Praėjusią savaitę streikavo Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos pedagogai. Streikas truko dvi valandas, mokytojai tuo metu nevedė pamokų, o susirinkę mokytojų kambaryje bendravo prie vaišių stalo. Kitos Anykščių rajono mokyklos prie streiko neprisijungė.
Kaip reagavote į žinią, kad streikuoja mokytojai? Kaip vertinate pasirinktą streiko formą? Ar tikite, kad streikuojant mokytojams pavyks pasiekti, kad švietimui valstybės biudžete būtų skirtos didesnės lėšos?

 Dangira NEFIENĖ, Anykščių rajono tarybos narė,Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja:

- Mes Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje nestreikavome.Žinot, aš galvoju, kad mūsų streikas duotų naudos, jei mes būtume vieningi.Kai turime daugybę profsąjungų, vargu bau ar ką nors pasieksime. O ir reikalavimai tokie buvo surašyti...Manau, kad mokytojams ne dėl etatinio apmokėjimo ir noro uždirbti daugiau reikia streikuoti. Yra kur kas gilesni švietimo klausimai, kitaip reikalavimai turėtų būti suformuoti. Ir, ko gero, ne streikais reikėtų spręsti, o pirmiausia derybomis. Dėl tokių reikalavimų, kokie būvo iškelti dabar, aš pati asmeniškai nestreikuočiau.
Dėl streikų nukenčia ir mokiniai, ir mokytojai, nes sutrikdytas ugdymo procesas visada yra negerai.
Pradėjo streikuoti aukštosios mokyklos.Na, gal kažkaip susivienysime kada nors.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anykštėnė

  Nuoroda

  Gal aš ir blogai galvoju ,bet man atrodo,kad ir mokytojai turėtų nešti kažkokią atsakomybę už vaikų mokymo rezultatus.Aš galvoju ,jeigu pusė klasės neišlaiko ,,pvz.matematikos egzamino arba jei vaikas nesupranta ,tai mokytoja sako ,kad reikia galvoti logiškai.Man atrodo ,kad tokius dalykus kaip matematika vaikai turi suprasti.Tada nereikės samdyti papildomai ,o papildomas pamokas veda ta pati mokytoja .O ne vien tik atlyginimus kelti ir streikuoti.Čia ne vien apie matematiką .

  Prieš 8 mėnesių
 • Pastebėjimas

  Nuoroda

  Juk negalit streikuoti, kai neturit mokykloj profsąjungos!!!
  Aišku, viena nestreikuosit. O jei persksitytumėte profsąjungų reikalavimus - tada gal kalbėtumėte kitaip! Ale gerai žurnalistai sugalvojo paklausti pedagogės iš mokyklos be nuomonės: neturinčios profsąjungos. Nestreikuos...

  Prieš 8 mėnesių
 • ???

  Nuoroda

  Pirmiausia reikia siekti mokinių aukštesnio pažangumo-vadinasi kai kuriems pedagogams reikia stengtis,kad mokiniams nereiktų samdytis korepetitorių.Lietuvos mąstu ne kokie rezultatai mūsų raj.mokyklose.Pasiekus aukštesnių lygių tik tada gal reikalauti didesnių atlyginimų.Ir nereiktų apsimesti skurdžiais ar nuskriaustais,kai dar be jų kitos žmonių grupės tikrai skursta.

  Prieš 8 mėnesių
 • jai taryboj butumet

  Nuoroda

  vieningi ir saziningi ,tai atnaujintumet katiliniu byla ir visu kitu viesuju pirkimu ir kas tai padare zala rajono zmonems ,kas rajona ivare i skolas ,kas lauza pirko uz80000 tukstanciu ,bet tylit ir pati ir kiti ,nes gal ir jus prie to prisidejusi ar zinot ka

  Prieš 8 mėnesių
 • Reikia

  Nuoroda

  Tokio vieningumo kaip pancuzijoi

  Prieš 8 mėnesių
 • Jadze iš Svėdasų

  Nuoroda

  Oho ho. Net Saulius nesugebėdavo taip sumalti. Streikuočiau, nestreikuočiau, palaikau, nepalaikau, yra ir nėra. Sveikinu peraugus vyrą demagogijos disciplinoje.

  Prieš 8 mėnesių
 • .

  atsakymas į: Jadze iš Svėdasų Nuoroda

  Net nežinojau, ačiū už pastebėjimą - gerėjame/brestame, kaip vietinis vynas šiltai prikūrentoje patalpoje rūgdamas :)

  Prieš 8 mėnesių