Anykščių miesto eglė, šiais metais "išdygo" vandenyje. Vaido PUPELIO nuotr.

Šeštadienio, gruodžio 7-osios, vakarą Anykščių miesto eglės įžiebimo šventę stebėjo, tikėtina, daugiau žmonių, nei mūsų mieste yra gyventojų. Pirmą kartą Anykščių istorijoje Kalėdų eglė pastatyta vandenyje, viduryje Šventosios upės ant pontono.

 

Žiūrovai įsikūrė abejose upės pusėse, užpildė kairiojo kranto šlaitą, rikiavosi ant tilto ir po tiltu. Renginio vedėjai iki eglės buvo plukdomi valtimi. Valtininko darbą atliko Andrioniškio seniūnas Rolandas Lančickas. Jis iki pontono plukdė ir garbiausią keleivę, daininkę Justę Arlauskaitę - Jazzu, kuri anykštėnams dovanojo dvi dainas.

Dangų nušvietė fejerverkai, pagal muziką šoko fontanai, vandens ekrane buvo rodomi Anykščių vaizdai bei sveikinimo kalbos.

Anykščių eglės įžiebimo šventę tiesiogiai trasliavo kelios šalies žinaisklaidos priemonės - televizijos ir naujienų portalai.

Metalinė eglės konstrukcija, kurią anykštėnams paskolino Rokiškio verslo klubas papuošta 2,5 kilometrų ilgio girlianda, žibančia lyg svarovskio kristalai.

Nedidelė dalis žiūrovų eglės įžiebimo šventę stebėjo iš Jazzu restorano "Basi Basi". Į restoraną užsuko ir Kalėdų senelis, Rokiškio liaudies teatro aktorius Linas Pauliukas. Priminsime, jog šiemet Anykščiai pasiskelbė visos Lietuvos Kalėdų rezidencija, o ankstesniais metais šį titulą turėjo Rokiškis. L.Pauliukas pernai buvo Rokiškio Kalėdų seneliu.

Po eglės įžiebimo šventės Anykščių kultūros centre vyko Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas. Maestro, profesoriaus Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamo kolektyv,o bei solistės Ievos Prudnikovaitės koncerto pasiklausyti susirinko per 400 žiūrovų, nors kvietimai į renginį kainavo solidžiai - 50 eurų žiūrovui.

Šis koncertas, dar vienas Rokiškio akcentas Anykščiuose. Jį iniciavo Anykščių rajono vadovų klubas, kurio prezidentas Dalis Vaiginas, bei Rokiškio verslo klubas (prezidentas Irmantas Tarvydis). Tarp žiūrovų rokiškėnų buvo daugiau nei anykštėnų. Į Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertą taip pat atvyko ir Kupiškio, Širvintų, Pasvalio vadovų klubų delegacijos.

Po orkestro pasirodymo muzikantams dėkojo D.Vaiginas ir I.Tarvydis. Anykščių vadovų klubo vadovas pabrėžė, jog per koncertą surinktos lėšos bus naudojamos ne tik muzikantų honorarui, bet ir kaip pradiniai paramos fondo finansai. Paramos fondo tikslas - studentų skatinimas, bei specialistų pritraukimas į Aukštaitiją.

Po koncerto visi klausytojai buvo pakveisti į kultūrios centro foje pasivaišinti vyno taure. Beje, graviruotos vyno taurės svečiams buvo padovavnotos kaip suvenyrai.

Kalėdų rezidencija, kurioje nuolat lankytojų lauks senelis, įsikūrė Okuličiutės dvarelyje. Kalėdų rezidencija veiks iki Trijų karalių.

Plačiau - "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Prašom

  Nuoroda

  Padabinkit eglute ir centre !

  Prieš 8 mėnesių
 • vitalijus

  Nuoroda

  gaila ponios. taip meskoningai velkasi. tamsios drabuzei 10metu senumo fui

  Prieš 8 mėnesių
 • Pastebėjau

  Nuoroda

  Žvakių tai nespėjo uždegt.

  Prieš 8 mėnesių
 • anykštėnas

  Nuoroda

  Viskas labai puiku. Nesuprantu kritikų. Arba jiems kažkas su galva negerai, arba opozicija bando suniekinti tai, kas jiems nepavyko pasiekti.

  Prieš 8 mėnesių
 • jeigu galima

  Nuoroda

  jeigu dar kažkas pasistengtų ir papuoštų nors keliomis girliandomis eglę prie paminklo ,o tai tikrai,tikrai butų įspudinga. Pamastykite ,o šiaip labai tamsi ir pilka ši aikštė.

  Prieš 8 mėnesių
 • Tikrai...

  Nuoroda

  Labai jau "išsipusčiusios" Anykščių "damos",net graudu žiūrėti."Tikras" provincijos "elitas",pasipuošęs kaip...

  Prieš 8 mėnesių
 • tai kiek kainavo

  Nuoroda

  si egle supluduru ir visu neprivalgiusiu pavalgidynimu,mums mokesciu moketojams

  Prieš 8 mėnesių
 • ...

  Nuoroda

  Ir aš čia buvau, vyno taurę gavau, kai pakėliau tostą už merą, ranka suvirpėjo, vynas per barzdą nuvarvėjo ir nieko burnoj neturėjau. Tai ką mačiau ir surašiau.

  Prieš 8 mėnesių
 • Eglė

  Nuoroda

  Miesto eglė visiškai nublanlksta prieš eglutes parke. Ten jaukios, įdomios, atliktos nuoširdžiai ir kūrybingai. Ypač graži,, su šiltais palinkėjimais, pareikalavusi nevienadienio triūso mezgimui.lt eglutė

  Prieš 8 mėnesių
 • Nu jo

  atsakymas į: Eglė Nuoroda

  Parke dugumos eglių galėjo ir nebūti. Yra tikrai baisių. Tik angelas ir tiltelis patiko. Bet kitos skoningos ir gražios kaip Pajarckienės sijonų kvalbonai.

  Prieš 8 mėnesių
 • Kaip?...

  Nuoroda

  Daug matosi tokių"veidelių",kurie nelinkę mokėti net už bilietą po 15-20eur.tai 50eur vargu bau-tikrai nemokėjo,nes "vargšai"prasmuko su kviestiniu pakvietimu,bet už tai dar gavo (nemokamai) po taurę vyno.Tai kaip neiti,jeigu jau "labai" kviečia?...

  Prieš 8 mėnesių
 • Verslas.

  atsakymas į: Kaip?... Nuoroda

  Nenusišnekėkite, visi 100 proc. pirko po 50 eurų bilietus, galėjote ir tamsta. Dalis tų pinigų nuėjo šventės organizavimui, dalis bus panaudota gabių moksleivių rėmimui.

  Prieš 8 mėnesių
 • Trinidada

  Nuoroda

  Organizuokim iniciatyvą pastatyti tikrą eglę miesto centre. Kas galit padovanot gražią eglę?

  Prieš 8 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  Gaila, kad eglės nėra miesto cente.

  Prieš 8 mėnesių
 • Išsiblaivyk

  atsakymas į: jo Nuoroda

  Miesto centre gal 30 eglių. Kiek medžių reikia nukirsti, kad būtum laimingas? Liaukis gerti. Pasaulis jau nebekerta didelių medžių.

  Prieš 8 mėnesių
 • tiikslinu

  atsakymas į: Išsiblaivyk Nuoroda

  37 gyvos dekoratyvinės eglės, kurios bus pasodintos pavasarį. Žodis "pasodintos" tiesiogine prasme (į žemę).

  Prieš 8 mėnesių
 • čia

  Nuoroda

  suprask tiek tų verslininkų belikę ir visi nevalgę - tušti stalai... Liaudis po lietum, grietinėlė šiltai džiaugiasi..

  Prieš 8 mėnesių
 • Aha

  Nuoroda

  Ar susimokėjo gausus būrys pakviestųjų už vyną ?

  Prieš 8 mėnesių
 • turizmas

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  vyno degustacija įeina į turizmo paslaugų plėtojimą. Bus nurašyta į savivaldybės reprezentavimo išlaidas. Viskas legalu ir spaudos atstovai buvo. Niekas nieko nepaliko krantinėje stypsoti....

  Prieš 8 mėnesių
 • atsakymas į: turizmas Nuoroda

  Siaubas kokie durniai rašinėja. Pirmą kartą istorijoje Anykščių eglė yra nekreiva, moderni ir stilinga. Džiaugtis reikia, kad kaimas palieka Anykščius. Kai iš darbo išėjo Bronė Lukaitienė ir ją pakeitė skonio visiškai neturinti Audronė Pajarskienė sparčiais tempais ritomės link Didžiasalio.

  Prieš 8 mėnesių
 • Jonas

  atsakymas į: turizmas Nuoroda

  Įėjimas į simfoninio koncertą kainavo 50 eurų. Į kainą įėjo ir vynas. Deja, komitetčikai nebuvo kviečiami. Tik byčas baltu megztiniu, nes anas ti dirba. iBet už 5 eurus galima paklausyti Tubio sostinėje - Svėdasuose ,, Nerijos" kreipkitės į vietos bendruomenę. Lauknešėliu pasirūpins komitetas.

  Prieš 8 mėnesių
 • Zaraza

  Nuoroda

  Vat paklausiu: Jei visi įkalė po taurę vyno, tai kiek tada pripūtė promilių vairuodami? Ar juos asmeniniai šoferiai namo parvežė? :)

  Prieš 8 mėnesių
 • Kad ne visi

  atsakymas į: Zaraza Nuoroda

  geria tiek, kiek Eugenijus Pajarskas

  Prieš 8 mėnesių
 • Svečias

  Nuoroda

  Eglutės (jei tai galima pavadinti eglute) įžiebimo šventė, sprendžiant iš foto, gal ir buvo graži, bet pats tas statinys eglės formos tokioj vietoj, tai gerokai per mažas, važiuojant link tilto matosi tik viršūnė, o ir nuo tilto pažiūrėjus labai jau mažokas "eglės" dydis. Be to visai neatrodo jog tai pagrindinė miesto eglė- labiau papildoma... Prie kultūros centro eglučių parkelis žymiai gražiau atrodo, trūksta tik didelės eglės vidury ir būtų įspūdingiau. Gražių švenčių.

  Prieš 8 mėnesių
 • Gal jau gana kiekvieną proga bambėti? Pasidžiaukime gi pagaliau!

  Prieš 8 mėnesių
 • anykstenas

  Nuoroda

  Klausimas kodel zmones lipa ant plaukiojancios platformos darbo reikalais, kuri yra neaptverta, tas demonstruojama viesai, O gal ne visiems istatymai galioja?
  Besidziaugentiems vamzdziu , papuostu keliomis kinu lemputemis, jokia egle cia net nekvepe, tik kazkieno gerai paplautais pinigais uz vamzdi. Jazzu cia nei vienos dainos nedainavo, jums irasa paleido, ot auforija, per radija 10 kart galima paklausyt. O jei Arlauskaite eis gatve, o kazkas salimais jos daina paleis, tai jau bus gal solinis koncertas. Bet gerai kai liaudi jau ir tokie dalykai dziugina , valdzia dziaugiasi

  Prieš 8 mėnesių
 • ANYKŠTĖNAS

  atsakymas į: anykstenas Nuoroda

  Teisus , kiek darbo saugos pažeidimų , Andrioniškio seniūnas L.R. yra valstybės tarnautojas, o daro tokius pažeidimus , valtyje nakties metu be apsaugos lemenių , valdininkas turėtu žinoti įstatymus , o jis daro stebint šimtai žiūrovų , gėda p. Vaiginai kad leidi daryti pažeidimus.Ne duok Dieve jei įvyktų ne laimingas atsitikimas kas atsakys....

  Prieš 8 mėnesių
 • Diagnozė

  atsakymas į: anykstenas Nuoroda

  Akivaizdu, kad balsavai už Tubį. Dabar balsuosi už tą bobą, kur vaikus Kaune tranko. Net nelinkusi šviesių Kalėdų, nes esi ligonis. Linkiu 2020 pasveikti

  Prieš 8 mėnesių
 • Diagnozes internetu

  atsakymas į: Diagnozė Nuoroda

  Kaip toli Anyksciuose pazengusi medicina!

  Prieš 8 mėnesių
 • atrodo ne kaip

  Nuoroda

  Ne savų reiktų dėti nuotraukas,bet svečių. Nelabai gražiai atrodo. Šiaip per daug klaidų.

  Prieš 8 mėnesių
 • Jonas

  atsakymas į: atrodo ne kaip Nuoroda

  Ir ko tau svetimi žmonės įdomūs?

  Prieš 8 mėnesių
 • Nu

  Nuoroda

  Kaip gražiai ir pompastiškai aprašyta, skaičiau kaip straipsnį iš "kolektyvinio darbo".

  Prieš 8 mėnesių
 • Nuomone

  Nuoroda

  Ale taip vyną insnorejau ainų atsdaryt bonkelu...O jeigu rimtai kai kurie veidai dažnai matomi ar pateikiami su vyno taure ar kokie prisimerke...Ko norėti kad koks paskui kaimą žmogelis gere iš nevilties ir bedarbystės...Koks pavyzdys.. Tik vieni ant sotaus stalo kiti ne .

  Prieš 8 mėnesių
 • Nuomonė 2

  atsakymas į: Nuomone Nuoroda

  Svarbu, kad sotūs gerai sėdėtų. Pradžioje Molėtų teisme, po to Alytuje ar Pravieniškėse.

  Prieš 8 mėnesių
 • Nuoroda

  anykstenams dviguba svente laimejo Elmis ir nuostabus eglutes iziebimas

  Prieš 8 mėnesių
 • Senas anykštėnas,

  Nuoroda

  per visą Anykščių istoriją tai pats įspūdingiausias kalėdinis viešas renginys, nelabai kas geresnio buvo ir per miesto šventes, nors ir vasaromis tikrai daug lengviau įspūdingesnius dalykus daryti. Tikrai anykštėnai laimėjo rinkdami ne buvusio policininko chebrytę, superiniai žmonės superinius pasiekimus rodo. Tikras tvirtas ačiū už daromus darbus.

  Prieš 8 mėnesių
 • Jaunas anykštėnas

  atsakymas į: Senas anykštėnas, Nuoroda

  tai kodėl tik trečdaliui anykštėnų patinka eglutė tokia forma?

  Prieš 8 mėnesių
 • anykštėnė

  atsakymas į: Jaunas anykštėnas Nuoroda

  Eglė ir šventė patinka 100 proc. anykštėnų, sveiko proto anykštėnų, o į debilus nereikia kreipti dėmesio.

  Prieš 8 mėnesių
 • Interesna,

  atsakymas į: Jaunas anykštėnas Nuoroda

  kokių gi apklausų padarei, gal buva koks komytieto likvidavima susirinkymas, ale kažna kur susrinko, gal donaldo žvakių liejyklelaj prie bažnyčios, kur suskabyni runkam šnapso negerėjai poteriauna.

  Prieš 8 mėnesių
 • Tūkstantinės video :)

  Nuoroda
  Prieš 8 mėnesių
 • L.Al.

  Nuoroda

  Na ponai ir ponios komentratatatoriai, kas vėl negerai? Batai spaudė ar alaus darmai nedalino? Na įvyko šventė. Na šiemet šitaip. Galėsite kitamet jūs pasireikšti ir padaryti dar geriau. Na ar buvote bent vienas pasižiūrėti? Ar dalyvavote? Nelabai ko gero... :)

  Prieš 8 mėnesių
 • Taigi

  atsakymas į: L.Al. Nuoroda

  vienas buvęs Anykščių rajoninio laikraščio korespondentas yra pasakęs
  -reikėdavo taip parašyti, kad ir Redaktoriui tiktų ir rajono CK vadovams, ir kad skaitytojui kuo daugiau įspūdžio sukeltų...
  Ar ne taip dabar yra ?

  Prieš 8 mėnesių
 • Aha!

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Akurat viskas kaip iš anų laikų, tik dabar parade "Anykščių Gebelsas" su "Pagiežinsku" bjaurumu lenktyniuja. Laikas Dievuliui juos pas save pasiimti. Skaistykloje yra vakancijų...

  Prieš 8 mėnesių
 • Ačiū

  Nuoroda

  Už puikų įspūdingą renginį, šventę, kurios nesugebėjo sumenkinti nei prastas oras, nei etatiniai bambekliai. Ačiū.

  Prieš 8 mėnesių
 • svarbu

  Nuoroda

  valgznciu ,cia viskas del ju tik buvo o mes mokesim didesnius mokescius,kad nenusilptu

  Prieš 8 mėnesių
 • Romualdas

  Nuoroda

  Aukščiausias lygis

  Prieš 8 mėnesių
 • Obana!

  atsakymas į: Romualdas Nuoroda

  Pagiežinsko vertinimu: aukščiau nebūna! Ochujennai gražžu!! :)

  Prieš 8 mėnesių
 • Vida

  Nuoroda

  Buvo nuostabu ir nebesikabinėkim prie smulkmenų. Šaunuoliai visi, kas sugalvojo ir įgyvendino????

  Prieš 8 mėnesių
 • klausimas skaitytojams

  Nuoroda

  Kada Nyksciai parašys savo paskvilį? Visi anykštėnai nepatenkinti, koncerte buvo daug netikslumų, susirinko mažiau žiūrovų, nei planavo organizatoriai. Nėra Tubio ir viskas blogai ir t.t. ir pn.

  Prieš 8 mėnesių
 • Nuoroda

  Nuostabus eglutės ižiebimas.Labai patiko????

  Prieš 8 mėnesių
 • statistika

  Nuoroda

  Gyventojų skaičius:8 848.
  Tai kiek reikėjo išgerti žurnalistui, kad taip akyse ne aštuoni tūkstančiai, o daugiau sublizgėjo?
  A gal supainiojo honorarų sumas su žiūrovų skaičiumi :) lyginant su gyventojų skaičiumi...

  Prieš 8 mėnesių
 • lol

  atsakymas į: statistika Nuoroda

  taigi kaimai suvaziavo

  Prieš 8 mėnesių
 • Deja

  atsakymas į: lol Nuoroda

  ne kaimai suvažiavo, o žmonės ar nepastebėjai....

  Prieš 8 mėnesių
 • Oj

  atsakymas į: Deja Nuoroda

  Kaimiečiai????????

  Prieš 8 mėnesių
 • lol

  atsakymas į: lol Nuoroda

  a kaip nevaziuot,kai kai faniera uz dyka

  Prieš 8 mėnesių
 • Ar

  Nuoroda

  Anykščius bėra bent tukstantis

  Prieš 8 mėnesių
 • Miškapetris

  atsakymas į: Ar Nuoroda

  Kandidatų nuo komiteto buvo 49. Šitie maryt bus tikriausi anykštėnai.

  Prieš 8 mėnesių
 • Nuomonė 2

  atsakymas į: Miškapetris Nuoroda

  Būtų buvęs visas 50. Bet vienas užmiršo, kad teistas. Nenuostabu, nes ir tarp romų, pasitaiko vagių.

  Prieš 8 mėnesių