Š. m. lapkričio 21 d. LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Jos metu 90 jaunuolių iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio apdovanojimais. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius įteikė 4 aukso ženklelius, išskirtinai pagerbdamas ilgiausiai ir atkakliausiai programoje dalyvavusius DofE programos dalyvius. Dar 3 sidabro ir 83 bronzos ženklelius įteikė Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley ir DofE Lietuva vadovė Inga Naujalė.


Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos DofE dalyvėms Ievai Gudonytei ir Dovilei Deveikytei buvo įteikti bronzos ženkleliai. Mergaitės jau nusiteikusios siekti ir sidabro ženklelio.
Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 6 mėnesius  aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, važinėjo dviračiu, atliko pratimus raumenų stiprinimui); skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (siuvinėjo, kūrė rūbų eskizus, siuvo rūbų kolekciją ir ją demonstravo įvairiuose renginiuose ir konkursuose), aktyviai savanoriavo (padėjo bibliotekoje, vedė užsiėmimus vaikams, bei dalyvavo žygiuose gamtoje.
DofE programa  yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių.  Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

 

Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos inf.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • TROŠKŪNIETIS

  Nuoroda

  Šaunuolės mergaitės ir jas paruošusios mokytojos, bei visa gimnazijos bendruomenė. Labai džiugu, kad garsinat savo kraštą. Sėkmės.

  Prieš 8 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  O kur savos programos, negi tik svetimšalių programos belikę.

  Prieš 8 mėnesių
 • Hm hm...

  Nuoroda

  Tipo hercogas berniopkui "Bentlį", o mergiotėms po "Jaguarą" ? Geri prizai!!! :)

  Prieš 8 mėnesių