti, kad jie apraizgytų visus Anykščius, visas lankytinas vietas. Turime siauruką. Jeigu jau nebegalime to geležinkelio išlaikyti, tai sumažinkim, optimizuokim. Pasidarykim trasą nuo Anykščių iki Rubikių. Iš dviejų blogybių išsirinkime mažesnę.

- Pusė žmonių gyvena rajone, turizmas bus orientuotas į miestą. O kuo užsiimti kaimiečiams?

- Čia visos Lietuvos problema. Jeigu Anykščiai įgautų didesnį svorį - pritraukų ir miestelių gyventojus. Kaip ir Vilnius ,,nusiurbia“ pusę Lietuvos, ir į sostinę važiuoja žmonės iš visos šalies. Įsivaizduoju, kad ir čia būtų tas pats. Kiekviename miestelyje infrastruktūros nesukursi, nesame tokie turtingi.

- Ar Anykščiuose matote potencialių lyderių, kurie dabar nedalyvauja politikoje, bet galėtų jos sėkmingai imtis? Kada tokių lyderių, dabar ar prieš dešimt metų, buvo daugiau?

- Dabar yra sunkiau. Lyderių mažėja. Dalyvauti politikoje yra iššūkis, nes - nori nenori - tampi viešu žmogumi. Ne kiekvienas gali ir nori tą viešumą atlaikyti. Internetas, komentarai.. Dalis šito labai bijo, nes paskui apie save sužinos labai daug, ko nenorėjo girdėti. Kai nebuvo socialinių tinklų, komentarų portaluose, buvo lengviau eiti į politiką. Žymiai lengviau. Tada negaudavai tiek negatyvo. Dabar lyderis bet kuriuo atveju turi suprasti, kad gaus mažiausiai 50 procentų neigiamos informacijos, kuria reikės pasidalyti ir su artimais žmonėmis. Nuo to nusišalinti labai sunku. Daug kas sako - aš komentarų neskaitau, nė velnio - skaito, tik pasislėpę.

- Manote, kad jauniems ankstesnių kartų Anykščių politikams - Sauliui Nefui, Dariui Gudeliui, Aidui Giliui - būtų buvusi svarbi komentatorių nuomonė? Ar juos socialiniai tinklai būtų atbaidę nuo politikos?

-Ne. Nemanau, kad būtų atbaidę.

- Kuris iš buvusių Anykščių lyderių galėtų meru būti ir šiais laikais?

- Pirmoje eilėje, manau, norėdamas būti vadovu - turi turėti lyderystės bruožų. Antroje vietoje - kompetencijos. Išskirčiau D.Gudelį - stiprus lyderis, turintis gerų idėjų, galintis paveikti kitus. S.Nefo minusas - neverslininkiškai greitas noras padaryti visus laimingus statant dujines katilines...
Ir A.Gervinską vertinkime teisingai. Kultūros rūmų renovacija, bibliotekos statybos, Kairiojo Šventosios kranto projektas, kiti infrastruktūros sutvarkymo darbai atsirado per tą trijų metų A.Gervinsko valdymo laikotarpį, jam dirbant kartu su D.Gasiūniene.

- Jums neatrodo, kad, bėgant metams, ypač meru tapus K.Tubiui, formuluotė ,,paveikti kitus“, įgavo kitokį atspalvį? S.Nefas, D.Gudelis ar net ir Leonas Alesionka kitus galėjo paveikti savo idėjomis, savo charizma. Paskui imtasi kitus veikti jėga?

- K.Tubis visiškai iškrenta iš konteksto, prieštarauja bet kokiam mano supratimui ir apie politiką, ir apie valdymą. Jokios motyvacijos, kolektyvinio darbo. Nesiskaitymas su žmonėmis... Buvo aišku, kad anksčiau ar vėliau prieisime liepto galą. Nors gatvių gal jis per savo kadenciją išasfaltavo ir daugiausia, bet prarado kolektyvo pasitikėjimą, įnešė baimę. Blogai buvo nuo pat jo darbo pradžios, nors ir aš už jį balsavau, buvau už pokyčius... Buvau K.Tubio rinkėjas, o per šiuos rinkimus balsavau už S.Obelevičių, nes iš dviejų blogybių, mano nuomone, mažesnė buvo dabartinis meras.

- K.Tubio valdžioje neliko, tačiau anykštėnai, regis, ir toliau bijo ar bent privengia kalbėti apie kylančias problemas. Buitiniu lygmeniu paburba, bet viešai išsakyti kritiką valdžiai privengia. Kaip manote, kodėl?

- Mažas kraštas, niekas nenori kažkam užlipt ant ,,mazolio“. Mano išsakytos mintys nebus visiems malonios. S.Obelevičių gerbiu kaip mokslininką, matyt, jis yra nuostabus pedagogas. Ir fizinio darbo nevengia: jis, matyt, ir iš darbo grįžęs žemę kasa, turi Traupyje botanikos sodą. Bet man svarbiau Anykščių interesai, o ne noras įtikti S.Obelevičiui. Prie žmonių baimių, manau, ir K.Tubis prisidėjo, bet buvo jų ir anksčiau. Mažam miestelyje visi bijo: vienas bijo darbą prarasti, kitas bijo prarasti įtaką, trečias bijo pažeisti kito interesus, kad paskui pats nenukentėtų. ,,Švogerių“ kraštelis... bet kažkam reikia kalbėti. Man atrodo, kad mūsų krašte galima pasiekti daugiau nei dabar pasiekiama.
Baigdamas sveikinu visus „Anykštos“ skaitytojus su 2020-aisiais metais, linkiu būti pilietiškais, savo krašto patriotais, kviečiu drąsiau diskutuoti ir aptarti rajono aktualijas, o rajono valdžiai linkiu gerų ir išmintingų sprendimų.

Verslininkas Rimas Jasiūnas mano, jog tiesiogiai išrinktas meras yra absoliučiai saugus, todėl gali nesiimti iniciatyvų, o koalicijos partneriai – per daug nesaugūs. Dėl šių priežasčių būdingiausias dabartinės rajono tarybos bruožas yra konformizmas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Rimai

  Nuoroda

  Patylėk geriau .. verslininkas- bankrutavęs.nebepatarinek geriau..

  Prieš mėnesį
 • to to realybė

  Nuoroda

  gal padiskutuokime. Pasakykite kur grįžti jauniems žmonėms ar į Anykščius. Jeigu čia nėra darbo,o jei ir atsiranda tai konkursus kas laimi ar neaišku? Tai gal norite,kad imtų bedarbio pašalpas. Emigrantai kiek suveža eurų arba atvykę kiek palieka maksimoje,norfoje ir t.t. Gerbkime tuos,kurie dar yra pasilikę,kad ir pensiinio amž.,o ką veikti jaunimui? Nieko nenoriu įžeisti,bet tokia realybė..

  Prieš mėnesį
 • Adas

  atsakymas į: to to realybė Nuoroda

  Jaunimas kuris neranda cia darbo neras ir kitur. Esu jaunas, mano draugai jauni, ir visi kas su galvom turi darbo i valias, ir dar kitiem pasiulyt gali. Tad verkt, kad nera darbo maziausiai reiktu.

  Prieš mėnesį
 • jo

  atsakymas į: Adas Nuoroda

  ne i ta tema papuolei,komentarai apie Jesiuno mintis

  Prieš mėnesį
 • Verta

  atsakymas į: to to realybė Nuoroda

  Į biblioteką, pažadinti ir modernių idėjų įpūsti

  Prieš mėnesį
 • Diskisijai

  Nuoroda

  Geras “Ažupiečio” komentarasJei komentuojat tai komentuokit straipsnį ir iš esmės,o ne R.Jasiūno verslo ir sporto pasiekimus.Šiaip manau staipsnis laku ir vietoj.

  Prieš mėnesį
 • Jonas

  Nuoroda

  Anykščiai pradėjo važiuoti žemyn po Anykščių vyno nevykusio privatizavimo. Reikėjo surasti normalesnius savininkus - tai nebuvo lengva, bet tai, gal būt, būtų padėję.
  O dabartinės investuotojų paieškos yra laiko gaišimas - Anykščiuose nebėra kvalifikuotų darbininkų. Kas norės investuoti - turės atsivežti savo darbininkus.

  Prieš mėnesį
 • Ryžike

  Nuoroda

  Susenęs ...o buvo visai nieko ir pinigingas ir gražus.

  Prieš mėnesį
 • Patarejas ?

  Nuoroda

  Jei toks asas su patarimais ,kažkaip Idomu ,kad bisnis bankrutavo ,o kašioru komanda su juodziais irgi kažkaip dingo.Ar tik ne i politika lenda,ponas ,ten lengvi pinigai .

  Prieš mėnesį
 • Teisingiausi žodžiai apie komunistas Tubį

  Nuoroda

  Tubis visiškai iškrenta iš konteksto, prieštarauja bet kokiam mano supratimui ir apie politiką, ir apie valdymą. Jokios motyvacijos, kolektyvinio darbo. Nesiskaitymas su žmonėmis... Buvo aišku, kad anksčiau ar vėliau prieisime liepto galą.

  Prieš mėnesį
 • tokia realybė

  Nuoroda

  p.Rimai pirmyn į politiką. Jau tikrai baisu darosi ir norime,kad vaikai sugrįžtu į Anykščius, bet manau ,kad taip neivyks, nesulauksim. Iš mano šeimos 4 asmenys užsienyje,bet skaito spauda ir baisisi, kad nėra tvarkos. ,Dirba gan geruose darbuose. ,kad ir labai norėčiau juos arti matyti,bet net nemasto..

  Prieš mėnesį
 • to realybei

  atsakymas į: tokia realybė Nuoroda

  tai tegu tavo tie keturi vaikai tau ir pensiją uždirba ir moka, ko mano neišvažiavę turi uždirbt tiems , kurie atsidžiaugt negali ,kad vaikai užsienyje, bet tada blet nerėkit kad mažos pensijos...

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  atsakymas į: to realybei Nuoroda

  Labai teisingai parašei. Šitie savo emigrantais besidžiaugiantys tėveliai kaltins valdžią ne tik dėl mažų pensijų, bet ir dėl visų kitų savo bėdų, nes čia toks jų supratimas.

  Prieš mėnesį
 • Gerb.Rimai

  Nuoroda

  Aciu Jums,nes sugebejote isdestyti daugumos anykstenu mintis.Na tokios nesusigaudancios dar rajonas neturejo.

  Prieš mėnesį
 • pasirašo

  atsakymas į: Gerb.Rimai Nuoroda

  tubio ir gervinsko gerbėjai iš nevagiančių bičių komiteto

  Prieš mėnesį
 • Bžzzzz

  atsakymas į: pasirašo Nuoroda

  Tubys nekaltas. Aplinka kalta.

  Prieš mėnesį
 • Azupietis

  Nuoroda

  Puikus straipsnis apie Anyksciu realybe.Butina apie lyderystes trukumo problema kalbeti garsiai ir nuolatos.
  Pone mere Siguti Obeleviciau,jus norite,kad Anyksciai klestetu,taciau jus neturite gebejimu buti meru ir lyderiu,neturite starteginio mastymo,komunikaciniu igudziu ir itaigos,kurie galetu pritraukti investicijas i Anykscius,todel siekiant musu miesto proverzio ir konkurencinio pranasumo,siekite pakeisti administracijos direktore,taip pat pagalvokite apie savo atsistatydinima.
  Gyvename rinkos ekonomikos metais,todel kiekvienas miestas yra tarsi konkuruojancios imones.Miesto vadovo prioritetas turi butu investicijos,inovcijos,startuoliu trauka,todel svarbu ir toliau dirbti turizmo vystymo kriptimi,taip pat generuoti idejas ir kitose srityse. Pone mere,jeigu jus nuspresite likti poste,prasome jusu pakeisti strategija ir investuoti i Anykscius ne vien pritraukiant kilimu pynejus,bet kviesti potencialius Spa,viesbuciu investuotojus,pletokime sias kryptis,imkites marketingo strategiju.
  Miestas turetu zengti koja kojon su naujausiomis pasaulio tendencijomis ir siekti pritraukti jaunus zmones kuriancius technologijas ir startuolius.Kodel nesukurus inkubatoriaus ne tik muila ir karolius kepantiems meninkams,bet ir jaunimui,kurianciam inovacijas?Miestas galetu tapti puikia erdve kurtis Vilniuje besibazuojantiems startuoliams. Kodel nesukurti infrastrukturos jiems ir ju nepersivilioti cia i Anykscius?

  Prieš mėnesį
 • užupis

  atsakymas į: Azupietis Nuoroda

  pilnatis kaip ir pasibaigė, bet atrodo dar kažkam tęsiasi ..liežuviu lot tai tikrai sugebi

  Prieš mėnesį
 • Nu joo...

  atsakymas į: Azupietis Nuoroda

  Radai į ką kreiptis! :( Buvęs komunistas tau šiuolaikinį mąstymą pademonstruos? Nebūk naivus.

  Prieš mėnesį
 • O

  atsakymas į: Nu joo... Nuoroda

  Komunistą Tubį bandei kalbinti?

  Prieš mėnesį
 • Deja

  atsakymas į: Azupietis Nuoroda

  Tokia rinkėjų valia tamsta Ažupieti.

  Prieš mėnesį
 • Chi chi

  atsakymas į: Azupietis Nuoroda

  Trijų patarėjų merui per mažai, reikia dar kelių...

  Prieš mėnesį
 • Gerokai persūdyta.

  Nuoroda

  Rimai, tai jei neturi kompetencijos, o tiksliau pats pripažįsti neturintis lyderio savybių, tai bent jau kaip verslininkas galėjai kažką gerą miestui ir rajonui padaryti. Na pasistatei sau būstinę šaltupio vietoje, tai kažkas po bankroto išliko, bet galėjai žymiai daugiau. Mokyti visada lengva, o kai reikia padaryti, tada pasibaigia visi mokymai ir pamokymai.

  Prieš mėnesį
 • Priminkit, prašau,

  Nuoroda

  kur ir kuom šis menamas "verslo konsultantas" prisidėjo prie Anykščių gyventojų ar verslo klestėjimo. Kažkada per savivaldos rinkimus su šūkiu "arba dirbam, arba skirstomės" išsiskirstė dar iki rezultatų suskaičiavimo ryte, kai rinkėjai iš kart tokius padėjo į vietą, su verslu bankrotas su ne vienu verkiančiu Anykščiuose ir Lietuvoje nuo jo "kokybiško darbo", nu mašiną po Rubikių dugną tampė, gal čia įvykis vertas pavyzdžio ir dėmesio. Gal ko nežinau...???

  Prieš mėnesį
 • Laikas

  Nuoroda

  Laikas bega greitai, o traukinys stovi vietoje.
  Labai gaila, kad valdzios vyrai ir mergytes ,,miega,, patogiose kedese.
  R.Jasiunnas teisus.

  Prieš mėnesį
 • Asta

  Nuoroda

  Viskas gerai, tik kas liečia Gervinska, tai visiška nesąmonė parašyta. Čia tinka posakis kad "varnas varnui akies nekerta" nes negi rašysi blogai ant draugelio.

  Prieš mėnesį
 • Nu joo...

  atsakymas į: Asta Nuoroda

  ...ant draugelio Gudelio... :)

  Prieš mėnesį
 • jo

  Nuoroda

  jei cia verslo konsultantas, tai as sventas tevas.

  Prieš mėnesį
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Gyvas klasikas pasakė, kad ne valdžią reikia kaltinti, bet durnus rinkėjus.

  Prieš mėnesį
 • Ne R.Jasiūnas pirmas !

  Nuoroda

  Ūkininkas, konservatorius, Gintaras Girniukaitis pasakė trumpiau ir taikliau: "... aš girtas blaiviau mąstau nei jūs būdami blaivūs. Apskritai aš keliu klausimą ar man reikia į Anykščių rajono tarybą? Sėdėti tarp 24 kvailių ir bandyti kažką daryti? Atsakykite, jei jūs turėtumėte įmonę, kurios biudžetas 30 mln. eurų (t.y. toks kaip Anykščių rajono biudžetas) ar kurį nors iš dabartinės rajono Tarybos narių samdytumėte į savo bendrovės valdybą? Nesamdytumėte nei vieno, net ir mano partijos lyderio S.Obelevičiaus. Ir žinau kodėl - jūs nenorėtumėte, kad jūsų įmonė bankrutuotų. Kur mūsų kandidatų idėjos? Ar kuris iš kandidatų žino ką su tuo rajonu daryti?“

  Prieš mėnesį
 • Jo

  atsakymas į: Ne R.Jasiūnas pirmas ! Nuoroda

  Neminek čia šitų ukininkeliu niekam neįdomus

  Prieš mėnesį
 • Leonas Alesionka

  Nuoroda

  Išskyrus kai kurių asmenybių vertinimą, po tekstu ko gero pasirašyčiau. Ir visgi Rimo Jasiūno paklausiu: O tukodėl tylėjai? Negi net 19 metų reikėjo laukti, kad suprastumei ir tik 2020 išvakarėse prabiltumei, kad " - Pirmoje eilėje, manau, norėdamas būti vadovu - turi turėti lyderystės bruožų. Antroje vietoje - kompetencijos." Rašai: "Išskirčiau D.Gudelį - stiprus lyderis, turintis gerų idėjų, galintis paveikti kitus." O kokie tos jo lyderystės rezultatai? Rajonas suklestėjo? Ne. Prezidentūroje sublizgėjo? Ne. Atleistas kaip praradęs prezidento V.Adamkaus pasitikėjimą. Gal bent jau krepšinio pasaulyje, gal "Lietuvos Ryte" žvaigžde nušvito? Irgi ne. Intrigos, susistumdymai, pabaiga žinoma: išstumtas. Net gi privati, pinigus jam "generavusi", firma "VIP Communications" skubiai parduota. Sutinku, kad taikliai pajuokauta, jog: " S.Nefo minusas - neverslininkiškai greitas noras padaryti visus laimingus statant dujines katilines..." Galima pasakyti ir taip, nors S.Nefo charakterio savybių ir valdymo stiliaus aprašymui skirčiau žymiai gilesnę analizę. Yra ir klaidų padaryta. Griovimo lyderis - ne statymo.
  Šiandieną ne vienas Rimas Jasiūnas jau supranta, kad per 30 nepriklausomybės metų Anykščių rajoną "jodė ir kurortino", pilį statė nekompetetingi rajono vadovai. Mokytojų valdžia - ko norėti... O per paskutinius rinkimus juk nebuvo žmonėms iš ko labai rinktis. Tai "baurakarbauskinis" su "Anykštos" prikištais nagais projektas "Vaiginą į merus", tai Lukas Pakeltis su stiklo sienos griovimu, Tai fizkultūros mokytojas... Jei ne STT smūgis K.Tubiui prieš pat rinkimus, nežiūrint jo bjauraus pjudymo "Anykštoje", jis būtų rinkimus laimėjęs. Tačiau po to smūgio daugumai beliko tik Obelevičiaus variantas. Tikrai tiesa Rimo Jasiūno lūpomis pasakyta: Lyderių stoka Anykščių rajone. Kompetetingų lyderių stoka. O juos išsiauginti reikia. Iš Mėnulio jie nenukris.

  Prieš mėnesį
 • Leonas yra nulis

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  Leonas supyko, kad Jasiūnas jo "kompetencijos" nepaminėjo. :-)

  Prieš mėnesį
 • Asta

  atsakymas į: Leonas Alesionka Nuoroda

  Jėzusmarja koks Levukas pyktas! Niekaip negali atleisti, kad jį iš merų išvertė ,, Anykšta" . Kaip ir Katitoną, kaip ir Tubį. Reikia mokėti įvertinti tuos, kurie turi jėgą įtikinti žmones. Pats kaltas, kad buvai durnas, Levonai. Ir dar kaltesnis, kad savo durnumo nesupratai. Liūdnas galas laukia ir dabartinės valdžios, matos plika akim. Bet liūdna tik Žiogeliui ir liberalams, nes Obelevičius po šios kadencijos bus jaunas pensijonas ir galės skolinti visoms nuo Panevėžio iki Radviliškio.

  Prieš mėnesį
 • stai - Dantų pastai

  atsakymas į: Asta Nuoroda

  Taigis kaipgis. Kur jau ne!
  Dantys velkasi pažeme.
  Tad belieka Astai pastai
  Šepetuko atsikąsti.

  Prieš mėnesį
 • Asta

  atsakymas į: Asta Nuoroda

  Prabočykit - padariau žiaurią klaidą ,, KGB kapitonas" turi būti.

  Prieš mėnesį
 • Astai - Dantų pastai

  atsakymas į: Asta Nuoroda

  Na matai... Pati viešai patvirtinai, kad "Anykšta" yra prikišusi nagus prie perversmų organizavimo ir vykdymo. Ir, ko gero, net neduos tavęs į teismą už šmeižtą, a ne? O kuris ten, anot tavęs, yra didesnis ir bjauresnis intrigų ir perversmų kūrėjas: Šmigelskas ar Šmigelskienė?

  Prieš mėnesį
 • Šepetys

  atsakymas į: Astai - Dantų pastai Nuoroda

  Abu geresni politikai už Alesionką

  Prieš mėnesį
 • Nemuilink atsakymo

  atsakymas į: Šepetys Nuoroda

  Tai kuris didęesnis ir bjauresnis: jis ar ji?

  Prieš mėnesį
 • jo

  Nuoroda

  Kokios jis Anykščių krepšinio komandos vadovas. Prie Gervinsko jis buvo kaip inkstas taukuose Gaudavo, po 100 .000 iš rajono sporto programos ir leido kaip manydamas vadovaudamas komandai surinktai iš Vilniaus ir dar turėjo kelis nelietuvius. Anykštėnai geriausi tada žaisdavo už Molėtus , Ukmergę. Juokingas jis man ir verslininkas. Anykštėnai kai kurie geriau žino kaip verslą suko. Pakalbėti gali visi, o į Tarybą patenka ne kiekvienas, nors ir sukuria savo komitetą.

  Prieš mėnesį
 • Saunuolis

  Nuoroda

  Saunuolis, nors vienas isdriso pasakyti viesai ka galvoja! O taip masto, manau, daugelis...Tokius ir reiktu rinkti! Rimai, i seima kelkit kandidatura, o del asmeninio gyvenimo viesumo, tai tame kaime visada kiti zino daugiau, negu pats apie save! Nebekreipkim i tai demesio, nei vienas nera sventas, tik ant kitu labiau matosi, visuomet, deja...

  Prieš mėnesį
 • Anykščiai bunda

  atsakymas į: Saunuolis Nuoroda

  Jei net 20 metų reikėjo tam, kad suprasti, kad iš Anykščių rajono teliko tik +- pusė to, kas buvo TSRS laikais, tai rodo ilgai ir nesveikai miegojus. Ar jau prabudote? Jau suprantate kur jus nuvedė nekompetetingos valdžios? Tai kelkitės! Kodėl buvusius komunistus dar teberenkate į mero postą, į tarybos narius? Juk ne tankai juos jums atvežė! Juk ne kalašnikovais jus balsuoti šitaip privertė! Ne veltui sakoma: kai Dievas nori nubausti žmogų, pirmiausia atima jam protą.

  Prieš mėnesį
 • Sveikinu

  Nuoroda

  Pagaliau atsirado žmogus, kuris pasakė į akis, kad esame visiškame šūde! Su naujaku! Šilumos !

  Prieš mėnesį
 • rimas rimui

  Nuoroda

  pritariu ,rajona valde ,valdo ,nesuprantantis ko ten atejo ,juk jie per partijas o ten protingai mastanciu ir suprantanciu nera ,vienu zodziu nesinori rasyti ,bet nevisprociai ,tik nesuprantu ko tokie ten eina ,gal tik del lovio o protavimo nulis

  Prieš mėnesį
 • jo

  atsakymas į: rimas rimui Nuoroda

  eina del garbes,yra zmones karjeristai,kiti nori pasipuikuoti valdzia,nors yra apskritas nulis,si kart be pavardziu,o sitas meras,tai dievo klaida.

  Prieš mėnesį
 • Algis

  Nuoroda

  Gervinskas kaip vadovas yra geras , ir kam ji verst is posto ?

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  atsakymas į: Algis Nuoroda

  Blogas vadovas nesugebėtų per metus įmonės privesti iki bankroto.

  Prieš mėnesį
 • Jasiūnui

  Nuoroda

  Rimai,gal ir kai kur teisybe sakai,bet miestas traukiasi ,negi nematai ,o tu apie spa rairini. Turejai versla nebloga ,o kas liko ? Jau neminesim asmeniniu nuklydimu ,taigi lengvai kritikuoji ,bet paźiūrek I save ir savo gyvenima.

  Prieš mėnesį
 • Nerijus

  atsakymas į: Jasiūnui Nuoroda

  Gaila anikstenu sukurtas verslas saviems....yra pramogu keli verslinkai kur per pazintis susikrauna kapitala....

  Prieš mėnesį
 • Darius

  atsakymas į: Jasiūnui Nuoroda

  Ip adresa komentatoriaus paziuri aisku ....

  Prieš mėnesį
 • jo

  atsakymas į: Darius Nuoroda

  nu ir kas ten tau aisku?

  Prieš mėnesį
 • BGK

  atsakymas į: jo Nuoroda

  aišku tiek, kad vėl išlindo dolbajobas keliuose asmenyse- darius-nerijus- robertas- jonas

  Prieš mėnesį